BBY KPSS

Yıllara göre BBY KPSS en küçük-en büyük puanlar ve kontenjan sayıları
Yıllara göre BBY KPSS en küçük-en büyük puanlar ve kontenjan sayıları

ÖSYM Tercih Kılavuzu’nda yer alan nitelik kodu 4099 (Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak)’dur.

Yıllara Göre Bilgi ve Belge Yönetimi KPSS Puan ve Atama Tablosu:

 

 

2018 KPSS YERLEŞTİRME TAKVİMİ

DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanmasıÖSYM Başkanlığınca tercihlerin alınması
KPSS 1. Yerleştirme12 Mart – 11 Mayıs 201826 Haziran – 05 Temmuz 2018
KPSS 2. Yerleştirme06 Ağustos – 05 Ekim 201811 – 20 Aralık 2018

2018 KPSS TAKVİMİ

SINAVSINAV TARİHİBAŞVURMA TARİHLERİSONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ*
KPSS Lisans
(GY-GK- EĞT. BİL.)
22.07.201810-21 Mayıs 201831.08.2018

*ÖSYM Başkanlığınca belirlenerek ilan edilen planlanan sınav açıklama tarihleridir. İlgili Başkanlıkça bu tarihlerde değişiklik yapılabilir.

Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

76 Son Yorumlar

 1. Arkadaşlar ne zaman belli olucak kadrolar 78.57 puanim var. Son atama ve son şansım. Ne kadar kadro gelir acaba? Bu puan ile atanabilir miyim?
  0  0
 2. @osman ama milli savunma üniversitesi mülakatına girenlerin puana 75e kadar düştüydü sanırım
  0  0
 3. @Ümit, Zor gibi.
  0  0
 4. 76,4 ile Haziran atamasında atanma ihtimalim nedir sizce
  0  0
 5. @Kpssbby, Tahminim 30 40 arası kadro. O puanla büyük ihtimal yerleşirsin.
  0  0
 6. 2018/1 atamalarında kaç kadro gelir tahmini
  0  0
 7. Arkadaşlar lütfen atama konusunda tecrübeli olan arkadaşlardan rica ediyorum 78.57 puan ile son atamada yerleşebilir mıyım?
  0  0
 8. ertuğrulfırkateyni

  Arkadaşlar atanıp kadroları boş bırakanlar var o yüzden ösym onları sıralamadan düşmüyor yani tercih yapamıyorlar tekrar ama sıralamada önünüzde görünüyor
  0  0
 9. neden alım bu kadar az hic alamasarda bölümü kapatsalarda kurtulsak.
  1  0
 10. Sıralamalar güncellenmiş arkadaşlar.
  0  0
  • Arkadaşlar branş güncellenmesinde benim önüme 4 kişi fazladan girmiş. Merkezi atamadaki toplam sayıları çıkartınca böyle bir sayı adaletsizliği yapildi.
   0   0
  • Sıralamalarla ilgili bir gariplik var veya ben bir noktayı es geçiyorum. Daha önce pek çok yorumumda belirttim. Ben 153. sırada yer alıyordum. Geçtiğimiz atamalarda 27 kişi atandığına göre benim önümden 27 kişinin eksilmiş olması gerek. Ancak şu an 130. sırada gözüküyorum. O araya giren 4 kişi nasıl girdi acaba bir fikri olan var mı? Bu durumu bir ben mi yaşıyorum rica etsem herkes sıralamasını bir kontrol edebilir mi?
   0   0
  • Kütüphaneci hanım

   Benimde sıralamam 24 beklerken 25 görünüyor şuan
   0   0
  • Benimde siralamam 85 olmasi gerekirken 88. sıradayım. Anlamadım hic bir sey
   0   0
  • Benimde 121 olmam gerekirken 125. Sıradayım. Tercihlere surda birşey kalmadı yine yapan yapti yapacağını. 2014 Kpss de güncellemelerde hiç böyle birşey olmadi. Bu sene olanlar neyin nesi bunun nasıl bir açıklaması olabilir. Biz virgülün hesabını yapıyoruz şimdi girdi önüme kabak kişi 4 kişi. Atanma umudum sifirlandi
   0   0
  • Arkadaşlar mezun olanlar sıralamaya daha sonra eklendiği için tutmuyor hesabınız.
   0   1
  • mezunluk ile alakası yok. 2014 te okurken bizde siralamadaydik
   öyle bir şey yok
   1   0
 11. Temmuz ayındaki alımlarda 2016 puanıyla tercih yapabiliyor muyuz bazı yorumlarda okudum ben Kasım atamasından sonra 2016 puanı ile tercih yapamayacağımzı biliyordum sanırım yanıldım
  0  0
  • Kütüphaneci hanım

   Temmuz atamasında sadece 2016 puanı geçerli oluyor. Tercihlerden önce yeni puanlar açıklanmıyor diye biliyorum. 2016 puanı 4 atamada geçerli olacak.
   0   0
  • 2016 puanıyla 2018-1. Atamaya puanınızı kullanırsınız. Haziran alımları yani. Mayısta sınav olması tercih hakkınızı öldürmüyor.
   0   0
 12. kadro yakmayı düşünen arkadaşlara bi cümlem var. Arkadaşlar kütüphaneci olarak görev alıyorsunuz belli gerekçeler gösterdikten 1 yıl sonra istediğiniz ile gidersiniz. Size ricam kadroları keyfinize göre yakmayın arşiv uzmanı olarak atanmış olsanız sizi anlarım derim ki bu arkadaşlar kütüphaneci olmak istiyor buda etik değil fakat açıklaması var birçok insanın uykuları kaçıyor gece uyuyamıyor sırf bu alımlar için. Sizlerden atama bekleyen arkadaşlar için rica ediyorum yakmayın kadroları millet ağlayarak kadro beklerken sizler gülerek kadro yakmayın. Hepinize saygılar
  0  0
  • Kütüphaneci Hanım

   Hocam size hak vermemek elde değil. Biz aylardır kadro bekleyip uykularımız kaçarken insanların hiç düşünmeden kadro yakabileceği ihtimalini düşünmek bile sinir bozucu. Temmuz atamasında sözleşmeli kadrolarını yakıp merkezide tercih verenler olmasa belkide şuan atanmış olabilirdik. Bir şekilde herkesin hakkına giriliyor. Eğer hala tercih vermeyi düşünenler varsa bir kez daha düşünsünler.
   0   0
  • yanlış anlamanızı ve yanlış anlaşılmayı istemem ama bende sözleşmeli atanan bir kütüphaneciyim çok şükür atandım darısı bekleyenlerin başına şunu belirtmek isterım bu olaylar atamalar olana kadar herkes bir çırpınış peşine düşüyor ama atandıktan sonra kimse kimseyi umursamıyor bunu da belirtmek isterım burada yazı yazıyorsunuz iyi güzel de yarın sizler de atandığınızda birçoğunuzun umrunda olmayacak atanamayanlar
   0   0
  • Kasım atamasi bitsin eğer sözleşmeliden kadro yakan olursa puanlarına bakıp isimlerine ulaşıp hepsini burada ve facebook sayfalarinda liste ile ifşa edeceğim. Zaten hepinize 1 yil sonra aday memurlk bitince kadro verilcek neyin kafasi bu açgözlü insanlsr
   0   0
  • @Oğuz hocam haziran atamasında 5 kişi kadro yaktı 5’inin isminide biliyorum. Lütfen arkadaşlar kasım atamasında aynı şey yaşanmasın.
   0   0
  • Hocam bu terbiyesizliktir ama. Ya az insaf. Adam gidip dib alımında kazanmış. utanmadan gelip sozlesmeli alimada giriyor.
   0   0
  • Bddk listesinde de vardı o kişi.
   0   0
  • @gerçekler; hocam elbette dediğiniz zihniyetler vardır. Ama ben öğrenciykende mezun olduktan sonrada atamalar konusunda hep destek verdim vermeyede devam edicem. Hevesimin kırıldığı çok nokta oldu yalnız kaldığım ama yinede o arkadaslar icin mücadele etmeyi bırakmadım. Olması gerekende bu.
   0   0
  • Arkadaşlar çok haklısınız adamlar sözleşmeliyi kazanıp şartları beğenmeyip 3-5 kuruş fazla almak için merkeziden tercih yapıyorlar madem şartları beğenmiyorlar neden sözleşmeli için uğraştılar hiç uğraşmasalardı en azından sözleşmelide 1 kişi daha ekmek yerdi ayıp ya..
   0   0
 13. üzülerek söylüyorum ki geçişte hiç bir problem çıkmaz amiri/müdürü onay verdiği anda istifa edip merkezi atamadan geçer,ancak sözleşmeli pozisyonlar arasında sıkıntılar çıkabiliyor,diyecek bişey yok madem böyle düşüncesi vardı neden sözleşmeliden yerleşti,böylelerini ifşa edeceksin o yaktığı kadro 1 kişi için ekmek kapısı olacaktı
  0  0
 14. OHAL’de istifa etmek…
  0  0
 15. Arkadaşlar oyle sözleşmeliden merkezi atama ile tercih yaparak oradaki kadroya geçmek oyle kolay değil. Bunların hukuki süreçleri var. Iyi araştırın derim ben. Şimdi bana inanmaya bilirsiniz bi hukukçuya danışın isterseniz. İstifa etme süreçleri tekrar göreve başlama uzun bir süreç bu noktada mağdur edilebilirsiniz. Yönetmeliği iyi okuyun.
  0  0
 16. Arkadaşlar, sözleşmeli işe başlayanların 1 sene çalışma zorunluluğu var öylelikle kadrolu tercih edip yerleşebilir veya başka bir bölüme sözleşmeli olarak girebilir diye biliyorum. Öyle bir bilgisi olan var mı
  0  0
  • hayır sozlesmeli giren tekrar sozlesmeli bir ilana girmesi icin istifa edip 1 yil beklemesi gerek
   0   0
  • Kadroluya girmesi için beklemesine gerek yok yani. Sözleşmeliyken tekrar sözleşmeli memuriyette niye beklemek zorundasın o zaman
   0   0
 17. aksaray üniversitesine kadro açılacağını duyunca sevinemedim çünkü sözleşemlilerden biri oraya tercih verecek aksarayı istiyordu keşke bakanlık bunu önleyecek bişey yapsaydı …
  0  0
  • puani kac o arkadaşın? sozlesmeli liste elimde mevcut. adını teşhir ederim. Ayıptır ya terbiyesizlik etmesinler
   0   0
  • Bakanlığın bu konuda adım atması gerekir. Göz göre göre kadro yakıyor adamlar ya. Yazık günah değil mi bunca insanın emeğine.
   0   0
  • Kültür bakanlığında Sözleşmeli olanlar üniversite kadrolarına geçiş yaptığınıza pişman olabilirsiniz. benden söylemesi. ha bu arada kadroda felan gözüm yok yanlış anlamayın beni. işin içinde biri olarak söylüyorum.
   0   0
  • Kütüphaneci Hanım

   Mehmet bey Aksaray’ı tercih edecek arkadaşın puanını biliyorsanız açıklayabilir misiniz?
   0   0
  • @kütüphaneci hanım; hocam sizin puanınız ve sıralamanız nedir acaba ?
   0   0
  • Kütüphaneci hanım

   @kpssbby Güncellenmemiş sıralamam 41 puanım 80 küsür hocam. Sizin kaç acaba
   0   0
  • @kütüphaneci hanım Benim 78.57 puanım. Hocam galiba il tercihinde özellikle istediğiniz bir yer var ?
   0   0
  • Kütüphaneci hanım

   ©kpssbby Önceliğim olan tek bir şehir yok hocam. Kadrolar açıklanınca netleşecek inşAllah
   0   0
 18. Arkadaşlar, 2017 Kasım atamasında Aksaray Üniversitesi 1 kişi kütüphaneci alacak bilginize…
  0  0
  • Bi 60 kadro gelse hocam kasım atamasında 77 puani görür. Atamalar yaklaştıkça uykusuz geceler artmaya başladı. Hakkımızda hayırlısı olsun.
   0   0
  • Keşke herkes sizin gibi bilgi verse de umutlansak.

   60 ı geç 40 45 e de razıyız. temmuzdaki son atamada da 20 25 verseler 76 kusurleri göreceğiz inşallah
   0   0
  • siz orada mi çalışıyorsunuz bilgiyi nasil aldınız 🙂
   0   1
  • 50-60kişilik bir alım olduğunda puanın 76lara düşeceğini düşünüyorum
   0   0
 19. Sıralama ne kadar kaydı acaba arkadaşlar en son yerleşen arkadaşın sıralaması hakkında bilgisi olan var mı 2017/1 atamasında.
  0  0
 20. Arkadaşlar 77,6 puan ile atanma ihtimalim nedir sizce?
  0  0
  • Puanimiz ayni. bence 45+ kadro gelir ve de yer secmezseniz ataniriz. diger türlü temmuzda ataniriz gibime geliyor
   0   0
  • Anladım, her şeyin hayırlısı. İnşallah iyi bir kadro sayısı gelir de atama bekleyen herkes atanır.
   0   0
 21. Arkadaşlar kpssye çalışmaya başladınız mı ?
  0  0
  • 77.5 da yim bi yanım çalış diyor bir yanim atanrsn diyor
   0   0
  • Benim puan 78.5 her ihtimale karşı başladım çalışmaya
   0   0
  • @yavuzhan hocam sıralamanız kaç acaba puanlarımız aynı benimde 78.57 genelde atanirsin dedikleri icin başlamadım çalışmaya.
   0   0
  • @Kpssbby hocam puanım 78.50 Osymdeki guncel olmayan siralamam 112. Merkezi atamalarda ve sozlesmelide yerlesen kisileri cikardigimda su anki siralamam 47 oluyor.Fakat sozlesmelide yerlesip 2017/1 atamasinda kac kisi kadro yaktı onu bilmiyorum.
   0   0
  • Kütüphaneci hanım

   Arkadaşlar sözleşmelilere pek güvenmeyin kadroluya tercih yapanlar olacaktır diye düşünüyorum
   0   0
  • @yavuzhan hocam sözleşmelide 2017/1 atamasında kesin bir bilgi bu verdiğim 5 kişi kadro yaktı. Benimde güncel olmayan sıralamam 108 hocam.
   0   0
  • @Kpssbby anladim hocam. Atanirmiyiz sizce?
   0   0
  • Benim tahminime göre atanırız hocam. Belirli veriler var ortada tabi bellide olmaz. Ama şunu söylemek istiyorum sözleşmeli olarak atanan arkadaşlar lütfen lütfen kadro yakmayın. Bizler çok kritik sıralamalarda ki kişileriz. Hiç bir farkımız yok biliyorsunuz sırf atandığım yeri beğenmedim memleketime uzak bilmem ne gibi bahanelerle tercih yapmayın. Böyle lükse sahip kadrolar yok elimizde zaten sınırlı.
   0   0
 22. Branş bazında sıralamasına yakın zamanda bakan var mı? Son merkezi alımdan sonra (temmuz) hala güncellenmemiş görünüyor bende.
  0  0
  • herkeste öyle. puaniniz kac
   0   0
  • 79,82 puanım
   0   0
  • size zaten gelir sözleşmelileri de çıkarsanız belki ilk 5 te oalbilirsiniz. ama şehir seçiyorsunuz sanırım ki atanmamışsınız
   0   0
  • ösym günceller tercihlere yakın fakat sizde manuel olarak hesaplayabilirsiniz 2 atamada 62+27 kişi atandı bunları direk aradan çıkarın,200 sözleşmeliyi de çıkarın fakat sözleşmelilerden maalesef tercih yapanlar olabilir özellikle bulunduğu yeri beğenmeyenler var bizzat kendi çevremden biliyorum.Tabi sözleşmelilerin bir kısmı sizin üstünüzde bir kısmı da altınızda üstünüzdekiler tercih yapmazsa oğuzun dediği gibi siz yer seçmezseniz atanırsınız
   0   0
  • benim tahminim şudur ki eğer kasımda 35-40 arası kadro verilirse puanlar 77,5 e kadar düşer.şayet temmuzda da 20-30 arası kapatırsa 76 küsüratlara ineceğini düşünüyorum. Tabi burada verilen kadroların çoğu büyükşehirler olursa o zaman pek düşmüyor malesef:)
   0   0
  • zaten sözleşmeli atanmışsınız bari tercih vermeyin de bu atama da atanamayanlar yolunu bulsun hep bana hep bana olmaz ki 😀
   0   0
  • Sözleşmeli atanıp tercih yapanlara hakkımı helal etmiyorum.
   0   0
 23. Ben sözleşmeli olarak başvurmadım özel sebepten dolayı.öğrenci iken bile okuduğum üniversitede çalıştım. Yeterlilik deyince ida etmiyorum ama kendimi gerçekten yeterli bir kutuphaneci olarak görüyorum. Artı Turk dili ve edebiyatı da bitirdim. Ama malesef bütün kapılar kapalı. Allah ta herkese açılacak kapı diliyorum
  0  0
 24. Merhaba arkadaşlar 12 yılık kutuphaneci yim bir türlü atanamadim özel okullar da çalıştım. 760puanla atama şansım varmı. Tekrar hazırlamayı düşünüyorudüşünüyorum
  0  0
  • atanma şansınız açılacak kadroya bağlı da sözleşmeli alıma başvurmadınız mı ? hani burada bazı arkadaşlar mülakatta mesleki bilgiye önem veriyorlar diyordu 12 yıllık kütüphaneci olarak sizi yeterli görmediler mi ?
   0   0