BBY KPSS

Yıllara göre BBY KPSS en küçük-en büyük puanlar ve kontenjan sayıları
Yıllara göre BBY KPSS en küçük-en büyük puanlar ve kontenjan sayıları

ÖSYM Tercih Kılavuzu’nda yer alan nitelik kodu 4099 (Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak)’dur.

Yıllara Göre Bilgi ve Belge Yönetimi KPSS Puan ve Atama Tablosu:

 

 

2019 KPSS YERLEŞTİRME TAKVİMİ

DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanmasıÖSYM Başkanlığınca tercihlerin alınması
KPSS 1. Yerleştirme11 Mart – 24 Mayıs 201909-18 Temmuz 2019
KPSS 2. Yerleştirme05 Ağustos – 18 Ekim 201903-12 Aralık 2019
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

519 Son Yorumlar

 1. Kütüphaneci

  Arkadaşlar devlete dava acamaz mıyız. Bilgi ve belge yönetimi bölümü olarak hem okul kütüphaneleri hemde kütüphanelerde bizim bölüm haricinde alım yapılmaması ve okul yönetmeliğinin gereğinin yerine getirilmesi için. Bizim mesleğin üst kademesinde olanlar ne yapıyorlar? İnsan gibi bin tane paylaşim yaptık hala bir ses yok. Kim sahip çıkacak bize gidip meclisin önünde isyan etsek hemen hain ilan ediliriz. Bizim mesleğin üst kademesi bile adam gibi sahip çıkmıyor mesleğe!

  5
  1
  • ne davası açıyorsun daha arşivlere sahip çıkamıyoruz arşiv uzmanı alımında bölümümüz haricinde bir sürü dışarıdan alımlar yapıldı,artık şunun farkına varın kimse kütüphaneciliği,arşivciliği bir meslek olarak görmüyor bu işin eğitimini aldığımıza bakmıyor,lise mezunlarını koyup çalıştırırlar bizde bakar dururuz.

   3
   1
 2. atanmakisteyen

  Kimsenin bir haberi duyumu yok mu merkezi atamayla ilgili arkadaşlar?

  7
  2
 3. Arkadaşlar merhaba, biz bir kaç arkadaş açılacak olan kadro sayılarını öğrenmeye çalışıyoruz biraz mesafe kaydettik katkı sağlamak isteyen arkadaşlar varsa ulaşsınlar bize.

  9
  2
 4. yarınolmazhemenshinjiatama

  Arkadaşlar merhaba, her gün buraya girip bakıyorum bir gelişme var mı diye psikolojim bozuldu. Eminim çoğumuz o durumdayız. Ben de bir duyum aldım fakat gerçekliğini bilmiyorum bana söyleyen kişi bizzat Coşkun Yılmaz’dan duymuş net rakamı bilmemekle beraber 200 küsur sözleşmeli alım olacağını söyledi. inşallah en kısa zamanda atamalar olur da işimizi yaparız. Alım olursa 2017 deki gibi mülakatların en erken mayıs-haziran gibi olacağını düşünüyorum. Dediğim gibi ben sadece duydum ve sizlerle paylaşmak istedim.

  14
  2
 5. Adnan otuken kutuphanssinde yapilan kariyer gününde cumhurbaşkanıligi kutuphanesi icin 300 alim yapilcak mi diye soran oldu mu bununla ilgili bir aciklama yapildi mi gidenler aciklayabilir mi?

  8
  4
  • Kimsenin bilgisi yok galiba kütüphaneler
   24 saat açık olsun deniyor atama yok

   2
   4
  • hocam ne açıklaması ne sorusu allah aşkına öyle bi soru sorsan herkes ayıplar aaaa çok ayıp böyle bir günde ne ataması diye tersler salondan dışarı attırırlar,herşey lafta

   geçenlerde haber izlerken denk geldim istanbulda bir çok millet kıraathanesi tarzı yerler açılmış içeride kütüphane de vardı,merak ediyorum oralarda kimler çalışıyor kütüphaneciler mi yoksa sağdan soldan koydukları alakasız kişiler mi’

   3
   5
Göster
Gizle