BBY KPSS

Yıllara göre BBY KPSS en küçük-en büyük puanlar ve kontenjan sayıları
Yıllara göre BBY KPSS en küçük-en büyük puanlar ve kontenjan sayıları

ÖSYM Tercih Kılavuzu’nda yer alan nitelik kodu 4099 (Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak)’dur.

Yıllara Göre Bilgi ve Belge Yönetimi KPSS Puan ve Atama Tablosu:

 

 

2019 KPSS YERLEŞTİRME TAKVİMİ

DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanmasıÖSYM Başkanlığınca tercihlerin alınması
KPSS 1. Yerleştirme11 Mart – 24 Mayıs 201909-18 Temmuz 2019
KPSS 2. Yerleştirme05 Ağustos – 18 Ekim 201903-12 Aralık 2019
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

568 Son Yorumlar

 1. Bizim bölümden muvazzaf subaylık mülakatına giren bay arkadaşlar hangi kuvvetlere ve sınıflara başvurdunuz?

 2. 300 kutuphaneci alimi olcak diyosunuz hani nerde insanlari umutlandirip duruyosunuz madem yazidan haberin var ne zman ilana cikacagindan da hberin olmali delinin biri kuyuya bir taş atyor biz de cikarmaya çalışıyoruz umut verip durmayin

  • Hocam vallahi Cimere yazdığımız kadro talebinde Cb bütçe ve strateji komisyonunda olduğu söyleniyor.Ya seçimden sonra olacak ya da hiç olmayacak.Bekleyip görceeğiz.

  • Ben artık inanmıyorum. Bence sizde artık boşverin.

  • Arkadaşlar sözleşmeliden ziyade kadrolu alım talebinde bulunulması gerekiyor. Bu sözleşmeli söylemlerine son verilmeli.

 3. inşallah mülakatsız olur tanıdık olmadıkça sürünürüz..

 4. 300 sözleşmeli kütüphaneci alımı konusundaki paylaşılan bilgi nettir. Cumhurbaşkanının imzalaması için dosya hazır beklemektedir. İmzalar imzalamaz duyuruya çıkılacak bakanlık tarafından.

  • Arkadaşım sen nasıl bu kadar emin konuşuyorsun bütün branşlar imza bekliyor. Alım olsa bile Ağustos’tan önce alıma çıkılmayacağını duyduk bizde. İnsanları neden ümitlendiriyorsun yarın ilana çıkılacak gibi

  • Bu bilgi gercekten dogru mu bizi boş yere umutlandırmıyosunuz öyle degil mi allah için yapmayın bunu..

  • inşallah boşuna umutlanmıyoruzdur.

  • Alımlar ile ilgili herhangi bir gelişme var mı bilgisi olan var mı?

 5. 300 kütüphaneci alınacak denilmişti. Ne zaman alınacağına dair bilgisi olan var mı?

  • 300 kütüphaneci alımı olacağı söylenmiş bu bilgi doğru mu?

  • Doğru olup olmadığını bende bilmiyorum. Ama eğer doğru değilse lütfen bize yalan bilgiler vermeyin. Burda boş yere umutlanıyoruz.

  • carl gallagher

   300 kütüphaneci falan alınmayacak arkadaşlar. kim ümit veriyor ki? böyle bir şey olsa, dernek ve diğer sivil toplum kuruluşları veya haber sitelerinin haberi olmaz mı?

   işsizlerimize boşa ümit vermeyelim lütfen. şimdi kuyuya biri taş atıyor, sonra çıkarmaya çalışıyoruz.

   iyi akşamlar dilerim.

 6. Aylin Bilgin

  *Artık Master mezunu olmanın çok fazla yeterli olmadığı; birçok kadronun Doktoralı kişilerce ancak kazanılabildiği görülmüştür. Ülkemizde Referans sisteminin geldiği nokta çok iyi bilindiğinden dolayı da, artık bu tarihten sonra daha çok mücadele olacağı açıkça bellidir.

  *BBY Master ve Doktora mezunu birisinin (10 yıllık mezun) ‘doktor öğretim üyesi’ olamadığı; Öğretim Görevlisi olabildiği bir meslek içerisinde olmak artık cadı kazanında olduğumuzun göstergesidir.

  *Atamalara bağlı bir şekilde artık mesleğimiz düşüş grafiğine girmiştir. Alternatif meslekler tercih edilmelidir.

 7. sözleşmeli alım olursa o zaman merkezi olmayacak mülakatlı olacak değil mi ? alım sayısının 3 katı çağrılıp sözlü puana göre yrleştirme yapılacak bu şekilde alımları hakkaniyetli bulmuyorum,yüksek puan alıp mülakattan düşük alınırsa bunun hesabını kim verecek

  • Mesut kesinlikle çok haklısınız bende hakkaniyetli bulmuyorum ayrıca burada sürekli sözleşmeli alım olacak denmesinin de bir manası yok bence son imza Cumhurbaşkanında yani kimse kesin olarak ne olacağını bilemez inşallah merkeziden alım olur.

  • Hocam 300 çok ciddi bir rakam inşallah torpil, adam kayırma olmaz da kpss puanlarına göre alım olur ve hayallerimize kavusuruz.

 8. 300 sözleşmeli kütüphaneci dosyası cumhurbaşkanın masasında imzalaması için bekleniyor daha öncede söyledim alım sözleşmeli olacak.

  • Siz kütüphaneci misini ?Nasıl inanalım,neye inananlım bilmiyoruz,Umarım doğrudur

 9. Arkadaşlar bence bu sözleşmeli Söylemlerine son verilmeli Adil olan Merkezi atama olmasıdır

 10. sblnt2401 300 kişi alınacak demişsiniz bu sayı kesin mi yoksa tahmini 300 mü? Net sayı nedir acaba?

 11. keşke kadrolu alım olsa ama maalesef sözleşmeli kütüphaneci alımı yapılacak söylediğim gibi arkadaşlar. Ben kendim bakanlıkta çalışıyorum.

 12. evet kesin bilgi arkadaşlar 300 sözleşmeli kütüphaneci alınacak. Bakanlıktan bu yönde tarafımıza bilgi ulaştı. Cumhurbaşkanının imzalaması için bekleniyor. Hayırlı olsun tekrardan.

  • Ama birkaç ay önce TKD başkanı bundan sonra alım olursa merkeziden alınacağını söylemişti ilgili makamlarla görüştükten sonra… Siz nerden duydunuz nerde çalışıyorsunuz

  • Külliyeye mi alınacak kültür ve turizm bakanlığına mi

  • İnşallah merkeziden alınır. Niye sözleşmeli ki?

  • 15 gün 1 ay içnde açıklanır mı acaba .?

 13. Muvazzaf Subaylığa başvuru yapan var mı ?

  • Ben başvurdum hcam kpss fyt kaç? Hangi bölümlere başvurdunuz?

  • 75 kpss var fyt hatırlamıyorum. Hava kütüphane ve Kara kütüphaneye başvurdum. Sizin kaç puan ?

  • 76 kpss ve 65 fyt var bende de bütün kuvvetlerin kütüphane öğretmen bölümlerine başvurdum. Deniz’e neden başvurmadınız?

  • Merhaba Başvuru sayfasına nereden ulaşabilirim acaba? İnternette bulamıyorum yardımcı olabilir misimiz?

  • Sağlık raporları gittikten sonra kaç günde açıklanır sizce listeler?Eğitime hak kazananlar yani

 14. Atanmak isteyen

  300 sözleşmeli kütüphaneci alınacağını nereden duydunuz acaba kesin bilgi midir?

 15. Bakanlık 300 civarı sözleşmeli kütüphaneci alımı yapacak. Atama imza için cumhurbaşkanın önünde hayırlı olsun. Yakın zamanda ilana çıkılır.

 16. Bu sene kültür bakanlığı sözleşmeli kütüphaneci alacak mı ? Bir duyumunuz var mı arkadaslar ?

 17. Bi usulsüzlük yapıldığı kesin sizin ilk branş siralamalarinizda neden 1 kişi oynamış benimkinde 2 kişi oynamış anlamış değilim. Benimde ilk branş sıralamam 143 idi 146 olmuş. Neden branş sıralamamız oynadı onu zaten hiç anlamadım. Ama artık yeter ya .

  • Yerleşenlerden bazıları kazandığı halde kayıt yaptırmamış olabilir mi?

 18. ilk branş sıralamamda oynama yapılmış 89 du ilkinde baktım 91 olmuş

 19. Arkadaşlar benimde 94tü 96 olmuş ne iş çevriliyor ya bıktık artık ya..

 20. benim önümden de 18 kişi gitmiş . 20 kişi alınmadı mı niye18

 21. benim de sıralamam 89 du .. 20 kişi alındı . sıralamam 69 olması gerekirken 71 . sıradayım

  • Sıralaman 91 e çıkmış mi bakar mısın osym tarafından yerleştirilenler dahil edilmesin diye bakarsan görürsün. Benimde önümden 17 kişi gitmişti sonra baktım ki en once açıklanan sıralamamla oynama yapılmış 143. Iken 146. Olmuşum.

  • Puanınız kaç tam olarak

 22. Arkadaşlar ben şuan şoktayım hakkımı yiyen ösym ye hakkımı helal etmiyorum sıralamam 143.idi. simdi baktim 146. Olmuşum .Sizde bakar mısınız sıralamalariniza usulsüz atama yapılmış.

  • Başka yerlerde Okuduğuma göre bu sene böyle değişik şeyler oluyor farklı bölümlerde de güncelleme olduktan sonra geriye düşen çok insan var benim önümden 18 kişi gitti ve 10.yum Yani tam hesapladığım gibi oldu fakat başkalarında bir usulsüzlük olmuş olabilir. Bu şekilde olan varsa buraya yazarsa iyi olur

  • çift anadal veya başka bir üniversite okuyan kişiler den dolayı yöksiste eğitim bilgileri bby olarak değişen kişiler sıralamaya dahil edilmiş olabilir. olay bunla alakalı sanırsam.

 23. Tapu ilana çıktı fakat 265 personelin 250 küsürü önlisans geri kalanı da büro personeli. Bbyden 1 kişi bile alınmıyor. Ayrıca branş bazında sıralamalar güncellenmiş.

  • Arkadaşım bişey sorabilir miyim branş sıralamasında benim önümden 17 kişi gitmiş arkadaşımın önünden 19 kişi gitmiş arkadaşım 83 aldı ben 82 puan aldim sizin kac puan ve sıralamanız kac puan dustu ogrenebilir miyim

 24. Kütüphaneci

  merhaba 2018 ataması yapıldığı halde ösym sıralamamızda neden bir değişiklik olmuyor

 25. Merhaba arkadaşlar. Bir şey soracağım sizlere bilginiz varsa bu konuda beni aydınlatabilir misiniz? Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün alacağı 264 sözleşmeli personel alımı sizce Arşivci alımı mı? Çünkü normal Kadastrocu alımı olsaydı 2016 da ki alım gibi direkt söylerlerdi. İlana çıkmamalarının sebebi ne acaba? Arşivci alımına hangi bölümlere vereceğiz onu mu düşünüyorlar acaba?

 26. arkadaşlar diyelim ki tapu ve kadastro bize de kadro verdi , şartlarında osmanlıca ile ilgili herhangi bir şart koyarlar mı ?

 27. @kutuphaneci

  hiç boşuna ugrasma hocam. torpillisin iste. bolum mezunu olmayan çoğunlukta orada. Lütfen hikaye anlatmayalım. Ayrıca oraya torpilsiz girilmez. torpilimiz olsaydı farklı yerlerde olurduk yazmıssın; ancak sunu eklemeyi unutmussun: torpilim kuvvetli olsaydı daha farklı bir yerde olurdum.

  mecut torpilin bu pozisyona yetti galiba.

  asgari ücret almıyorsunuz, daha fazlasını alıyorsunuz.

  milletin hakkına giriyorsunuz. torpil yüzünden onbinlerce yüzbinlerce kişi açıkta 🙁

 28. Kütüphaneci

  Külliye meselesi için yazacağım ortaya atılan bu lafları kim atiyor acaba.Ben şuan külliye kütüphanesi projesinde çalişiyorum.Çalısânlar hakkinda bizim bölüm mezunu değil diye laf atılmiş fakat kataloglama kisminin hepsi bizim bölum ve bölüm dışı arkadaşlarda var ama barkod biriminde çalışıyor.Torpil meselesine gelince de eğer torpilimiz olsaydı şuan daha farklı yerlerde olurduk inanın.Ayrıcadaaaa asgari ücret almiyoruz

  • henüzolamadı

   ayrıcadaaaa(!) komik bir yorum olmus. alınan ücret konusunda eleştiren olduğunu düşünmüyorum. sadece askeri ücret verilecekmiş bunun için Ankara’ya nasıl yerleşiriz diyenler olmuştu ki çok doğru.

  • Arkadaşım torpille alınmamış olsaydınız bizlerde oraya eleman alındığına dair bir ilan bir duyum alırdık.

 29. 2018/2 atamasıyla ilgili kurumlardan herhangi bir duyumu olan var mi?

 30. Bu konudaki yorumlara negatif oy verenler herhalde oraya hak etmediği halde giren vasıfsızlar

 31. Külliyeye alınanlarla ilgili kadroya hiçbir atama gerçekleştirmez ve etkilemez arkadaşlar. Oraya rastgele karma şekilde eleman çağırdılar ve sadece işin amelelik kısmını yaptırıyorlar. Ne olduğu belirsiz, boş kalmayayım diye düşünenlerin çoğu gitti zaten.

 32. Bnde orda calisan projede calisan biriyle gorustum kendiside bolum.mezunu degil. Orda bolum disi cok calisan oldugunu torpilin de buyuk oldugunu saglam referanslilarin oldugunu soyledi. Proje bitttiginde ne olacak dedim soz vermiyoruz kesin bisey degil kadroya alinabilirsniz demişler zatn diger kurumlardan da cok fazla gecis yapmak isteyen de varmis oraya. Yani 2018 kpssden alim olursa 50 kisi olursa opup basiniza koyun

 33. maalesef bende duydum tamamiyle tanıdık vasıtası ile alınmış oraya personel,kpss falan hikaye bir imza ile kadroya geçer çokta güzel maaş alırlar.Aldığım duyumlara göre işi ayarlayan hocalar biraz da siyasi çevre buda büyük bir ayıp olarak kalsın bizim mesleğimize,bölümümüze

  Bu konu hakkında cimere topluca mail atsak bir faydası olur ama kimse uğraşmaz en azından birileri mesajlarımızı görür de burada kimler çalışıyor diye kontrol ettirir

 34. Sevgili kpss madurlari atama bekleyen masum insanlar kulliyeye 200 300 arasi kutuphaneci alincak demislerdi ne yazikki projede calsan insanlarin torpili cok buyuk yerden o kisiler kpss e bile girmemis kişiler sanmayin ki kutuph. Tamamlandginda cikarilacaklar memur olarak kalacaklar orda. Torpil o kadar buyuk ki bizim bolumu okumamis adam orada şef su anda. Benim sizin gbi insanlar da atama olacak mi diye beklsin.!!

 35. Arkadaşlar watsap grubu vardi bbycilerin hala var mi varsa linkini atar misnz cok onemli

 36. İskiye başvuracaklar KPSS puanlarını yazarsa çok iyi olur herkes bekliyor.

 37. İski bby mezunu kütüphaneci/arşivci alacakmış ilana çıktı haberiniz olsun…TIKLA

 38. ‘DEV BİR KÜTÜPHANE İNŞA EDİYORUZ’

  Cumhurbaşkanlığı Külliyemizin içinde 5 milyon cildi ihtiva edecek dev bir kütüphaneyi inşa ediyoruz. Şöyle bir 5-6 ay içerisinde bitmek üzere. Ama bir başkasını da İstanbul’umuzda, tarihi Rami Kışlası’nı restore ediyoruz ve orayı da İstanbul’un en büyük kütüphanesi belki de Cumhurbaşkanlığımızdaki kütüphaneyi bile geçecek, zira 5-6 milyon cildi bulacak. Bunlar hepsi dijital ortamda da inşallah kayda alınacak.

  **75 puan üzeri alan kimse açıkta kalmazdır diye umut ediyorum.er ya da geç

  • Kütüphane kuruluyor üstelik Bby mezunu başkanlar ve hocalarımız işin içinde ama projenin ilk aşamasında bile bby mezunlarına yer verilmiyor. Ben de başvurdum. Firma başka proje için görüşmeye çağırdı göstermelik toplu görüşmeden sonra tekrar dönüş yapılmadı. Toplu görüşmede önlisans farklı bölüm mezunları vardı. Ne beklenir ki bu işten.
   Hak’kın adaletine havale ettim.

  • Her sene aynı muhabbetler he he bekle sen oraya yüzlerce bby mezunu alacaklar

  • Keşke dediğiniz gibi olsa ama ben de bby mezunu alımın çok fazla olacağını düşünmüyorum. Külliyede çalışacak kadronun yarısı belli olmuştur zaten daha çok kurumlar arası alım olacaktır. Firma deseniz özel sektör sonuçta sadece firmanın ve hocaların tanıdığı kişiler çağırıldı. Öyle ki başka bölüm mezunlarına katalog eğitimi verildi yani cumhurbaşkanlığında tanıdığı olan sanat tarihi mezunu kişi kataloglama eğitimi aldı ve şu an projede çalışıyor. Ne diyelim Allah’a havale edebiliyoruz anca

 39. Arkadaşlar diyanet işleri başkanlığının alacağı 50 kütüphaneci hakkında detaylı bilgisi olan var mı?

  • Diğer kurumlardan il değişikliği yapmak isteyenler bu kadroya başvurabiliyor. Ör: kültür turizm bak.da görevli bir kutuphaneci memur buraya geçiş yapabilecek. Bu bize ilk değil ama 2. Atamalarda yarar sağlar.

   Yani bu alım ayrı bir personel alımı değil şu an memur olanlar başvuracak.

 40. Arkadaşlar bu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi için veri girişini firma mı aldı yoksa kurum kendi mi alıyor bilgisi olan var mı acaba

 41. Benim bildiğim kadarıyla külliyede şuan çalışanlar gelen kitapların kaydını yapıyor kurulum aşaması gibi ve asgari ücret alıyorlar kurulum aşaması bittikten sonra da umarım merkezi alımla atama olur. Çünkü başka şehirlerden gidip orda çalışan hiç kimse asgari ücretle sürekli çalışmaya devam etmez ederse eğer aldığı eğitime kütüphanecilik mesleğine yazık olur… Dua edelimde zaten az olan alımlar daha da azalmasında bizde aldığımız 80 üstü puanlarla açıkta kalmayalım.

 42. aralık atamasında size hangi kurumlar kadro açar? Ya da kadro açarlar mı 🙂

 43. Arkadaşlar tercihlerin alinmasi 11-20 aralıkta olacak. Tahminen tercihten 1 hafta önce tercih klavuzu yayinlanir. Çok erken açıklanacağını zannetmiyorum. En erken kasim ayı sonunda ancak yayinlanir diye düşünüyorum.

 44. Kadrolar ne zaman belli olur duyurulur, geçen yıllarda bu süreç nasıl ilerledi lütfen bilenler yardımcı olabilir mi?

 45. Kadrolar ne zaman belli olur bilen var mı?

 46. Arkadaslar bu kadrolar ne zaman belli olacak bu nasil bir bekletmedir ya

 47. Berat albayrak personel alımının geçen senelerden az olacağını söylemiş malesef

 48. Atamalarla ilgili başka duyumu olan var mı?

 49. Şu and projede çalışıyorlarmis yazin baslamis ve nisan gibi proje bitecekmiş bende duydum bu proje için hiçbir yerde ilan yayınlanmadı neye göre alındı ? Bizim niye haberimiz yok? O 200 kişilik kadro çoktan dolmuştur bence de.

 50. Tam bir sene aşağıdaki bağlantıda konusu geçmiş,mesela bu arkadaş cv bıraktık bize bile dönüş olmadı demiş biz cv bile bırakamadık nereden cv bırakmışlar onu bile bilmiyoruz düşününün orada kimlerin çalışacağını daha inşaat başlamadan belli olmuştur.

  TIKLAYINIZ

  • Buna ben de katılıyorum.Arkadaşım çalışmaya başladıktan sonra bana söyledi cimerden başvuru yap.Yolladım mesajı.Olumsuz cevap geldi.Başta mail at dedi sonra Ayhan bey kızıyor mail atılmasına dedi.Kimin ne yaptığı belli değil.Kendi içimizde bir fesatlıklar var nereye varabiliriz ki?

 51. Cumhurbaşkanlığı kütüphanesine 200 300 arası bir alım yapılacağından söz edilmiş geçenlerde bir hocanın referansıyla cumhurbaşkanlığı kütüphanesinde süreli olarak işe başlayan 5 6 arkadaşımın haberini aldım. Bu şekilde işe başlayan ve benim tanımadığım kişi sayısı daha fazladır elbet. İşe başlayan arkadaşlarımın kpss puanı, not ortalaması, bölüm sıralaması benden daha düşük. Yani işe başlayan bu kişiler hangi kriterlere göre seçildi? Şimdilik geçici olarak işe başlayan bu kişilerin daha sonra açılacak dediğiniz 200 300 kişilik kadro içine dahil edilme ihtimali bana çok da uzak gelmiyor. Ben 83 almışken endişe ediyorum acaba atanabilicek miyim diye 70 alan arkadaşım şu an çalışıyor, hakkımızın yenildiğini düşünüyorum.

  • Kardeşim ne sanıyorsun oraya kadro açılıp alım yapılacağını mı düşünüyorsun,yavaş yavaş bu şekilde doldururlar oraya şimdiden çoğu kişinin yeri bellidir.Hakkım yenilmiş dedin ya 2 yıl önce sözleşmeli kütüphaneci alımında 70-71-72 gibi puanlarla alınanlar oldu

  • Allah in adaletine sığınıyorum…Benim için önemli olan hayırlı bir kutuphaneye merkezi alımla yerlesebilmek…Haksızlık her yerde var ne yazik ki…Bunlari Allaha havale ediyorum.

  • Havva Allah’a havale edince bişey değişmiyor takır takır maaşları almaya devam ediyorlar,bir de külliyede ki kütüphanecilere iyi de para verirler.Gidip sorsan onlara 5 vakit namaz kılıp kul hakkı en büyük günah derler seni haksız çıkarırlar 🙂

 52. Arşiv uzmanı hala alacaklar mı daha yeni 125 kişi aldılar inşallah alırlar tabiki.. temennimiz. Osmanlıca yüzünden ben sınava girmemiştim. transkriptte yok bende..

 53. Şu mülakatları tamamen yok etseler de hakkımızla sıramıza göre alsalar herşey çok daha güzel olacak.

 54. Arkadaşlar eğer arşiv uzmanı alınırsa yine sınav olursa ki uzmanlık için kesin sınavla alınır,çoğunuz giremez neden derseniz sadece bize özel açılmıyor ilan tarih,Arap dili,fars dili,ilahiyat,edebiyat gibi alanlardan mezun herkes giriyo sınava ve sınavda çok ağır Farsça,Osmanlıca tamlamalar soruluyor geçen sınava girmiştim gelen arşiv ile ilgili sorular notlardan çalışıp herkesin yapabileceği şeylerdi ama Osmanlıca ve Farsça bilgisi iyi olmayan birinin o sınavda başarılı olması zor diğer bölümler bize göre çok önde hatta 20 soru vardı bunların 3-5 tanesi basit Osmanlıca sorulardı gerisi çok zordu zaten tamlamayı okumak bile işkenceydi malum bizim bölümde kütüphanecilik bilgisi ve teknik arşivcilik bilgisi var.Eğer sadece arşiv memuru alınırsa merkeziden puana göre alınır

  • Benim de orda calsmya baslyan bi tanidgim var kiz vasat bi halde kpss e bile calismadi aldi 60 puani sordugumda nasil girdin diye cv vrdim dedi sordum alim var mi bosluk oldugunda haber ver dedim cevap bile vermedi fesat insan .bide havali sanki hakkiyla girmis gbi biz de 80 kusur alanlar beklsin boyle bence bunun icin twitter etkinligi olusturalim bizim hakkimizken boyle sacma sapan insanlar calsiyor orda

 55. Ktuphanecikiz

  Arkadaslar bnde tapu kadastro arsv muduru ile gorustum ayni seklde 2016 daki gbi sozlemsmeli arsiv memuru alinacagini soyledi ama ne kadar alim oluncagi hakknda blgi vermedi duyurulari takip edelim

  • Geçen seneki arşiv uzmanı alımını mı diyorsunuz? Alım olursa ne zaman olacak peki tarihle ilgili birşey söyledi mi ?

 56. Bu cok guzel bi haber insallah dedgi seklde olur yuksek puan alip atanamama durumu var cunku bu gbi alimlar yapilmazsa
  cok guzel bi umut oldu bizim icin Allah emeklerimizin karsiligini verir inşallah saolasin uygar kardeşim Allah razi olsun senden

 57. Bunlar umutlandirici sözler umutlarımız da yıkılmaya alıştı zaten bununda umut edelimde tutunacak dalimiz olsun

 58. hocam bilgilendirme için sağol. gerçekleşirse çok güzel olur

 59. Valla ne yalan söyliym 4 5 senedir kpss hazırlanıorum bölümle ilgili aklımda fazla bişy kalmadı oturup bakmam lazım..

 60. Bence 2018 kpssye girmiş sartı olur tecrübeliler içerden alınır diye düşünüorum

 61. 2019 ortası diyor ama muhtemelen ağustos eylülü bulur diye düşünüyorum orada projede çalışanlar var onlardan da alabilirler ayrıca mülakatla olur ve tecrübeli personel isteyebilirler.

  • Bi anda mı alacaklar bence 2,3 seneye bölerek alırlar bu krizde bi anda 200 kişi biraz zor gibi geldi. Kpss şartı olacak mı peki? Neye göre alınacak? Bilgi verirsen sevinirim.

 62. Mülakatlı mı olur acaba. Mülakat işimizi zorlar çünkü torpilimiz yok..

 63. Uygar arkadaşım çok teşekkür ederim bilgi için.. biraz olsun içimize su serptiniz allah razı olsun..

 64. Adamlar twit konusunda haklılar.Yeterince atıldı zaten ,anladılar ve geri dönüş yaptılar.Daha neden halen atılıypr ki twit?Beklemek düşer artık bizlere.Bugüne kadar TKD ye üye olmayan hiçbir faaliyette bulunmayanların 1000 kadro istemesi yerinde değildir.Fazla abartıldı twitler ,artık susup beklemeli.

 65. 200-300 kişi alınacak denilmiş peki bunlar sözleşmeli mi alınır yoksa merkezi atama mı olur ya da eğer merkezi atama olursa haziran ataması mı olacak yani ikinci atama demek oluyor doğru mu anladım

 66. Gerçekten yüreğimize su serptiniz özellikle z kütüphane konusunda var olan umutlarım yeşerdi. 2015 mezunuyum ve 3 senedir çabalıyorum 83 puanla ne yazık ki 86. Sıradayım umarım ben ve benim gibi emek veren tüm meslektaşlarım atanırız. Bilgilendirme için teşekkür ederiz…

 67. Guzel haberlerin için teşekkürler Uygar.Yüreğimize su serptin az da olsa.İnsA bizler de dua ediyoruz hayırlı kadrolar icin

 68. Kadrolar ne zaman belli olacak bi fikri olan var mı

 69. Arkadaşlar dün duydum. Kültür bakanlığı taşraya 10 kişi alacak, kesin bir bilgidir.

  • Başka duyumunuz varsa bilgilendirirseniz çok iyi olur. Çok teşekkürler.

  • Arkadaşım aralik ayinda toplamda mi 10 kişi kadro açılacak yani

  • Kültür bakanlığı dediğine göre sadece Kültür Bakanlığı 10.. Üniversiteler de açar en azından toplam 15 kadro gelir diye düşünüyorum

 70. 83.9 puanla 71. sıradayıM ve mezunum

 71. Okuyan gruplardan yüksek alan kaç kişi vardır acaba . Birde okuyan grup ilk iki atamada tercih yapamıyor demi

  • İnşallah daha fazla kadro verilir ama söylenenlere bakılırsa 60 kadro anca gibi. Mezun olmayıp yüksek puan alanlar cevap verse çok iyi olacak ama bildiğim kadarıyla öyle .

 72. 2018/2 atamasında kaç kadro verileceğiyle ilgili sağlam kaynaklardan duyum alan var mı?

 73. Bence en fazla 60-70 kadro verilir 2018 puanlılara.

  • 2018 kpsslilere inşallah guzel bir kadro verilir çünkü aksi taktirde çok büyük bir adaletsizlik olur. Çünkü 2016 kpsslilere 120 kadro verildi evet ama 2016 kpsslilere 200 sozlesmeli alım yapıldı 125 de arşivci alımı yapıldı.

 74. Tam olarak 2 senedir 149 kişi kadrolu olarak atanmış. Bence tahminlerinizi kadrolar açıldıktan sona yapmanız daha sağlıklı olur.

 75. Atama işi şans işi arkadaşlar. 2016 kpss puanına göre ortalama 150 kişi atandiysa 2018 e gore ise gerileme 100 kisi gibi bir rakam olabilir. Ayrica kaldiki ilk 2 atamada 4. Sıniflar tercih yapamayacaklar. Aşırı olumsuz düşüncelere kapılmamak gerek . Kendimizi geliştirip alanlarımızda kariyer de yapabiliriz. Herkesin yolu açık ve hayırlı olan olsun…

  • 4.sınıf olup yüksek puan alan var mı bildiğiniz?

  • 2016 kpss puanina gore 150 degil, yaklasik 120 kişi alinmişti. 2018 puanina gore yapilacak alim maximum 90 olacaktir.

 76. 2016 da 84 alan kaçınci sıradaydı bu sene kaçıncı sırada bilen yok mu?

  • Bu nasıl soru Ali bu puanı almadıysan bu sene kaçıncı sırada olduğunu ne yapacaksın 🙂
   2016 için söyleyim 84 puan ilk 30 içerisindeydi

 77. kütüphaneci

  ilk 10 atanır ilk atamada 4. atamaya kadarda ilk 50 acı ama gerçek bence artık kpss bırakıp özel sektöre yönelin orda kariyer yapmaya bakın.

  • İlk 10 değil ilk 15-20 atanır başka kurumlarda çalışıp tercih yapmayacaklar var.. Diğer atamalarda da ilk 50 atanır. Atama puanları 83 veya 84 te kalır bence tabi 84 alan kaçıncı bilmiyorum.

  • 84.8 ile 48. sıradayım

 78. 83’den yukari almayanlar, ben de dahil olmak üzere 2020’ye kaldı malesef. Aci ama gercek.

 79. 90 ve üstü alanlar 4001 den de tercih yapabilir asıl 90 altı alanlara ne olacak ?

 80. Bugün duydum, açılan kadro sayısı belli olmuş 10 kişi bile olmayabilir 1. Atama için dedi bir kütüphaneci abi.

  • Kutuphaneci abi nerden duymuş nerden biliyormuş kimseye söylenmiyorKen?

  • demekk ki o kimse değil ki haberi var açılan kadrodan, açılınca görürüz kardeş, ayrıca enseyi karartmaya gerek yok rami ve beştepeye sonraki atamalarda alım olabilir ekonomi düzelirse tabi

  • Bende sana diyorum ki kaynağı neresi veya kim? 2018 kadrolarının belli olduğu zaten biliniyor yazılanlardan. 10 bile olmayabilir demiş ”güya” o şahıs.. Bu kadar eminsin madem ”10 bile” derken? yani net bir sayı da yok elinde gelmiş ahkam kesiyorsun.

  • İşine bak senle uğraşamam

 81. Burada biz demiştik lafını kullanmak istemiyorum. Ancak atama kotasındakı(geçen yıllar baz alınarak) yığılmanın 83-84 bandında olacagını söylemiştik. Artık sayısal verılere dayanarak daha gerçekçi yorumlar yapılırsa daha sağlıklı olur. Bakın arkadaşlar atama konusunda mücadele edilmesse herke fazlasıyla üzülecek. İlk 30 dayım, ama hala emin olamıyorum., değilim. Çünkü mezun olalı yıllar oldu ve bu yıllardaki her umutlu bekleyişim hüsranla sonuçladı. Umut etmek iyidir, ancak bel bağlamayın. Lütfen yaşama bı yerden tutunun ve atama olacaksa sıze süpriz olsun. Çok beklemeyın.

 82. 80.8 ile 180 🙁 2016 da arkadasım 83 ile 36 demişti 80.4 alan arkadasım 60 küsür demişti

 83. Geçmiş olsun 80 üstünün ilk 100 de olması gerekirken 82-83 ler ilk 100 de bile değil benimde puan 78 sıralamam 264 eğer açıktan falan alım yapmazlarsa biz 80 altı alanlar atama beklemesin doğru özel sektöre iş aramaya merkeziden bizim bölüme bu ekonomik durumda 100 kadro bile vermezler gerçekçi olalım

  • Nasıl ya ben 78,77 ile 276.ıncı sıradayım 78 ile 264 de olman imkansız?

  • Benim küsürat 78,9 diye devam ediyor dostum üst sıralarda küsüratta 3-5 kişi oynarken aşağılarda bu sayı daha fazla oluyor

 84. Puanım 90. 44 ancak sıralamam 7. 90 ve üstü alan en az 10 kişi var demek ki. Açıkçası şaşırdım bütün geçmiş yıllarda 90 alan 1 kişi dahi çıkmazken ne olmuş bu bölüme böyle 🙂 maşAllah bizim öğrenciler uçmuşuz sevinsem mi üzülsem mi bilemedim . Cumhurbaşkanının personel alımı olmayacak cumlesınden yola çıkarsak 10 kişi verilir mi kadro bilinmez . Atama puanlarının düşüklüğü sebebiyle tercih ettiğim bölüm 90 la kapatmazsa iyi. Ulan hayat … Ne diyelim Allah emek veren herkesin yardımcısı olsun .

  • Cb alım olmayacak demedi emekli olan kadar alınacak dedi ki zaten öyle oluyor genelde. Ne 90 la kapatması yok artık insanların moralini bozmayın.

  • fikret kardeş sen ilk kez sınava girdin sanırım biraz heyecanlı ve ümitlisin anladığım kadarıyla ama rakamlar ortada geçen yılarda 85 alanlar ilk 10 daydı şimdi 80 alanın sıralaması 150 den bile aşağıda,bu sitede takılıyorsan geçmiş yıllardaki alımları inceleyebilirsin hangi atamada kaç kadro gelmiş,2017 kasım ayında sadece 3 kütüphaneci ilanı açıldı bakabilirsin

   bakın çok acı ama bu bölüm yaklaşık 10 yıl önce her dönemde çok yüksek atama sayılarına sahipti ve bunlar çok çok düşüktü neredeyse azıcık çalışan herkes giriyordu.

   Bölüm son yıllarda 4 atama döneminde ortalama 150 kişi falan ancak alıyor her dönemde 20-40 arası kadro geliyor,herşey ortada devletin kemer sıkma politikasını da hesaba katarsak geçmiş yıllardaki kadrolardan fazlasını beklemek hayalcilik olur zaten kültür bakanlığı 200 sözleşmeli alarak ihtiyacını giderdi halk kütüphanelerine kadro veya alım beklemeyin,sıralaması ilk 150 de olanların bile atanacağının garantisi yok

 85. 81.3 ile 164 sırdayım arşivcilik bölümünden biz tercih verebiliyoruz değil mi ordan da hesaplayınca sıralamam değişmedi yani o bölümden beni geçen yok mu geçenlerin hepsi bby ci mi doğru anladım değil mi

 86. ümit sayın

  30/08/2018 : 11:39
  90.26 puanım.

  bunu yazmışım. ve sıralamayı görünce inanamadım. 8.sıradayım

  • Nereyi düşünüyorsun şehir olarak?

  • ümit sayın

   istanbul, ankara, izmir, antalya, muğla ve aydının deniz kıyısı ilçeleri düşünüyorum hocam.

   bakalım nerlerde kadro açılıcaksa artık..

   sen nereyi dusunuyorsun peki?

  • Benimde puanım 90.97 idi, 2. olmuşum. 0.71 puanla arada 6 kişi var.

 87. Mezun olmayıp yüksek alan vardır umarım 86 ile 28. oldum şoktayım. Ayrıca 2016’da 86 ya da 85 alan kaçıncı sıradaydı bilen var mı?

 88. Ben 85. Sıradayım. Acaba tahminen kaç kişi girmiştir sınava ?

 89. Arkadaşlar kadro şart yoksa 82 83 lerler ortada kalıyoruz yasemin size ne geldi..

 90. Yine mi atama yok ya 114.yüm ve kadro gerekiyor verirler mi bu kadar kadro.

 91. Bu sne bizim bölümden kac kisi girdi sinava?

 92. Arkadaşlar mezun olmayan yüksek puan alam arkadaşlar var mı? Gercekten bizim bölüm puanları fırlamış durumda geçmiş olsun..

 93. 82.819 114. Sıra

 94. Sıralamalar açıklandı kaç puana kaç geldi söylerseniz sevinirim.

 95. Arkadaşlar KPSS robotum sitesinde sıralama robotu var herkes puanını girerse ortalama bir sonuç alabiliriz.

 96. Kpss robotu diye bir site var orda sıralamalara bakan var mı ne kadar doğru acaba ?

 97. carl gallagher

  artık 30-40 vb. kadro ilanlarını unutun. personel alımında tasarrufa gidiliyor. dediğime geldiniz mi?

  • Kasım + haziran ataması toplam 20 kadro ya bulur ya bulmaz bence. Gerçekten 85 aşağısının atanabileceğini sanmıyorum.

  • ‪Olmayan personelin mi tasarrufu yapılacak. 80 milyona 600 kütüphaneci !!‬

  • carl gallagher

   @yasemin

   kesinlikle katılıyorum. zamanında kamuya personel alımında gözle görülür azalma olucak dedim. forumdan bazı kişiler “yalan soyluyorsun”, “sallıyorsun” vb. şeklinde tepki gösterdiler.

   görünen köy klavuz istemez. yine haklı çıktık.

   p.s. ayrıca cimer e kadro için dilekçe gönderilmesi güzel birşey ama kesinlikle dikkate almıcaklardır.

   @Betül arkadaşın çabaları boşuna gitti. yetkili kimseler 1 2 tatlı tweet atarak göz boyadılar. hepsi bu.

   mecburen özel sektöre yönelecek millet artık.

  • Nüfus artıyor, devletimiz büyüyor dolayısıyla talep artıyor. Hangi büyüyen devlet hizmet götürmede kısıtlamaya gider bu durumda. Bugün gelişmiş ülkelere baktığımızda gelir gider dengeleri birbirine paraleldir. Senin söylediğinde devletin söylemi pek uyuşmuyor bu durumda. Bırak herkes hakkını arasın kadro açılmak zorunda hizmet, götürülmek zorunda dolayısıyla biz de hakkımızı aramak ve sesimizi duyurana kadar çalışmak zorundayız. Buna kim neden itiraz edebilir?

  • carl gallagher

   @bbyli olmak

   pardon da hocam, devletimiz büyüyor nedir? nufus olarak buyuyoruz dogru. kuru kuruna buyume. içler acısı haldeyiz aslında. sanırım a haberi çok izliyor millet. sonuçta bir kriz var ve personel alımından tutun da birçok şeye kdr kısıtlamaya gidildi.

   ülkede bby bolumu enflasyonu var. sanki ülkede kutuphane cokmus gibi 10 tane bby bölümü var. israf, yazıktır.

   elbette hak aranmalı, buna kimse itiraz etmez. 1 milyar asır da geçse bu ulke hiçbir zaman gelişmiş bir ülke olamayacaktır maalesef.. çook çook isterim gelişmiş ulke olmasını ama.. coğrafya ve sartlar… cografyamızda bulunan en gelişmiş devlet israil. yıllık gdp/per capita 34 bin dolar.

   arap ülkelerini saymıyorum onlar batı sermayesi ve petrol urunu. suni yani.

  • @carl gallagher
   https://www.yenibiris.com/arsivist-dizayn/arsiv-personeli-is-ilani/808896
   Bu ilandan kaç kişinin haberi oldu acaba? İşe alınanların kaçı bölüm mezunu? Ya da ilan şartlarında neden BBY mezuniyeti aranmıyor?
   Maalesef Türkiye gerçekleri bu. İş çok ama işi ehline yaptırmak (liyakat) koca bir yalandır.
   İlan Cumhurbaşkanlığına bağlı yürütülen projeye aittir. Biz daha uyuyalım. Bunun gibi örnekleri sesimizi çıkarmadığımız sürece daha çok görürüz.

  • carl gallagher

   @bbyli olmak

   bu tür ilanları gördükçe ben de sinir oluyordum eskiden. Ama işte toplumun bakış açısını yansıtıyor bu tür ilanlar.

   Kütüphanecilik ve arşivciliği angarya iş olarak görüyorlar. Dalga geçiyorlar. Önemsemiyorlar. Son derece buyuk konsantrasyon eksikliğine ve moral bozukluğuna neden oluyordur bu.

   Liyakat olayı konusunda kesinlikle haklısınız. Sağ sol seriatcı anarsist vb. kim gelirse gelsin “liyakat” olmaz bu ülkede. Bunun kırılacağını dusunmuyorum. Bugun özellikle üniversitedeki akademisyenler ve memurlara bakın. ya sendıkacı ya tarikat ya da milletvekili vali rektör vb. torpillerle işe alınan onbinlerce kişi var. E biz boşuna okuyoruz o zaman yandaş diilsek?

   neyse hocam valla profesyonel şirketler bile bby yi böyle görüyorsa gerçekten bitmiş bu bolüm.

   Ha bi de niye en az lise mezunu diyor biliyor musunuz? maaşı son derece dusuk vericeği için; bir lisans mezununun bu parayı kabul etmeyeceğini düşünüyor olabilir. Bu yüzden en az lise mezunu diyerek maksimum karlılık peşinde firmalar.

 98. Kamuda personel alımı azaltılacakmış arkadaşlar açıklama yaptılar. Zaten alımlar çok azdı 1 yılda artık en fazla 20 kişi alırlar 85 aşağısı atanamaz

  • Bileklerimizi dikine kesmeye baslayalim o zaman

  • Bu bolumu okumayi dusunuyordum bu yil , yorumlarinizi gordum ve suan tereddut ettim. Bilgi verme imkaniniz var mi?

 99. Merhabalar Sevgili arkadaşlar. Veee sonunda twıterdan bbykadroistiyor çağrılarımıza ses geldi ! 🙂
  Günlerdir burdan facebboktan twıterdan Kadro talebinde bulunmanız adına çağrıda bulunuyorduk ve işte beklediğimiz gelişme yaşandı .
  Dün aksam itibariyle ; T.C. Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı, Sayın Ayhan Tuğlu çağrımıza kulak verip kendi profilinde Tiwıt atarak şu paylaşımda bulundu : #bbykadroistiyor sevgili arkadaşlar herkes sizin sesinizi duyuyor. Her şeyin bir zamanı var. Biz her ortamda kütüphanelerde Kütüphaneciler çalışmalıdır diye söylüyor ve planımızı ona göre yapıyoruz.

  Ve keza T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Prof Dr Haluk Dursun gene çağrımıza kulak verdi ve kendi profilinde şu paylaşıma yer vermiş bulunmakta ; Gündemimiz sadece kitapla buluşmak, kitapçı görmek değil, memleketin dört bir tarafında kitapseverlere fedakarca hizmet eden kütüphane çalışanlarının da yanlarında olduğumuzu göstermek için gayret içindeyiz.
  Bir dipnot: Sayın Ayhan Tuğ ‘da bu twıtı keza retweet yapıp kendş proflınde paylaşmıştır

  Sonuç olarak bu bile bizler için cok onemlı bır gelısme . Bugune dek defalarca dıle getırdık sıyası mecraya ulasabılecegımız en sağlam nokta ; Twıter ve lutfen herkes Twıt atsın dıyerek . Su anda çok ilginçtir ki yüzlerce bölüm içersinden bir tek bizim bölümümüz mezunları Twıter da hunharca kadro talebınde bulunarak paylaşımlarda bulunuyorlar bu da haliyle dikkat çekiyor ve meyvesını vermeye başladı . İster istemez bu bır gundem yaratacaktır gereklı kişilerde. En azından Kutuphanelerde BBY mezunu kısılerın calısması gerektıgını , Arsıv alanlarında BBY mezunu kısılerın olması gerektıgını , Enformasyon , dokumantasyon bırım merkezlerınde bızlerın yer alması gerektıgı kanısında bır fıkır sahıbı olmus bulunmaktalar

  Sizlerden rıcam kımsenn sozlerıne kanmayın ; gecen de burda @FREDLEWIS nıcklı bır arkadas twıt mıwıt atmakla olmaz bu ısler demıstı ve ıste Twıt atmanın sonucu. Ha belkı bır kadro verılmeyebılır ama olsun en azından sesımızı duyan bırılerının olması , hakkımız olan kadronun bıze verılmesı gerektıgını bırılerının anlayabılmesı ıdı temennımız ve bu da ılerleyen sureclerde kadro verılmesıne daır bir işarettır

  Sonuç olarak arkadaslar sımdı lutfen her zamankınden daha sıkı bır sekılde Twıtler atmaya devam edelım bbykadroıstıyor baslıgı altında gereklı kısılerı etıketleyerek
  Bugune kadar atmayan kısıler de bır twıt adresı acıp bunu yapsın . Bızler bırlık olursak ınanın ıste bu sekılde karsılıgı gelecektır.
  Lutfen her gun en az 1 2 tane de olsa twıt atalım
  Tesekkurler : )

  • @Betül teşekkürler bu haklı mücadelen ve çaban için. Yazdıklarına katılıyoruz canı gönülden . Yalnız anlama veremediğim şey şu bu yazıyı beğenmeyen arkadaşlar arkadaşımızın bu yorumunun neyini beğenmediler gerçekten merak ettiğim için soruyorum ben ??? Kız burda bizler için mücadele veriyor söylediği şeyde anormal olan ne var . Gerçekten sadece merak ettiğim için söylüyorum ben

  • Bu yorumu begenmeme amacınız ne acaba

  • Arkadaşımız gayet güzel bir şekilde umudunu dile getirmiş, bu dislike atan 20 kişi kadro istemiyor mu acaba?

  • @Betul arkadasın yapmıs oldugu bu paylasıma 20 tane dıslıke olması akıl alır gibi değil. normal gelmiyor bana. Bu aslında bir kişi. Bu sıtede bı kac arkadas var cok kotu nıyetlı olup sureklı ınsanların moralını bozmak ısteyen hıcbır işi gücü amacı olmayan ve tek amacı burdakı arkadasları moralmen çökertip bundan zevk alan
   bu arkadaslar farklı farklı ıp adreslerınden gırıp ozellıkle yorumlara dısklıke atıyorlar.
   Özellıkle @fredlewıs nıcklı arkadas. Yıllardır bu blogda kendısını goruyorum herkese ama herkese sureklı kotu yorumlarda bulunan sureklı ınsanları demoralıze eden bu arkadastır o 20 kez dıslıke yapan emin olun

 100. Değerli Arkadaşlar/ Meslektaşlar,

  Öncelikle hepinize teşekkürler bbyhaberi takip edip burada görüşlerinizi paylaştığınız için. Bildiğiniz üzere birbirinize hakaret etmediğiniz sürece tüm yorumlarınız onaylanmaktadır, yayınlanmayan yorumlar kişilik haklarını zedelediği içindir, bilginize.

  Lütfen diğer insanların düşüncelerine yönelik hakaret derecesine varan ifadeler kullanmamaya dikkat ediniz.

  Not: yorum içerisinde yukarıdaki kurallara uymayan içerikler yayınlanmaz, eğer önceden onaylanan diğer yorumları da var ise hepsi birlikte siteden silinir.

  Saygılarımızla,

 101. Biner ve Cimere yazarsak iyi olur

  • Kesınlıkle haklısınız ancak Bimer kaldırıldı bılıyorsunuz artık başkanlık sistemi var ancak Cimer e yazabılırız cok haklısınız bu konuda 🙂

 102. Arkadaşlar Twitter da güzel ama hepimiz bimere yazsak daha etkili olur diye düşünüyorum

 103. rica etsem şu sözleşmeli söylemini ortadan kaldırır mısınız? Sütten ağzınız yanmamış gibi konuşuyorsunuz ancak bizim yandı, sözleşmeli atanan her personel merkezi atamalarda yenıden tercıh hakkı bulunuyor ve geçen atamalarda onlarca kadro yaktı sözleşmeli arkadaaşlar. Bu yetmezmiş gibi sözleşmeli alım olacak oluyor oldu diye neredeyse 2-3 atamada kültür bakanlığı 0(sıfır çekti) . Burda sözleşmelide ki mülakat konusuna hiç değinmeyeceğim bile.Hayrımıza değil bu söylem. Olaaksa merkezide kadrolu alsınlar ve hak eden gitsin.

  • Tabıkı temennımız en az 500 tane kadro verılmesı merkezi sözleşmelıden kasıt 60 puan cıvarı alan arkadaşların da en kötü sözleşmeli olarak gırebılmelerı. yoksa tabıkı atılan butun twıtlerde de kadro taleplerı mevcut sözleşmelı degıl 🙂

  • Deniz kesinlikle çok haklısın bu sözleşmeli söylemine son verilmeli.

 104. Sevgili arkadaşlar tekrar merhaba . Twiterda belırlı ısımler olarak sürekli paylaşımlarda bulunuyoruz . kadro taleplerımızı ıletıyoruz . Belırlı ısımlerı etıketleyerek Bbykadroıstıyor 500kadro 250 sözleşmleri baslıkları altında gün içersinde sureklı twıtler atıyoruz lakin arkadaslar bakın 5000 e yakın mezun sayımız var . 80 ustu puan alan sayısı toplasan 50 kısı hadı bu 50 kısı atanacagını dusunuyor da atma gereksınımı hıssetmıyor ya bu 80 altı alan yuzlerce kısı nerde neden bı tane twıt atmıyorsunuz .. yanı konusmayayım dıyorum puanım 83.5 atanacagım bunu blıyorum ama ben neden atıyorum gece gunduz twıt vallahı de bıllahı de ben kasım atamasında cok rahat atanacagım !! ama ben emek veren herkesı dusunuyorum uzuluyorum o kadar cok emek veren kısı var kı 65 75 arasında ınanılmaz bır yıgılma var ya ben 83 puan almama ve kesınlıklel cok rahat atanacagımı dusunmeme ragmen sureklı sızler ıcın twıt atıyorum da bu 65 75 arası puan alan yuzlerce kısı neden atma gereksınmınde bulunmuyor … Eğer bı kadro olur da verılırse bılesınız kı gece gunduz sureklı twıt atan bu arkadaslar sayesınde ! Yazık ya elınızı bıraz sız de taşın altına koyun twıtler atın lutfen … bızım bolumuzun en buuyuk eksıklıgı kadro verılmemsı yoksa bızım bolumumuzde 60 ustu alınan her puan atanmaya bır ısarettır cunku ortalamamız dusuk mezun sayımız az yeterkı kadro verılsın bu sebepten lutfen ya herkes alsın bır twıt atsın bu zor olmasa gerek
  Yoksa gene verılecek 3 5 kadro ıle ben de atanamam 85 alan da. Artık bu haksızlıga dur dememız gerek . 3 kısılık 20 kısılık kadro nedır ya nedır her bolume 300 500 bıze 3 5 20 bu rakamlar buyuk bır haksızlık hepımıze bu sebepten herkes twıt atmaya devam etsın lutfen .
  bunun dısında 5 ekım tarıhıne dek kurumlar taleplerını Devlet personel baskanlıgına ıletecek bız de butun kurumlara cagrıda bulunalım kadro talebınde bulunmaları adına
  Bölüm sadece kütüphaneden ibaret değil. Arşiv , enformasyon , dökümantasyon , bilgi güvenliği, Yönetim organızasyon ve dahası dolayıysyla bız her kurumda çalışabılırız lutfen sadece kutuphanelerden kadro beklemeyın Osmanlı arsıvı , yazma eser kurumu baskanlıgı , bılgı merkezlerı, bırımlerın enformasyon dokumantasyon bırımlerı ve dahası bır cok kuruma kadro talebınde bulunmaları adına twıt atarak cagrıda bulunalım rıca edıyorum sızlerden emek veren ve atanmayı bekleyen arkadaslarımız adına .Bunu yapmak sadece 1 dakıkanızı alacak emın olun

  Emek veren her arkadasımızın atanması temennım ıle SEVGİLER

  • emekleriniz için teşekkürler.yazdıklarınıza ek olarak cimer’e de öneri ve görüş olarak yazılabilir kadro meselesi.sadece sosyal medya yetmeyebilir.saygılar

  • @memur haklısınız kesınlıkle cımer de etkılı olabılır bu konuda hıc aklımıza gelmedı bu bakın . Tesekkurler 🙂 Arkadaşlar Cimer’e de o halde onerı ve goruslerımızı yazalım lütfen : )

  • bence 80 üstü alan kişi sayısı 100-150 arası olacak çünkü son umut diyerek çalısan çok arkadasımız oldu

 105. 5 twitter actım ve twti kopyala yapıştır yapıp duruorum ve her gün yapıyorum bilgi belge nickli arkadasımuz haklı sıralamayla her şey bitmiyor arkadaşlar bilginiz olsun. Kadro lazımmmmm

 106. Arkadaşlar Twitterda nerde bu puanlama anketine katılan 400-500 kişi? Neden hep aynı kişiler Twitterda ? Bu nasıl bir pasiflik . Adamlar tabi az kadro verir! Yerel seçimler yaklaşıyor bunu iyi değerlendirmemiz lazım . Seçimlere yakın atamalar artıyor bu bir gerçek . Tabi sesimizi duyurmamız lazım . Herkez bir iki taneTwitter hesabı açsa bir şeyler yazda , çevresindeki en yakınlarına da rica etse ses getirecek. Lütfen hayatınızdan yarım saat ayırın. Twitter ı küçümsemeyin sakın ,kamuoyu oluşturmak , ses getirmek , kurumlara ulaşmak , aynı sorunun etrafında bir çok insanı toplamak için çok etkili . Kadrolar açıklanana kadar bir senede verdiğiniz emeğin %1 ini şu Twitter etkiliğine verin , gerekirse hergün yazın .

  • Yazmayanları, sesini duyurmayanları 11 aralıktan sonra burda 20 kadro verildi diye ağlarken görürüz.Acı ama GERÇEK…

 107. Sevgili arkadaşlar merhaba , Öncelikle yorumları okudum çok üzücü buldum burda bırbırnızı düşman gıbı gorup ınanılmaz art nıyetli yaklaşmayın lütfen hepımız aynı bolumden mezunuz hepımzı uzgunuz hepımız bır seyler pesındeyız . Burda yapmamız gereken sey ınanın bana el ele verıp kadro talebınde bulunmak . Burda bırcok kısı yazmıs puanını acık soylemek gerekırse ben ınanmıyorum bu yazılanlara ancak saygı duyuyorum. Bugune dek 80 ustunu görmemiş bolumumuz bu sene alıp da 80 üstünü görecek değildir dıye dusunuyorum. 2016 kpss kolay bır sınavdı ve bırcok kısının puanı yuksek geldı buna ragmen 80 ile kapattı 4 atamada da 78 ıle kapatmıs bulundu bu sebepten ben bu sene burda yazılan puanlara ınanmayıp 65 75 arasınd abır yıgılma oldugunu 80 ustu alan ıse belırlı kısıler oldugu kanısındayım . Sonuc olarak arkadaslar bunlara takılmayalım bızım en buyuk sorunumuz kadro azlıgı dıger butun bolumlere 1000 lerce kadrı verılırken bıze 3 5 20 kadro verılıyor . Bolumumuzun acılımı : Arsıv , Kutuphane , Enformasyon , dokumantasyon , Sıber Guvenlık üzerine. Bolumumuzu sadece kutuphane uzerıne endekslemeyelım lutfen . Mesela sızlerı bılmıyorum ben Hcettepe mezunuyum ve bızler o kadar cok yazılımsal programlama ogrendık ki. Sonuc olarak arkadaslar bakın tweeter su anda sıyası bloga ulasmak ıcın tek mecra malesef bırcok arkadasımızı goruyorum cabalıyorlar ısım dahı vermek ıstıyorum ; @BuraKGENÇ @GÖKSUGÖZÜTOK @ESRAKAYA @MUSTAFACANIK @TKDANKARASUBESI @SERKANAYHAN VS VS BU VE BUNLAR GIBI bırcok arkadasımız su anda twıtterde #BBYkadroistiyor baslıkları altında belırlı ısımlere cagrı yaparak kadro taleplerınde bulunuyorlar. Bakın aaa tweet atmakla olmuyor bu ısler dıye sakın dusunmeyın sesımızı toplu bır sekılde yukselttıgımız zaman emın olun bu sese kulak veren cıkacaktır cok bırsey ıstemıyoruz ya bugun ıktısat mezunlarına her atamada 300 kısılık mınımum atama verıyorlar bız kı cok yonlu bır bolum oldugumuzu varsayıyorum bunu fazlası ıle hak edıyoruz. bu sebepten sızlerden rıca edıyorum eger cekınıyor ısenız bır tane fake bır twetter adresı yazın #BBYkadroistiyor baslıgı altında gereklı ısımlerı etıketleme yaparak tweetler atın emın olun bunun kesınlıkle katkısı olacaktır . bızlere en az 200 kısılık bır atama kadrosu verılır ıse emın olun 68 e dek dusecektır kasım atamasında bunu sadece kendım ıcın degıl bızler ıcın ıstıyorum .. Emek veren emek vermıs herkes ıcın . hakkımız olanı kendımız alalaım lutfen herkes bır twıter adresı acsın ve gereklı etıketlemlerı yaparak paylasımda bulunsun bu sekılde hak ettıgımız seyı alabılırız . Lütfen …. burda o kac almıs bu bunu almıs bu bunu yapmıs demekle vakıt kaybetmeyelım . 6 agustıs 5 ekım arasında Devlet Personel Baskanlıgına kurum ve kuruluslardan yerlestırme taleplerı ıletılecek zamanımız az. sadece belırlı ısımlere degıl bırcok aklınıza gelen kutuphane arsıv dokumantasyon enformasyon emrkezlerı , bılg merkezlerıne de #BBYkadroistiyor seklınde etıketleme yaparak paylasımlarda bulunalım . Tesekkurler …

  • Kimse kimsenin umrunda değil .Ben yüksek aldım az da alım olsa giderim deyip bencilce düşünen arkadaşlarım vardır buna eminim.Benim puanım doğrudur 78,770 aldım.Benim puanımla kapattı son alımda 2016 da düşünsenize daha da az alım olsa kimbilir kaçla kapatır.?Kpss puanı bir insanın başarısını ya da bu mesleği iyi yapacak anlamına gelmez ama sınav anında kimi adapte oldu kimi olamadı falan filan ama biz sonuca odaklanıp kadroyu artırmaya çalışırsak emek verenlerin çoğunu kurtarmış olacağız.

  • ne kadar güzel yazmışsınız . Cok ınce düşüncelisiniz sıze kesınlıkle katılıyorum ben de aynı şekilde düşünüyorum . Verilecek ortalama bir kadro ile 65 e kadar düşer . en kötü bi 100 kişi verilmeli ama verilmeyecektir mesela acıklama yapıldı 700 kişilik açık var dıye ama bunu işte en az 20 seneye bölüyolar . her atamada 20 20 20 kullanırlar artık . ölme eşşeğm ölme . gene de bir umut inş iyi bir kadro verilir. bu arada yazdığınız bu paylaşımı aşağıda beğenmeyen o 1 arkadaşı da çok merak ettim pes diyprum başka bşr şey demiyorum içi kötülüklerle dolu ne çok insan var

   Arkadaşlar twıtera yüklenelim arkadasımızın da dediği gibi :))

 108. Arkadaslar bende 85,0.. puan aldım rahat atanirim diye düşündüm yorumlara bakınca tedirgin oldum. İlk atama ne zaman olacak tahmini kaç kontenjan bekliyorsunuz.

 109. Branş sıralamaları tahmini ne zaman açıklanır

 110. Arkadaşlar merhaba, bugün twitter etkinliği yapmak için güzel bir gün 🙂 Bugün saat 21.00’de Habertürk’te Teke Tek programında İlber Ortaylı katılacakmış 300-400 kişilik bir katılımla belki dikkat çekeriz. Mesajlarınız Osmanlı kütüphaneleri üzerine olursa belki dile getirirler. Ha bir de kadro sayısı var ben gerçekçi olanı yazdım herkes istediği kadroyu yazabilir.
  #500kadro
  #BBYkadroistiyor
  @MehmetErsoyTR
  @HalukDursun
  @odabasali
  @muhammetsafi
  @ayhantuglu
  @TCKulturTurizm
  @KTBKYGM
  @memurlarnet
  #TekeTek
  @Fatih__ALTAYLI

 111. Arkadaşlar bir noktayı atlıyorsunuz. 80 üzeri yığılma olacak derken sınava gıren 5000-7000 kişinin( kaç kişi bilmiyorum) büyük çoğunluğunun 80 üzeri alacagı iddia edilmiyor. Elbette yüzlerce 60-70-80 aralıgında öğrenci var. Ancak bir gerçekliğimiz var ki 4 alım boyunca 150 kişiyi bulmuyor sayı. 2016 sınavında da 80 puanlar 90. Sıraya tekabül ediyordu. Benim şahsi fikrim bu sene 80 ve üzeri alan daha çok arkadaşın olduğu. Bu sebeple 80 ve üzrerinde atama kotasındaki puanlarda yığılma yaşandığını düşünüyorum. Yani sıralama gerçeğini değiştiremeyiz bu sebeple elimizden geldiğince kadro sayısını artırmak için uğraş vermeliyiz. O kotaya 75 alan arkadaşları ve daha düşük puanlarıda dahil edebilmeliyiz.

  • Helal be kardeşim.Vallahi o insanlar da emek verdiler.Yazık günah değil mi?El ele verirsek bence duyarlar sesimizi.Ha duymasalar da en azından uğraştık deriz.Ben de sınırdayım geçen sene 78,..puanlarla kapatmış ama bu sene daha yüksek kapatabilir madem yüksek alan çoksa.75 e kadar indirse merkezi atamada 70 puanlılar da sözleşmeli olursa ona hak kazanacaklar İnşallah olur.Ama bencil olmadığın için teşekkürler kardeşim.

 112. Önce okumayı öğrenin,okuduğunuzu da idrak etmeye çalışın.ben hiç ‘bu puanla atanabilir miyim acaba yeaa’ falan yazmadım.emek veren herkes atanır umarım diye belirttim.herkes puanını paylaşmış ben de paylaştım emek verdim,çalıştım,Allah nasip etti iyi puan aldım.bu ergen zihniyetin bunu anlayabilir mi bilmiyorum keza sürekli ‘skjksjsk’ gibi şeyler yazıyosun ….. falan nedir yahu saçma sapan.senle tartışmaya girdiğim için emin ol pişmanlık duyuyorum.Allah herkesin hakkında hayırlısını versin

 113. Bu bölümde kimse yani 2-3 kisi falan haric 90+ yapacak kapasitede değil, isterseniz geceli gunduzlu 2 yil boyunca calisin. 94 alan adam zaten ilk 500de, eger oyle bir kapasite varsa zamaninda universite sinavinda 120,200,300 bininci degil 10 binde olurlardı. Belki 90+ yapan 1 kişi vardır. Bunlar troll olduguna gore daha asagidaki puanlar neden troll olmasin?

 114. Doğru söylüyorsunuz bunlar hep psikolojik savaş. Ellerine ne geçiyorsa. Ama şöyle bir şey var insanlar bilinçleniyor mezun sayısı çoğaldı. Mesela ben 2014 hiç çalışmadan 69, 2016 hiç çalışmadan 72, bu sene biraz bilinçlenerek 78 aldım 2020de daha da sıkacağım inşallah. Yüksek puan almanın sebebi bu, herkes çalışıyor artık özellikle 2. Ve daha fazla sınava girecek olanlar. Ve keşke 75e düşse ne var ahhhh çok isterim

 115. Bbyciler neymiş böyle herkesin puanı 89 90 mühendislerden hukukçulardan iyi almış herkes.

 116. Şaka gbi bu bölümü yazdığımda 60 la atiyodu atanirim çok rahat diye düşünmüştüm.ankete baktığımda gözlerimden yaş akti resmen 80 puanla ackta kalacağımız aşikar ne olduysa 2016 dan sonra oldu herkes mi harıl harıl çalıştı anlamadim Bnde 1 yıl çalıştım aldığım puan 80
  Mühendislerle yarışıyor bölümümüz maşallah

 117. 95 üzeri alan kişilere inanmıyorum onun haricinde birkaç kişi fazla sonuç girmiş ama yaklaşık bu aralıkta olur branş sıralamaları bence.

 118. Bu Uygar isimli arkadaş kimse sonuna kadar helal olsun! Ohhhhh be içimdekilerini sonunda birinin pat pat dile getirebilmiş olmasına çok sevindim. Yok 90 aldım yok 87 aldım atanırmıyım atıp tutmakla elinize ne geçiyo. Her yıl kaç puanla kapattığı ortada 80 i geçmemiş adam çıkmış 90 aldım atanacakmıyım diyo var mı ya böyle bişey ayıp. Uygar kardeşim eline diline sağlık sağolasın şunlara tek tek kapak yaptığın için. İçimizdekileri döktün dobra harbi adammışsın. Eyvallah

 119. Arkadaşlar öncelikle merhaba, Şunu söylemeliyim ki Katılımın bu kadar çok olacağını düşünmemiştim. 408 kişi bence çok önemli bir fikir verecektir herkese. Tabi ki buradaki verilerin doğruluğu %100 değildir ama bence herkese istediğini verecektir. 408 kişi bugün ankete katıldı ve 408 kişi twitter etkinliğine katılsa 3-5 tweet atsak bence biraz etkili olabilirdik ama herkesin görüşüne saygım sonsuz. 2 kişi 95 ve üzeri demiş eğer gerçekse yoruma gelsinler gerçekten tebrik edeceğim ama bunlara inanmıyorum kanıtlarlarsa özür diler tebrik ederim ama etik geriği yine de yazacağım. 😀 sayısal verileri ekran görüntüsü atacağım ama tam sayıları ben yazacağım size
  95-100 arası puan 2 kişi
  90-94 arası puan 8 kişi (90 puan 10. sırada)
  85-89 arası puan alan 18 kişi (85 puan 28.sırada)
  80-84 arası puan alan 77 kişi (80 puan 105. sırada)
  75-79 arası puan alan 129 kişi (75 puan 234.sırada)
  70-74 arası puan alan 88 kişi (70 puan 322. sırada)
  65-69 arası puanalan 46 kişi (65 puan 368.sırada)
  60-64 arası puan alan 34 kişi (60 puan 402. sırada)

  1)Yanıtın 408 olması sıranın 402. olması kişi veya kişilerin birden fazla oy kullanmasından kaynaklanmakta sistem bunları kabul etmedi 6 oy aynı kişiler tarafından verildi 😀
  2) 80 puan ve üstünün geçekten doğru katılım gösterdiğini düşünüyorum gerçek sıralamalarınız, bu aşağı yukarı bu aralıkta olacaktır. 80 puanı olan 105-120 sonraki her puan için 15-20 kişi düşürebilirsiniz
  3)75-79 bu puan aralığı çok kırılgan herkes girmemiş olabilir 75 puanı olan arkadaş 350.sıraları geçebilir ama 78-79 üstü puanların 200 altında olacaktır 79, tarafı 140-160 olacak gibi
  4) 70-74 puan aralığı merkezi kadroda çok zor ama sözleşmeli alımlar olursa herkes kadar şansınız olur. 70 puanı olan arkadaş 800. sıralarda olabilir
  NOT: Bunlar benim kişisel yorumum o yüzden aşırı ciddiye almayın 95 üstü puanlara inanmıyorum. ekran görüntüsü alarak attım isteyen olursa doküman olarak da atabilirim ama o uğraştırıcı olabiliyor herkesin gönlüne göre olsun… fikri olan yorum yapsın tartışalım hoşça kalın.

  NOT: Ankete Güvenmeyin gayri resmi birşeydi.

 120. Puanım 89.03

 121. Gerçekten 90 üzeri alan 10 kişi var mı? 95 üzeri alan iki kişi, ben şok. Anketteki mantığa göre 110-130. Sıradayım. Gy’den 45+ netim var. Bölümdekiler hem gy’yi hem gk’yi süper yapacak kadar iyi mi? Brans siralamasi aciklandiginda görecegiz, anketin guvenilirliğini de sorgulamak lazım.

 122. Facebookta BBY atama grubunda paylaştım herşeyi

  • Facebook adresim yok benim. Sonuçlar nasıl ?

  • Şimdi bu ankete katılanlardan kaçı mezun değil?Bir de buna bakmak laızm.Mezun olmayanlar ilk tercihte aramızda olmucak sıralama kayar

 123. Vallahi eline diline sağlık uygar kardeşim tamam var 85 87 alan 2016 da da vardı ama 100 kişi almış sanki bu puanları. Çok fazla yorum okuyorum memurlar nette mühendis ya mühendis matematik dehaları onlar bile 87 puanım var 92 anca geldi puanlarım düştü beklediğimden düşük geldi diyen hukukçular pdrciler var tek tuk de değil.ama maşallah bizim bölümdekiler altın gbi değerlenmiş yıllar geçtikçe ne diyim

 124. Sen bence ceplerini iyi kontrol et kimin kimi çıkaracağı hiç belli olmaz benim yorumumla senin söylediklerin tamamen alakasız ben ne diyorum sen ne diyorsun sadece ellerin çalışıyor ve başkalarının yorumları üzerinden bana laf söylemeye çalışıyorsun ama neyse ben kendimi övmeye gerek duymuyorum gerek de yok zaten.hadi Allah yolunu açık etsin işine bak.ha bu arada kaç üni bitirdin bilmiyorum ama ‘kaşık atmak’ diye bi deyim yok varsa da konumuzla alakası yok.hadi Aeo

 125. Neye göre puanların düşeceğini söylüyorsun anlayamadım. Keşke emek veren herkes yerleşse. Ama son yılların yerleştirme puanlarına bakmamışsın.Kütüphaneci alımı kaçla kapatmış diğer alımlar kaçla kapatmış iyice bir incele istersen. Çünkü 70-75 gibi puanla çok fazla alım yapılmazsa atamanın yapılamayacağını anlarsın belki de. Belli ki çok zekisin (zaten kendini de öve öve bitirememişsin) madem bu bölümü yazdığına pişman değilsin keşke bu bölümde okuyan arkadaşları da küçümsemeseydin.

 126. memur bey almış olabilirsiniz demiş zaten ama 100 lerce mi 85 üzeri var .85 ile kapatır filan diyenlere sözümüz.90 alan geçmişte de var.İnşallah atanırsınız.

 127. Uygar arkadaşıma katılıyorum ve aşağıda yorumlarda yazmıstım ilk 50 bine bby girniş masallah demiştim bby ucmuş demiştim burda bir dalga gecme söz konusuydu.. anlayana tabi ki uygar arkadaşım cok güzel bir açıklama yapmıssın

 128. Arkadaşım kaçla açılır kaçla kapanır bilemem ama aldığım puan 90 hatta yazıyla belirteyim DOKSAN.kimseyi böyle lakayıt lakayıt konuşup yalancılıkla itham etme hakkın yok.bölümün ortalamasının neden düşük olduğu yazdığın yorumdan belli zaten.yerleştirmeler açıklandığında görürsün kimin kaç puan aldığını

 129. Ben de 95 yazayım dedim.Yani olabilir almışlardır belki ama bari 87 aldım atanabilir miyim deyip konuşmasalar.Gören de 50 kişi 100 kişi 85-90 arası aldı zannedecek.Anket yapıldı 70-75 arası imiş yığılma.80-85-90 alan atansım tabiki ama 75-80 arası da çok çalıştı bari emek eden kazansın falan deseler.Yazılanlar hep olumsuz.Ben atanayım gerisi naparsa yapsın mantığı.Doktorlar,öğrermenler,avukatlar herkes birbirine sahip çıkarken biz yoksa birbirimizin kötü mü olmasını istiyoruz?Bu olmasın.Elimizi vicdanımıza koyalım.Güzel okullarda okuduk iyi çalıştık .El ele verip kadro talep edelim ki emek edip de 70 lere takılan arkadaşlarımız da atansın.Ne kadro o kdr atanam demek,o kadar emek vereni kurtarmk demektir.Atandıktan sonra da geride kalanları unutmayın..

 130. http://www.bbyhaber.com/bby/2014/05/09/kultur-bakanligi-tusak-kanun-tasarisi-taslagi

  Tüsak yasasının çıkmamasının sonuçları 5 yıl sonra bugün yaşanmakta. Bölümün acil şekilde kontejyan düşüklüğüne geçmesi gerekmekte.

 131. 2006 yılında atanmış ve 13 yıllık kütüphaneci olarak şunu söyleyebilirim ki, 80 puanın altında artıkın bizim bölümden atama mümkün değil. 10 yıl önce 80 alan kişi nokta tercih yapardı, bugün gelinen durum hiç iyi değil.
  562 kişi daha bugün itibariyle mesleğe gelmiş hoş gelmiş. Ama bu kontejyanlarla 2-3 yıl içinde bölüm tamamen tıkanacaktır. Bütün bby bölümü yetkilerine ve derneğe bu konuda baskı yapılmalıdır.

 132. 84 bandının altına düşmez bölümde artık atamalar az kaldı tı ka nı yo ruz!

 133. Maalesef 1. olamadın ümit sayın.benim puanım da 90,4. umarım çokça kadro açılır emek veren kimse dışarıda kalmaz.ayrıca her önünüze gelen kurumu da yazmayın sırf işsiz kalmamak için ben 8 yıllık memurum ve kurum değiştirmek için girdim bu sınava

 134. Bnde ayni fikirdeyim 83 aldım atanır miyim 81 aldım atanır miyim bunlara vereceğimiz cvaplar sizi tatmin etmez arkadaşlar. 2014/2 atamasına bi bakın 9 kişi almışlar böyle bisey olursa anca 87 85 üzeriler atanır. Bu puanlar bile bekleyebilir .
  Ben de 2 tane twitter hesabı açtım hic kullanmadığım halde her gün yazıyorum ordan çok zor değil hesap açmak 5 dakikamı aldı.
  Bnde sınavda 8 net aşağısı geldi . Cog u bölümdekiler hep 10 net aşağısını almış bu çok tuhaf puanım 79 emeğimin karşılığı değil hic değil boşa calsmism galba neyse umarım bol alm yaparlar .ayrıca bölüm hocalarının da bize destek vermesini çok isterdim ama onlar her zman yaptıklarını yapıyorlar dersime girerim paramı alırım kimsenin uğraştığı da yok biraz da onların UMURSAMAZ olması bu bölümü bu hale getirdi .
  Anca okurken siz çok iyisiniznsiz en iyisiniz deyip şişirmeye devam etsinler öğrencileri

 135. ilk atamada atanır mıyım sorusunu cevabı kimi tatmin ediyor ? Öylesi belirsiz bir durum ki bunu kimse kestiremez. Branş sıralamaları açıklanmadıkta, kadro sayısı bılınmedıkçe tahmın edılecek bır durum değil bu . 3 kadro açılır 88 le yerleşemessin mesela. Odaklanmamız gereken sıralama. Bby ciler puanlarını paylaşmaktan çekiniyor sanırım. Şimdiye hepimizin puanlarını paylaşıp ortalama bi sıralama ortaya koymamız gerekirdi.

 136. Dün bayagı twt atıldı ben 4 hesap actım twt attım sizleri de bekleriz iyi bi katılım oluyo gördüğüm kadarıyla.. ama daha cok daha cok katılım gerekli

 137. Arkadaşlar bnde puanlama da ssıkıntı oldugunu dönüyorum beklentimin altında geldi

  • Benim de hesapladığımdan düşük geldi bugün ÖSYM ye itiraz dilekçesi gönderdim.

  • Kaç kişi ankete katılmış nasıl ogrenecez

  • @mustafa arkadaşım gönderdiğin ankette ortalamaları görebiliyor muyuz ben göremedim de.

 138. Merhabalar arkadaslar… Bu ulkede sadece öğretmen, saglikci,polis mi olmak gerekiyor atanabilmek icin…Biz ler de iyi kotu emek verdik ve 4-5 yil okuduk.Hakkimiz olan kadroyu adaletli bir sekilde bizlere de versinler artik.Hakkimizla atanabilmek tek derdimiz olsun…Ìlgili Bakan’lar sesimizi duysunlar artik…
  Herkese selam olsun

 139. Puanım 81.3 atanır mıyım ilk atamada?

 140. Masallah arkadaşlar bizim bölüm bayagı ortalamaları yükseltmiş genel sıralamada ilk 50bin bby bölümü herhalde baksanıza 90lar 85ler bi de yıgılma 80 84 arası da olurmuş yahu uçmusuz bayagı 🙂

  • Yaa çok iyi dimi puanların yükselmesi iyi puanlarla da atanamayan çok olacak bu daha da iyi galiba

  • 85 ve yukarısı atanır bence ama gerisini bilemem duygu.

  • Öyle bir konuşuyorlar ki sanki ilk 500 kişi 80 üzeri almış zannedersin.Burda toplasan 20 kişi yazmış puanını?81 ile kapatırmış son atama bir de ??Böyle umutsuz konuşarak meslektaşlarınızı üzmeyin.Bunu yapana kadar sosyal medyada paylaşım yapın mesala kadro açılması için?Herkes emek verdi.Kimileri belki sınav şansı yanında olmadı çok çalışmasına rağmen.Neyse bişey demicem.Hakeden kazansı ama bencil olmayın diyorum sadece.Ben atanayım geri kalan emek edenler naparsa yapaın demeyin yeter meslektaşız.Bu arada çok çalıştım ama istedğim gibi gelmedi ouanım 78,77

  • umutkar umarım yanılırız da atama puanları düşer ben de dua ediyorum düşsün diye ama bu sene sanki yüksek alan daha fazla gibi.

 141. yığılma 80-85 aralığında bence son atama 81 le kapatır.

 142. Deniz nereyi yazmayı düşünüyorsun ve hangi üni ?

  • açılacak kadrolara ve branş bazındaki sıralamama bağlı. Ancak bölge olarak Ege olması ilk tercihimdir. Tabi farklı bakanlıkta başka bi memurluk yazma gbi düşüncelerimde var ancak puanım yeterlı mı henüz bilmiyorum.

 143. 88 net yapan Adıyamali biri vardı o kaç aldı ki

 144. Arkdaslar çoğu kişi beklediğinden düşük almış
  76 78 aralığı da çok 80 ustu de sizce kaç puanla kapatır

  Verilecek kadro ya bağlı ama 2016 gibi olursa eğer bir tahminde bulunablir misniz

  • Berden biliyorsunuz 76 -78 aralığını , bizim bölümün yorumlaştığı başka bir site mi var ? Kimse buraya doğru düzgün puanını yazmamış . Merak ediyorum aslında ortalama nasıl diye .

  • Tahmin yürütüyorum instagramda birkaç yoruma denk geldim arkadaşlarımdan 80 85 81 76 78 75 73 yapan var yine 80 alan bir arkadaş da etrafında genelde 77 76 puanların olduğunu söyledi tahmin sadece

  • Puanlar düşermi acaba :/

 145. ümit sayın

  90.26 puanım. sanırım 1. sırada olurum. tercih yapıp yapmamak konusunda kararsızım cunku uzmanlık/ogretim görevliliği dusunuyorum kadro olursa tabi.. bakalım hayırlısı ile. ecmain. İNŞAALLAH hayırlısı ile sonuçlanır.

  • Çankırı üniversitesi kadro açmış galiba . Bu arada tebrikler

  • Benim 87 puanım. Ama 90 almış olsam düşünmeden farklı bi alana kayardım, çok daha iyi koşullarda hizmet verilecek alanlar mevcut 🙂 güzel puan bu arada tebrikler.

  • Benim puanım 90.97, umarım fazla alım olur.

 146. Kpssssssssssssss

  Sözleşmeli alım olur mu ? Öyle bir söylenti var mı ? Her dönem sözleşmeli alım oluyormuydu?

 147. Arkadaşlar bugün 18 de twt atmaya başlıyorız yüksek puan cektim deyip cekilmeyin arkadaşlar sonucta 3 kişilik kadro ataması da gördü bu bölüm.. herkesi bekliyoruz

 148. Arkadaşlar sizce yığılma nerde olmuştur tahmin etmek cok zor su an ama yine de sormak istedim

  • Bence 80-84 aralıgındadır. Puanlar yükselmiş . Yığılma 80 üzeri olacaktır.

 149. Puanim 85 ilk atama da bu puanla ekmek yer miyiz acaba?

 150. Brans bazinda siralama ne zaman belli olur acaba ?

 151. Gunaydin arkadaslar.Puanim masallah 84 geldi. INSALLAH atanmayi bekliyorum umutla.Basari siralamasi ne zaman belli olur acaba?

 152. Benim 6 -7 eksik geldi anlamadım çoğunda bu olmuş . Önce kaydırdığımı düşündüm kendimde aradım hatayı ama forumlarda %80 i 10 net eksik çıktı yazmış . Var mı sizden böyle olan ? Bu arada puanım 78

  • Puanım 78,770 …Ben de 80 bekliyordım ama standart sapmanın gazabı mı yoksa bikaç net eksik gelmesi mi bilmiyorum ama alım geçen yıla göre nasıl olur ,kaç kişi yüksek puan aldı bilinmiyor.Hayırlısı olsun bakalım.Bekleyip göreceğiz.Son atamaya da razıyız.

 153. Arkadaşlar puanlar nasıl benim 82.819 inşallah ilk atamada olur bıktım işsizlikten..

 154. puanlar nasıl? ben 86 almışım branş sıralamam kaç gelir acaba

 155. Arkadaşlar sonuçlar açıklandı. Nasıl geldi sonuçlarınız. Çogu kişinin beklediğinin altında. Benim 87 nete 87 puan gelmiş. Branş bazı sıralamada kaçıncı olurum bilmiyorum. Sizin puanlarınız kaç ?

 156. Arkadaşlar birlik olalım ve hakkımız olan kadrolar için hep beraber mücadele edelim. Bir şekilde yetkililere sesimizi duyurmamız gerekiyor

 157. Şu an anket oluşturuldu ve 45 46 kişi katılcak siz de dahil olun kac kişi oluruz. Biraz olumlu bakalım yapabiliriz ben inanıyorum haydi arkadaşlar bu sefer olacak..

  • Düşük puan bekleyen arkadaşlar da katılsınlar.Ben düşük alacam zaten deyip kenara oturmayın lütfen.Bu farkındalık hepimizin işine yarayacak belkide.Ben bazı kurumda çalışan kütüphanecilere öesaj atıyorum twitter daki etiketi yapsınlar diye rica ediyorum.El ele vermezsek daha çık bekleriz.Özel sektör tecrübe istiyor iş sahası yok.Tek çare atanmak,atanmak,atanmak..

  • düşük puan da beklesen toplamda 300 kadro verseler çok rahat atanırsınız arkadaşlar öenmli olan kadro alabilmek akşamki twitter etkinliğine bekliyorum herkesi

  • aynen bu siteye binlerce kisi girdginine eminim o sayi 40 45 olmamali daha fazla olabilir arkadaslar yuksek puan aldim diyenler atanirim diyenler 3 4 kadro actiklarinda onlarda acikta kalacak belkide isimizi saglama alalim yoksa daha cok beklicez

  • olaya şu açıdan da bakılabilir arkadaş ilk 20’ye girmiştir atıyorum İstanbul istiyordur İstanbul için 4 kadro açılırsa 2. atama belki 3. atamaya kalacak büyük şehirleri isteyen arkadaşlar buna kendileri alıştırsalar iyi olur. İstanbul 20 milyonluk şehir her dönem en az 20 kadro sadece İstanbul’a açılması gerekir sadece ama bunu bile yaptıramıyoruz.

  • LINKdın sosyal ağ uygulamasından bilgi ve belge yönetimi alanında uzman kişilerden de rica ettim.Onlar da meslektaşlarımıza destek olmak için twit atacaklarını söylediler.Ben elimden geleni yapıyorum.Umarım herkes yapar

 158. ARKADAŞLAR facebookta BBY ATAMA sayfasına orda daha hızlı hareket edebiliriz twetter için anket oluşturuldu haydi arkadaşlar biz hepimiz birlikte hareket edersek sesimiz duyulur bi tuşla arkadaşlar herşey degişir

 159. arkadaşlar yeni kültür bakanı kütüphanelere bilgiye biraz daha ılımlı bence sesimizi duyurursak ikna olabilir diye düşünüorum..

  • yeni bakan turizm işiyle ilgilenen otelleri zinciri olan biri kütüphaneciliğe ılımlı olduğunu nereden öğrendiniz acaba

  • Rami kışlasını ziyaret edip oradaki öğrencilere kütüphane hakkında sorular yöneltmiş.Haber olarak yayınlandı.Beyazıt kütüphanesi ile ilgili de bir haber vardı.Link atabilirim ?

 160. Onur arkadaşım iyi diyorsunda 3-4 kişiyle farkındalık yaratamayız en az 50-60 kişinin tw atması lazım onun için gün belirleyeceğiz herkes o saatte tw atacak. Son yıllarda bakın mezun sayısı artmış kadro sayısı azalmış.

 161. Yine kadro 3 kişi 5 kişi geldiğinde susup oturcaz aglamayan cocuga meme vermezler sesimizi duyuralım artıkk hadi arkadaşlar İstediiğinz bi saat olsun her gün elimizde telefonlar bi tuşla halletcez zor degil arkadaşlar..

 162. Dedğim gibi yapalım o zaman arkadaşlar bitsin artık bu atama derdi.. dün ben tek basıma başladım bile isterseniz bakın 0nur 0nur ismiyle tweet attım

 163. Can katılıyorum bölümdeki insanlar çok bencil ve ketum. Aşağıya anket açılmış 80 üstü beğensin diye ona bile sadece 12 kişi katılmış sanki beğenseler puanları düşecek.

 164. ya arkadaşlar sen şu puanı alırsın ben bu neti yaptım diye tartıştığınız zamanı kadro için tartışsanız konu tamamen kapanır ilk atamada 100 kadro verseler herkesin derdi çözülür.o kadar bencilsiniz ki size asla 100 kadro vermzler.

 165. selamun aleyküm arkadaşlar, 85-88 net arası bekliyorum. inşallah kadro açılır da memlekete yakın bir yere atanırım. Hepimiz için hayırlısı olsun

  • memleket neresi bi de hangi üni? bu arada maşallah iyi yapmışsınız

  • Fatih çok iyi yapmışsın tebrikler var mi bu şekilde netleri olan etraftan duyduğun

   Ilk atamada inşallah 100 kadro verirler o zman emeği geçenler atanır ama vermeme ihtimalleri çok yüksek artık nerden destek vereceksek verelim arkadaşlar hep birlik olalim

  • marmara mezunuyum, memleket adıyaman, bir arkadaşım genel kültürden 50 üstü yapmış genel yetenek 35-38 arası yapmış başka iyi yapan yok benim çevremde.

 166. selamun aleyküm arkadaşlar, GK dan 44 net GY den türkçeye bağlı olmakla beraber 42-44 net bekliyorum. Çok stresliyim.inşallah kadrolar açılır da atanırız. Umarım hepimiz için hayırlısı olur.

 167. Arkadaşlar pzt başlayalım destek olmadan olmaz bilginize.. pzt 21.00da başlıyoruz

 168. Facebook sayfasında bby atamada paylaşımlar yapılmış görenleriniz olmustur telefon numaraları paylaşılmış ayrıca kişi adları paylaşılmıs pzt başlayalım her gün saat 21.00da yapalım. Burda bişy kalmadı. Aşagıda etiketler kişiler var..
  #BBYkadroistiyor etiketi ile,
  @MehmetErsoyTR
  @HalukDursun
  @odabasali
  @muhammetsafi
  @ayhantuglu
  @TCKulturTurizm
  @KTBKYGM etiketleyerek kadro isteğinde bulunacağız. Desteklerinizi bekliyoruz.

  • Bu dediğinşz etiketler twitter da da vardı .Ordam etiketlemiştim geçenlerde ama bir de faceden deneyelim haklısınız.Umarım meslektaşlarımız duyarlı olur.Kütüphanecilik mesleğini çoğu yerde Bby mezunları yapmıyor.Bu şekilde belki farkındalık yaratabiliriz.Elimizden geleni yapalım

 169. Son 5 gün arkadaşlar bizim bölümdekiler baştan sona sesszdi bazi bölümler nasıl tartisiyor şöyle olur böyle olur buraya yazan birkaç kişi var sadece gerçekten bu bölümdeki kişiler çok UMURSAMAZ hemde cok

 170. 80 üstü puan bekleyenler bu yorumu beğenebilir mi ?

 171. Merhaba arkadaşlar neden kadrolar arttrılsın diye paylaşım yapmıyoruz gönderdiğim link kpss cafe diye bi siteden gördüm 1 yıl önce yazılmıs bi yazı bence sosyal medyada paylasalım sesimiz duyurmazsak bu sene de az atama olcak arkadaslar.. öğretmenler gibi sesimizi yükseltelim
  Bu cok önemli arkadaşlar..
  Bu haberi oku: Bilgi ve Belge Yönetimi Mezunu Binlerce Aday Atama Bekliyor – TIKLAYINIZ

  • Haklısınız Onur Bey.Kadrolar Ekim-Kasım gibi belli oluyor.Onun öncesinde bizim bu şekilde bir paylaşım yapmamız lazım diye düşünüyorum.Bir gün belirleyip o gün paylaşm yapmalıyız

 172. Merhaba arkadaslar benim de netim 79.50 83 küsür kpss uzmanı gösteriyor. Önce olcak diye düşünüodum ama ben de cok duyuyorum netler cok iyi görünüyor. Ben onları gördükce acaba atanır mıyım diyorum benim psikoloji yerlerde.. allah yardımcımız olsun..

 173. Fikret arkadaşım iyi güzel söylüyorsun da 2016 bir kaç üniversite mezun vermemişti senelik mezun sayısı 750 kişi şimdi buna 2016’dan kalan 2000 kişi ekle 2017 deki mezun sayısı 700 2018 deki mezun sayısı 750 ve mezun olmamış şimdiki 4. sınıflar 700 yaklaşık 4000-5000 kişi sınava girdi ve bunların sadece ilk 100’ü yerleşecek 100’den sonraki sıralamalar sadece alımla ilgili olacak yani ister istemez puanlar yükselecek.75 üstü yapanın çok olduğunu duyuyorum ama bilmiyorum. ayrıca önemli olan sıralamanız.2018 sınavında 80 puanın altına düşmesi imkansız (sözleşmeli alım yapmazlarsa ki şimdilik böyle bir haber de yok).

 174. Arkadaşlar puanların yükseleceğinde hemfikiriz fakat daha önceki sınavlara da çok çalışanlar vardı ve 2016 sınavı en kolay sınavlardan biriydi ona rağmen 86 üstü alan birkaç kişi çıktı. Bu sene girenlere herkes çok çalışmış gibi geliyor sonuçlar açıklandığında göreceğiz. 80 den yukarı kapatması çok zor bby mezunlarının hepsi mi 77 80 net yaptı yani yok artık abartmayalım.

 175. Arkadaşlar neden tartışıyorsunuz boş yere,puanların yükseleceği aşikar bunun bencesi sencesi yok ben bölüme girerken atama puanlarına bakarak girdim evet amacım dümdüz bir memur olmaktı tam bana göre sessiz sakin bir meslekti,70-75 puan aralığında atanılıyordu açın bakın sitede var geçmiş kpss puanlarına ama bölüm bir anda çoğalmaya başladı mezun sayısı her geçen yıl arttı bunun ters olarak da kadrolar azaldı önceden bir dönemde verilen kadro şimdi 3 atamada çıkıyor bu doğrultuda puanlar gittikçe yükseliyor.

  Adaylar sınava daha çok emek vermeye başladı benim çevremde bir çok arkadaşım son 3-4 ay evine kapandı işinden çıktı sınava çalıştı bizim bölümün özelde iş imkanı yok tek çıkış yolumuz bu sınav ve atanmak,hak eden herkes umarım karşılığını alır.

  • 3-4 ay mı evden çıkmadı??Ben 22 Agustos 2017 de başladım çalışmaya 21 temmuz 2018 de bitireim çalışmayı.Arkadaşı bırak akrabalarımı görmedim.Hatta ailemş de görmedim yalnız kaldım.Dershane,kitaplarım,ve ufak bir ardiye odasında zor şartlarda hazırlandımDershanede 90 met yaparken sımavda bir konsantre sorunu ve soruların soruluşundaki gariplik süre sıkıntısı birleşince çok da iyi olmadı.Şimdi herşeye rağmen olacak umuduyla bakmaya çalışıyorum.Gerçeklerin herkes farkında sadece beklicez.Yani bazen de kısmet mi denir ama umudumuzu kıracak bişey görmek duymak istemiyoruz,cidden çok emek verdik ve istedğimiz olmadı en azından benim olmadı:(

 176. Burcu evet 75-79 net arası yığılma olacağını düşünüyorum yani 79-82 puan aralığı 84 85 puan alan çok kişi olacağını sanmıyorum.

  • Bence bu sene atama puanlarımız çok yükselecek son atama 81-82 puanla bile kapatabilir.Biz böyle yazınca kızıyorlar ama görünen köy kılavuz istemez.

  • Yok kızmıyoruz da hayatta “benceler” bir de “keşkeler” işe yaramıyor.O yüzden yorum yapmak yerine sonuçları beklemek en yararlısı.

  • 657 adayı artık ismin ne ise keşke de bence de bu hayatta çok işe yarar.Hatta benceleri, keşkeler belirler.Dediğin gibi zaman her şeyi gösterecek…

 177. 80 net üstü çok kişi olmaz fakat 80-82 arası yoğunluk olur tahminim.

  • yani 75-78 net arası yığılır diyorsun bence 78-82 net arası biraz yığılma olur

 178. Şu yorum yapanlar netlerini de yazsa keske

  • bbyci akımı sen başlat belki devamı gelir

  • Meslektaşlarına bile “şu”yorum yapanlar diye hitap etmek geleceğin kütüphnecilerine yakışmıyor.Sınav bitti gitti.Hakeden kazansın.Ama bu uslüp buradan bana öfke kokuyor.İnşallah ben yanılıyorumdur. Temennimiz iyi olsun herşey.Birbirimize karşı hassas olmamız gereken dönemde herkes ben merkezli olmasın.Hepinize başarılar..

  • Doğru diyosun yazanlar da olur inşallah en az 74 net en çok 81 net ckyo hatrlamadklarim yani

   Umarım yazarsınız

 179. 80 netin üstü en az 40 kişi vardır çok net çünkü gecen yıllara nazaran daha çok ders çalışan vardı. Ayrıca geçen yıllara nazaran daha çok öğrenci sınava girdi.

  • akışınabırak

   80 net üzeri çok varsa onlar atanır olur biter.Hakeden kazansın sinirlenmeyi gerektirecek bi durum yok.Relax

 180. 80 üstü netim var diyenler sınav sonucu açıklandığında belli olur biz çok gördük 80 net deyip de 70 net yapanları

  • Bu konuda haklısın.Sınavdan çıktım hesapladım 80 net dedim.bşraz saman geçti bidhaa baktımYa sanırım bu da yanlıştı dedim.şuan son durum gy:40 gk:34 🙂

  • Cevaplar altında verildiği için doğru yaptığımızı sanıyoruz ama hesapladığımız netin en az 2-4 net aşağısını beklemek lazım

 181. Hayr dalga geçmek akımdan geçmedi bile dedm başta da inşallah herkes emeğinin karşılığını alır diye. Bu sne puanlar yüksek gelirse o genel kanı da değişecek yani atama puanları neyse hayrlisi olsun hepimiz için cevapladınız icn teşekkür ederim arkadslar umarım hepimiz istedğimz yerde oluruz

 182. 82 ile neyi bu kadar düşünüyorsun bi de en kötü haliyle 82 geliyor demişsin dalga geçer gibi. Atama puanlarından haberin yok galiba.

 183. 376 kesinlikle katılıyorum çok algısı kişiye göre değişir. Ben 75-79 puan aralığında yığılma olacağını düşünüyorum ama bakalım kadro ne kadar gelecek

 184. Arkadaslar sorulariniz cok garip kadrolar cok az hele 200 alimindan sonra cok da kisi alinacagini sanmiyorum bu senr kpss cok kolaydi galiba 80 ler havada ucuyor onemli olan siralamadir sizin 80 le nereye atanacaginizi Allahtan baska kimse bilemez siz kimden cvp bekliyorsunuz anlamadim biraz mantikli olun lutfen

  • Neden bu kadar karamsarsınız meslektaşım.Yeni kültür bakanımız kütüphanelere karşı çok ilgili.Rami kışlasınım kütüphane olması ve Beyazıt devlet kütüphanesi ile falan ilgili.Hatta oraya gidip çocuklarla kütüphane hakkında bilgi almış ve takiğ ediyor süreci.Millet kıraathaneler vs olacak.Bilmiyorum yani bir tek ben mi umutlu bakıyorum.Hayırlısı olur umarım

 185. Merhaba saygıdeğer meslektaşlarım umarım hepimiz emeğimizn karşılığını aliriz bol atamalı bir dönem geçiririz inşallah
  Benim puanım en kötü haliyle 82.268 ckyo deneyimli olanların fikrine ihtiyacım var artk düşün düşün kafayı yemesem diyorum bu puanla ilk atama da gider miyim lütfen biri cevap versin lutfen

  • 80 üzeri alan kişi sayısının abartılı bir şekilde olacağını zannetmiyorum.82 ile atanırsın inşallah ilk alımda güzel bir rakam gelirse.Açıklanmasına az kaldı dayanın.Eğer o zaman herkes sıralamadan az çok tahmin eder dicem ama mezun olmayanlar da varsa önününzde sıralama kayar yine .Turizm bakanlığı da sözleşmeli alım yaparsa müthiş şeyler olabilir.Ben de 79-82 arası bi puan bekliyorum

 186. Ayrica bu herkes 80lerde 84 88 o kadar cok duydum ki diyen arkadas o kadar cok kavramin kac kisi acaba senin 1 mi 2 mi ?

  • Çok kişi var anlamında söylemiştim sizi bu kadar çok sinirlendiren ne onu anlamadım anlaşılan düşük beklyorsunz

 187. Yapilan yorumlardan arkadaşım herkes demek yanls tabi muhakkak düşük yapan da vardır ama iyi yapan daha fazla sanki

 188. Herkesin netini nerden biliyorsunuz ben kimseyi duymadım birkaç kişi duydum biri 60 net yapmış yüksek yapan her sınavda olacaktır 2016 KPSS ile atananlara baktıysanız 88,87 hatta 90 var. Herkesin neti 80 üstü demek yanlış ben bbycilerin bu kadar yüksek yaptığını sanmıyorum KPSS uzmanında ortalama 78 görünüyordu.

 189. Buradaki birkaç yoruma bakarak genel olarak herkes çok iyi yapmış demek yanlış olur. Önceki sınavlarda da yüksek yapan 90, 88 alanlar vardı zaten bunu genele vurmak yanlış ama bende 79la kapatacağını düşünüyorum kpss uzmanı sitesinde ortalama 78 görünüyordu.

  • Ben de katılıyorum size.kpss uzmanında yorumlarda 83,85 ve 88 net yapan gördüm ama kaç puan alrlar bilemem.Çünkü genel yetenek belirleyici olacak bu sene.Benim puanım 79,928 çıkıyor .korkuyorum vallahi olmayacak diye

  • Bencede yaa herkesin neti 80 üstü 84 ler 88ler 90 lar o kadr çok duydum ki sınav bi bana mı zor geldi diye düşünmeye başladım çalıştım da 1 yıl boyunca bn anlamadım geneli istediği netlerin fazlasını yapmis ya da yaptım diye trolluyo mu bilemedim netim 79 benim bu 80 ler de fazlaysa kaldık galiba ilk atamada 🙁

  • Ben 3.atamaya da razıyım.3.atama kaçla kapatrı sizce?

  • Gy:40,25 gk;33,75 puan olarak 81,281 veriyor site.Yani gk ile gy yer değiştirince daha az puan geliyor.Gy belirleyici bu sene.81 ile son atamada gider miyim acaba

  • Sacmasapan sitelere ne kadar cok guveniyorsunuz. Birkac kere farkli net girip ortalamayi yukseltip dusurebilirler bunu dusunemiyor musunuz acaba..

 190. hayalperestbbyci

  Hesaplamama göre en düşük 79,982 falan çıkıyor.Kpss uzmanı diye puan hesaplama sitesi 2016 da birebir aynısını verdi.Oraya güveniyordum .Eğer bu sene de tutarsa 79,982 ile kaçıncı atamada giderim diye düşünüyorum Fikri olan var mı?

  • Kaçıncı atamada gideceğin belli olmaz belki 3. atama belki hiç çünkü bu sene alım yapmayabliriler

 191. arkadaslar 2018 atamasında en yüksek kaç puanla atanilir tan soramadım ama şöyle deyim sizce 2016 da 90 la atadı bu sene ne olur?

  • olduğukadar

   en yüksek kaç olur bilmem ama bence 79 dan aşağı kapatmıcal atamada.78 falan hayal..

 192. Ayrica fred levis sen kimsin pardon her sye olumsuz bi cevap gidemezsn yapamazsn olmaz osym de tanidgn filan mi var ?!!!

  • Tek 81. 5 puan icn demedim bnde her sey de bi olumsuzsunz sen kimsn derken de olmaz gidemezsn yapamazsn gbi ifadelerin.. nerden blyosunuz blki olacak bu kadar net konusmaniz sacmalik

  • Cunku ortada emek var 1 yl odadan cikmayan sosyal hayti unutanlar var bnde dahil o yuzden bu kadr kasmalar tabi biz ne kdr kassak da 31 agustosun sonnucu degismeyeck ama sert yorum yaplnca var olan umut da gidiyor yoksa sizi tanimyorum kisisel bir problem olmasi imknsiz hayrlisi olsun diyelim ( kusra kalmayin moral bozulnca beni bnde sert yazdim 🙁

  • Puanlar aciklaniyor hocam o tarihte

  • Bbyciler 2018 baya calismis galiba bizim zamanimizda bu kadar net yapan yoktu arkadaslar sizleri cok iyi anliyorm hepiniz stesliiniz ins gonlunuze gore olur suna inanin nasip hersey nasipde varsa olur ben sinava baya calismistim ama sinavda istedigim neti yapamadim hersey bitti atanama derken sozlesmeli alimla cokda guzl bir yerdeyim o yuzeen olmaz imkansiz vs diye dusunmeyin umitli olun hersey gonlunuzce olsun☺☺

 193. 81.50 puanım var ankara istiyorum aralık atamasında ankara olur mu ?

  • Sinava giripte tercih yapacak kisilerin puanlarina bagli yani siralama onemli burada. Bu da 31 agustostan once belli olmaz. Ustelik olsa da acilacak kadro bilinmeden bir sey demek sacma olur. Ayrica siralama bile belirleyici degil artik cunku onunuzde tercih yapmayacak ya da mezun durumda olmayacak kisiler olabilir

  • Ankara olmaz ilk atamada ama son atamada olur diye düşünüyorum. Toplam kaç netin var.

  • Peki bu 81.5 puanla ilk atamada atanilr mi sizce

  • 81.5 puanla atanılır ama sıralama cok onemli bu yıl bbyciler cok iyi puan alacak gibi o yuzden sıralama cok önemli.

 194. Slm bu aralik kadrolari ne zman belli olur

  • Aleyküm selam,

   Herhangi bir değişiklik olmazsa Ekim – Kasım aylarında net kadro sayısını belirlemiş olurlar. Sözleşmeli alım fısıltıları dönüyor ortalıklarda ama ne olacağını bilemeyiz. 2018’in son atamasından önce gidip sözleşmeli alım falan yaparlarsa ve çakılı kalma koşulu olmazsa 2018 sınavına girip bir şeyler bekleyenlerin vay haline…

  • 2018 sınavı açıklandığı an 2016 sınavın iptal olur,sözleşmeli alım olsa bile bu saatten sonra 2018 sınavı ile olur yoksa şurda kaldı 27 gün alım olacaksa bu sürede olmalı ki fısıltılar nerden çıktı bilmiyorum ama ben sanmıyorum alım yapsınlar eğer bakanlıktan bahsediyordak

  • @hakan,

   Sanırım yazdıklarımı yanlış yorumladınız. 2018 puanları açıklandıktan sonraki ilk kadrolu alım tarihine kadar yani Aralık ayına kadar sözleşmeli alım gerçekleştirirse ve önceki sözleşmeli alımda olduğu gibi “1-2 yıl boyunca yer değiştiremez” ibaresi yer almazsa insanlar önce sözleşmelide yer alan kadroyu, ardından merkezi de yer alan kadroyu alırlar.

   Kimse yapmaz, etmez falan da demesin. 2016’da yaptılar yine yaparlar. Çünkü buna hakları olduğunu düşünerek hareket ediyorlar. Dolayısıyla bakanlığın buna müdahale etmesi lazım. Kim bilir belki bakanlık işe alınan kişi sayısı az olsun diye böyle bir ihtilafı bilerek yaratıyordur. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmek gerek.

 195. Yapılacak en iyi şey sınav sonucunu beklemek 90 net bekliyorum diyen 80 e inebilir çünkü ösym sorunun altında doğru cevabı vermişti bu çok yanıltıcı olabilir o an doğru yaptığını sanırsın. Umarım dört atamada 100 e yakın atama yapar.

 196. Değerli Arkadaşlar,

  Yorum yazarken lütfen kullandığınız dile dikkat ediniz, hiç kimsenin kişiliğine yönelik aşağılayıcı ithamlarda bulunmayınız! Bildiğiniz üzere, herkes kendi yazdığı yorumlardan sorumludur, herhangi bir yasal durumda bbyhaber sorumlu tutulamaz!

  Yorum yapmadan önce lütfen şurayı okuyunuz!

 197. 77,5 net ile en son atamada dahi olsa gider miyim?

  • 200 sozlesmeli alimlarda 79 akadr atamis sizin net 82 puana denk gelyo asagi yukari umarim alim cok olur

  • 77.5. Net bu sene tahminen 82-83 puan getirir. Bu puanla son atamaya bile kalmazsınız neden endişeleniyorsunuz ki?

  • Zor atanırsım diyen sayın beyefendi acaba bakanlıkla bir irtibatïnız oldu mu?Kadro açılmayacağı kanısına nerden vardınız,elinizde somut veri var mı?

  • 200 sözleşmeli alımı kıstas olarak almayın ayrıca o alımda 72 puanla yerleşen de oldu orada puan üstünlüğüne göre alım olmadı sözlü mülakattaki puana göre oldu

 198. Arkadaşlar sözleşmeli alım olacak mı bir bilginşz var mı?

  • Arkadaşlar twitterdan mesajlar atalım böyle bir duyum var. 2016 kpss ile alımın olması için elimizden geleni yapalim. Ne 2018 kpss mağdur olsun nede biz. Herkesten destek bekliyoruz.

 199. 83 net ustu yapip atanamama korkusu varsa vay halimize ya o dediğin 3 atama olan yanlış hatrlamiyosam son atamalarda olmuştu netini yaz ama atanacak miyiz diye sorman saçma olmuş sen de atanaamzsan millet ölsün

 200. Arkadaşım bunu senin değil 70 lerde neyi olan lkişiler düşünmeli sen en kötü ihtimalle ilk 5 te olursn metin güzel ama 90 netim vardemek biraz hava atmaya neyi düşük olanlarn da moralini bozmaya yaryo

  • arkadaşım ben kime niye hava atayım ya iyi misiniz siz? herkes atansın herkes emeğinin karşılığını alsın bu kadar kötü düşünmek niye?

 201. Bunun hukuk okumakla da bir alakası yok bunun inanç emek çalışmakla alakası var

 202. Netlerimi yazdığıma pişman ettirdiniz arkadaşlar teşekkür ederim ahlak yoksunu bile oldum sağolun ben yine de sizin hakkınızda hayırlısını diliyorum

 203. atanacak mıyız

  niye dalga geçeyim netleri sormuş arkadaşlar ben de yazdım evet atanacak mıyız diye soruyorum çünkü hala tedirginim 3 kişilik kadroyu da gördük bu bölümde

  • En son atamalarda oldu senin o dediğin 91 neti olmayan 80 neti bile olmayan kişiler var siz boyleyseniz onları düşünemiyorum duymak istediğinizi soyleyim ilk 3 te olma a ihtimaliniz yüksek …

 204. atanacak mıyız

  iyi ihtimalle 91 netim var kötü ihtimalle (hatırlamadıklarımı yanlış saydım) 83 netim var ama içim hiç rahat değil alım olmaz diye. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun. Umarım emek verenlerin emeği boşa gitmez.

  • En kotu ihtimalle 83 netin var ve hala atanacak miyiz diye mi soruyosun en iyi ihtimalle 91 neti olan biri bu soruyu sorcak bi kapasiteye sahip olmaz diye dusunyorum ben sormamali da dalga geciyosun galiba

 205. Of ne olumsuz konuşmuşsunuz , bu sene de sözleşmeli alım olacak ayrıca sınav 2016 ya göre zordu. 80 le kapatacağını sanmıyorum.

  • Sözleşmeli alımı hangi kurum yapacak ve kesin bilgi mi?

  • Kimseyle dalga geçtiğim yok arkadaşım burda netler yazılsın denilmiş yazdım netlerimi evet atanacak mıyız diye soruyorum çünkü içim hiç rahat değil sizin rahat mı 3 kişilik kadro açıldı bu bölüme bilmem takip ettiniz mi?

 206. Arkadaşlar ben şöyle düşünüyorum .2016 puanı ile sözleşmeli 200 kişi aldılar , tapuya da bizim bölümden az çok giden oldu . Bunlar 2018 kpss ye hazırlanmadılar .. Çoğu da 2016 kpss den 75 üstü alanlar . Eğer hazırlandalardı 2018 kpss den 80 üzeri alabilecek insanlardı . Çünkü insan her sunava hazırlandığında trcrübe kazanıyor ve puanı yükseliyor .kafadan en az 200 kişiyi eleyebiliriz. Yani bu 200 kişi nin faydası 2018 kpss alımlarına olacak . Bu yüzden bu sene alım sayısı orta derece olursa puanlar çon yüksek kapatmaz. Ben böyle düşündüm bilmiyorum siz ne dersimiz

  • Bence şu an puanların kaça ineceği verilecek kadroya bağlı tamamen… Genel olarak aynı kadro gelirse bizde ilk atamalar genelde en düşük puanla kapatıyor. Bu kaça iner bilemem . Onun harici 80 ‘den aşağı düşeceğini pek sanmıyorum.

  • Sözleşmeli alınan 200 kişi 2016 puanıyla alınmadı. 2014 ve 2016 puanıyla alındı. 200 kişinin yaklaşık 66-68 tanesi 2016 puanıyla bir yere yerleşti. Hatırladığım kadarıyla durum bu şekildeydi. Tabi arkadaşlara “1 yıl boyunca bir yerde çakılı kalma” şartı getirilmediği için o 66-68’nin 4’te 1’i yeniden tercih yaptı, bir sonraki dönem yeniden tercih yapanlar oldu.

   Burada takip ediyorum ama sürekli başvuru yapan kişilere kızıyorsunuz. Evet belki hakkınıza girip birkaç kişinin yerini zapt ediyorlar ama kızmanız gereken Kültür ve Turizm Bakanlığı ve o dönem orada görev alan en alt düzey ve en üst düzey kişilerden başkası değildir. Bu hata kasıtsız, kasıtlı veya sehven onlara aittir.

 207. Arkadaslar bu sene alimlar nasil olur malum cok memur ihrac edildi aralik atamasinda artar mi dersiniz

  • İhraç mı ne ihracı kaç kütüphaneci ihraç edildi o işler kapandı dostum 2 yıl geçti üzerinden,polis olabilirsin bak en çok oradan ihraç var

 208. Sorulan sorulara keske cevap verlse ben bu bolmdeki yani meslktaslarimi da anlamyorum nasl insanlarsa artk hava bi milyo hocalar iyi sisrdi tabi bizleri

 209. Benim anlamadgim 2014 en son atamada puanlar 75 lerde o zaman bu kadar dusuktu de simdi nasil 78 den asagi dusmuyor bu puan gel de sinir olma!!!!!!!

 210. Hakan bey merhaba oncelikle aciktan atama demissiniz 2016 puaniyla yaplan en son atama 2018 /1 atamasi 3 kisi almis keza 2017/2 atamnda 78 lere dusmus atma puani bunlar acktan yplan atma degiller demi ? merkezi atama olmasi lazim bunlar tam blgiye sahip degilim siz atanmissnz sanirim aydnlatirsaniz sevinirim simdiden tesekkur ederim ayrintili bilgiler vererek yardimci oluyosunuz

  • Açıktan Atama kültür bakanlığının mülakatla aldığı 200 kişi,KPSS puanına göre 3 katı aday mülakata çağrıldı taban 70 puandı ama 70 alanda çağrıldı o 200 kişinin içinde puanı 80 den düşük olan çok vardı açın bakın isimleri karşılaştırın 73-74-75 ile millet büyükşehirlere yerleşti sözlü mülakat olunca herşey oluyor maalesef

 211. Erkan 80 netin varsa ilk atamada atanırsın tabi gelecek kadroya bağlı
  Arkadaşlar çoğu aday 70 üzeri yaptıysa puanlar yüksek kapatır geçmiş dönemleri incelerseniz görürsünüz 70 net 80 puan civarına denk gelir,önemli olan puan değil sıralama 80-85 arası çok yığılma olacak gibi bizim bölümde özellikle 80 puan civarında çok yığılma oluyor o küsüratlar varya orada onlarca kişi fark ediyor sıralamada,

  Umarım bolca kütüphaneci alırlar

  • 80 lerde çok yığılma olmaz.

  • 2016 atamalari 78 e kadar dustu siralamalari bilmedgimden puan uzerinden yorum ypyorum umarim oyle olur hakan

  • Erkan 2016 da açıktan 200 kütüphaneci aldı kültür bakanlığı ona rağmen 78 yüksek bir puan şöyle diyim 200 kişinin mülakatına 600 kişi çağırdılar 70 alan herkes çağrıldı mülakata buda demek oluyor ki 70 puanın sıralaması ortama 650-700 civarında çünkü önden bi merkezi atama oldu bide başvurmayanlar oldu mülakata son katılan kişiler 70 küsürlüydü

   İlk 700 70 puandan başlar desek 80 puan ilk 250 falan olur ama işte ufak rakamlar sıralamada büyük farklar yaratıyor belirli bir yerden sonra puanlar pek artmıyor zaten bizim alanda yığılma 80 -1+1 de bana göre

   Açılacak kadro çok belirleyici olacak

  • 70 net 80 puan getirmez 75 net ancak 80 getirir.

 212. Bby ciler kac net yaptiniz paylasir misniz devlet sirrini aciga vurmyoruz millet paylasiyolar bizimkiler sus pus ben 80 net ya sizz

  • Umutedenbirisi

   Hatirlayamadigim sorulari da yanlis sayinca 77 net geliyo o da sanirim 82 puan civari bi puan getiriyor. Verilecek kadro sayisi ve siralamaya bagli. İnsallah bol kadrolu bi atama donemi geciririz de emek veren herkes meslegine kavusur.

  • Kütüphaneci

   77 nete 82 puan mi??? Nerede hesapliyorsunuz merak ettim

  • Umutedenbirisi

   Bu siteden hesapliyorum @kütüphaneci Tıklayınız

 213. Benim de hatrlamadgim cok soru var 74 -75 net geliyor olur mu sizce bu sene cok arada kaldi ya biraz daha iyi yapabilrdim heyacana yenik dustum:(

  • Benim de 32 gy 40 gk:(((
   Stresten yapamadim cogu soruyu bende :/ Hakkımızda hayırlısı olsun artık bekleyeceğiz.

  • Arkadaşım bende cok heycanlandim sinavda ve cok iyi hazirlandim benimde sanirim senin netin gibi netim gelcek . Ilk 2 atamada olmayabilir ama son iki atamada şansımız olabilir diye düşünüyorum. Cunku bi kaç arkadaşım 80 üstü net yapti ve ankara istiyorlar.

 214. atama puanlarımız yıllar geçtikçe yükseliyor buna ters orantılı olarak kadrolar da azalıyor,puanlarının artmasının 2 sebebi var ;
  1-bölüm gereksiz yere yaygınlaştırıldı hayır amaç neydi ankara,istanbul,marmara mezunları bile özel sektörde doğru düzgün iş bulamıyorken arşivci ünvanımız hiçe sayılırken sadece ama sadece özel kütüphanelerde istihdam yaratılırken bu kadar öğrenci ne yapacak diye düşünen yok.Bu bölümün hakkı 3-4 okulda olması gerektiği gerisi kuru kalabalık.
  2-Kadroların azalması veriler ortada tapu vardı elimizde o da gitti kaldık kütüphaneciliğe başka da bişey yok bu yıl 78 ile kapattı sanırım düşünün 200 tane açıktan atama oldu o 200 atama olmasaydı 80 altına bile inmezdi

  Saraya devasa bi kütüphane kurulacak fakat nasıl personel temin edilir bilmiyorum ama arkadaşlara tavsiyem özellikle yeni mezunlara başka alanlara yönelmeye çalışın geç olmadan atanacağın diye kpss ile zamanınızı harcamayın.

 215. 2018 kpssden 80-83 net bekliyorum atanabilecek miyim.sınav in çok kolay olduğunu düşünmüyorum.

  • Ben de 89 net yaptım ama sanki bu sene yüksek puan çok olacak gibi geliyor. Keşke 2018 KPSS’ye girenler netlerini paylaşsa, fikir sahibi olsak 🙂

  • Senin garanti olur ilk beşte olursun tebrikler.

 216. Arkadaşlar sizce aralık atamasında kütüphaneci olarak kac kadro açılır.

 217. Merhaba arkadaşlar acaba 2016 kpss ye bizim bölümden kaç kişi girdi bilen var mi?

 218. Arkadaşlr dpb aradım, açmıyorlar. Acaba bi aksılık mı var, neden hala ılana cıkmadı. Bilgisi olan var mı ?

 219. Merhaba arkadaşlar 2018/1 atamaa lkontenjanları ne zaman beli olacak 76.15 puanim var atama şansım varmı acaba

 220. Bu kadar beklediğimize değer insallah iyi bir kadro gelse kasım gibi olmasa

 221. Mrb lar arkadaşlar, 77,6 puan ile bu atamada kaç kadro gelirse atanma durumum olur sizce?

  • devirdönsün

   Tahmınımce 50-60 kişi arası alım olursa düşer 77 civarına. Ama o kadar alım olur mu bılemeyız tabı kı‍♀️

 222. Bugün açıklanır mi kadrolar

 223. Ne zaman belli olacak kadrolar. Çok az kaldı tercihlere.

  • devirdönsün

   Ayy oldukça heyecanlı. Umarım iyi bir sayı verilir (50 ve üzeri gibi) sınırda takılı talmayız. Daha önce 0,8 kaçırdım, atanamadım. Şimdi de 78,4 puanım var.düşer mi o kadar endişeliyim. Aynı durumu yaşamaktan korkmuyor değilim hem eskiden bby haberde arkadaşlar oldukça heyecanlı, bazen temellendirdikleri bilgilerle atama sayıları hakkında öngörülerini paylaşırdı. 200 kişi sözleşmeli alımdan sonra herkes gömdü başını kuma. mutlular sanırım, söz ettikleri gibi mesleki değil, oldukça kişisel yaklaşıyorlarmış bu atama işine. Mutlu olsunlar ne diyelim :)))

 224. Arkadaşlar ne zaman belli olucak kadrolar 78.57 puanim var. Son atama ve son şansım. Ne kadar kadro gelir acaba? Bu puan ile atanabilir miyim?

  • Kesin atanırsın puanın 76 ya kadar düşeceğini düşünüyorum çünkü yeni atama izinleri verildi ve seçim üstü kültür Bakanlığı hiç alım yapmadı diğer tüm bakanlıklar yaptı

 225. @osman ama milli savunma üniversitesi mülakatına girenlerin puana 75e kadar düştüydü sanırım

 226. @Ümit, Zor gibi.

 227. 76,4 ile Haziran atamasında atanma ihtimalim nedir sizce

 228. @Kpssbby, Tahminim 30 40 arası kadro. O puanla büyük ihtimal yerleşirsin.

 229. 2018/1 atamalarında kaç kadro gelir tahmini

 230. Arkadaşlar lütfen atama konusunda tecrübeli olan arkadaşlardan rica ediyorum 78.57 puan ile son atamada yerleşebilir mıyım?

 231. ertuğrulfırkateyni

  Arkadaşlar atanıp kadroları boş bırakanlar var o yüzden ösym onları sıralamadan düşmüyor yani tercih yapamıyorlar tekrar ama sıralamada önünüzde görünüyor

 232. neden alım bu kadar az hic alamasarda bölümü kapatsalarda kurtulsak.

 233. Sıralamalar güncellenmiş arkadaşlar.

  • Arkadaşlar branş güncellenmesinde benim önüme 4 kişi fazladan girmiş. Merkezi atamadaki toplam sayıları çıkartınca böyle bir sayı adaletsizliği yapildi.

  • Sıralamalarla ilgili bir gariplik var veya ben bir noktayı es geçiyorum. Daha önce pek çok yorumumda belirttim. Ben 153. sırada yer alıyordum. Geçtiğimiz atamalarda 27 kişi atandığına göre benim önümden 27 kişinin eksilmiş olması gerek. Ancak şu an 130. sırada gözüküyorum. O araya giren 4 kişi nasıl girdi acaba bir fikri olan var mı? Bu durumu bir ben mi yaşıyorum rica etsem herkes sıralamasını bir kontrol edebilir mi?

  • Kütüphaneci hanım

   Benimde sıralamam 24 beklerken 25 görünüyor şuan

  • Benimde siralamam 85 olmasi gerekirken 88. sıradayım. Anlamadım hic bir sey

  • Benimde 121 olmam gerekirken 125. Sıradayım. Tercihlere surda birşey kalmadı yine yapan yapti yapacağını. 2014 Kpss de güncellemelerde hiç böyle birşey olmadi. Bu sene olanlar neyin nesi bunun nasıl bir açıklaması olabilir. Biz virgülün hesabını yapıyoruz şimdi girdi önüme kabak kişi 4 kişi. Atanma umudum sifirlandi

  • Arkadaşlar mezun olanlar sıralamaya daha sonra eklendiği için tutmuyor hesabınız.

  • mezunluk ile alakası yok. 2014 te okurken bizde siralamadaydik
   öyle bir şey yok

 234. Temmuz ayındaki alımlarda 2016 puanıyla tercih yapabiliyor muyuz bazı yorumlarda okudum ben Kasım atamasından sonra 2016 puanı ile tercih yapamayacağımzı biliyordum sanırım yanıldım

  • Kütüphaneci hanım

   Temmuz atamasında sadece 2016 puanı geçerli oluyor. Tercihlerden önce yeni puanlar açıklanmıyor diye biliyorum. 2016 puanı 4 atamada geçerli olacak.

  • 2016 puanıyla 2018-1. Atamaya puanınızı kullanırsınız. Haziran alımları yani. Mayısta sınav olması tercih hakkınızı öldürmüyor.

 235. kadro yakmayı düşünen arkadaşlara bi cümlem var. Arkadaşlar kütüphaneci olarak görev alıyorsunuz belli gerekçeler gösterdikten 1 yıl sonra istediğiniz ile gidersiniz. Size ricam kadroları keyfinize göre yakmayın arşiv uzmanı olarak atanmış olsanız sizi anlarım derim ki bu arkadaşlar kütüphaneci olmak istiyor buda etik değil fakat açıklaması var birçok insanın uykuları kaçıyor gece uyuyamıyor sırf bu alımlar için. Sizlerden atama bekleyen arkadaşlar için rica ediyorum yakmayın kadroları millet ağlayarak kadro beklerken sizler gülerek kadro yakmayın. Hepinize saygılar

  • Kütüphaneci Hanım

   Hocam size hak vermemek elde değil. Biz aylardır kadro bekleyip uykularımız kaçarken insanların hiç düşünmeden kadro yakabileceği ihtimalini düşünmek bile sinir bozucu. Temmuz atamasında sözleşmeli kadrolarını yakıp merkezide tercih verenler olmasa belkide şuan atanmış olabilirdik. Bir şekilde herkesin hakkına giriliyor. Eğer hala tercih vermeyi düşünenler varsa bir kez daha düşünsünler.

  • yanlış anlamanızı ve yanlış anlaşılmayı istemem ama bende sözleşmeli atanan bir kütüphaneciyim çok şükür atandım darısı bekleyenlerin başına şunu belirtmek isterım bu olaylar atamalar olana kadar herkes bir çırpınış peşine düşüyor ama atandıktan sonra kimse kimseyi umursamıyor bunu da belirtmek isterım burada yazı yazıyorsunuz iyi güzel de yarın sizler de atandığınızda birçoğunuzun umrunda olmayacak atanamayanlar

  • Kasım atamasi bitsin eğer sözleşmeliden kadro yakan olursa puanlarına bakıp isimlerine ulaşıp hepsini burada ve facebook sayfalarinda liste ile ifşa edeceğim. Zaten hepinize 1 yil sonra aday memurlk bitince kadro verilcek neyin kafasi bu açgözlü insanlsr

  • @Oğuz hocam haziran atamasında 5 kişi kadro yaktı 5’inin isminide biliyorum. Lütfen arkadaşlar kasım atamasında aynı şey yaşanmasın.

  • Hocam bu terbiyesizliktir ama. Ya az insaf. Adam gidip dib alımında kazanmış. utanmadan gelip sozlesmeli alimada giriyor.

  • Bddk listesinde de vardı o kişi.

  • @gerçekler; hocam elbette dediğiniz zihniyetler vardır. Ama ben öğrenciykende mezun olduktan sonrada atamalar konusunda hep destek verdim vermeyede devam edicem. Hevesimin kırıldığı çok nokta oldu yalnız kaldığım ama yinede o arkadaslar icin mücadele etmeyi bırakmadım. Olması gerekende bu.

  • Arkadaşlar çok haklısınız adamlar sözleşmeliyi kazanıp şartları beğenmeyip 3-5 kuruş fazla almak için merkeziden tercih yapıyorlar madem şartları beğenmiyorlar neden sözleşmeli için uğraştılar hiç uğraşmasalardı en azından sözleşmelide 1 kişi daha ekmek yerdi ayıp ya..

 236. üzülerek söylüyorum ki geçişte hiç bir problem çıkmaz amiri/müdürü onay verdiği anda istifa edip merkezi atamadan geçer,ancak sözleşmeli pozisyonlar arasında sıkıntılar çıkabiliyor,diyecek bişey yok madem böyle düşüncesi vardı neden sözleşmeliden yerleşti,böylelerini ifşa edeceksin o yaktığı kadro 1 kişi için ekmek kapısı olacaktı

 237. OHAL’de istifa etmek…

 238. Arkadaşlar oyle sözleşmeliden merkezi atama ile tercih yaparak oradaki kadroya geçmek oyle kolay değil. Bunların hukuki süreçleri var. Iyi araştırın derim ben. Şimdi bana inanmaya bilirsiniz bi hukukçuya danışın isterseniz. İstifa etme süreçleri tekrar göreve başlama uzun bir süreç bu noktada mağdur edilebilirsiniz. Yönetmeliği iyi okuyun.

 239. Arkadaşlar, sözleşmeli işe başlayanların 1 sene çalışma zorunluluğu var öylelikle kadrolu tercih edip yerleşebilir veya başka bir bölüme sözleşmeli olarak girebilir diye biliyorum. Öyle bir bilgisi olan var mı

  • hayır sozlesmeli giren tekrar sozlesmeli bir ilana girmesi icin istifa edip 1 yil beklemesi gerek

  • Kadroluya girmesi için beklemesine gerek yok yani. Sözleşmeliyken tekrar sözleşmeli memuriyette niye beklemek zorundasın o zaman

 240. aksaray üniversitesine kadro açılacağını duyunca sevinemedim çünkü sözleşemlilerden biri oraya tercih verecek aksarayı istiyordu keşke bakanlık bunu önleyecek bişey yapsaydı …

  • puani kac o arkadaşın? sozlesmeli liste elimde mevcut. adını teşhir ederim. Ayıptır ya terbiyesizlik etmesinler

  • Bakanlığın bu konuda adım atması gerekir. Göz göre göre kadro yakıyor adamlar ya. Yazık günah değil mi bunca insanın emeğine.

  • Kültür bakanlığında Sözleşmeli olanlar üniversite kadrolarına geçiş yaptığınıza pişman olabilirsiniz. benden söylemesi. ha bu arada kadroda felan gözüm yok yanlış anlamayın beni. işin içinde biri olarak söylüyorum.

  • Kütüphaneci Hanım

   Mehmet bey Aksaray’ı tercih edecek arkadaşın puanını biliyorsanız açıklayabilir misiniz?

  • @kütüphaneci hanım; hocam sizin puanınız ve sıralamanız nedir acaba ?

  • Kütüphaneci hanım

   @kpssbby Güncellenmemiş sıralamam 41 puanım 80 küsür hocam. Sizin kaç acaba

  • @kütüphaneci hanım Benim 78.57 puanım. Hocam galiba il tercihinde özellikle istediğiniz bir yer var ?

  • Kütüphaneci hanım

   ©kpssbby Önceliğim olan tek bir şehir yok hocam. Kadrolar açıklanınca netleşecek inşAllah

 241. Arkadaşlar, 2017 Kasım atamasında Aksaray Üniversitesi 1 kişi kütüphaneci alacak bilginize…

  • Bi 60 kadro gelse hocam kasım atamasında 77 puani görür. Atamalar yaklaştıkça uykusuz geceler artmaya başladı. Hakkımızda hayırlısı olsun.

  • Keşke herkes sizin gibi bilgi verse de umutlansak.

   60 ı geç 40 45 e de razıyız. temmuzdaki son atamada da 20 25 verseler 76 kusurleri göreceğiz inşallah

  • siz orada mi çalışıyorsunuz bilgiyi nasil aldınız 🙂

  • 50-60kişilik bir alım olduğunda puanın 76lara düşeceğini düşünüyorum

 242. Sıralama ne kadar kaydı acaba arkadaşlar en son yerleşen arkadaşın sıralaması hakkında bilgisi olan var mı 2017/1 atamasında.

  • Kütüphaneci hanım

   @kpssbby Sıralama 50nin üstünde kapattı diye düşünüyorum. 60ları da bulmuş olabilir.

  • en son atanan kisi 145. siralarda.

 243. Arkadaşlar 77,6 puan ile atanma ihtimalim nedir sizce?

  • Puanimiz ayni. bence 45+ kadro gelir ve de yer secmezseniz ataniriz. diger türlü temmuzda ataniriz gibime geliyor

  • Anladım, her şeyin hayırlısı. İnşallah iyi bir kadro sayısı gelir de atama bekleyen herkes atanır.

 244. Arkadaşlar kpssye çalışmaya başladınız mı ?

  • 77.5 da yim bi yanım çalış diyor bir yanim atanrsn diyor

  • Benim puan 78.5 her ihtimale karşı başladım çalışmaya

  • @yavuzhan hocam sıralamanız kaç acaba puanlarımız aynı benimde 78.57 genelde atanirsin dedikleri icin başlamadım çalışmaya.

  • @Kpssbby hocam puanım 78.50 Osymdeki guncel olmayan siralamam 112. Merkezi atamalarda ve sozlesmelide yerlesen kisileri cikardigimda su anki siralamam 47 oluyor.Fakat sozlesmelide yerlesip 2017/1 atamasinda kac kisi kadro yaktı onu bilmiyorum.

  • Kütüphaneci hanım

   Arkadaşlar sözleşmelilere pek güvenmeyin kadroluya tercih yapanlar olacaktır diye düşünüyorum

  • @yavuzhan hocam sözleşmelide 2017/1 atamasında kesin bir bilgi bu verdiğim 5 kişi kadro yaktı. Benimde güncel olmayan sıralamam 108 hocam.

  • @Kpssbby anladim hocam. Atanirmiyiz sizce?

  • Benim tahminime göre atanırız hocam. Belirli veriler var ortada tabi bellide olmaz. Ama şunu söylemek istiyorum sözleşmeli olarak atanan arkadaşlar lütfen lütfen kadro yakmayın. Bizler çok kritik sıralamalarda ki kişileriz. Hiç bir farkımız yok biliyorsunuz sırf atandığım yeri beğenmedim memleketime uzak bilmem ne gibi bahanelerle tercih yapmayın. Böyle lükse sahip kadrolar yok elimizde zaten sınırlı.

 245. Branş bazında sıralamasına yakın zamanda bakan var mı? Son merkezi alımdan sonra (temmuz) hala güncellenmemiş görünüyor bende.

  • herkeste öyle. puaniniz kac

  • 79,82 puanım

  • size zaten gelir sözleşmelileri de çıkarsanız belki ilk 5 te oalbilirsiniz. ama şehir seçiyorsunuz sanırım ki atanmamışsınız

  • ösym günceller tercihlere yakın fakat sizde manuel olarak hesaplayabilirsiniz 2 atamada 62+27 kişi atandı bunları direk aradan çıkarın,200 sözleşmeliyi de çıkarın fakat sözleşmelilerden maalesef tercih yapanlar olabilir özellikle bulunduğu yeri beğenmeyenler var bizzat kendi çevremden biliyorum.Tabi sözleşmelilerin bir kısmı sizin üstünüzde bir kısmı da altınızda üstünüzdekiler tercih yapmazsa oğuzun dediği gibi siz yer seçmezseniz atanırsınız

  • benim tahminim şudur ki eğer kasımda 35-40 arası kadro verilirse puanlar 77,5 e kadar düşer.şayet temmuzda da 20-30 arası kapatırsa 76 küsüratlara ineceğini düşünüyorum. Tabi burada verilen kadroların çoğu büyükşehirler olursa o zaman pek düşmüyor malesef:)

  • zaten sözleşmeli atanmışsınız bari tercih vermeyin de bu atama da atanamayanlar yolunu bulsun hep bana hep bana olmaz ki 😀

  • Sözleşmeli atanıp tercih yapanlara hakkımı helal etmiyorum.

 246. Ben sözleşmeli olarak başvurmadım özel sebepten dolayı.öğrenci iken bile okuduğum üniversitede çalıştım. Yeterlilik deyince ida etmiyorum ama kendimi gerçekten yeterli bir kutuphaneci olarak görüyorum. Artı Turk dili ve edebiyatı da bitirdim. Ama malesef bütün kapılar kapalı. Allah ta herkese açılacak kapı diliyorum

 247. Merhaba arkadaşlar 12 yılık kutuphaneci yim bir türlü atanamadim özel okullar da çalıştım. 760puanla atama şansım varmı. Tekrar hazırlamayı düşünüyorudüşünüyorum

  • atanma şansınız açılacak kadroya bağlı da sözleşmeli alıma başvurmadınız mı ? hani burada bazı arkadaşlar mülakatta mesleki bilgiye önem veriyorlar diyordu 12 yıllık kütüphaneci olarak sizi yeterli görmediler mi ?

Göster
Gizle