Önce depoya sürülmüştü ve şimdi de işten atıldı! @aydinileri

Bergama Belediyesi’nde mobbinge maruz bırakılmasıyla gündeme gelen; Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkan Yardımcılığı ve eski Okul Kütüphanecileri Derneği Başkanı Aydın İleri‘nin işine son verildi. Aydın İleri, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kendisine ulaşan tebligatı aktardı. Tebligatta, Aydın İleri’nin sözleşmesinin 31 Aralık 2019’dan sonra yenilenmeyeceği ifade edildi.

Konuyla ilgili TKD Başkanı Ali Fuat KARTAL sosyal medya hesabından aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Bergama Belediyesi TKD Genel Başkan Yardımcısı meslektaşımız Aydın İleri’nin iş akdinin 31 Aralık 2019’da sona ereceğini yazılı bir belge ile kendisine illetti. 2020’ye girerken insanlar yeni umutlar için 10’dan geriye sayarken Aydın İleri işsiz kalacağı saniyeleri sayacak. Ne kadar Acımasız olduk. Bizim gibi düşünmeyenlere yaşama hakkı tanımıyoruz. Kimileri yeni yıla bu ülkeyi bizden daha çok sevdikleri için! 2-3 maaş alarak girecekler. Onların mutluluğu bizim acılarımız yeni yıla birlikte girecekler.”

Herhangi bir siyasi görüşe, farklı düşünceye sahip olabilirsiniz. Sırf bu özelliklerden dolayı hiçbir meslektaşımızın işine son verilmemelidir!!!

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

İstanbul Medeniyet Üniversitesi (Mülakatsız) 1 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 14 Haziran 2022

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Sözleşmeli …

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Sözleşmeli Kütüphaneci Alımı | Sözlü Sınavı Tarihleri Duyurusu

Başvuruları 28/03/2022-11/04/2022 tarihleri arasında alınan 4/B Sözleşmeli Personel (465 KÜTÜPHANECİ) alımı kapsamında il tercihlerine ve …

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Ezgi
Ezgi
2 yıl önce

Teşekkür ediyorum. Fakat o zaman sadece başkanın çağrısını yayınlamıştıniz. Şimdi ise artı olarak fikrinizi de beyan ederek destek oluyorsunuz. Aradaki farkı görebiliyorum. Ayrıca bbyhaber özelinde değil, genele hitaben söylediklerim. Kaldı ki 2016dan bu yana sıkıntı yaşayan meslektaşlarımızın birçoğunun destek görememekten şikayet ettiğini bizzat biliyorum.

Dipsiz Göl
Dipsiz Göl
Yanıtla  Ezgi
2 yıl önce

eZGİ HANIMA SONUNA KADAR KATILIYORUM…

Ezgi
Ezgi
2 yıl önce

Merhabalar, 2016 yılında birçok kurum kapatılıp birçok meslektaşımız işsiz kaldığında da keşke aynı hassasiyeti gösterebilseydiniz. O dönemde Başkan Ali Fuat’ın haricinde kimsenin sesi çıkmamıştı. Hatta başkan birçok şirkete seslenerek bu şekilde işsiz kalanlara iş verilmesi yönünde çaba sarf ettiğinde birçok kişi beter olsunlar demişti, birçokları da yaşanılanları görmezden gelmişti. Aydın Bey için üzgünüm, umarım haklı mücadelesinde mutlu sona varabilir. Ve sizleri de ikiyüzlülüğünüz için kınıyorum, 2016 yılından beri lal olanlarınızı yani. Elimden de başka bir şey gelmiyor.

4
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x