Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 Sözleşmeli Kütüphaneci Mülakat Listesi

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatına; 2018 KPSS (B) puanına göre yapılacak giriş (sözlü) sınav sonucuna göre, toplam 500 Sözleşmeli Kütüphaneci alınacaktır.

KÜTÜPHANECİ pozisyon unvanından başvuranlardan duyuruda belirtilen durum ve şartlara sahip olup, KPSS P3 puanına göre pozisyon unvan sayısının üç katı aday arasına girerek sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların günlere göre ayrılmış listesi aşağıda yer almıştır. 

Adayların adreslerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI HAKKINDA DUYURU (SÖZLÜ SINAVA KATILMAYA HAK KAZANANLAR)
Bakanlığımız taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilmek ve 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre çalıştırılmak üzere, anılan Esaslar ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım Usul ve Esasları hükümleri çerçevesinde yapılacak giriş (sözlü) sınav sonucuna göre alım yapılacak sözleşmeli personel pozisyonlarına; 25/09/2019 –09/10/2019 tarihleri arasında internet yoluyla elektronik ortamda adaylarca yapılan başvuru sonucu, pozisyon unvanı itibariyle sözlü sınava katılmaya hak kazanan (sıralamaya giren) adayların listesi aşağıda yer almıştır.Adaylar, giriş sınavına katılacakların listesine, 28/10/2019 Pazartesi günü 17:30’a kadar, gerekçeleriyle birlikte, Personel Dairesi Başkanlığına yazılı olarak itiraz edebileceklerdir.SIRALAMAYA GİREN ADAYLARDAN İSTENİLECEK BELGELER:a) Başvuru formu çıktısı, (Islak imzalı)b) Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği (Yurt dışında öğrenim görenler denklik belgelerini de ekleyeceklerdir.) (Belgelerin fotokopileri aslının ibraz edilmesi kaydıyla ilgili görevli tarafından tasdik edilebilecektir.),c) Yabancı dil sonuç belgesi. (Mütercim-Tercüman pozisyonu için başvuranlar.)ç) 22/10/2019 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet kapısı üzerinden de alınabilir),d) Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesinin onaylı örneği, (E-Devlet kapısı üzerinden de alınabilir) (Belgenin fotokopileri aslının ibraz edilmesi kaydıyla ilgili görevli tarafından tasdik edilebilecektir.)e) Özgeçmiş çıktısı. (Islak imzalı)Adayların, yukarıda belirtilen form ve belgeleri “İşçi Blokları Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:50 Çankaya/ANKARA” adresinde bulunan Bakanlığımız Personel Dairesi Başkanlığına 06/11/2019 tarihi mesai saati bitimine kadar elden veya posta yolu ile teslim etmesi gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Formun ve eklerinin belirtilen tarihe kadar; verilmemesi ya da belirtilen adrese gönderilerek Bakanlık genel evrak kayıt sistemine kaydının yapılmaması halinde, başvuru yapılmamış kabul edilecektir.BU DUYURU TEBLİĞ MAHİYETİNDE OLUP, ADAYLARA AYRICA YAZILI DUYURU YAPILMAYACAKTIR.DUYURULUR

KÜTÜPHANECİ:

Toplam Pozisyon Sayısı :      500

Sözlü Sınava Katılabilecek Azami Aday Sayısı :     (500 x 3 =) 1500

 

Kaynak: https://pdb.ktb.gov.tr/TR-248870/kultur-ve-turizm-bakanligi-sozlesmeli-personel-sozlu-si-.html

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

İstanbul Medeniyet Üniversitesi (Mülakatsız) 1 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 14 Haziran 2022

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Sözleşmeli …

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 5 Kütüphaneci Alımı | Son Başvuru: 01 Temmuz 2022

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek …

Abone ol
Bildir
guest
70 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
m.bilal
m.bilal
2 yıl önce
Erdem
Erdem
Yanıtla  m.bilal
2 yıl önce

hocam benim mülakat günü sıram 43 mülakatım acaba öğleden sonra mı olur daha önce giren var mı ne kadar sürüyor mülakatlar günlük 90 kişi alınmış tam ortadayım ankaraya şehir dışında geliceğim bizim burdan kalkan otobüsler öğle 12-13 gibi ankarada oluyor acaba geç kalır mıyım

Ertuğrul
Ertuğrul
Yanıtla  m.bilal
2 yıl önce

Aşağıda bir arkadaşın yorumuna saçma sapan cevaplar yazarak aklınca mesleği küçümsemeye çalışan Erdem nıcklı arkadaş sen mesleği kendince küçümsemeye çalışmadan önce keşke mantık ve aklını da sorgulayabilseydin ve saat 9:30 da başlayan mulakata 12 13 gibi ankarada olup 14 de binada olabilme ihtimalinin mantık akıl ve zeka dışında olduğunu kavrayabilseydin veya birisi sana bunu söyleseydi.. Ondan sonra bu olmayan kapasite ölçütlerinle başkasına sen 2 dil biliyorsun yazılım programı biliyorsun ve 4 bin maaşla kütüphaneci olmak istiyorsun öyle miiiiiii diyerek kendince tiye almaya çalış.
Ki aşağıda Burcu nıcklı arkadaş sana güzel gereken kapağı yapmış
Yani gerçekten gülsem mi ağlasam mı arkadaş ya . Aşağıda kendince hahaha sen şimdi 4 bin tl maaşla kütüphaneci mi olacaksın diyip hem 4 bin tl maaşı hem de mesleği aklınca küçümseyen sanki şu anda 10 bıntl maaşla prof olarak çalıştığını sanan bu vatandaş sabah 9:30 da başlayıp akşam bitecek mülakata otobüsüm saat 12-13 gibi ankarada oluyor da ne yapmalıyım diye akıl mantık ürün dışı bir soru soruyor !
Aynen kardeşim sen mülakat günü otobüse bin otobüsün 12 13 arası artık şansına kaçta Ankarada olursa ankaraya gel ardından Aşti’den çankayaya geç artık 14 gibi mi 14 30 gibimi kaçta olursan sıran geçmişse artık şansına başka bahara …

bby
bby
2 yıl önce

Arkadaşlar mülakatlar ne zaman belli olur nerden nereye çalışıyorsunuz . Yani mülakat çalışması için neler yapıyorsunuz

BBY Haber
Yönetici
2 yıl önce

Değerli Meslektaşlar,

Geçenlerde “Liyakat” adı ile buraya yorum yazılmış ve kendisi CİMER e şikayet ettim gibi bazı ifadeler kullanmış ve tartışma başlatmıştı. Kendisi herhangi bir şikayette bulunmadığını, o anlık duygularla yorum yazdığını beyan etmiş ve bizlere bildirmiştir. Bilgilerinize önemle. Herhangi bir şikayet söz konusu değildir.

By Librarian
By Librarian
2 yıl önce

Rica etsem Liyakat adlı arkadaş bana ulaşabilir mi? Konuyla hiçbir alakam yok whatsap gruplarını da bilmem. Ama hakkin alınabilmesi adına yapılan etkinlikleri bende destekliyorum. Bir an once mülakatın başlaması ve gerçek manada emek vermiş insanların atanması öncelikli olandır. Mesleki bilgisini herkes bölüm sonunda zaten edinmiştir. Bunun üstüne zaman içersinde eklemeler yapmak ve kendini geliştirmektir önemli olan. Liyakat adlı şahıs a sorum su belli ki ilk 500 içerisinde değilsin. Peki ilk 500 içerisinde olan arkadaşların mesleki bilgi ve birikimini hangi hakla sorgulayabiliyorsun ?
Ben iki dil biliyorum. Yurtdışında da çalıştım. Bilgisayar konusunda uzmanim. Bilgisayar araştırma uygulama merkezinde faaliyet gösterdim. 4 yazılım dili biliyorum. Bir tane örnek kütüphane otomasyonu programı geliştirdim. Uni AGNO derecem 3.42 KPSS puanim yüksek..
Hangi liyakattan bahsedip konusabiliyorsun simdi? Kardeş herkesi kendin gibi görüp burada böyle yorumlar yapıp insanların moralini bozmana hakkin yok. Bu arada yaptığın sey eğer gerçekse yani başkalarının konuşmalarını numaralariyla Cimere yazip gondermisim demissin(ki inanmiyorum) kanunen suç islemissin bilmeni isterim. Ayrıca o mesaj ve konuşmalarda herhangi yanlış birşey yok.
Sana tavsiyem en başta su anki tavır ve uslubundan vazgecmen ve hayirlisini dileyip istemen.
Herkese iyi günler diliyorum.

Erdem
Erdem
Yanıtla  By Librarian
2 yıl önce

hocam bu kadar donanım var ve 4 bin maaşla kütüphaneci mi olmak istiyorsun 🙂

Erdem
Erdem
Yanıtla  By Librarian
2 yıl önce

yanlış anlama mesleğimizi küçümsemiyorum ama o kadar kendini geliştirmişsin daha iyi şartlarda bilişim sektöründe çalışabilirsin ya da vakıf üniversite kütüphanelerinde yöneticilik yapabilirsin

Burcu
Burcu
Yanıtla  By Librarian
2 yıl önce

@ERDEM nıcklı arkadasım çok pardon siz neyın kafasını hangi düzeyde yaşıyorsunuz gercekten ? O kadar donanımın var 4 bın maaşla kütüphaneci mi olmak istiyorsun derken ??
Şu anda 4 yıllık lisans mezunu bır memurun maaşsının 3500- 3800 arasında oldugunu veya bır ogretmen maaşının 3800 oldugunu bılıyor musun acaba ? 4 bın maaş standart meslek maaslarının ustunde 4 bını mı begenmıyorsun ??
Su anda hukuk mezunu bır hukuk ofısınde calısan ınsan 2500 tl ye calısıyor , bır muhendıs santıyerlerde berbat ortamda asgarı ucrete calısıyor . Ve sen 4 bın tl maası begenmıyorsun oyle mı ? İşte senın gıbı ınsanlara her şey müstahak emın olabılırsın bu 1
2.si kutuphanecı zaten senın kucumseyebılecegın bır pozıyson degıl . Bu alım dırekt bakanlık tarafından yapılan kadronun ozluk haklarıının dırekt bakanlıga baglı oldgu bır alım . Istersen hakkarı de calıs sen bakanlıgın personelısın ve bu devırde bakanlık personelı olmak ne demek bunun farkında mısın ?
3.su kutuphanecı dıyerek kendı olmayan kapasıten ıle kucumsedıgın sey bır nevı ”uzmanlık ” kımısı buna bır kapıcı kalorıfercı tamlaması gıbı kutuphanecı der , kımısı uzmanlık , kımısı bılgı uzmanı .. İsmin tamlaması sana meslegı beynınde farklı algılatmasın
Sonuca istinaden denılecek cok sey var da bu derece bılgısız donanımsız bırıne yazmaya degmez 🙂

Erdem
Erdem
Yanıtla  By Librarian
2 yıl önce

Sadece üstteki arkadaşın yazdıklarına bakıp şunu soruyorum ingilizce seviyen nedir,kaç tane yazılım dili biliyorsun,ya da şöyle diyim bakanlık kadrosunda çalışan kütüphanecilerden kaç tanesinin ingilizce seviyesi b1 acaba bak c1-c2 demiyorum b1 diyorum.Kaldı ki arkadaş 2 yabancı dil biliyormuş

Devamlı memur maaşlarından örnek vermen ne kadar dar pencereden baktığını gösteriyor,evet bu arkadaş memur olamayacak daha üst pozisyonlarda daha çok maaş alacak kadar donanımlı burada senin zoruna giden ne ki bana bir hışımla saldırıyorsun inan seni anlamadım.

Burcu
Burcu
Yanıtla  By Librarian
2 yıl önce

@ERDEM ” hocam bu kadar donanım var ve 4 bin maaşla kütüphaneci mi olmak istiyorsun ” bu yazmış olduğun cümle..
Sen istersen yazmış olduğun şeyi tekrar oku. Ben de senin yazmış olduğun bu cümleye yönelik gereken cevabı gayet net verdiğimi düşünüyorum ama anlayamamışsın tabi orası ayrı bu sebepten sana tekrar açıklamayacağım gerek dahi duymuyorum ancak şunu şöyleyeyım sen hayalı utopyada yaşıyosun ve konuşmak için konusuyosun
İng dedıgın nedır ya soyler mısın bana Kutuphane kadrosunda calısan birini sen ne diye ing bilmek ile mukayeseye tutuyosun ki ?
Kaç tane hakim , doktor , müfettiş, vergi uzmanı , gelir uzmanı , denetmen , mühendis, öğretmen ingilizce biliyor da Kütüphaneci bilsin? Bilmemesi onu vasıfsız mı yapıyor ?Veya bilmesi Kütüphane mesleğini yapması adına fazlalık mı yaratıyor ? Nasıl bir zihniyet seninki . Her meslek sahibi kendi meslek donanımlarını taşıyorsa zaten kendi alanında en iyisidir. Ha bu bir Kütüphaneci olarak çalışan kişinin ing bilmemesi gerektiği veya bilmeyeceği anlamına gelmez . İngilizce de bilir artı 2. dil de , yazılım programları da . Bilmiyorum bby mezunu musun ancak sen ve senin gibiler zaten kendi mesleğinizi çok yer altında görerek en büyük hatayı yapıyorsunuz. Toplumun kafasında yaratılan basit kütüphaneci imajını bir kere siz kendiniz bu bölümü bitiren kişiler olarak yere seriyorsunuz. Bu bölüm sadece biir kütüphaneden mütevellit olmayıp aynı zamanda başka birçok alanı kapsayan bir bölüm. Söylenecek çok şey var da gerek dahi duymuyorum yazmaya .
Olaya bakış açın bir kere baştan yanlış .
Ayrıca bu yazmış olduğum yazıya unlike yapan arkadaşlar kendi mesleğinizin alenen küçümsenmesine izin verecebilecek kadar düşük insanlarsınız…
Ki küçümsenebilecek zerre bir şey yok iken
Gidin bakalım Bakanlıgın kapısından dahi geçebilecek misiniz normal şartlarda. Bakanlık diret alım yapıyor kadronuz özlük haklarınızın bakanlığa bağlı olduğu . Maaş 4 bin üstü ve siz bunu alenen aşağılayan birini destekliyorsunuz
Vali falan olmayı bekliyorsunuz heralde
Amaaaan neyse ben kime ne anlatıyorum 🙂
Yazık …

Kemal Özdere
Kemal Özdere
Yanıtla  By Librarian
2 yıl önce

@Burcu hocam yeminle sizi alkışlıyorum. Yazdığınız her şey harfi harfine o kadar doğru ki. Yazdıklarınızda sizin ne kadar donanımlı özgüveni yüksek biri olduğunuz çok belli siz ve sizin gibilerle bu meslek grubu içersinde yer almak beni çok mutlu ediyor.
Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum
Ağzınıza sağlık

Erdem
Erdem
Yanıtla  By Librarian
2 yıl önce

Kütüphaneci kadrosunda çalışan biri neden ingilizce bilmeli ki cümlenden sonra maalesef seninle münakaşaya girmeyi gerek görmüyorum.Düşünebiliyor musunuz fakülte mezunu bunu yazan da

Burcu
Burcu
Yanıtla  By Librarian
2 yıl önce

@ERDEM ya hadi bi işine arkadaşım yaaa senin benimle münakaşaya girebilmen için 40 fırın ekmen yemen lazım 🙂
Ayrıca ben de senin yukarıda yazmış olduğun ” yaaaa otobüsüm saat 12 13 gibi Ankara da olacak yetişebilir miyim mülakata diye anormal ötesi sorundan sonla bırak seninle münakaşaya girmeye sana şu yazdığım cevaplar için kendimden utandım . NOKTA

EMPATİ
EMPATİ
2 yıl önce

şu yorumlara uzaktan bakan bir insan tek suçlunun ilk 500 e giremeyenler olduğunu anlar, sanki mülakatı onlar çıkardı diye düşünür
Arkadaşlar biraz empati yapın ve yorum yaparken biraz dikkatli davranın, karşımdaki acaba üzülür mü bu yorumumdan diye biraz düşünün, bu ara da ilk 500 değilim ama şunu söyleyeyim ben her zaman mülakata karşı çıkmışımdır ve olmaması taraftarıyım ama şuanda yapacak bir şey yok birbirimizin kalbini kırmak ya da bencillik yapmak anlamsız son olarak 500 e giremeyenler de kpss ye en az siz in kadar emek verdi ama sorun çıktı ama heyecan yaptı ama …..

Erdem
Erdem
2 yıl önce

Arkadaşlar merhaba bu alımda yerleşirsek hazirandaki son atamada tercih verebilir miyiz ?

Demir
Demir
Yanıtla  Erdem
2 yıl önce

Gözünüze dizinize dursun. İnsanların hakkını yemeyin bari. İnsanlar burada kadro yakmanın bizleri nasıl perişan ettiğinden bahsediyor siz atanmışken tercih vermekten bahsediyorsunuz. Verin efendim verin tercih bütün kadrolar sizin olsun da rahata erin inşallah. Her yorumunuz fail maşallah. Hayatın en önemli günlerinden biri olan mülakat günü için bile dakikalık, saatlik hesap yapıyorsunuz. Bir önceki gün çıkın gelin bunu akıl etmek bu kadar mı zor diyeceğim ama siz atanmadan haziranın hesabını yapan bir insan olduğunuz için bu kafayla mülakat günü gelin bizim için hiiiçç mi hiç sorun değil.

Esma Ertuğ
Esma Ertuğ
Yanıtla  Erdem
2 yıl önce

@ERDEM ya Erdem nıcklı arkadaş sen nasıl türünün son örneği iğrenç bi yaratıksın !! Yeter artık atın şunu bu siteden yaaa sizler de nasıl site yönetiyorsunuz ! Gına geldi
Arkadaşım senin her yazmış olduğun yorum fail her yorumun iğrenç. Sen Allah aşkına bana bi özelden falan yazsana ya veya ne bileyim bu mantık ötesi iğrenç yorumları yapacak kadar cesaretli isen nonu falan versene bi adını soyadını yaz .. Senin kesinlikle bu alımda alınmaman lazım kesinlikle. İğrenç bi yaratıksın sen !!
Yukarda girmek için can attığın mesleği kendince küçümsemeye çalışmışsın o olmayan kapasitenler
Şimdi burda kalkmış bu atamada yerleşirsem hazirandaki son atamada tercih verebilr miyiz diyosun nasıl bir aç gözlülük seninki bu atamada yerleşirsen bundan iyisi daha ne ala ne istiyosun arkadaşım daha sen

Sen daha sabah 9 30 da başlayan mülakata yaaa otobüsüm 12 13 gibi ankarada olacak yetişebilrim dğil mi diye soracak kadar kapasitesi düşük anormal ötesi bişeysin . Bir de kalkıp aptal saptal yprumlada bulunuyosun
Ah bi karşıma çıksan var ya kim olduğunu bi bilsem kafi !
Şunu şu siteden atar mısnız artık !

Kadir Uluğcan
Kadir Uluğcan
Yanıtla  Erdem
2 yıl önce

@Demir ağzına diline eline sağlık kardeşim ya !! Şu arkadaşın anormalliğini bi ben mi gördüm diyodum. Çıldırmamak elde değil bu rahatsıza . Bi insan bu kadar gevşek utanmaz olamaz. Mülakat günü bile saatlerin hesabını yapan bu şahsiyetsiz Bakanlık tarafından yapılan böylesine güzel bir alıma rağmen hala haziranın hesaplarını yapıyor şimdiden . Sanki haziranda vali olacakmış gibi. Nasıl bir aç gözlülük bu nasıl bir şehvet. Yemin ediyorum inanamıyorum böyle insanlar olduğuna . Kardeş kim olduğunu bilsem var ya emin ol senin bu mülakattan alınmaman için elimden gelen her şeyi yaparım çünkü sen ve senin gibi zihniyetlerin devlete bu millete tek katkısı olmaz olamaz bu o kadar belliki şu yorumlarından .
Allah seni ıslah etsin ne diyelim .

Referanssiz alım.
Referanssiz alım.
2 yıl önce

Merhaba arkadaşlar. Yarın yani Çarşamba günü twitterda etkinlik yapıyoruz. Atanmış, atanamamis , mezun , şu anda okuyan, ilk 500e girmiş veya girememiş herkesi etkinliğimize destek olmaya çağırıyoruz. Adalet birgün herkese lazım olur. Bizler okulumuzu bitirdik. İşimizi elimize alabilmek için gece gündüz dersimize çalıştık. 70 puan alan arkadaşım atanamazsa nasip der. Seneye emek verip gecesini gündüzüne katıp 80 alır ve mülakat da elenirse o zaman adaletin ne olduğunu anlar. Bizlerin kimsenin hakkında gözümüz yok, bencillik de etmiyoruz. Mesleki eğitimimizi universite de aldık ve diplomamiz elimizde, genel kültür ve genel yetenek bilgisi için kpss sınavına girdik ve puanımız elimizde ve son olarak da güvenlik soruşturması ile sicilimiz araştırıldığında mülakat da ölçülecek olan ne kalıyor? Bizler çalışarak çabalayarak aşamayacagimiz tek sınav , tek engel olarak mülâkati görüyoruz. Bu süreç zor ve sancılı. Herkesi aşağıdaki etiket ve taglar ile yarın saat 21:00 da etkinliğimize bekliyoruz hayırlı günler…

#ilk500kütüphaneciatansın
@AhmetMisbah @kultur_iletisim @KTBKYGM
#KPSSpuanımMülakatPuanımOlsun
#bbymulakatdaadaletistiyor
#BBYmülakattaHakkaniyetİstiyor
@MehmetNuriErsoy @TCKulturTurizm @RTErdogan
@kartalaf

Kutup
Kutup
Yanıtla  Referanssiz alım.
2 yıl önce

Merhaba arkadaşlar burda saçma sapan konuşanlara sözüm şu ki ;
İlk 500 de değilim. ilk 500 de olanlar eğer ilk 500 de olmasaydın 501. Sırada olsaydı mülakat olmasına sevinirdi kesinlikle.kimi kalkıp ben bayağı çalıştım 80 puan aldım bilmem mesleki bilgim var da 70 alanlar adam değile getiriyor da bencil insan 70 insanın senden çok çalışmadığını nerden biliyorsun ve mesleki bilgisinin senden daha yüksek olmadığını düşünüyorsun
Ha şunu da söyleyim ‘“hiç bir zaman mülakat olmasın “”ama yapmışlar mülakatı ve yok ilk 500 atansın yok hakkım bu da şikayet edeceğim gibi laflar bakanlık ve hiç kimse tarafından dikkatte alınmaz resmî gazetede yayınlanan mülakatı senin egoist tavrın ertelemez elinizden geleni ardınıza koymayın Allah her şey hakkında herkese her şeyin hayırlısını versin .500 den sonrakilerin torpil yapacağını düşünenler ilk 500 dekilerin de yapmayacağını düşünmesinler bence
Kim torpil yaparsa hakkım helal değildir kaçıncı sırada olursa olsun …

Referanssiz alım.
Referanssiz alım.
Yanıtla  Referanssiz alım.
2 yıl önce

Hocam kpss şans ile alınabilecek bir puan değil çalışmış olsaydınız bilirdiniz. Konular bellidir nerenin kaç puan getireceği bile az çok bellidir. Bizde baştan sizin gibi kimseyi kırmayalim herkes işinin ekmeğinin peşinde dedik. Sonra gördük ki 70 alan adam bizi bencillikle suçluyor. Evet herkes onun bunun peşinde gezecek, onun bunun kapısı çalınacak maalesef bizim kimsemiz yok. O yüzden mülakatta selamla kaybetmekten korkuyoruz. Bende hakkımı haram ediyorum biz böyle bir şey olmasın istediğimiz için bu etkinligi yapıyoruz. Keşke bütün meslektaşlarımız atansa ama maalesef 500 kişi alinacak. Bizi ayıran şey sınav olmalı

işssiiiizz
işssiiiizz
2 yıl önce

Rabbim emek verip KPSS’den yüksek puan alıp ilk 500 sıraya giren kardeşlerimin yardımcısı olsun. Evet inanılmaz şekilde bürokratik trafik kurmaya çalışanlar sözde tecrübe ve deneyim bahanesiyle ilk 500’deki arkadaşların hakkını gasp etmeye çalışan birileri var. Ama filden büyük fil avcısı, fil avcısından da büyük Allah var. Hep bu inançla yaşadık. Mesleki bilgi konusunda da kendimize güvenimiz tam inşallah sağlıklı bir alım gerçekleşir.

kütüphanecii
kütüphanecii
2 yıl önce

Liyakat mısın nesin senin gibi insanlar bu dünyada hiç bir yere gelemez dostum o kadar kendine güveniyorsan akıllıysan kpssde ilk 20ye girseydin ya boş boş konuşuyorsun burda insanları demoralize etmeye çalışıyorsun onu bunu şikayet ediyorsun yazık ya valla sizin gibi insanlara.Sen memur olsan ne olmasan ne herkes bir yerde ekmeğini kazanır aç kalmaz ama önce bir insan o olmayı becerin de memurluk falan hikaye.

Dost Kütüphaneci
Dost Kütüphaneci
2 yıl önce

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Üniversitelerinin Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezun olan veya YÖK tarafından denkliği tanınmış her bölüm mezunu Kütüphaneci unvanı ile çalışmayı hak etmektedir, liyakatlıdır. Yeterki atandıktan sonrada da öğrenmeye açık olsun.

Söz de liyakat adına mülakatı savunma gereği duyan küçük beyinli arkadaşlarımız da puanları daha düşük oldukları için kendilerini böyle bir yalana inandırmışlardır ve savunuyorlardır. Bir ömür boyunca ekmek yiyeceğiniz ve sevdiklerinize yedireceğiniz bir iş için hakkınız olmayan bir kadroya başkalarını araya koyarak talip olmayın. Puan bazlı atamayı savunuyoruz, destekliyoruz. (Bir Kütüphaneci düşüncesi)

sss
sss
2 yıl önce

arkadaşlar bu whatsapp grubunun linki var mı ,yeni mezun oldum ayrıca kendi bölümü ile ilgili bir işte tecrübesi olmayıp farklı alanda çalışanlardanım, şimdi tam olarak iş tecrübesi göz önünde olursa benim gibilerin hiç şansı olmayacak mı, bu süreçte bi belediye kütüphanesine gidip biraz staj mı yapsam

Referanssiz alım.
Referanssiz alım.
Yanıtla  sss
2 yıl önce

Bende farklı bir işte çalışiyorum. Gidip gönüllu çalışacak param yok. Baba parası yemek ağır geliyor bu yaştan sonra. Dayimizda yok gittik kpss çalıştık burası Türkiye Cumhuriyeti bizim de tek şansımız sınav. Anca tuzu kurular, arkası saglamlar mülakat ile bir yerlere gelmek ister. Korkmayın çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Atanmak için referansa gerek kalmıcak inşallah…

Kütüphaneci12
Kütüphaneci12
Yanıtla  sss
2 yıl önce

Valla ben de senin gibiyim bir sürü farklı işte çalıştım. Ben buradaki kütüphaneye gitcem bir kaç güne işi öğrenmek için gönüllü çalışmak istediğimi soyleyecem. Bu platformda hiç kimse birbine yardımcı olmuyor. Mülakata girecek kişinin ayağına çelme takayım da onun önüne geceyim ben kazanayım derdin de herkes. Bu kadar kindar ve hırslı olmayin . Ne dograrsan kaşığına o çıkar aşına.

ccc
ccc
Yanıtla  sss
2 yıl önce

ben de bir sürü işe girdim kendi bölümümle alakalı bi yere girmedim,yeni mezunum , ben de işi öğrenmek adına bi kütüphaneye gidip gönüllü çalışıcam. Mesela 1 sene külliye projesi olmuş ondan hiç haberimiz olmadı , nerden öğrenip girdiniz nereleri takip edelim yani bölümümle ilgili iş bulamıyorumm

Kütüphaneci12
Kütüphaneci12
2 yıl önce

Yazılanlar gerçekler. Gerçeklerle yüzleşmekten bu korkma. Buradaki hiç kimse torpilin olması taraftarı değil. Hayata pembe gozluklerle bakma bence. İki hafta önce arkadaşımla konuştum. Kendisi İstanbul da yaşıyor. Dedim ki belediye is vardı noldu işe başlayacan mi? Yok kanka başlayamayacağım artık yönetim değişti o yüzden dedi. Yani açık açık söylüyor insanlar. Niye inkar ediyorsun anlamıyorum. Sen WhatsApp grubundaki insanları etik açıdan değerlendirip şikayet etmiyorsun. Şikayet ediyorsun çünkü önündeki insanları elemek istiyorsun. Bu kadar hırs da nebilim zarar yani. Yazık çok yazık…

ahmet
ahmet
2 yıl önce

mülakat torpilin alasıdır. Senin gibi ancak dayı torpili ile bir yerlere girmeye çalışan ödlekler ancak mülakatı savunur.

Kütüphaneci12
Kütüphaneci12
2 yıl önce

Referanssizalım eline ,ağzına sağlık. Torpille ilgili yazdıklarıma cevap veremiyor insanlar. WhatsApp Grubu muhabbetini yapıyor halâ. WhatsApp Gruplarında ilk 500 dışından biri yerleşirse torpil vardır diyor. Eeee mesleki donanımı varsa o yüzden yerlestiyse? Allah aşkına konuşmak için konuşmayın söylediklerizle savuduğunuz düşünceyle çelişmeyin. Hem mesleki donanım ön planda olacak diyorsunuz hem de WhatsApp Gruplarında ilk 500 dışında biri yerleşirse torpil vardır diyorsunuz. Dünden beri iyi güldüm gerçekten :))) valla merak ettim nasi bir WhatsApp grubuysa artık dedikodu kazanı olsa gerek 😀

Referanssiz alım.
Referanssiz alım.
2 yıl önce

Aynen hiçbir sınavdan korkmadik. Mülakat da seni gecememekten korkuyoruz. İşte derdimiz o kardeşim çünkü senin gibileri gecemeyecegimiz tek sınav bu.

Referanssiz alım.
Referanssiz alım.
2 yıl önce

Bby haberinde resmini aldın mı? Herkes farkında her şeyin bu kadar bencillik olmaz. Çok korktuk tehdit edince bidaha yazmicaz bı yere birşey

Referanssiz alım.
Referanssiz alım.
2 yıl önce

Bir önceki alımda 80 alan, gayet donanımlı bir arkadaşım da alınmadı. Senden mi korkacagiz. Ben cimere bizzat kendim yazıyorum zaten merak etme. Kimlik bilgilerimde gayet açık. İlk 500de olsan görürdük seni. Mülakata girenlerin arasında olmasan bile mülakatin adaletsizliğini soyleyebilirdin. Omurga şart

Kütüphaneci12
Kütüphaneci12
2 yıl önce

“850 kişi bu mülakata emek veriyor.

Gerek mülakat ekibini gerekse mülakata girecek adayları kimse bu şekilde karalayamaz”

Farkındaysan söylediklerinle çelisiyorsun. Ben de o mülakat listesindeyim ama sen de beni emek vermemek yani mesleki tecrübem yok diye karaliyorsun. WhatsApp gruplarına dair bir fikrim yok. Kim ne konuşuyor ne muhabbet dönüyor bilmiyorum , açıkçası WhatsApp gruplarına dahil olacak vaktinde yok ama emin ol ben bizzat kendi cevremdekilerin torpille işe başladığını biliyorum. 500 kutüphaneci alımında ise torpil olur mu olmaz mı bilmiyorum ama artık iktidardakiler de farkinda bence insanların bıktığının. Umarım bunu göz önünde bulundururlar. Yaptığın şikâyet ise çok saçma. Sen ütopya da mı yaşıyorsun. Herkes biliyor kayirmaca , torpil olduğunu? Yani sesli güldüm cidden çok komik..

Kütüphaneci12
Kütüphaneci12
2 yıl önce

Boş konuşmaya bayiliyorsunuz. Biz biliyoruz kimin torpil yapıp yapmadığını. Kimseyi de zan altında bıraktığımız yok. Ben gözümle gördüm şahit oldum neyin zirvasindasın sen. Senden korkan seni gibi olsun. Benim önüme ikditar partisinin şubesinden liste geldi. Git Cv ni bırak partiye bilgi merkezinde işe başla dediler. Ama ben gitmedim. Kimsenin hakkıni yemem ama kimseyede hakkımı yedirmem. Bazıları el ense yatsın kpss den düşük puan alsın. İş tecrübesi adı altında araya da (sizin tabirinizle) referans (ama bizce torpil) koysun. Ondan sonra da ben mülakattan geçtim liyakat olmadı desin. Eee ben boşuna mı çalıştım günlerce. onuda geçtim bu zamana kadar atanan herkes sanki işinde dört dörtlüktü. KPSS nin amacı ne o zaman. liyakat olmasin diyen insan mülakata da karşı olur. Mülakat yerine yazılı mesleki sınav olur ama adil olur emin ol. Ayrıca Senin torpil olmayacağına dair kanıtın mi var kardeşim. Ben senin karşına torpille iş başı yapmış bir sürü insan çıkarabilirim. Ama eminimki senin bizim karşımıza torpilsiz çıkaracağın kişi sayısı bir elin beş parmağını gecmez.Allah Kur’an kitap dersiniz.Söz konusu Memuriyet olunca mülakat olsun dersiniz. Niye işin ucunda torpil var. Sen çok uzmansan mesleğinde git özel bir kurumda müdür fln ol kamudan daha fazla maaş alırsın ama yer mi yemez. Senin tek amacın buradaki insanları demoralize etmek olmuş. Sabahtan akşama kadar burda bekle sen olumsuz yorum yap sevgili liyakat kardeşim sana başarılar. Yarın ilk işim bulunduğum yerdeki halk kütüphanesine gidip hem işi öğrenmek hem de gönüllü çalışmak adına kütüphane müdürü ile konuşacağım. Kafaya taktım madem herşey mesleki tecrübe o zaman tecrübe edinelim bakalım. Allah biliyor ya artık o kadar çok bıktırdilarki şu torpil yüzünden millet isyan edecek yakında. Yani bıçak kemiğe dayandı.

Kütüphaneci12
Kütüphaneci12
2 yıl önce

Söylemeyim diyorum da zor tutuyorum kendimi. Sevgili liyakat kardeşim ben kpss ye hazırlanırken kızım 1.5 yaşında idi. onunla sürekli ilgilenmeyi geçtim; emzirmesi bakımı vs. İnan ki hiç kolay olmadi. Evin işi , çocuk, eş vs o kadar işin arasında ben uykusuz kaldım da hazırlandım sınava. Eminim ki mülakata girecek bir çok kişide zor şartlar altında sınava çalıştı. Ama sen bunu hiçe sayıp mesleki tecrübe bilmem ne diyosun. Adam sıralama da 11. Olmuş atandığı kütüphanede mi iş yapamayacak, ogrenemeyecek. Ne yani ameliyat fln mi yapacak. Ya da davaya mi, duruşmaya mi cikacak.Mesleğimi kucumsedigim için söylemiyorum ama kimse anasının karninda ögrenmiyor kütüphanecilik mesleğini. Lise mezunu adamlar hala görev yapıyor. Hatta lise mezunu adamları hâlâ işe aliyorlar .Ya yemin ederim çıldıracam. Benim yaşadığım yerde kültür merkezinde bby mezunu olmayan, liseden mezun bir kadın görev yapıyor da, ben mi atandığım zaman mesleğimi yapamayacam. Arkadaşlar herkese sesleniyorum. Sakın tırsmayın korkmayın, tecrübeniz olmasa bile ben bu işi yaparım diye mülaka gidin. Mülakatta ki kişiler sizin bu isi yapıp yapamayacağınızi, potansiyelinizi göz önünde bulunduracaklar. Ben şu mülaka girecek kimsenin öyle acayip tecrübeli oldugunu düşünmüyorum. Birçoğu yeni mezun ya da benim gibi başka alanlarda çalışmış vs. Tamam tecrübe göz önünde bulundurulurda; tecrübeniz yoksa siz ölün , mülakata boşuna girmeyin, hevenlenmeyin,kesin kaldınız bilmem ne algısı yaratmayın.Lütfen kimsenin moralini bozmayın. 2014 senesinde ben kpss den 71 almıştım, arkadaşım 57 puan aldı. Şu anda o belediye kütüphanesinde çalışıyor ben hala atanamadim.o tecrübe sahibi oldu 2-3 senedir çalışıyor ama ilk başladığında onunda bilgisi yoktu. Yani hakkıyla ise girmedi bu bir. İşi bilmiyordu sonradan ogrendi bu iki. Ben şimdi 77 almışım diyorum ki işi bilmiyorum ama kendime güveniyorum ben bu işi yaparım. Neyinn kafasindasiniz? Torpilin mi ?

Çağatay
Çağatay
2 yıl önce

Biz bu liyakat liyakat diyenlerin derdini gayet iyi biliyoruz. Karşı karşıya gelsek hem KPSS puanında hem mesleki bilgi de yarışamazlar ama mesele birinin hakkına girmeye geldin mi çok iyi becerirler. Kendi sıralamam bellidir. Açıkça söylüyorum 11. sıradayım. Şimdiden söylüyorum sıralama da 1 sıra geriye gitsem dahi kimseye hakkımı helal etmiyorum..

Kütüphaneci12
Kütüphaneci12
2 yıl önce

Yani kusura bakmayın ama kimse böyle kendinden emin konuşamaz kardeşim. Mesleki tecrübesi olmayanlar ne yapsın ölsün mü? Zaten özel sektör senden 5-10 sene tecrübe istiyor vs. Kamu da da bu olacaksa o zaman başka bir çözüm bulsunlar. Ve gerçekten yeter artık insanları suclamaktan vazgecin.Herkes her şeyin farkında. Eğitim öğretim her şey yetersiz. Herkes tecrübeli olamıyor malesef. Okulda akademik bilgi zehirlenmesi yaşıyoruz. Adam gibi işi öğreten yok. Staj dersen yetmiyor. Bir sene staj + okul dersi olmalı ki adam gibi meslegi öğrenelim. Kağıt üzerinde öğrendiğimiz bilgiler ile ne kadar tecrübeli olabiliriz. Benim kütüphane veya arşiv alanında çok tecrübem yok ve bildiklerimi de unuttum ama kendime güveniyorum yapabilirim. Baska alanlarda bir çok işte çalıştım. Mülakatta ki jüriler ne açıdan degerlendirir bilmiyorum sizde kafanıza göre yazıp moral bozmayın lütfen.

kütüphanecii
kütüphanecii
Yanıtla  Kütüphaneci12
2 yıl önce

Valla ağzına sağlık arkadaşım o kadar emek boşuna veriliyor sanki yapılmasın o zaman kpss diye bir sınav özel kurum alımı değil ki bu sadece mesleki bilgi ön planda olsun tabiki kpss de göz önüne alınacak bu insanlar boşuna mı emek verdi aldı o kadar puanı.

Erdem
Erdem
2 yıl önce

Arkadaşlar bu alımda ilk 500 alınacak büyük ihtimalle,kpss puanlarına göre sıralama yapılacak

Bekleyis
Bekleyis
Yanıtla  Erdem
2 yıl önce

İnşallah, bir duyum mu Nereden çıkarım yaptın

Zeynep
Yanıtla  Erdem
2 yıl önce

Bakanlıktan mi bilgi aldınız

Serdar
Serdar
Yanıtla  Erdem
2 yıl önce

Kaynak göster kardeşim

Bby
Bby
2 yıl önce

Mülakatlar ne zaman başlar tahmini olarak

bee
bee
2 yıl önce

… ya da belirtilen adrese gönderilerek Bakanlık genel evrak kayıt sistemine kaydının yapılmaması halinde, başvuru yapılmamış kabul edilecektir.

Buradaki kaydı kim yapıyor ve yapılamaması ne demek ? Duyurularda yazıyor..

Birde diploma örneği aslı gibidir olanı yollanması sorun olur mu yani dekanlıktan aslı gibidir imzalı ve kütüphane müdüründen aslı gibidir onaylı olarak gönderilmesi ?

Cevap
Cevap
Yanıtla  bee
2 yıl önce

Sorularına cevap vereyim öncelikle aslı gibidir örneğini ben teslim ettim kabul ettiler diğer sorularına gelince genel evrak kaydını personel daire başkanlığında genel evrak bölümündeki memur yapıyor.

bee
bee
Yanıtla  bee
2 yıl önce

teşekkür ederim. Kargoda kimin teslim aldığını ad soyad olarak geldi mesaj ile.

Kutuphaneci
Kutuphaneci
Yanıtla  bee
2 yıl önce

Kara kuvvetleri kutuphaneci alımına başvuran bayan arkadaş varsa yazabilir mi ?

Bbb
Bbb
2 yıl önce

Arkadaşlar başvuru yaparken farklı bi formatta özgeçmiş oluşturdum, şimdi onu nereye kaydettim bulamadım, farklı oluştursam sıkıntı olur mu

bee
bee
Yanıtla  Bbb
2 yıl önce

Mümkünse aynısını yapmaya çalış. Kendi fikrim şu ki: Mülakat anında onlara gönderdiğimiz cv yi önlerine alıp üzerinden de soru sorabilirler.. Bu yüzden farklı olmasın derim.. İçerik aynı olsun en azından yazanlar aynı ..

Yoksa cv yi neden göndermemizi istesinler ki .

Kütüphaneci12
Kütüphaneci12
2 yıl önce

Ben dün bakanlığı aradım konuyla ilgili şunu söylediler. İl kültür müdürlüğünden diplomanin fotokopisini asli gibidir diye onaylatmaniz gerek dediler.

Selin
Selin
Yanıtla  Kütüphaneci12
2 yıl önce

sürekli arayıp ulaşamıyorum siz hangi numaradan ulaştınız

bee
bee
2 yıl önce

Bakanlığın kütüphanelerinde de evrak onaylama işlemi yapılabiliyormuş. Notere para vermenize gerek yok.

gizemkütüphaneci
gizemkütüphaneci
2 yıl önce

Arkadaşlar mülakat sizce en erken ne zaman olur bir fikri ya da duyumu olan var mı ?

erdem
erdem
Yanıtla  gizemkütüphaneci
2 yıl önce

gizem merhaba mülakat listelerine bakınca ortalama diğer bölümleri de hesaba katarsak1500 kişi var evrakların toparlanması dosyalanması falan 2 hafta sürer aralıktan erken başlayacağını sanmam,her bölümün mülakatı aynı anda başlar o yüzden toplu açıklanacaktır her şey.Benim tahminime göre işleyiş şöyle olur

aralık ayı mülakatlar
ocak ayı güvenlik soruşturmaları
şubatta kazananlar açıklanır yerler belirlenir
martta ise başı olur

tamamnen tahmin ama diğer mülakatlı kamu alımlarından yola çıkarak yaptım bu tahmini daha geç olur ama daha erken olacağını sanmam

Birkütüphaneci
Birkütüphaneci
Yanıtla  gizemkütüphaneci
2 yıl önce

Ben Aralık ortası gibi olur diye tahmin ediyorum

gizemkütüphaneci
gizemkütüphaneci
Yanıtla  gizemkütüphaneci
2 yıl önce

Teşekkür ederim Erdem açıklaman için.İnşallah süreç böyle işler daha da uzamaz en azından hiç birimiz boşa zaman kaybetmemiş oluruz.

Kütüpnaneci12
Kütüpnaneci12
2 yıl önce

B) maddesinde “Diploma veya geçici mezuniyet Belgesinin aslı veya tasdikli örneği” diye yazıyor. Siz nasıl gönderdiniz. Benim Diplomamın aslı bulunmaktadır. noterden aslına uygundur diye belge alıp onumu göndermem gerekiyor.

Kütüphaneci
Kütüphaneci
Yanıtla  Kütüpnaneci12
2 yıl önce

Ben il kültür müdürlüğüne gittim belgeyi aslı gibidir yapmak için ama bana bunu biz yapamayız bize öyle bir bildiri gelmedi denildi sonrada Ankara kültür bakanlığı ilgili kurumu arayıp sordu bu durumu onlarda gerek olmadığını e devletten çıkarılan belgeler aslı gibidir dedi bunu söyleyen ilgili kurumun müdürü bende öyle yolladım

bee
bee
Yanıtla  Kütüpnaneci12
2 yıl önce

Bu mesele önemli. Eğer diploma ve askerlik belgesi onay gerekmiyorsa neden ilanda öyle bir şey yazıldı. Gerçi zaten e devlet resmi evrak olduğu için istenmemesi gerek ama ilanda onaylanması isteniyor. Risk olur mu e devletten alınan yükseköğretim belgesi ve askerlik belgesini direk göndermek

Bby
Bby
2 yıl önce

Belgelerin teslim edilip edilmediğini nasıl anlayabiliriz PTT teslim edildi yazıyo

antimülakat
antimülakat
2 yıl önce

Umarım önceki mülakatta yaşananlar bu defa yaşanmaz.

İstanbul
İstanbul
Yanıtla  antimülakat
2 yıl önce

Kim torpil yaparsa hakkım helal değildir nasipse olsun kimsenin hakkına girmeden; hakkımla gireceğim diyenler beğeniye buyursun …

atanalım
atanalım
Yanıtla  antimülakat
2 yıl önce

https://www.memurlar.net/haber/862993/bakan-dan-mulakat-aciklamasi-herkese-ayni-puan-verilecek.html?utm_source=headlines

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin mülhakatta herkese eşit puan verileceği yönünde açıklamada bulunmuştur. İlgili kişilerin baskısı, sosyal medya ve CİMER aracılığıyla bu açıklamayı haketmişlerdir. Biz de aynı şekilde bakanımıza gerekli girişimlerde bulunmalı. KPSS puanına göre alım olması gerekliliği bildirilmelidir.

antimülakat
antimülakat
Yanıtla  antimülakat
2 yıl önce

bu yorum beğenilmediğine göre torpilciler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Curvasud
Curvasud
2 yıl önce

Ibb kutuphane alimina atanmaya hak kazanan ama hala atanmamis adaylar burayada basvurmus. O arkadaslarin bazilari hak yemisti onlari biliyoruz,o zaman hakkimizi helal etmemistik.Yine etmiyoruz tabiki.

Ins herkes emegi ile baskasinin hakkina girmeyerek mulakati gecer.

kadro
kadro
Yanıtla  Curvasud
2 yıl önce

İski kütüphaneci alımını kazanan kişilerin isimleri bu listede var. O kişiler orada göreve başlamadı mı sürekli aynı isimler var.

curvasud
curvasud
Yanıtla  Curvasud
2 yıl önce

yok hocam baslamadılar İBB’de daha bildigim kadarıyla,başlasalar burayada basvurmazlar herhalde diye düşünüyorum. Ama hak yiyen insandan hersey beklenir. Neyse fazla uzatmayada gerek yok,herkes için hayırlısı olsun o arkadaşlar için olmasın.

Örnek verelim;Arkadaşın biri o kadar özel yeteneklliki Hem osmanlıcadan hemde kutuphaneci kısmından mulakata girmişti alım iki kısımdan olusuyordu girenler hatırlar, Orada görevliler ile gülüyor konusuyor tanıdık misali. 2 kısıma basvuru imkanı zaten olmuyordu sistemden,orada gorevlilere söyledigimiz zaman ise hangisine uygunsa oraya yerleştirilir misali konusmuslardı,böyle birsey ilk defa duydum. Aynı seviyede olan her soruyu bilen kendisinden KPSS puanı yuksek olan kişilerde degil bu ve bunun gibi şahıslar alındıgı zaman biz ne yapacagız,kime guvenelım kime üzülelim? kurumların çiftlik misali gibi olmasına mı yoksa,kendımıze mı o kadar çalışıp yoksa boyle insanların hakkınızı gasp etmesine mi ? Diyoruz ya hem bu dunyada hem de ahirette hakkımızı helal etmiyoruz bu ınsanlardan,diğer bölümlerdende olmuştu basına yansıyan ve yansımayan. Şimdi utanmadan buraya basvurmuslar,gülmemek elde değil. Herşeyin hakkımızda olması dileğiyle,uzattık biraz kusura bakmasın forum ahalisi 🙂

70
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x