500 Sözleşmeli Kütüphaneci Mülakat Sonuçları Açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 09-20 Aralık 2019 tarihlerinde yapılan mülakatların sonuçları açıklanmıştır.

 

Sorgulama yapmak için tıklayınız: https://sbs.ktb.gov.tr/

Gelen ekranda soldaki panelden “Kazandığım Başvurularım” alanına tıklamanız gerekmektedir.

Gelen ekranda soldaki panelden kazandığım sınavlar alanına tıklamanız gerekmektedir.

Bakanlığımız taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilmek ve 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre çalıştırılmak üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım Usul ve Esasları hükümleri çerçevesinde, duyuruda belirtilen aranılan nitelikleri taşıyan adaylar arasından KPSS puan en yüksek alan adaydan başlamak üzere yapılan sıralama sonucu sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar sözlü sınava tabi tutulmuşlardır.

Söz konusu sözlü sınav sonucu başarılı olup asil ve yedek adaylar arasında yer alanlar, aşağıda belirtilen giriş ekranına T.C. Kimlik Numaraları ile giriş yapmak suretiyle öğrenebileceklerdir. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Asıl listede yer alan adayların aşağıda belirtilen form dilekçeyi ve Arkeolog, Müze Araştırmacısı, Mimar, Mühendis, Şehir Plancısı, Tekniker pozisyon unvanından asil listede yer alanların “Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamaktadır.” ibaresinin, Kütüphaneci ve Mütercim-Tercüman pozisyon unvanından asil listede yer alanların “Görevini devamlı olarak yapmasına engel bir hali bulunmamaktadır.” ibaresinin, yer aldığı aile sağlığı merkezlerinden, hastanelerden veya Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinden (OSGB) alacakları sağlık raporunu, ıslak imzalı ve tarihli Mal Bildirimini ve dört adet vesikalık fotoğrafını, 06/02/2020 tarihi mesai saati bitimine kadar, kendileri ile ilgili sonuca itiraz edecek adayların ise itiraz dilekçelerini 29/01/2020 tarihi mesai saati bitimine kadar; “İşçi Blokları Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA” adresinde bulunan Bakanlığımız Personel Dairesi Başkanlığına, elden veya posta yolu ile teslim etmesi gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Dilekçelerin ve sağlık raporunun belirtilen tarihe kadar verilmemesi ya da belirtilen adrese gönderilerek Bakanlık genel evrak kayıt sistemine kaydının yapılmaması halinde, başvuru yapılmamış kabul edilecektir.

Adaylar, kendileri ile ilgili sınav sonucuna, Personel Dairesi Başkanlığına hitaplı bir dilekçe ile (Giriş Sınav Komisyonuna) 29/01/2020 tarihi mesai saati bitimine kadar itiraz edebilecektir. İtirazlar, itiraz süresinin bitiminden itibaren Giriş Sınav Komisyonunca en fazla 15 (onbeş) gün içinde incelenip karara bağlanarak ilgililere yazılı olarak bildirilecektir. T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi ile itiraz gerekçesinden herhangi biri olmayan dilekçeyle yapılan itirazlar ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Başarı sırasına göre atamaları yapılan adaylardan ikamet ettikleri yere atananlar atanma onaylarının kendilerine tebliği tarihini izleyen iş günü, ikamet ettikleri yer dışına atananlar ise atanma onaylarının kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde, görevlerine başlamak zorundadırlar.

Sözlü sınavda başarılı olup asil aday listesine girenlerden 06/02/2020 tarihine kadar ıslak imzalı form dilekçelerini, yukarıda belirtilen ibarenin yer aldığı sağlık raporunu, ıslak imzalı ve tarihli Mal Bildirimini, dört adet vesikalık fotoğrafını teslim etmeyenlerin, ataması yapılıp da herhangi bir sebeple görevden ayrılanlardan veya göreve başlamayanlardan, başka pozisyon veya başka yerde aynı pozisyona ya da başka bir kuruma atanma gibi sebeplerle görevden ayrılanlardan boşalan/atama yapılamayan kadrolara, yedek aday listesinden başarı sırasına göre altı ay içerisinde atama yapılabilecektir.

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya belge verdiği tespit edilenlerin sınav sonuçları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacaktır. Bu durumda olup ataması yapılmış olanların atamaları ve hizmet sözleşmeleri iptal edilecektir. Bunlar hiçbir hak talep edemezler. Kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecek, ayrıca bu adaylar hakkında suç duyurusunda bulunulacak, kamu görevlisi iseler durumları çalıştıkları kurumlara da bildirilecektir.

Dilekçe Örneği için tıklayınız…
Askerde olanlar için dilekçe örneği için tıklayınız…

BU DUYURU TEBLİĞ MAHİYETİNDE OLUP, ADAYLARA AYRICA YAZILI DUYURU YAPILMAYACAKTIR.

DUYURULUR

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

500 Kütüphaneci Alımı için Mülakat Tarihleri Açıklandı

KÜTÜPHANECİ pozisyon unvanından başvuranlardan duyuruda belirtilen durum ve şartlara sahip olup, KPSS P3 puanına göre pozisyon …

2019/2 KPSS Atama Yapılacak BBY Kadro, Kurum ve Unvan Listesi

ÖSYM, 2019/2 KPSS tercihlerinde yer alacak kadroları açıkladı. Buna göre Bilgi ve Belge Yönetimi‘ne 15 Kütüphaneci (TH), …

Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP

134 yorumlar

 1. Avatar
  eldorado 54

  arkadaşlar sözleşmede maaş 4383 lira yazıyor.muhasebeci bunun brüt olduğunu söylüyor.göreve bugün başlayan bekar kütüphaneci ilk maaşını ne zaman alır?ve aylık neti nedir?

 2. Avatar

  Arkadaşlar neden bir sıralama yayınlanmıyor kim yedek kim asıl diye,böyle saçmalık mı olur yedeğin yedeği ne demek bunun bir sırası yok mu ? ben nerden bileyim önümde kaç kişi var kim işi bıraktı yerine sıra kime geçti ?

 3. Avatar
  Bilgi mühendisi

  Sayı net belli değil. Bide 30 olsun diye bir derdim yok. Sonuçta ben bir öngörüde bulundum. En son 18. Çağırmışlar başka kaç kişi gitmiş gitmemiş bu konu biraz belirsiz.
  Yedegin yedeği olayı var. Yani benle otuzu tartisacagina bu konuya biraz değin.

  • Avatar

   Yedeğin yedeği nedir ya bi evrak gönderdiler atamam yapıldı sandım 1 aydır evrak bekliyorum. Aradım hayal kırıklığına uğradım

 4. Avatar
  Bilgi mühendisi

  Ben yorum yaptığım dönemde virüs hesapta yoktu. Eğer bu virüs olayı olmamış olsaydı yedekler değil 35 elliyi aşardi. Çoğu kişi mecburiyetten bırakmıyor. Yani anlayacagin pandemi dönemi her şeyi alt üst etti. Süreci iyi takip etmedigin anlaşılıyor. Ama merak etme yinede yedekler 30 bulur. Sen rahat ol☺️

  • Avatar
   eldorado 54

   belki haberiniz yok ama 6 aylık süreç bitiyor ve yedek alımı yapılmayacak.bu tür alımlarda toplam istihdamın %3-%4 oranı kadar kişi işi bırakır.6 ay önce siz 35 kişi gidecek diyordunuz.ben ise 15-20 kişi dedim.şimdi en son 17. kişi atanmış.siz hala 30 diyorsunuz.

 5. Avatar

  Bölümle ilgili bir değerlendirme yapma ihtiyacı hissettim: Öncelikle 200 ve 500 kişilik atamalarda sözleşmeli olarak atanan arkadaşlar arasında iletişim konusunda neden bu kadar zayıflık var. Bu konuda neden sağlam bir çalışma yapılmıyor. Özellikle değerli admin, kütüphaneciler dosim işçileriyle ve işi bilmeyenlerle nasıl bir mücadele sergilemeli. Deneyimli arkadaşlar burada bu konuyla ilgili sağlam bir bilgi vermesi çok sağlıklı olacaktır. İnanın bu konuda çok sorun var ve artarak devam ediiyor. Bu konular bölümün geleceği açısında çok önemli konular bilinmesini isterim.

 6. Avatar
  eldorado 54

  arkadaşlar tebligatın gelmesi evrak tesliminden kaç gün sonra gerçekleşiyor?bilgisi olan varsa yazabilir mi?

  • Avatar

   Evrak yeni mi geldi bana da geldi ancak yedeğin yedeğisiniz diyolar. Bilginiz olsun

  • Avatar
   eldorado 54

   hocam siz yedek kaçtınız?yedek onsekizim bana posta geldi.atamanızın yapılması için evraklarınızı teslim edin şeklinde.evrakları gönderdim,20 gün oldu beklemedeyim.

  • Avatar

   Bende o şekilde aynı evraklar bana da geldi sebindim atandım diye bakanlığı aradım nerde kaldı diye atamanız kesin değil siz yedeğin yedeğisiniz dendi. Olup olmadığını bakanlığı arayıp öğrenebilirsiniz.

  • Avatar
   eldorado 54

   hocam sizin yedek sıralamanız kaç ve size ne zaman posta geldi?yedeğin yedeği durumu biraz anlamsız geldi bana.hafta içi aradım ama telefonu açmadılar.

  • Avatar

   Hakkımı kesinlikle helal etmiyorum. Ben zaten olmuyacak diye umudu kesmişiim. Bana niye atama kağıdı gönderip sonra önünde 2 3 kişi var dersiniz. Allaha havale ediyorum. Sana gelen evrak 2 sayfa şu şekilde yazıyodu değil mi kütüphaneci pozisyonuna yerleşmeye hak kazanan adayın atanmaktan vazgeçmesi nedeniyle yerine atamanızın yapılanikmesi için Görevini devamlı yapmasına engel bir hali yoktur ibaresinin yer aldığı sağlık raporu falan diye devam ediyor. Mal bildirim formu fotoğraf falan verdim. Hocam bayan eve olumlı olumsuz oldupuna dair dilekçeye cevap gelceğini söyledi benim olumsuzmuş arayıp olup olmadığını öğrenin

  • Avatar
   eldorado 54

   bana da 2 sayfa şeklinde aynen dediğiniz gibi geldi.evrakları hazırlayıp gönderdim,bir cevap gelmesini bekliyorum.bayramdan önce aradım ama telefonu açan olmadı.bana ilk postanın gelmesi de 13 gün sürmüştü zaten.size de geçmiş olsun,çok üzücü bir durum.aynı durumu ilk sonuçlar açıklandığında hissettim.sitenin ilk sayfasında kazandınız yazıyordu.ikinci sayfada yedek sıralamam yazıyordu.ilginç vesselam.

  • Avatar
   Bilgi mühendisi

   Arkadaşlar, bu yedeğin yedeği olayı nedir?
   Kim bırakıyor işi ve neden bırakıyor?
   Işi bırakan arkadaşlar veya bırakmak zorunda olan arkadaşlar buraya durumu yazmaları çok yerinde olacaktır. Bu gibi hususların bilinmesi önemlidir. Körü körüne ahanda sıra bana geldi mantığı çok yanlış. Şuan bir çok arkadaş inanılmaz sıkıntı yaşıyorlar. Özellikle daha dosim işçileri. Bunlar kendilerini mekanın sahibi görüyorlar. Bir kordinasyon kurulması şarttır. Çünkü diğer türlü atanan bir çok arkadaş sönük kalıp bölüme dair her hangi bir çalışma yapmadan olumsuza boyun eğecek.

  • Avatar
   eldorado 54

   üstat o değilde sizin öngörüleriniz hiç tutmadı.gözlem yapıyorum,süreci yakından takip ediyorum ve 35 kişi yedekten gidecek dediniz.17 kişi gitti.

 7. Avatar
  DeniaAlgeria

  500 kütüphaneci alımında yedeklerin hangi tarihe kadar alınacağıyla ilgili bir bilgi var mı?ve en son kaçıncı sıradan yedek alındı?atanan yedekler yorum yazarak en azından sıralama için bilgilendirirler diye düşündüm ama yorum yazan kimse olmamış.

  • Avatar

   16 yeden cagrilmis. Agustosa kadar da baslamayanlarin yerine yedeklerden sirayla cagrilacakmis diye biliyorum.

 8. Avatar

  bizim mesleğin özel sektörde durumu nedir acaba bu konuda detaylı bilgilere ihtiyacım var,tekrar üniversite sınavına girmeyi düşünüyorum gelecek yıl için bir yandan da büyükşehirlerde iş aramayı düşündüm.Acaba vakıf kütüphanelerinde ne kadar maaş alınıyor,kariyer yapılabilir mi mesela bi kütüphane uzmanı ya da kütüphane müdürü gibi ünvanlar var mı,varsa bunların maaşları nedir,Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin benim için çok önemli bir durum eğer buradan yazmak istemezseniz da mail olarak yazabilirsiniz,teşekkürler

  daltunkaya5@gmail.com

  • Avatar

   Altınkaya kardeşim merhaba öncelikle ben 2018 mezunuyum şu an KPSS ye ciddi bir şekilde bile çalışmıyorum iki yıldan fazla mezunum üç kişilik alım yapan bir bölüm şu an çoğu bölüm arkadaşımız özelde sürünüyor açıkçası .kesinlikle 500 kişilik alım yapıldı diye kimse zannetmesin ki çok iyi bir alım var .ben 500 kişilik alım da çok iyi bir mülakat geçirmeme rağmen alınmadım hep torpil dönüyor Başka bir bölümde atanmaya bak bi an önce ben serbest bir iş ,bölüm dışı bir iş arıyorum diyeceklerim bu kadar sana sağlıcakla kal.

 9. Avatar

  2018 puan alanların son ataması mı oluyor 2020/1.belki sözleşmeli alımda atananlar tercih yapmasa alımlar 80 civarı olur. Ama tercih yaparlarsa alımlar puanlar 85 üstü olur hep KPSS ye çalışılmıyor artık Üç beş kişilik alımlardan dolayı ben tekrar bi sözleşmeli alımın üç seneye kadar olacağını düşünmüyorum

  • Avatar

   evet son atama olacak ama orada fazla bişey gelmez,sözleşmeliler tercih yapacaktır hocam neticede kadrolu alım ve istedikleri şehir.Halk kütüphanelerine epey bi alım oldu sanırım toplam 700 kişi aldılar son 3 yılda,haklısınız bir süre alım olmaz şuan taşradaki çoğu kütüphane açıldı personel yerleştirildi.1-2 sene sonra mezun olacaklar şanslı ama biz eski mezunlar yerleşemeyenler için durum üzücü kpss çalışacak ne zaman kaldı ne de kafa

  • Avatar

   Tekrar bi sözleşmeli alım olur mu sizce 2022 de yoksa düşmeyecek KPSS puanları

  • Avatar

   Son yıllarda sözleşmeli kütüphaneci alımları bayağı iyi oldu bölüm açısından fakat böyle yüklü alımlar bence uzunca bi süre zor olur,Bakanlıkta çalışan arkadaşlar gelip bilgilendirirse daha iyi olur mesela hala boşta kütüphaneler var mı yeni açılacak kütüphaneler olacak mı ilerleyen yıllarda bunları bilmiyoruz.

   Şu gerçeği de gözardı edemeyiz hocam bu şekilde mülakatlı açıktan alımlar olmaz ise merkezi atamalarda puanlar düşmez çünkü alım sayıları çok az,ilana çıkan kurumlar genelde üniversite kütüphaneleri oluyor.r.Arşivci olarak merkezi alımlardan istihdam edilmiyoruz onu da bize veseler iyi olacak ama yok işte osmanlıca dersini alan herkes başvurabiliyor.

 10. Avatar

  ben kpss çalışıyordum ama bıraktım puanlar çok yükselmiş, 500 kişilik alım olmasına rağmen yine merkezide puanlar düşmüyor sanırım sözleşmeli oldukları için tekrar tercih verip kadrolu alımlara başvuruyorlar.Bu yıl 500 kişi alınmasaydı merkeziden 100 kişi bile atanamayacaktı bölümün devlette iş umudu bitmiş gibi bişey 80 puanla bile atanamıyorsun

 11. Avatar

  Mert kardeş merkezi alımın düşeceğini düşünmüyorum sözleşmeli atananlar merkeziye tercih yapıp atanacaklar

  • Avatar

   Merak , doğru söylüyorsunuz. böyle giderse alımlar 85 üstü olur hep. bir daha böyle bir sözleşmeli alım olursa çok iyi olmazsa atanmak artık çok zor KPSS ye bile çalışılmıyor artık

 12. Avatar

  Yedek 15e kadar çağırmışlar sanırım

  • Avatar

   Bi daha olur mu Arkadşlar sözleşmeli alım ve merkezi atamalarda puanlar düşer mi

  • Avatar

   Nerden öğrendiniz hocam kimseyle irtibata geçemiyorum ben

  • Avatar
   Mustafa ÜNAL

   Bende dün aradım sözleşmeli personel birimini 16. Yedeğe kadar almışlar 31.yedeğim artık imkansız görünüyor isteyen 03124708920 numaralı telefondan bilgi alabilir ulaşamazsanız son rakamı arttırarak yazın

  • Avatar

   şimdi bu sözleşmeli atanan arkadaşlar büyük ihtimalle merkezi atamalar için tercih verip atanacaklar.ama malesef yedek alımında 6 ay kuralı olduğu için boşalan kadrolar zaman aşımıyla yanmış olacak.öyle olmasaydı belki yedek sırası size gelebilirdi.

 13. Avatar

  Merhaba arkadaşlar.Yedek alımlar süreciyle ilgili bilgisi olan var mı?En son kaçıncı yedek yerleşti.Bilgisi olan varsa ve yazarsa müteşekkir olurum.Teşekkürler.

 14. Avatar

  Sayın İsmail Bey, yedeklerin süreci hakkında bilgi verdiniz fakat net olarak sayı bilen birine ulasamaz mıyız? Herkes bir umut bekliyor. Teşekkür ederin.

  • İsmail Karaca

   Konuyla ilgili yetkili kurum Personel Dairesi Başkanlığı sayıyı biz bilemeyiz… Ayrıca kazanıp gitmeyen başka arkadaşlar da oluyor hala, hakkından feragat edenler de oluyor hala. Bir önceki alımda 4-5 ay sonra bile yedeklerden atandığını söyleyen arkadaşlar var.

 15. Avatar

  Selamun aleyküm yedekten alım oluyor mu oluyorsa nasıl bilgilendiriliyor sıralamada hiç oynama olmadı.

  • İsmail Karaca

   Sözlü sınavda başarılı olup asil aday listesine girenlerden 06/02/2020 tarihine kadar ıslak imzalı form dilekçelerini, sağlık raporunu, ıslak imzalı ve tarihli Mal Bildirimini, dört adet vesikalık fotoğrafını teslim etmeyenlerin, ataması yapılıp da herhangi bir sebeple görevden ayrılanlardan veya göreve başlamayanlardan, başka pozisyon veya başka yerde aynı pozisyona ya da başka bir kuruma atanma gibi sebeplerle görevden ayrılanlardan boşalan/atama yapılamayan kadrolara, yedek aday listesinden başarı sırasına göre altı ay içerisinde atama yapılabilecektir.

 16. Avatar

  teşekkür ederim. 80 üstü var hocam benim duyduğum 3-5 kişi. içlerinde çalısanda var ama. (olursa kesin giderim )

 17. Avatar

  Sanmıyorum hocam hiç duymadım 80 üstü.Hayırlısı yinede.Sizin olursa kesin gider misiniz peki?birde 80 üstü alıp atanamayan çok var mıdır?

 18. Avatar

  daha yüksek puanlı vardı hocam atanamamış olanlardan. basvurmuşlardır onlar umudum yok benim.

 19. Avatar

  73 puanla başvurdum eğer siz başvurduysanz en yüksek sizin olur bence

 20. Avatar

  Gaziantep islam bilim ve teknoloji üniversitesine başvuran arkadaşlar en yüksek kaç puan var aceba tahminen ne olur ?

 21. Avatar

  Ben varım hocam 80 puanla basvurdum ama daha yüksek puanla kapatır tahminim

 22. Avatar

  MSB alımına başvuran kaç kişi var acaba en son kaç olur puan arkadaşlar

 23. Avatar

  Benim 75 hocam ama belli değil sizin puanınız kaç?

 24. Avatar

  Tapu alımıyla ilgili bilgisi olan var mı? Birde atanamayanlar için veya yeni ilanlar için grup var mı?

 25. Avatar

  Bende bekliyorum öyle haberde yok yedek kaçtasın

 26. Avatar

  Yedekler ile alakalı bilgisi olan var mı?

 27. Avatar
  kütüphaneciiii

  Arkadaşlar gaziantep islam bilim ve teknik üniversitesine başvuracak var mı varsa kpss puanınız kaç acaba

 28. Avatar

  puana göre alım yapılacağını sanmanız ne komik. Ben ilk 13 idim nereye atandım puanla alakası yok hala itirazla bir şeyin çözüleceğini sanıyorsunuz.

 29. Avatar

  Ben de başvuru yapacaktım ama şahsi istediği için yapmadım daha yapmayı da düşünmüyorum artık referans istiyor her şey her yer

 30. Avatar
  picnic in tchernobyl

  sıralamanız nedir üstat?ilk sıralarda yedekten gidenler olduğunda eminim burada yorum yazarlar.şu an beklemek dışında yapılacak bir şey yok.bir gelişme olursa da bakanlık tarafından telefonla bilgilendirme yapılacaktır diye düşünüyorum.

 31. Avatar

  Hocam başvurmayı düşünüyordum ama vazgeçtim şartları sıkıntı bizzat başvuru istiyor puanınız kaçtı?

 32. Avatar

  Hocam hiç bir şekilde eş durumu vs. Tayin durumu yok çakılı yani o sıkıntı

 33. Avatar

  ben yapmayı düşünüyorum ama bir kişi kpss puan sıralamasına göre alım olacakmış üniversite sözleşmeli personel özlük hakları hakkında bilginiz var mı eş durumundan tayin isteyebiliyor muyuz

 34. Avatar

  Yardımcı olabilir misiniz bakanlığı arıyorum birbine bağlıyorlar bu alımda yedeklere nasıl bildirim yapacaklarlar nereden takip edeceğiz yaklaşık ne zamana belli olur. Teşekkürler

 35. Avatar
  Ahmet GÖKKOCA

  Bakanlığı aradığımda Karaman’da bir ilçeye atandığım söylendi fakat ben Mersin’de ikamet ediyorum ve sıralamada benden daha geride olan arkadaşlarımın atamaları Mersin’e yapıldı. Bakanlıktan alınan atama bilgileri ne kadar doğru ya da atama sonuçlarına itiraz edebileceğimiz bir mekanizma var mıdır?

 36. Avatar

  Arkadaşlar Gaziantep islam enstitü üniversitesi bir Kütüphaneci alımı yapacak şahsen başvuru gerekiyor ona yapacak olan var mı acaba

 37. Avatar
  Kütüphane

  Tebligat elimize ulaştıktan sonra onbeş günümüz var değil mi? İl kültür ve turizm müdürlüğüne gideli on gün olmuş da beni etkiler mi? Bilen cevap verebilir mi?

 38. Avatar

  Ismail bey yorumlarimiz neden cok gec yayinlaniyor ?

  • İsmail Karaca

   Hangi yorumunuz ne kadar bekledi acaba? Kusura bakmayın geç olduğu için elimizden geldiğince hızlı onaylıyoruz yeni yorumları. Daha önce onaylanmış yorumu olanlar onaya düşmüyor zaten direk yayınlanıyor.

 39. Avatar

  Watsap gurubu var mi atananlarin

 40. Avatar

  Bakanlığı arayin yerleri soyluyorlar diyen arkadaş ben aradim biz bu yetkiye sahip degiliz diyorlar nasil oluyor kim öğrenmiş arayıp

  • Avatar
   Bilgi mühendisi

   Arkadaslar, güzel insanlar; çoğunluk yerini öğrenmiş bulunmakta öğrenmeyenlerde sona kalan dona kalır misali olmuş. Doğru yeri aradiginiza emin olmadan arıyorsanız sıkıntı. Zaten habire aramalar olduğundan ötürü artık onlarda bikmislar büyük ihtimal. Aranilmasi gereken numara bu: 3124708000
   Askerde olanlara bilgi verilmiyor. Yer açısından. Başkada can sağlığı

 41. Avatar

  Yedekte olanlar aranacak mı nasıl olcak hiç bişey yapmadım bekliyorum

 42. Avatar
  Kütüphane

  Atanan arkadaşlar Watsapp grubunun linkini atabilir misiniz? Ayrıca 312 4708922 numarasını arayıp yerinizi öğrenebilirsiniz Seda .

 43. Avatar

  Bilgi mühendisi hangi numarayı arayıp öğrenebiliriz peki

 44. Avatar

  Ben de İstanbuldayım benim de hala gelmedi.

 45. Avatar

  Ben ankaradayim benim hala gelmedi ankarada olup da tebligati hala bekleyen var mi?

 46. Avatar

  Arkadaşlar bundan Sonraki süreçte puanlar ne kadar olur merkezi alımlarda KPSS ye çalışmak artık çok umut verici değil

 47. Avatar

  Merhaba İsmail Bey. Atanmış olupta askerde olanlar için nasıl bir yol izlenecek biliyor musunuz? Bize yerlerimizi söylemediler ve aynı zamanda her ağızdan bir ses çıkıyor. Bazıları daha yerler belli olmamış atanmaniz teskere aldıktan sonra olacak dedi. Bazıları ise yerler belli gizli tutuyoruz dedi soylemedi. Nereye atadığımızı? Ve ne.gibi işlemler yapacağımız hakkında hiçbir bilgi sahibi değiliz bu konuda yardımcı olabilir misiz?

  • İsmail Karaca

   Dilekçe verdiniz başvuru sürecinde teskere tarihimiz bu diye, onlar o tarihte işlemleri başlatıyorlar zaten hemen ama siz yine de hatırlatma maksatlı arayın teskerenizi almaya yakın. Yerler konusunda bir şey diyemeyeceğim, belli midir değil midir kimsenin bilme ihtimali yok. Konuyla ilgili Personel Daire Başkanlığı’ndan bilgi almalısınız.

 48. Avatar

  Merkezi atamadan atananlar sözleşmeliden çıkardılar mı çıkardılarsa eğer yedek o sayıları bulur bencede ama bilmiyorum benimde yedek 24

 49. Avatar
  Picnic in Tchernobyl

  hangi veriler ışığında analiz yapıyorsunuz?müneccim misiniz yoksa veri analiz uzmanı mısınız?belli ki ülkenin durumundan bihabersiniz.kimsenin yer beğenme yüzünden göreve başlamayacağını düşünmüyorum.200 personel alımında bile 6-7 yedeğe kadar sıra gelmiş siz burda en az 35’e kadar ihtimal veriyorsunuz.

 50. Avatar
  Bilgi mühendisi

  Trollük bir durum yok. Veriler ışığında analiz yapiyorum. Zamanla sende öğreneceksin.
  Kimse yıkılmasın ve kimseye de umut tacirliğini yapmıyorum. Bu arada bende senden rica ediyorum biraz kafayı kaldır etrafına bak. Kendini karanlığa alıştırma evde priz varsa gündüz açık kalsın ..

 51. Avatar
  Picnic in Tchernobyl

  trollük mü yapıyorsunuz beyefendi?yedeklerin gelecek atamayla beraber 15-20’yi geçmesi milyonda bir ihtimaldir.yedeğe düşenler zaten yıkılmış vaziyette burada yaptığınız yorumlarla umut tacirliği yapmayınız.bir yedek olarak rica ediyorum.

  • Avatar
   Bilgi mühendisi

   500 kişilik kütüphaneci atanmasını adım adım izliyorum ve her süreçten haberdarim. Bütün yerler belli olmuş herkes arayıp yerini öğrenebilir. Bir çok kişiye supriz yerler çıkmış zorluk yaşayacak derecede…
   Ayrıca en az üç dört kişi başvuru yapmadığını tespit ettim. Daha bir sürü durum var. Onun için senin için ne desem boş sen en iyisi bildiğin yolda devam et. Bu alımı 200 kişilik alimla karşılaştırmayın çünkü 200 kişilik alım ikametgah direkt baz alinda. Temel fark burada.

 52. Avatar

  İsmail Bey herkesin tebligatı gönderilmiş mi acaba bu konuda bir bilginiz var mı?

  • İsmail Karaca

   Sadece eline tebligat geçenlerden aldığımız bilgi bu yönde, peyderpey bir düzen doğrultusunda tebligatların gönderildiği görülüyor.

 53. Avatar

  Ismail bey bu bilgiyi nerden aldınız acaba?
  Gercek bilgi midir bende ankaradayım elime ulaşan bir belge yok henuz ne kadar surede ulaşır bu yorumu yaptıysanız bir bilginiz vardir diye düşünüyorum

 54. Avatar
  Bilgi mühendisi

  Yedekler 35’e kadar gelme ihtimali vardır.
  Dahada fazla olmasida mümkündür. Hem merkezi atanmadan dolayı hemde gidenlerin yer beğenmeyip birakmasindan. Şuan ki duruma göre bir çok arkadaş çok farklı yerlere atandilar yani çok supriz yerler ..

  • Avatar

   Tebligatı ulasan kisiler var yani. Bu kisiler ankarada mi ikamet ediyor

  • Avatar
   Mustafa ÜNAL

   Yedek 35e kadar olanlar ne yapmalı tebligat mı bekleyecez yoksa başka türlü mü yedekleri çağıracaklar

 55. Avatar

  Yedek kaça kadar gelir sizce yorumlarınızı bekliyorum. Geçen alımda kaçta kaldı

 56. Avatar

  Tebligati eline ulasan var mi

 57. Avatar

  Kamuda memur olup sözleşmeli kütüphaneciliği kazananlar ne zaman istifa edeceksiniz kurumdan

 58. İsmail Karaca

  Tebligatlar gönderilmeye başlamış arkadaşlar.
  Bu süreçte sadece tebligatları bekleyiniz, bakanlığı arayarak meşgul etmeyelim lütfen 🙂

 59. Avatar
  Cemal İLASLAN

  Değerli kütüphaneci kardeşlerim başta 500 kütüphaneci ataması yapan değerli bakanımıza ve emeği geçen tüm bakanlık çalışanlarına teşekkür ediyorum ve atanmış olan kütüphanecileri de tebrik ediyorum atanmayanlar umutlarını hiçbir zaman yitirmesinler personel alımlarıyla ilgili görsel ve işitsel haberleri takip edin mutlaka alımlar olur atanmış olan meslektaşlarıma bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum kılık kıyafete 657 göre kumaş pantolon kravat şeklinde oluyor kurumunuza başladıktan sonra aldığınız maaşlarınızı helal ettirmeye çalışın mesailerinize çok dikkat edin kuruma geldiğiniz zaman mutlaka çalışın iş yapmaya özen gösterin yani idealist bir kütüphaneci olmaya özen gösterin aklınıza sözleşmeli ya da kadrolu ayrımı yapmayın sözleşmeli de kadrolu gibidir hepinize başarılar diliyorum.

 60. Avatar
  Mehmet Hafiz Erdem

  Degerli hocalarım;

  500 kapsamında gidecegimiz Halk Kutuphanelerine kılık kıyafet nasıl olacak? İl yada ilce bazinda bir farklilik var mı? Cevaplarinjz için şimdiden teşekkürler.

 61. Avatar

  yerler ne zaman acıklanır bilgisi olan var mı

  • Avatar
   Bilgi mühendisi

   Ben bizzat kendim aradım sordum. Tebligatlar haftaya gönderilecek. Öncelik ikametgah baz alınacak sonrası sıralama şeklinde devam edilecek. Simdiden hayırlı olsun yeni görevler.

 62. Avatar

  watsap grubu var mı

 63. Avatar

  Arkadaşlar bir daha böyle bi alım olur mu sözleşmeli alım yakın zamanda yoksa bölüm mezun sayısı artıyor günden güne

  • Avatar
   Bilgi mühendisi

   Böylesi alımlar tabiki olacak. Gün geçtikçe kütüphanelere ve arşivlere verilen değer artmakta ve buna göre çok iyi çalışmalar yapılmakta. Benim gözlemlediğim en büyük sıkıntı bu bölümü okuyan öğrencilerin kendi okullarında aşırı rahat ve pasif olmalari. Herkes kendi okullarında istihdama yönelik çalışmalar yapıp ve ona proje üretmeleri bölümü çok üst noktalara tasiyacaklardir. Bu bölümü okuyan değerli arkadaşlar farkında olmanız bir çok şeyi değiştirecektir.

  • Avatar

   bu arkadaş kesin yeni mezun ya da son sınıf böyle süslü cümleler kurduğuna göre,değerli meslektaşım arşivci olarak çok fazla istihdam edilmiyoruz arşiv uzmanı alımlarında koydukları şartları arapça,farsça bilmek,osmanlıcayı çok iyi bilmek şeklinde oluyor ve ilahiyat mezunundan edebiyat mezununa herkes başvuruyor onlarla yarışıyoruz.Kütüphaneci alımının da uzun yıllar olacağını sanmıyorum merkezi alımlardan da ufak kadrolar verilir bu 500 alım gayet iyi bir sayıydı.

   tabi listenin bile açıklanmaması da bir o kadar düşündürücü,bundan sonra olacaksa bile umarım puan ile olur

  • Avatar
   Bilgi mühendisi

   Erdem arkadaş ben süslü cumle nedir bilmiyorum. Kurduğum cümleler senin kapasiteni aştığı aşikardır. Daha 500 kütüphaneci alımı yapılmadan önceden de bu cümleleri kullanıyordum. Sen ve senin gibileri böylesi negatif bir üslup ve anlayışta olduğu sürece bir köşede kalmaya mahkumdur. Ben mezunum gayet güzel bir işim de var. Burada bir şeyler yaziyorsam belli arastirmalara göre yaziyorum. Senin gibi anlık duygularla değil. Onun için bu anlayışı bırakın ne okuduğunu farkına varmaya calisman senin açından elzem olacaktır.

 64. Avatar

  Kaç kişi başlamıcak acaba

 65. Avatar
  Kütüphaneci bey

  Arkadaşlar koha programı ve pratiklik açısından kendimizi geliştirebilecegimiz kısa öz bilgilendirici kaynak önerebilecek var mı? Stajlarda baya bir alışmıştık gayet de rahat katalog yapabiliyorduk. Lakin stajın üstünden çok uzun bir süre geçince ve özel sektör de farklı alanlarda çalışınca baya bir bilgi unutuldu maalesef

 66. Avatar

  halihazırda memur olup kültür bakanlığına geçmek için istifa edecek olan var mı?

  • Avatar
   işssiiiizz

   bilindiği kadarıyla var

  • Avatar

   Ben varım kardeş

  • Avatar

   bende varım istifa süreci 20-25 gün sürüyor, kuruma ne zaman dilekçe vermemiz gerek acaba? kesin tebligat gelmeden istifa etmek olmaz, tebligat geldiğinde de aynı ikamete 1 gün sonbra başlama şartı var istifa süreci uzun sürdüğü için de o sıkıntıya girer? siz nasıl yapmayı düşünüyorsunuz?

  • Avatar
   Ne Abraham'ı şaka mısın sen :)

   Kamudan memur olanlarla beraber bir grup oluştursak.

  • Avatar
   bby atanamayan

   aynen memur olup burayı kazananlar nasıl istifa edecez

 67. Avatar

  İSMAİL KARACA,

  konudan bağımsız olacak fakat merak ettiğim bir konu. Üniversiteye yeni atanan bir kütüphanecinin maaşı ne kadar, üniversiteden üniversiteye maaşlarda farklılık olur mu ?

  Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

  • İsmail Karaca

   Maaşlar ortalama aynı diye biliyorum. Evlilik, çocuk, BES, sendika, derece/kademe gibi farklara göre 4200 – 4400 arası değişmektedir.

 68. Avatar

  Ne zmn aciklancak

  • Avatar
   Bilgi mühendisi

   İtiraz süreci var. Bu süreçten sonra büyük ihtimal tebligatlar gönderilir. İtiraz eden arkadaşlara bu hafta cevap verilecek. Belkide cevap gönderilmiştir bilmiyorum. Ama bu hafta her şey netleşir.

 69. Avatar
  bby atanamayan

  İSMAİL KARACA,
  Yerler neye göre belirlenecek, Yerlere itiraz edilibilicek mi, Tayin hakkı var mı sözleşmelinin
  Şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar.

  • İsmail Karaca

   Süreç hakkında bilgi almak için bakanlık Personel Daire Başkanlığı ile iletişime geçebilirsiniz. Personel alım süreci hakkında bir bilgimiz yok maalesef.

  • Avatar
   Atanan kütüphaneci

   Tayin hakkı yok malesef sadece eşiniz devlet memuru ve zorunlu tayin olan bir memursa yani asker polis bakanlıklarda görevli vs ise atandığınz yerde fiili olarak 2 yıl görev yaptıktan sonra sadece bu meslek gruplarının eşlerine tayin hakkı veriliyor oda bakanlığın insiyatifinde onun dışında keyfii tayin yok ben atandığım yerde 3 yıldır çalışıyorm tayin istemi reddedildi sizlere atanan biri olarak yol göstermek istedim

  • Avatar

   Resmi Kıyafet zorunlulugu var mı? Bazi halk kutuphanelerinde kimi calisanlar takim giyerken kimileri spor giyiyor?

 70. Avatar

  Atama yerleri ne zaman belli olur

 71. Avatar

  Yedek kaça kadar sıra gelir sizce

 72. Avatar
  CanÇağlar

  İSMAİL KARACA,
  Hocam bizim bu 500 kütüphaneci alımında son başvuru tarihi 6 şubat. Peki bundan sonraki süreç nasıl işler,
  sizler bir önceki alımda atanmış olarak ne söyleyebilirsiniz, siz kaç ay beklediniz Tebligatlar için?
  Şimdiden teşekkür ederim..

  • İsmail Karaca

   Bundan sonraki süreçte elinize tebligat gelmesini bekleyeceksiniz.
   Bizim dönemimizde OHAL vardı durumlar aynı değildi öncelikle onu belirteyim…
   Mülakatlar 25 Şubatta yapıldı, sonuçlar 24 Nisanda açıklandı. Haziran-Temmuz gibi de tebligatların gelme durumlarına göre görevlere başlandı. Ben askerde olduğum için tam işe başlama tarihini bilemiyorum askerlik dönüşü başladım ben. Yani 2,5 ay bir süre var gibi görünüyor ama dediğim gibi o dönem OHAL vardı o yüzden bu kadar uzun bir gecikme olmuştu. Şimdiki alımları o zamanki alımlarla mukayese edemeyiz…

  • Avatar

   Şu an bekar sözleşmeli kütüphaneci maaşı ke kadar acaba?

  • Avatar

   yeni başlayan bekar kütüphaneci maaşını bilen var mı

 73. Avatar
  Mehmet Hafiz Erdem

  Degerli hocalarım,

  2017 yılı 200 kütüphaneci alımında mülakat sonuçları açıklandıktan kaç ay sonra görev yerleri belli olmuştu? 500 kütüphaneci alımında görev yerleri tahmini kaç gün veya ay sonra belli olur? Bilgisi olan hocalarım varsa çok mutlu olurum.

  İyi günler…

  • Avatar
   Tarih ve sanat

   6 şubat evrak teslim son ise 2 hafta içinde tebligatlar gelir.

  • Avatar

   Güvenlik sorusturmasi olursa 2 aydan once aciklanmaz

  • Avatar

   Güvenlik soruşturması yapılamaz arkadaşlar. Anayasa mahkemesi kararı var. Bununla ilgili bir çalışma yapıldı ama alt komisyonda torba yasadan çıkarıldı. Farzedelim güvenlik soruşturması sıkıntılı bir kişiyi elediler. O şahıs açacağı davayı kazanır.

 74. Avatar
  Kütüphaneci

  Arkadaşlar asıl olarak yerleşen arkadaşlar için watsap grubu kurdum. 5514419373 burdan süreç nasıl ilerler bu konu hakkında iletişim içinde olalım