Leman Şenalp için anma toplantısı gerçekleştirildi

Aramızdan ayrılışının 1. yıl dönümünde mesleğimizin duayenlerinden, İstanbul Üniversitesi eski Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlarından (1960-1977) Leman Şenalp‘i Anma Toplantısı gerçekleştirildi. Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi ev sahipliğinde, TKD İstanbul Şubesi ve İÜ Merkez Kütüphane işbirliği ile gerçekleştirilen toplantı TKD İstanbul Şubesi Başkanı Emine Gür, İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Dr. Pervin Bezirci, Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Davaz’ın açılış konuşmaları ile yapıldı.

Prof. Dr. Tuba Çavdar Karatepe Moderatörlüğünde; Prof. Dr Hasan Keseroğlu, Prof. Dr. Hülya Dilek Kayaoğlu, TKD Başkanı Ali Fuat Kartal, Milli Kütüphane eski Başkanı Tuncel Acar, Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Davaz, Beyazıt Devlet Kütüphanesi eski yöneticilerinden Ayten Şan ve Özyeğin Üniversitesi Kütüphanecilerinde Fadime Taşçı’nın konuşmacı olduğu toplantıda Leman hocamızın mesleğe katkıları, arşivi, örnek kişiliği ve yaşanılan anılar konuşuldu.

Sayın Leman Şenalp’i rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kaynak

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle