Görevli emekli oldu kütüphane kapandı

Çorum’un Dodurga ilçesinde kütüphane görevlisi sekiz ay önce emekli oldu. Yerine atama yapılmadığı için kütüphane açılamıyor. Dodurga İlçesinin tek kütüphanesi sekiz aydır personel yetersizliği sebep gösterilerek kapalı tutuluyor.

1996 yılında açılan 2428 kitap kapasiteli, Dodurga İlçe Halk Kütüphanesinin 2018 yılı Kasım ayından bugüne kadar kütüphane görevlisinin emekli olması nedeniyle kapısına kilit vurulmuş durumda. Kütüphane görevlisinin emekli olmasının ardından yeni personel verilmemesi nedeniyle hizmet veremeyen kütüphanenin ne zaman halkın hizmetine sunulacağı ise merak konusu oldu.

Kütüphanenin personel yetersizliği bahane edilerek kapalı tutulması ilçe halkının tepkisini çekiyor. 2018-2019 Eğitim ve öğretim döneminin bitimiyle karnelerini alan çocuklarının kütüphaneyi daha yoğun kullanacağını bir dönem olduğunu belirten vatandaşlar, sekiz aydır kapalı olan ilçenin tek kütüphanesinin bir an önce açılmasını istediler.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP