Üçler İlkokulunda Z-Kütüphane Açıldı-Denizli

“Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında okuma kültürünün geliştirilmesi için bilgisayardan elektronik eğitim materyallerine, internetten zeka oyunlarına kadar çocukların ilgisini çekebilecek birçok materyalin bulunduğu Z-kütüphane açılışı Üçler İlkokulunda yapıldı. Z-Kütüphanesinin açılış törenine Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Merdan Tufan, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey, İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende Z-Kütüphaneleri tanıtan İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül; ” Üçlerde ilkokul ve ortaokul olarak faaliyet gösteren okulumuzda meter platformu tarafından tasarlanan formla kütüphanemiz zengin kütüphane olarak yeniden tasarlandı. Zenginleştirilmiş kütüphane, internet bağlantısı olmasıyla internet okur-yazarlığının olduğu ve bilgiye ulaşmanın rahat olduğu mekanlardır. İlkokul ve ortaöğretim öğrencileri için tasarlanmış olan bu mekanlarımızda küçük çocuklara yönelik oturma grupları, yetişkin insanlar için dinlenme oturma grupları ile kitap okuma bölümleri, masaları ile internet kullanma bölümlerinden oluşmaktadır. Z kütüphanelerin bir diğer özelliği de tasarımları ile kütüphaneye gelenleri ferah ortamları ile kendine çekmesi ve cezbetmesidir. Bu güzel ortamlarda tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum” dedi.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey ise konuşmasında; “ Bölge İstişare toplantısı münasebetiyle Denizli ilinde bulunmaktayız. Bugün  ilimizdeki bir çok güzel okulu görme şansını bulduk. Üçlerde bulunan bu okulumuzda düzen tertibat açısından çok iyi durumda ve öğrencilerimiz ile öğretmenlerimizi çok şanslı buluyorum. Kütüphanenin herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Merdan Tufan konuşmasında; “ kütüphanelerimizden herkes istifade etmelidir. Herkes okumalı ve birbirlerine okumayı tavsiye etmeleri suretiyle ülkemizin okuma oranını imrendiğimiz ülkeler seviyesinin üzerine çıkarma gayreti göstermelidir. Herkese hayırlı olmasını diler, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerim” dedi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, açılışa katılanlarla birlikte Z-Kütüphaneyi gezerek incelediler. İlimizde Üçler İlkokulu ile birlikte ilk aşamada Saadet Erikoğlu İlkokulu, Kömürcüoğlu İlkokulu, Katip Çelebi İlkokulu ve Hacı Ahmet Paralı İlkokullarında Z-Kütüphaneler oluşturdu.

Kaynak: http://denizlimeydan.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı bir yönergede “Kütüphaneci” istihdamından bahsediyor!!!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ortaöğretim kurumlarının uluslararası program uygulamasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen …

MEB’de FETÖ bağlantılı kitaplar imha edildi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrasında bakanlığa bağlı kurum müdürlükleri ile …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x