Kütüphaneci Maaşı

Kütüphaneci unvanı ile devlete atanan bir kişi 2,818.12 TL (Ocak 2017’dan itibaren) maaş ile işe başlamaktadır. (Devlet Üniversitesi Kütüphanesi‘nde 5/2‘de görev yapan bir kütüphanecinin HAZİRAN 2017 maaşı 2936.97 TL‘dir). Devlet Üniversitesi Kütüphaneleri’nin çoğunda mesaiye de kalınabilmektedir.

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP

2 Son Yorumlar

  1. Avatar

    bu kütüphaneci kaç yıldır çalışmaktadır ve hangi üniversitededir ?

  2. Avatar

    Herkese merhaba. Üniversitelerde çalışan kütüphane maaşları sanırım çalıştığın şehre göre değişiyor. Çünkü ben Adanaya atandım ve kasım da göreve başladım. Maaşımı eksik ve yanlış hesaplamışlar. Yeni bir üniversite ve maaş hesaplamada yeterli bilgiye sahip değillerdi sanırım. Üniversitede çalışan başka şehirdeki arkadaştan maaş bordrosunu istedik ve gönderdi. Onun yaşadığı şehir özel kalkınma programında filan denildi yani bölge olarak ve bu nedenle de maaşı o daha fazla alacak denildi. Tüm illerde maaaş faklı mı arkadaşlar dedikleri gibi. ben şu an net maaşımı bilmiyorum ve eksik yatırdıkları kısmı aralık maaşında yatıracaklar ve ocak ayı itibari ile maaşım normal yatacağı için net maaşı daha net bir şekilde hesaplama olanağı oluşacak. Arkadaş artvinde ve bekar maaşı 2040 tl ben evliyim eşim çalışmıyor bu nedenle arkadaşın maaşına kendimce 152 tl eş yardımı ekleyip 2192 tl olacak diye hesaplıyordum. ama burda bana sen yaklaşık 100 tl ondan az alacaksın diyorlar yani maaş eş yardımı hariç 1950 filan diyorlar eş yardımı ile 2100 tl alacak diyorlar. böyle olunca arkadaştan 60 tl toplamda fazla almış oluyorum. çalışılan bölge şehir farklı olunca 100 tl civarında bir fark oluşur mu arkadaşlar. adana da 8/3 bir kütüphaneci ne alması gerekir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. saygılar….