TKD Genel Merkezi 3600 ek gösterge ile ilgili siyasi partilere yazı gönderdi

TKD Başkanı Ali Fuat KARTAL, Kütüphanecilere 3600 ek gösterge verilmesi ile ilgili TKD tarafından tüm siyasi partilerin genel merkezlerine aşağıdaki içerik ile bir faks yollandığını belirtti.

…………….. Genel Başkanlığına

İnsanlığın ve insanlık değerlerinin ayakta kalma mücadelesi verdiği günümüzde, kütüphaneler bulunduğu toplumun ulusal dilini ve yazılı kültürünü koruyarak, hafıza merkezi olarak hizmet etmektedirler.

Günümüzde Kütüphaneciler öngörülebilir siyasi, teknik, demografik ve toplumsal gelişmeler doğrultusunda görev alanlarını yeniden biçimlendirerek tüm bu gelişmelere olumlu etkide bulunmaktadırlar.

Bilişim teknolojisi, kaynak yönetimi ve kullanıcı odaklı bilgi aktarımı gibi temel becerilerini sürekli geliştirerek, kültürel ve sosyal alanlarda uzmanlaşarak, toplumsal değişime ve bütünleşmeye katkı sunan kütüphanecilerin özlük haklarının düzeltilmesini talep ediyoruz.

Bu bağlamda öğretmen, din görevlisi, hemşire ve polislere verileceği söylenen 3600 ek göstergenin kütüphanecilere de verilmesini istiyoruz.

Saygılarımla.

Ali Fuat Kartal

Türk Kütüphaneciler Derneği

Genel Başkanı

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Son Yorumlar

 1. Avatar

  arkadaşlar lütfen biriniz yardımcı olabilir mi? bizim 4. atama olacak mı?

 2. Avatar

  arkadaşlar haberi olan lütfen yardımcı olabilir mi? bizim 2018/4. ataması yapılacak mı? yapılacaksa ne zaman olacaktir?

 3. Avatar

  Zamanında Tüsak yasasına karşı çıkan ali fuat bey in böyle bir talepte bulunması çok şaşırttı bizleri. Dtcf de 60. yılda bize ters ters konuştunuz o dönem. İlginç gerçekten. O dönemde elinizle gönderdiniz büyük bir fırsatı. Şimdi istediğiniz kadar dövünün.

  İnşallah kabul olsa, ama rüya gibi.

 4. Avatar
  KADİR YAVUZ

  KÜTÜPHANE MÜDÜRLERİ DE YARARLANSIN MUDUR OLUNCA TEKNIK KADROYU VE KUTUPHANECILIK UNVANINI KAYBETTIK ANCAK 2200 DE KALDIK BİZDE 3600 EK GÖSTERGE İSTERİZ.

  1
  4
Göster
Gizle