TKD Genel Başkanı Ali Fuat KARTAL’dan Aydın İLERİ paylaşımı

Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkanı Ali Fuat KARTAL, meslektaşımız Aydın İLERİ‘nin sürgün edilmesine dair twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Kartal şunlara değindi; “Belediye Kütüphanelerinde yeterince kütüphaneci yok. Hatta bazılarında hiç yok. Bergama Belediye Kütüphanesi şanslıydı; çünkü iyi bir kütüphanecisi vardı. Kütüphane sorumlusu olarak çalışan Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Aydın İleri’nin siyasi nedenlerle, Arşiv Müdürlüğü adı altında depoya sürülmesi kabul edilemez. İşi fiziki saldırıya kadar vardıran belediye yetkililerini kınıyorum.

Bergama Kütüphanesinde yüzlerce kültürel etkinlik düzenleyen, meslektaşımıza yapılan bu haksızlık aynı zamanda Bergama halkına karşı da yapılmıştır. Elbette kütüphanecinin de siyasi görüşü vardır. Ama; hiçbir kütüphaneci işini yaparken dil, din, ırk ayırımı yapmadan; mesleğinin evrensel değerleri ve etik kurallarına uyarak işini yapar. Aydın İleri’de bunu en iyi bilen kütüphanecilerdendir. Bu hatadan bir an önce dönülmesi ve Aydın İleri’nin görevine iade edilmesini istiyoruz.” dedi.

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

MEB Onaylı Bilgi ve Belge Yönetimi Kursları Açılmaya Devam Ediyor!

BBY Haber olarak daha önce dile getirdiğimiz üzere1 Bilgi ve Belge Yönetimi kursları ve sertifika …

Iğdır Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Semt Kütüphanesi Projesi Tamamlandı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Semt Kütüphaneleri desteği ile gerçekleşen “Iğdır Üniversitesi Çocuk ve Gençlik …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x