Sokakta kütüphane

ALMANYA’da Frankfurt Belediyesi tarafından kentin değişik bölgelerine sokak ortasına kütüphaneler kuruldu.24 saat hizmete açık olan kütüphaneye çevre halkı tarafından ayakta tutuluyor. Okunan kitaplar ya da çevrede bulunan kitapçıların bıraktıkları kitaplar çevrede yaşayanlar tarafından gece gündüz incelenebiliyor, evlere götürülebiliyor. Pilot proje olarak Bornheim semtinde Berger caddesi üzerine kurulan mini kütüphanede kitap alırken ve verirken herhangi bir kayıt yaptırılmıyor.

Kitap alanlardan sadece kitapları geri getirmeleri ve mümkünse evde okunan kitapları da kütüphaneye bırakmaları rica ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda işlek caddeye kurulan kitap gelip geçenler tarafından ilgi görüyor.

Kaynak: http://www.hurriyet.de/

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP