500 Kütüphaneci alımı ile ilgili bilgi paylaşıldı

Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden bir bilgi notu paylaştı. Bu bilgiye göre Cumhurbaşkanlığı Strateji Daire Başkanlığı’nın 22.8.2019 tarih ve E3152 sayılı yazısı ile 500 Kütüphaneci alımına izin verildiği aktarıldı.

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP

72 Son Yorumlar

 1. Avatar
  kütüphaneci

  Aynı şekilde bana da cevap geldi ama biraz gayret göstersek mülakatsız olması yönünde etkili olabilirdik, bence. Yolunuz açık olsun…

  • Avatar
   Birkütüphaneci

   Seninle benimle olmuyor ki bu şekilde ancak güruh oluyoruz

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   Aynen zannediyorlarki hakkı olan girecek. Kaç kişinin kapısı çalınacak bakalım Allah sonumuzu hayır etsin .

 2. Avatar
  Birkütüphaneci

  Arkadaşlar Selam, CİMER başvurumu sonuçlandırmış. Bakanlıktan mülakat olacağına dair e-posta göndermişler. Çok üzgünüm.

  • Avatar

   tam cevabı kopyala yapıştır yapar mısınız

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   O yazı ilk günden beri aynı geliyor. Biz ilk duyurudan itibaren yazıyoruz cimere sürekli. Bazıları yok bakanlık trip atmasın yok kadroları geri çekerler korkusuyla sesini çıkarmadı. Politika ağzı ile yuvarlak hesap cevap veriliyor. Prosedür, sözleşmeli alım maddesinde var gibi. Sağlık bakanlığında da var aynı maddeler. Yeterli torpilsiz mülakatsiz alım istensin olur. Ama 10 20 kişi ile değil 500 600 kişi ile olacak bu iş. Yazık 30. Sıradaki adam yerini Garanti zannediyor. Bizim mülakatlar da kpss yalnızca mülakata girmeye yariyor. Polislik, ikm vesaire gibi. Kpss puanına yakın puan alicaz sanıyorlar hayırlısı olsun artık bu saatten sonra ilk 500 dekiler 3 de bir atanma şansı hayırlı olsun iyi günler…

  • Avatar
   Birkütüphaneci

   İlgi CİMER başvurunuz incelenmiştir.

   Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile personel alımlarında atanacak personelin nitelikleri ve sayıları, hizmet gerekleri doğrultusunda ve birimlerimizin talepleri ile boş kadro durumu da dikkate alınarak belirlenmektedir.
   Bakanlar Kurulu kararı ile yayınlanan Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım Usul ve Esaslarının “Giriş Sınavı” başlıklı dördüncü maddesinin birinci bendinde; Bakanlık sözleşmeli personel pozisyonlarına ilk defa atanacaklar, pozisyon ve ihtiyaç durumuna göre Bakanlık tarafından uygun görülen zamanlarda bu usul ve esaslar kapsamında Bakanlıkça belirlenecek KPSS (B) puan türü sıralaması esas alınarak yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav ile alınması hüküm altına alınmıştır.
   Ayrıca, KPSS puanı yanında mülakat ile personel alımı birçok kariyer mesleğinde sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Böylece kendi meslek grubunda işe girmek isteyen adaylar arasında mülakat yapılarak KPSS puanının yanında mesleki bilgi ve becerileri, ilan edilen diğer kriterler ve kadro sayısına göre bir seçim yapılmaktadır.
   Bilgilerinizi rica ederim.

 3. Avatar

  Ve gün geçmiyor ki el altından külliyeye girmek için onu bunu araya sokmaya çalışanlar. Umarım liyakata dayalı bir alım gerçekleşir.

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   Yeni alıma süre kalmadı. İnşallah mevcut kütüphanecilerden yani tecrübeli olanlardan alım olur. Yani şu anda araştırma ve Halk kütüphanelerinde çalışanlardan. Bu şekilde mesleğimiz adına güzel olur. Türkiye’nin en büyük kütüphanesinde de kütüphaneci olmazsa yuh yani artık

 4. Avatar

  Arkadaşlar bende şimdi cimere yazdım kpss sıralaması ile alim olsun ve il tercihi hakkinin bizlere verilmesi için. Inşallah sonuç aliriz lütfen sizlerde yazınız 1 kişi 1 kişidir .

 5. Avatar
  Birkütüphaneci

  Merhaba, ilk 500 kişinin sıralamasına sahip çıkması için CİMER’e yazmasını istiyorum. Ben biraz önce yazdım. İlan mülalatlı şekilde çıkmadan biz yazalım. Mülakat her şeyi mahveder. 100. Kişi açıkta kalıp 900. Kişi yerleşirse bu hepimizin bir şey yapmamasıdan kaynaklı olacaktır. Bugune dek alımı bekleyelim dedik bir şey yapmadık. Alım kesinleşti. 500 kişi garanti alınacak. Şimdi ise gayemiz ilk 500 kişinin alınması oldu. Lütfen benimle bir şey değişmez deme, sen de bir şeyler yap.

 6. Avatar
  Mülâkatsiz alım

  Haklısınız hocam üstüne bu 500 kişinin sessizliği yüzünden hakkımıza göz dikenler bizi bencillikle suclayabiliyor. Gerçekten mülakat da 30. Sıra ile 600. Sıra bile yer değiştirebilir. Merkezî alımlarin halı ortada yazık olacak. Mülakat da neler döndüğüne şahit oldum. Bizim bölüm olmasa bile ikm ve polis alımlarında. Cemaatler, tanıdıklar, partiler daha neler neler. Allah herkesin gönlüne göre versin. Şu ilan kpss’ye göre çıksa bizlere tercih hakkı sunulsa emeğimizle atansak ne güzel olur. Gecesini gündüzune katanlar kafasını kaldırıp bizim emeğimiz var diyemiyor, korkuyorlar. Ben anlamıyorum napalim yani KPSS ye çalışmaktan başka ne ayiracakti bizi. Tez yazdik, sınavları geçtik ve diploma aldik. Kpss de 2 saat sınavda standart sapmalar ve virgüllerle ölçülen sıralamalar var. Bu sistem varken 2 dakikalık mülakat ne kadar ilkel ve anlamsız. Allah’tan şu ilanın puanımız ile alıma çıkmasından başka hiçbir şey istemiyorum.

 7. Avatar

  Gelecek ay külliyede kütüphane açılıyor bilmem kaç milyon kitap var diye övünülüyor peki orada çalışacak personel nasıl temin edildi ? kimlere el altında iş verildi

 8. Avatar
  Mülâkatsiz alım

  Arkadaşlar bby ile ilgili çok katılımcının bulunduğu gruplar var. Mülakat açık açık haksızlık adaletsizliktir. En azından ilk 550 kisinin hakkına sahip çıkması, etkinlik yapması ve dileklerini hem telefon ile hem Cimer aracılığıyla bakanlığa iletmeleri gerekir. Merkezi alimin halı ortada. İlk 30 dışında kimse kendini güvende hissetmesin. Mülakatin adaletsizligini tecrübe ederek anlamanıza gerek yok.

  • Avatar
   kütüphaneci

   ne yapalım arkadaşlar twitter dan somut bir atalım mı bu hafta?

  • Avatar
   kütüphaneci

   ‘somut bir adım’ demek istedim. eksik yazmışım.

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   Ben her zaman varım ama burda sayı çok az. İlk 550 kişi arasında haberi Yaymali katılım sağlamalıyız. Mülakat haksızlıktir…

 9. Avatar
  kütüphaneci

  arkadaşlar twitter üzerinden bir etkinlik planlayalım mı? uygun bir üslupla yaparsak olumlu bir sonuç alabiliriz . hatta hocalarla iletişimi olan varsa oradan da destek alabilirsek daha iyi olur. ne diyorsunuz? mülakatlara zerre güvenim yok, hakkımız olana sahip çıkalım.

  • Avatar
   Kütüphaneciii

   Bugün kütüphaneye gittim, hiç kütüphaneci yoktu.Hepsi düz memur hatta müdür bile.. Çok acı.. Mesleğimiz neden bu hale geldi anlam veremiyorum.

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   Mülakata kimsenin güveni yok bir grup kurulur veya herhangi bir grup etkinlik yaparsa ben sonuna kadar desteklerim.

  • Avatar

   Bende sonuna kadar destekciyim twitter etkinliği yapalım.. 82 puanla ortada kalmak istemiyorum . Mülâkat istemiyorum .

 10. Avatar
  Baykütüphaneci

  Hâlâ ilan tarihi ile ilgili bir açıklama yok galiba bu kadar uzaması normal mi??

 11. Avatar
  Mülâkatsiz alım

  Arkadaşlar ikm olan bir arkadaşla görüştüm. Yakında ikm mülakatlari var. Atatürk ilke inkılaplarina ve mesleki bilgiye çalışiyorum mesleki bilgi baya zormuş dedim. Bana verdiği cevap şu :
  Adam şart kanka diğer türlü çok zor. Önem sırası şöyle:
  Referans
  Mülakatta sağlam duruş
  Mülakat sorularına cevap

  Yani her zaman olduğu gibi boşa çalıştığımı söylüyor. Benim gibi 150 adam var çalışan. Herkes ekmeğinin peşinde eyvallah. Ama mülakat dedi mi sıralama bu. Çalışarak bir yerlere gelmek istiyorsak her neresi olursa olsun mülakata karşı çıkmali en azından bir sınav daha yapılacaksa alanla ilgili yazılı bir şekilde ÖSYM tarafından yapılmalidir.

 12. Avatar

  Mülâkat olmasin ve tercih hakki sunulsun insanlara. Twitter etkinliği yaparsanız haber verin.

 13. Avatar
  Mülâkatsiz alım

  Buradan herkese tavsiyem en azından ilk 500 550 kişi mülâkata karşı cikmali. Cimere yazın, bakanlığı arayın, kısık bir ses de olsa ses çıkmaz ise cok dengesizlik olabilir. 72 puanla atanıp 78 ile atanamayan insanlar olabilir. Bu durum gerçekten içler acısı. Herkes kendini düşünüyor. Sadece emek verenlerin sesi çıkmıyor. Hakkınızı arayın, sahip çıkın tepki gösterin. Mülakat geçtikten sonra geç olmasin…

 14. Avatar

  200 sözleşmeli kütüphaneci alımında, yerleştirme nasıl yapıldı? Mülakat puanına göre tercih mi verildi kim neye göre ataması yapıldı?

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   Komisyon ikametgah adresine en yakın boş kadroya yerleştiriyor sanırım. Eş durumundan eşinin bulunduğu ilede yazabiliyor diye biliyorum. Siz tercih vermiyorsunuz komisyon karar veriyor

  • Avatar
   Atanmayaçalışan

   200 alımda ikamet adresiyle ilgisi olmayan ve puanı yüksek olmasına rağmen alakasız yerlere gönderilen birçok insan vardı. En azından şehir tercih hakkı verilmeli. #mülakatadaletsizliktir

  • Avatar

   Nasıl yani Bi kriter olmadan mı atamalar yapıldı, böyle olduğunu zannetmiyorum

  • Avatar
   Atanmayaçalışan

   Bi kriter yoktu komisyon nereyi uygun görürse oraya gönderildiler. İkamet adresine ve eş durumuna göre gönderilenler de oldu tabi ama çok alakasız yerlere gönderilenler de vardı. Başka bilgisi olan varsa paylaşsın iyi olur. Ayrıca ilana ne zaman çıkılır bilen var mı?

  • Avatar

   sakamisiniz ya komisyon asla ikametgaha gore yapmadi bir kere tamamen sansa gore bir kere ankara unutun cevresini unutun onun disindaki yerlere gidersiniz puaminiz iyiyse he illa dura bura diosaniz nisanlilar hemen evlensin memurla esinin isi zorunlu goreve tabiyse asker polis vs atanan kardesten tavsiye

  • Avatar

   Puan iyiyse neden ankara ve çevresini unutalım anlamadım

 15. Avatar

  Bende mulakattan yanayim cunku ben kpss düşük aldım ama kendime güveniyorumBu arada benimde t orbilim falanimda yok.

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   Kesin yoktur ne ile önümüze gezeceksiniz. Boşa çalışıyoruz zaten kpss’ye demi herkes şansına girsin. Benimde ciddiye alıp verdiğim son cevap Esra hanım. Tarafsız 10 kişiye sorun 1 kişi bile kpss ve mülakati yan yana getirdiğimizde mülakatın adil olacağını söyleyemez. Allah herkesin gönlüne göre versin

 16. Avatar
  Mülâkatsiz alım

  Mülâkatsiz alım için bir kitle oluşturmak talebimizi bakanlığa iletmek gerekir. En azından öğretmenlikte olduğu gibi hakka riayet edilmeli puanlarla oynanmamalidir. Bu son caremiz ilan çıkana kadar sessiz kalırsak ilandan sonra sesimizi kimse duymaz. Kadrolar onaylandı artık mülakatsiz alım için çabalamak gerekiyor…

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   Muhtemelen aynı gruptaydik. Bakan yardımcısı twit atmıştı. Twitterda böyle twit atarak kadrolar size gelmez diye. Ondan sonra millet dahada korktu kimsenin sesi çıkmadı. O twit bile mülakatin adaletsizlik olduğunu apaçık ortaya koymuşken hala mülakat isteyenler var. Evet daha ilk alım haberleri çıktığında biz karşı çıktık. Ama kimse oralı olmadi. 10 20 kişiydik en fazla. İlk 500un hakkı çatır çatır yenirse ondan sonra itiraz ederler çok yararlı olur. Daha erken kimse tepki çekmesin …

 17. Avatar
  Atanmayaçalışan

  Mülakat olmasın mülakat adaletsizliktir.

 18. Avatar
  Mülakat olsun

  Mülakat olsun

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   4. Nick de geldi olsun arkan sağlam heralde haram yiyene yarıyor be 🙂

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   Simge ele veriyor nick değiştirmen çok anlamlı değil bence allah gönlüne göre versin herkesin

 19. Avatar

  Arkadaşlar ne zaman çıkar ilan bir duyumu tahmininılan var mı ? Alım onaylandıktan ne kadar süre sonra ilan çıkuyor . Diğer kurum alımlarını bu şekilde takip edip fikri olan varsa yazsın . Bu arada mülakat istemiyorum .

 20. Avatar

  Mülakata karşıyım. Çünkü benim 4 yılda öğrendiklerimi 5 dk isteyen sisteme karşı olunmaz mı? el insaf

 21. Avatar
  Mülâkatsiz alım

  Alım için çalışanlar dışında herkes hak ediyor Esra hanıma göre. Anlıyorum herkes atanmak istiyor. Birlikte okuduk birlikte mezun olduk. Şimdi bizi ayırması gereken şey birlikte girdiğimiz kpss çalıştık puan aldık. Hakkımızı isterken bencil oluyoruz da hakkımıza göz dikenler haklı olduğunu iddia ediyor.

 22. Avatar

  Doğru mülakat olsun. Kpss calismasaydiniz ne yani çalışan mi kazanacak herkesin hakkı kime ne sizin emeklerinizden.

 23. Avatar

  Mülakat olsun

 24. Avatar

  Artık hiç birinizi cevap vermeyecek alımlar mulakatla olsun nokta.Çünkü anlamıyorsunuz zaten insanların halinde anlar bir yapınız yok.Insan olana cevap veririm ben. Burdaki insanlar en kötü sözüne bile hakketmiyor çok boş konuşuyorsunuz gerek yok bunlara

 25. Avatar

  Artık hiç birinizi cevap vermeyecek alımlar mulakatla olsun nokta.Çünkü anlamıyorsunuz zaten insanların halinde anlar bir yapınız yok.Insan olana cevap veririm ben. Burdaki insanlar en kötü sözüne bile hakketmiyor çok boş konuşuyorsunuz gerek yok bunlara

 26. Avatar

  Neyden bahsediyorsunuz sizler ya sizin gibi yüzünde kimse alınmıyor birçok kurum kadro bos kalıyor beğenmeyip başka kurumu geçiyorsunuz sizler bu yüzden bencilsiniz yüksek puan alıyorsunuz ya her kuruma isteginiz geçebiliyorsunuz hakki var sizin o kurumlar bizi almıyor. Sonra kadolu açarlar sonra dersiniz bizim hakkimiz buralar bizim almaları gerkiyor sonra oralarda bos kalıyor neyden bahsetigim bu yuzden bencilsiniz daha ne demek isteğimi bile anlamıyorsunuz.bir örnek tapu kadastro 200 yakın personel alımda hiç bby mezun yok.

 27. Avatar

  Mülakatın savunulacak bir tarafı yok. Boşuna mı okuduk 4 sene? Üstüne KPSS ye çalıştık yüksek puanlarla atama bekliyoruz güvenlik soruşturması zaten yapılıyor her türlü duruma karşı. Bu nasıl bir mantık? Düşük puanlar dayılarına güvenip istedikleri yerlere atama yaptırıyorlar şehir tercihi bile yok mülakatla alımda. Böyle adaletsizlik olmaz

 28. Avatar
  Referanssiz alım.

  Değil ilk 500 dekiler hariç herkesin hakkı o kadrolar. İlk 500dekiler bencillikden başka birşey yapmıyor. Başıma bı si gelir diye korkudan sesini de çıkartamiyorlar. Komisyona gelince geri düşerim falan korkusu var malûm. Sessiz kalanın hakkını çatır çatır yerler. Geçen sene yüksek alıp atanamayan da oldu alçak alıp atanamda ilk 100 bile kendini güvende hissetmesin. Kpss puanı sadece mülakata girebilmeye yarıyor bizde. Öğretmenlik gibi değil…

 29. Avatar
  Birkütüphaneci

  Umarım mülakat olmaz.

 30. Avatar

  Evet gerçekte de cok komiksin sen buranın ahkamesicisn neyin adaletl neyin komik oldugunu sen biliyorsun çünkü bu dünyanın en adaletsiz. işini gelmedi demi çünkü söylediklerim her kelimesi doğru ha ben seninle uğraşması ki sen benimle uğradığım sen benim için uğraşmaya deyecek insan degilsin bir vizyonun yok bir bakış acin yok iste senin gibi yuksek puan alip deyip bunu siginiyor nasil kutuphanecisin sen ben anlamadım Buraya çıkmışt ıahkam kesiyordu. Baska birsey yapiyorsun

 31. Avatar

  Bence kimsenin kaldırdığı yok sen kendini düşündüğün için bunları söylüyorsun çünkü sen atanmak istiyoruz ama hiç dusunmuyorsun düşük puan alipta herkesten fazla atanmaya hakeden adalet sadece kpss puanıyla mi sınırlı dir bide kime göre adaletten bahsediyorsun kendini nefsine tatmin etmek diğerlerini düşünmemek gerçek çok komiksin sen atanmak için herşeyi yaparsin

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   Atanmak için her şeyi yapmam birinin emeklerini çalmam. Ama atanmak için çalıştım bencillikden söz Edip duruyorsun asıl bencillik bu. Komik olan belli. Kpss ve mülakat yan yana koyup mülakatı adil bulmak gerçekten çok mantıklı. Güvenlik soruşturması ve mülakat da öyle 🙂 çok bile uğraştım hayırlı akşamlar…

 32. Avatar

  Ama sen heyecanına yenilen dediğinde 1 ve 2 kişi demesini biliyorsun kolay diyorsun ben söyleyim torpil oluyor sen söyleyince adaletli mi oluyor kendini dusunyorsun başka hiçbirşey degil. Bence güvenlik soruşturmasıyla mülakata bir tutmak mantıklı neden tutmayın ki ikisinde bu ülkenin memurları yapıyor sen söyleyince mantıklı mi oluyor torpil var deyipte buna sığınma bencelik yapıyorsun cunku

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   Aynen çok mantıklı güvenlik soruşturmasından nedense hiç korkmuyorum. Ama mülakat denince uykularim kaçıyor. Bal gibi biliyorsunuz mülakat adaletsizlik. Allah herkesin gönlüne göre versin ben daha fazla tartışmayacagim. Bencillik insanların verdiği emeğe göz dikmektir. Emeğinin karşılığını beklemek değil. Zaten herkes biliyor da bencillerin işine gelmiyor. Şahsınıza yönelik hakaret, saygısızlık yaptıysam özür dilerim. Tepkim sadece mülakata. Öğretmenlikte oynatsaniza yiyorsa 1 puan noluyor görelim. Kalabalık bir kitle oldukları için torpilin önüne geçildi. Mülakat da kpss puanı yuvarlanıyor tercihte kusuratlar karşılaştırılıyor. Biz bir avuç insanız zaten arkası olanlar mülâkat istiyor, pauni yetmeyenler bir umut mülakat istiyor o yüzden sesimiz çıkmıyor. Bu sene mülakat da Allah göstermesin elensek seneye çalışıp yine puan alsak yine emeğimiz 2 dakikalık mülakata kalacak. Bu işin sonu yok. Siz değilde bu işle alakası olmayan 10 kişiye sorun mülakat mi kpss puanı mi adil olur diye 1 kişi bile mülakat demez. Allah kimsenin hakkını yemeden atanmayi nasip etsin inşallah. Tekrar söylüyorum şahsınıza yönelik hakaret saygısızlık yaptıysam özür dilerim hayırlı akşamlar

 33. Avatar
  Mülâkatsiz alım

  Aynen ya 1 ya 2 kişi ne kadar kolay söyleniyor. Herkes her şeyin bal gibi farkında. Güvenlik soruşturması ile mülakat bir tutmak gerçekten çok mantıklı. Sanki yoldan geçen mezun oluyor. Diplomayi da spor olsun diye alıyoruz. Allah herkesin vicdanına göre hak ettiğini verir inşallah. Ben daha birşey demiyorum da yazamiyorum da elimden geldiğince karşı çıktım yine olsa yine çıkarım. Herkes kendini düşünüyor. Feto biteli çok oldu. Güvenlik soruşturması da bunun için var zaten. Kpss sorularını çalması kolay mülakat da ileriye geçirmek zor olur zaten. 21. Yüzyılda mülakat için adil denilmesi gerçekten yazık. Devletin üniversitesinden mezun olduktan sonra kimse mesleki yeterlilikden bahsedemez. 1 2 kişi torpil yapacakmis söylemesi ne kolay. Kendinizi kandırin böyle allah herkese hak ettiğini yaşatsın. Hak yiyene göz yumana daha ne diyeyim benim içim rahat bu haksızlığın karşısında durdum. Gerisi Allaha kalmış. Dahada birşey diyemiyorum…

 34. Avatar

  Haktan hukuktan bahseden kişi geçen dönem woo kişi sözleşme alimi yapıldı üç katı çağırdı ama kimseni sesi çıkmadı şimdi diyorsun kpss puanla alim olsun bu haksızlık olmuyormu.

  • Avatar
   Referanssiz alım.

   Doğru diyorsun geçen sene hak yenmişse bu senede yenmeli. 72 puanla atananin hakkı 78 puanla kaybeden haksız. Allah herkesin gönlüne göre versin arkadaşlar

 35. Avatar

  Ha burada herkes güvenlik soruşturması yapaliyor diyor bunu yapanda bu ülkenin memurları de nasıl oluyor bu is güvenlik soruşturmasında torpil yok ama mülakatta torpil var ne alaka perhiz bu ne lahana yeni yüksek puan alanlarında nasıl aldığına bilmiyoruz genellik fetucular yüksek puan alırdı da hatirlatirim

 36. Avatar

  Alllah aşkına bu ülkede kac kişinin tanığı olur ya 1 veya 2 kişi herkesin torpili mi var bu ülkede bende mülakatta yanayım okul yaşamında hiç ders çalışmayan kutuphane mesleği bilgisi olmaya 1 sene çalışıp kpss yüksek puanla olmaz bu iş mülakat olsun.

 37. Avatar

  Bence mülakatlar son derece adaletli oldu.biliyormusun tapu kadastro sizin yüzünde bizi çünkü alamıyorlar beğenmeyip başka kuruma tayin istiyorlar ve o kadrolarda boş kalıyor.bizim gibi ise ihtiyacı olanlar hep işsiz sanki düşük puan alanlar çalışma ben calisim eşek gibi calistim ben artık alllaha havale ediyorum sizi has torpil falanim yok benim eğer birazcık sansim varsa allahta cabaladigimi görüyor onun peşindeyim sizin vicdaninizi allaha havale ediyorum

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   2 dakikada benim hakkımı yiyecekleri de ben Allah’a havale ediyorum. Eşek gibi çalışıp da 75 alamayan en fazla heyecanına yenilen 1 2 kişi vardır. Biz esssekler gibi çalışıp aldik. Herkesin vicdanina bırakıyorum bende inşallah liyakata dayalı torpilsiz alım olur. Yıllardır atanamadim diyenler 2010 dan bu yana kaç kere kpss oldu. Puanlar daha yeni 75 üzerine çıktı bu sene 90 üzerinde. Şimdi gelip hakdan adalettem vicdandan bahsediyorsunuz. Gecelerce çalışanların haklarını orda burda gezen dayıları olanlar yesin mülakat da. Daha da birşey denmez allah hak yiyenin kursağında bıraksın inşallah…

 38. Avatar
  atanmakisteyen

  Arkadaşlar sözleşmeli ve kadrolu kütüphaneci arasında ne fark var? İlerleyen senelerde kadro verilir mi? Ayrıca mülakatsız alım olması için etkinlik yapalım.

  • Avatar

   Arkadaşlar mülakata 3 katı aday çağrılacakmış ama 70 taban şartı varmış bu durumda 1500 kişi çağrılmaz çünkü puanım 71 sıralamam 1009 yani mülakata gelecek kişi sayısı en fazla 1100 falan olur.Kimsenin hakkını yemek istemem 3 yıldır bi vakıf üniversitesinde çalışıyorum 2500 liraya yeri geliyor gece vardiyasına kalıyoruz uykusuz sabaha kadar kütüphanede hizmet veriyoruz.Şimdi sizlere göre ben 70 puan aldığım için atanmaya hakkım yok,işten vakit bulup sınava hazırlanamadım bile kimse kusura bakmasın oturup 1 sene sınava çalıştıysan yüksek puan alıp merkeziden atan ama gelip burada hakkımı yiyeceksiniz gibi imalarda bulunma.Ben bu mesleğe 3 yılımı verdim mülakat komisyonu karşısında verecekleri her soruya cevabım olacaktır ayrıca iş tecrübem de benim için bir artı.Mülakatı boşuna yapmıyorlar gideceğiniz halk kütüphanelerinde özellikle küçük şehirlerde sizden başka kütüphaneci bile olmayabilir bu durumda işi bilmeyen birisi hiç bir şey yapamaz orada.

 39. Avatar

  Zaten mülakatlar liyakatla alındı böyle yaparak insanların umutlarını kirma belki çok calisipta istediği alamayan puanlar var. Hem liyakatlar alimdavba hsediyorsunuz tapu kadastro sizin gibiler yüzünde bilgi ve belge yönetimi almıyor neden biliyormusun kpss yüksek almış ama beğenmeyip başka kurum gidenler yüzünde onlar yüzünde bizlervgiremiyoruz oralarasadece kendinizi dusunuyorsunuź ben artık bu saaten sonra allaha birakiriyorum çünkü bende düşük puan aldım bende çalışın haaa torpil falan vardı falan düşünmeyin ben öyle basit şeyler için capalamam varsa umudum sansim allahta gördüğü benim ne kadar cabaladigimi o bana yeter

  • Avatar
   Mülâkatsiz alım

   İnşallah Allah herkesin gönlüne göre versin. Ben tekrar söylüyorum eşek gibi çalıştım. Selamla 1 kişi bile girse hakkı yenenin bütün geleceğini çalmış olacak. Bencillik değil mülâkat dayısı olmayan herkesin korkusu. Diploma mesleki eğitimin, kpss genel kültür genel yetenegin , güvenlik soruşturması temiz olduğumuzun ölçütüdur. 5 dakikalık mülakat neyi ölçecek. 1 kişinin bile hakkı yenirse inşallah göz yuman yediren herkesten bin misli çıkar ben daha birşey demiyorum.

 40. Avatar
  Mülâkatsiz alım

  Arkadaşlar alım izni de geldi. İnşallah mülakatsiz bir alim olur. Mülakatin olduğu yerde kimse kendini güvende hissetmesin 1500 kişinin sansida eşit oluyor. Emeğiniz sadece mülakata katılmaya yarıyor. İnşallah ya mülakatsiz yada öğretmenlikte olduğu gibi kpss puanlarina yakın puanlar verilir. Umarım büyüklerimiz bu konuda gereken hassasiyeti gösterirler.

 41. Avatar
  Referanssiz alım.

  Mülâkatsiz liyakatli alım istiyoruz. Öğretmenlikten ne eksiğimiz var. Kusuratla bile insanlar geleceğinden olabilir. Selamsız alım istiyoruz.

 42. Avatar

  Hayırlısı olur umuyorum ki