2019/1 KPSS ataması için kadro taleplerinin toplanmasında sona gelindi

Kamu kurumları 2019/1 KPSS yerleştirmesinde kullanılmak üzere Devlet Personel Başkanlığı’na 24 MAYIS tarihine kadar kadro taleplerini bildirmek zorundalar. Atama bekleyen BBY mezunu meslektaşlarımız da kadro açılması yönündeki taleplerini tüm platformlarda dile getirmektedir.

ÖNEMLİ DİP NOTLAR

Bizim tercih kılavuzundaki kodumuz 4099‘dur, kadro açmak isteyen kurumların bu kod ile kadro taleplerini bildirmesi önem arzetmektedir.

Tüm mezun meslektaşlarımız atanmayı bekliyorlar; tabi yeteri kadar kadro açılırsa!!! 

Siz de atama bekleyenlere destek olmak isterseniz #BBYkadroistiyor etiketi ile yetkili kişileri de paylaşımlarınıza ekleyerek sürece dahil olabilirsiniz. 

2019 KPSS YERLEŞTİRME TAKVİMİ

DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanması ÖSYM Başkanlığınca tercihlerin alınması
KPSS 1. Yerleştirme 11 Mart – 24 Mayıs 2019 09-18 Temmuz 2019
KPSS 2. Yerleştirme 05 Ağustos – 18 Ekim 2019 03-12 Aralık 2019

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP

16 Son Yorumlar

 1. Avatar
  hafız-ı kütüb

  arkadaşlar merhaba 500 kişinin tamamı bütçeden geçemeyebilir. Ayrıca aldığım duyumlara göre 500 kişinin tamamı birden değil parça parça alınacak ama tam gerçekliğini bilmiyorum. Sözleşmeli atananların maaşı 3800 liradır. Mülakatlarda herhangi bir projede çalışanlar veya tecrübesi olanlar avantajlı olacak. Bu bilgileri 200 kişilik alımda atanan bir arkadaştan öğrendim.

  • Avatar
   kütüphaneci

   Bütçeden geçmeyecek olsa duyuru yapılır mıydı?Bu tarz alımların hiç parça parça alındığını duymadım,yönetmeliğe aykırı.Toplu ilana çıkılır mülakat olsa dahi.Şuan atananların maaşı 3900-4000 arasında değişiyor,vergi dilimine girildiğinde düşüyor sonra düzeliyor tekrar.Proje veya bi yerde çalışan avantaj değil,onlara tecrübesi olduğu alandan daha çok soru soruluyor.200 kişilik alımda atananların %80 i ile konuşmuş biri olarak yazıyorum,lütfen bilmediğiniz şeyleri yazıp insanların moralini bozmaya çalışmayın.

  • Avatar

   Merkezi alımda bakanlık kadro açacak mı bilginiz var mı?

  • Avatar

   Arkadaş haklı söylemiş bir yerlerde çaışanlar daha avantajlı alımlarda öncelik verilyor çünkü işi bilen kişiler daha önemli,gittiğiniz yerde belki 1 tane kütüphaneci olacak iş yükü fazla olacak bu durumda işi öğrenmeniz zaman alabilir,mülakatta buna dikkat ediliyor.Sizin 160 kişi ile tek tek konuştuğunuza mı inanalım 🙂

   bizzat benim sınıf arkadaşlarım yerleşti bir çoğu okul hayatı boyunca yarı zamanlı kütüphanelerde çalışıyordu keza bir kısmı da aktif olarak bir yerlerde kütüphaneciydi bunlar avantaj,size mülakatta bunlar soruluyor boşuna mı soruyorlar

  • Avatar
   kütüphaneci

   İnandırmak için söylemedim zaten.Avantaj olabilir fakat 2-3 ay kısmi zamanlı çalışarak kimse mükemmel kütüphaneci olmuyor,çoğuna da angarya işler yaptırılıyor bizzat şahidim.Biz bu işin eğitimini aldıysak yapmak zorundayız.Hani okulda öğrenmiştik ya bilgi profesyoneli öğrenmeye açıktır diye.Bilmiyorsak öğreneceğiz,yeri gelip formatında biz atacağız herkes bunun bilincinde.Önemli olan yapabilme izlenimi vermek.Saygılar.

  • Avatar
   hafız-ı kütüb

   Kütüphaneci arkadaş, mesela ben 2 yıldır çalışıyorum mülakata gittiğimde tabi ki avantajlı olacağım. benim görüştüğüm arkadaş da şuanda çalıştığım yerden devlete geçti mülakatta tecrübesi onu avantajlı kıldı. Diğer söylediklerim duyum sadece. Ayrıca 160 kişiyle görüşebilmen için mülakat ekibinde olman gerekir aksi takdirde hiç inandırıcı değil söylediklerin.

  • Avatar
   tecrübembenimdiplomam

   Hafız-ı kütüb arkadaşımız sen 70 puan alanlardansın sanırım,mülakat olup sonra iş tecrübenle öne geçebilmenin hayalini kuranlardan olabilirsin.Sana iyi hayal kurmalar.Herkes stajında zaten yeterince tecrübeye sahip oluyor.Hakkımızda hayırlısı..

  • Avatar

   diploma tecrübe değildir kimse yeni mezunu işe almıyor herkes tecrübeli eleman istiyor özel sektörde bile böyle bir istek varken devletin işi bilen eleman alması çok normal,benim puanım da 70 ayıp bişey değl zaten 500 kişi alınacakmış mülakat olduğu için şansımız epey yüksek ilk 500 alınsa bile puanlar 72-73 civarına iniyor,ben kendime güveniyorum 70 puanla şansımız var hayal mi gerçek mi alımdan sonra buralarda olursan bakarız

  • Avatar
   kütüphaneci

   Siz bu kafayla giderseniz yerinize baika bölümlerden atama yaparlar,bakakalırsınız. Benim de puanım 82 aynı zamanda tecrübem de var haydi hodri meydan o zaman.Önce ben atanayım mantığı ile hiçbir yere varamayacaksınız.Sen gel buraya atamalardan sonra ama ben burda olmayacağım,boş muhabbete giremem sizin gibi düşünceye sahip olanlarla!!!

  • Avatar

   “Haktan”arkadaşıma katılmıyorum.Ben köyde yaşıyorum mesala ve yazdan yaza geliyordum memleketime okurken.Maddi gücüm olmadığı için de Ankara’da bir staj imkanı bulsam da gidemedim çünkü 3 aktarma gitmem gerekiyordu.Okul dışında ekstra çalışma imkanım yoktu maddi sebeblerden dolayı.Ama okulda ve bölümümde çok iyi dereceye sahibim ve kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum.Yani burda önemli olan donanımlı olmak.2-3 yıl staj yapıp halen daha Koha ‘yı Marc ‘ı bilmeyen BBY mezunu biliyorum.Bir alımda bu kadar basit bir düşünce ile devletimin alım yapacağını düşünmüyorum.Herkesin gönlünce olsun.

  • Avatar
   hafız-ı kütüb

   Tecrübem…. adlı arkadaş ben 83 aldım kaldı ki bitirme tezini bir ruznamçe defterini çalışarak yaptım ayrıca çalıştığım yerde de hafta da 26-27 saat mesai yaparak çalıştım. Konuştuğun zaman varsyımla değil bilgiyle konuş ben sadece alınterime güveniyorum.

 2. Avatar

  Arkadaşlar sıralması 30 dan aşağısı olan arkadaşlar yoruma gelir misiniz?

  • Avatar

   Bende merak edıyorum. Acaba kadro açar mı şu 500 kütüphaneci açıklamasından sonra kültür yine 0 çekebilir

  • Avatar

   Mustafa Canik hesabını ekleyin arkdaşlar oradan irtibatta olalım twitter veya facebook olabilir

 3. Avatar

  Arkadaşlar kadro talep süresi bitti. Kültür ve Turizm Bakanlığının kaç kişi alacağı ya da alıp almayacağı konusunda bir haberi fikri duyumu olan yazabilir mi?

 4. Avatar

  Bakanlıktan ses yok mu hala