Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi BBY’ye açılan iş ilanına yönelik davayı kazandık!

TKD Başkanı Ali Fuat Kartal, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’ne alınacak olan öğretim üyesi (haber ve iş ilanı için tıklayınız) için 15.02.2017 tarihinde üniversitenin internet sitesinde ilan edilen Yrd. Doçent alımına yönelik işlemin iptali istemiyle açılan davayı kazandığımızı belirtti. Aşağıdaki açıklamayı ve dava dosyalarını paylaştı.

“Bildiğiniz gibi ilanda bulunan yeterlilik şartları, Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümlülerinde verilen eğitim ve konu uzmanlığı ile yakından uzaktan ilgisi yoktu. Bilgi ve Belge Yönetimi alanında doktorasını tamamlamış onlarca meslektaşımız atama beklerken, bazı kişilere adrese teslim ilan verilmesi kütüphanecilik camiasını üzmüş ve mesleğimizin geleceği açısından da olumsuz örnek teşkil etmişti. Bu dava diğer meslek alanları için de emsal teşkil edecektir. Ağzını açan herkes, dinimiz “işi ehline verin” diye söze başlıyor; ama kendisine geldi mi maalesef ikiyüzlülükten de geri kalmıyor.” dedi.

Dava ile ilgili belgeler aşağıdadır:

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 11 Nisan 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığından: 465 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI Bakanlığımız taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet …

465 Sözleşmeli Kütüphaneci alınacağı bilgisi paylaşıldı

Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden bir bilgi notu paylaştı. Bu …

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Akın
Akın
3 yıl önce

Gayet yerinde bir karar, derneğe teşekkürler..

1
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x