Okuduğunuzu gönderin biz de okuyalım

Bingöl’deki Solhan Atatürk Ortaokulu öğretmenleri, yeni açılan okullarına kütüphane kazandırmak için kitap kampanyası başlattı. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında açılan Solhan Atatürk Ortaokulu öğretmenleri, okullarındaki 620 öğrencinin faydalanması için “Okuduğunuzu gönderin biz de okuyalım” sloganıyla kitap kampanyası başlattı. Kampanyayı başlatan öğretmenlerden Ersin Erce, “Yeni açılan okulumuzda kütüphane için ayrılmış bir bölüm var fakat içinde ne raf ne de kitap var. Bu nedenle Türkiye genelinde böyle bir kampanya başlatmaya karar verdik.

Herkesten 10-14 yaş arası öğrencilerimiz için çıkmış olduğumuz bu yolda bizlere yardımcı olup bu kampanyamıza destek vermelerini ve kitap göndermelerini talep ediyoruz” dedi. Erce, başlattıkları kampanya kapsamında vakıflar, dernekler, okullar, belediyeler ve kaymakamlıklardan kitaplar geldiğini ancak yeterli olmadığını kaydetti.

Bingöl’deki okula kitap göndermek isteyen okuyucularımız için adres şu şekilde: Solhan Atatürk Ortaokulu Solhan/Bingöl.

Kaynak

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle