Ankara Sincan’da Millet Kıraathanesi ve İki Halk Kütüphanesi Açıldı!

Sincan Belediyesi ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü iş birliğinde hizmete sunulan Sincan Millet Kıraathanesi ve iki halk kütüphanesi törenle açıldı. Evliya Çelebi Kültür Merkezi’nde bir kütüphane, Yavuz Sultan Selim Kültür Merkezi’nde de bir kütüphane ve Millet Kıraathanesi Sincan halkının hizmetine sunuldu. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın ev sahipliğindeki açılışa Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Haluk Dursun, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu ve çok sayıda bürokrat katıldı.

Açılışta konuşan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Sincan’ı kültür ve sanat şehri yapmaya devam ediyoruz. Millet Kıraathanesi 7/24 hizmet verecek. Ders çalışmak isteyen, kitap okumayı seven tüm vatandaşlarımıza açık olacak” dedi.

Her alanda güncel kitapların yer aldığı ve işletmesi belediyeye ait olan Millet Kıraathanesi, 24 saat açık olacak. Vatandaşlar çay, çorba ve kek ikram edildiği ferah bir ortamda hem kitap okuyacak hem de içerisinde bulunan etüt merkezinde ders çalışma imkanı bulacak.

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

Wing ve Kütüphane İşbirliği, Çocuklara İHA ile Kitap Teslim Ediyor

Alphabet’in sahipliğindeki Wing, ABD’deki karantina süresince çocukların kitapsız kalmasını engellemek için yerel ortaokul kütüphanesiyle anlaştı. …

Halk Kütüphaneleri’nden dikkat çeken kampanya…

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Halk Kütüphaneleri tarafından sosyal medyada KitapSırtıCümleler kampanyası başlatıldı. Kampanya kısa …

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Oğuz Ulusoy
Oğuz Ulusoy
1 yıl önce

Bu Kıraathane, Sincan’ın neresinde, adresi neden belirtilmemiş…? Telefon numarası da belirtilmemiş ki, arayıp sorayım…

Kubia
Kubia
Yanıtla  Oğuz Ulusoy
1 yıl önce

Sincan yasar kemal caddesinde evliya çelebi kultur merkezinin orda hemen

2
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x