İki bacak arası mesafesinde | Cem ÖZEL

Cem ÖZEL
Cem ÖZEL

Kullanıcı Hizmetleri Yöneticisi/Sabancı Üniversitesi Bilgi Merkezi

Bu aralar hiç kitap okuyamıyorum. Havalardan mı desem, tam kitap okuma zamanı. Sonbahar sendromu desem, Eylül ayının bitmesiyle o da bitti. E derdim ne o zaman benim. Okunacak o kadar güzel kitaplar ödünç aldım ki Bilgi Merkezi’nden; ama hiç iştahım yok. Bi’ kitap doktoru olsa da gidip kendime kitap okumaya yarayacak bir iştah şurubu yazdırsam. Belki de kendime nazar ettim. İnsanların kitap okumadan nasıl yaşayabileceklerini kendime dert ederken, gittim o derdin içine düştüm.

Bugün ÜNAK sempozyumuna gittim. Gitme aşamasında o kadar çok zaman harcayacaktım ki yolda; ama maalesef elime bir kitap alıp, belime takmak, hiç içimden gelmedi. Üstelik bu yolun bir de dönüşü olduğu gibi aynı süreci iki gün daha yaşayacağım. Yani inanılmaz bir kitap okuma sürecini heba ettim, edeceğim. Psikolojim bozuldu. Resmen suçluluk hissi duyuyorum. Umarım yarın sabah kalktığımda ilk işim, rafların karşısına geçip güzel bir kitap seçmek olur.

Kitap okuma arzumu azdırmak için yeni yollar arıyorum. Kitap okuma konusunda kendime farklı ölçekler bulmalıyım. İsviçreli bilim insanlarından destek istesem bu halime acıyıp yardım ederler mi acaba?

İnsan ne ararsa kendinde aramalı. Bi’ beş dakika düşüneyim de, belki aklıma bir şeyler gelir.

………

[5 dakika doldu]

Galiba buldum. Kendime yeni bir ölçek buldum. Kitap okuma ölçeği. Bulduğum çözümü şöyle izah edeyim: Her ay, bacaklarımı açıp iki bacak aramdaki genişliğe kaç kitap sığdırabiliyorsam o kadar kitap okuyacağım. Biliyorum çok iddialı bir hedef; ama denemeye değer. Tutarsa şayet, kitap okuma literatürüne, bu “Bacak Arası Kitapları”nı sokacağım.

Bir gün bacak aramdan medet umacağım hiç aklıma gelmezdi. Ey Allahım sen nelere kadirsin.

Cem ÖZEL

Cem ÖZEL

Kullanıcı Hizmetleri Yöneticisi/Sabancı Üniversitesi Bilgi Merkezi

Hakkında: Cem ÖZEL

Cem ÖZEL
Kullanıcı Hizmetleri Yöneticisi/Sabancı Üniversitesi Bilgi Merkezi

İlginizi Çekebilecek Haberler

Bibliyometri Olimpiyatları: Ah Keşke!

Cem ÖZEL Kullanıcı Hizmetleri Müdürü/Sabancı Üniversitesi Bilgi Merkezi Yazımızın başlığındaki “keşke” kelimesi meramımızı anlatmak için …

Bir derginin bütün sayılarında yayınlanan makalelerin listesini alma yöntemi

Cem ÖZEL Kullanıcı Hizmetleri Müdürü/Sabancı Üniversitesi Bilgi Merkezi Üniversite yıllarında dizin ve öz hazırlama diye …

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
herkesgidertersinebengiderimmersine
herkesgidertersinebengiderimmersine
3 yıl önce

Konu başlığını ya da hayal edilen düşünceyi yanlış anlıyorsanız kendi hayalinizde canlandırdığınız düşünce size ait olduğu için siz kendinizi önce eleştirmelisiniz. Düşüncenizi ifade etmeniz güzel ancak kimseyi düşündüklerini ifade etmekten dolayı ” yazma artık ” diyerek engellemek hakkınız değil, bunu söylemek de.

carl gallagher
carl gallagher
3 yıl önce

bu nedir şimdi ya :)) yani komik desem komik değil. neyse.. eleştirilecek bir yanı da yok. çünkü bir içerik yok.

2
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x