84 yıl önce ödünç alınan kitap teslim edildi

ABD’nin Louisiana eyaletindeki bir kütüphane 84 yıl önce bir kadının ödünç aldığı kitabın, kadının torunu tarafından kütüphaneye teslim edildiğini açıkladı.

ABD’nin Louisiana eyaletindeki Shreveport kentinde bulunan bir kütüphane bir kadının 1934’te, 11 yaşında iken ödünç aldığı kitabın, kadının torunu tarafından 84 yıl sonra kütüphaneye geri verildiğini açıkladı.

Shereve Memorial Kütüphanesi, kadının torununun bir şiir kitabı olan ‘Spoon River Antolojisi’ adlı kitabı evde temizlik yaparken bulduğunu duyurdu.

Kütüphaneden bir çalışan kitabın oldukça kötü durumda olduğunu bu nedenle de ‘çok değerli olmadığını’ belirtti.

Edgar Lee Masters’ın yazarı olduğu kitaptaki şiirler ‘Spoon River’ adlı hayali bir kasabada geçiyor ve şiirler ölen kişilerin bakış açısından serbest nazım kullanılarak yazılmış dizelerden oluşuyor.

Kütüphane azami cezanın 3 dolar olduğunu ve bu cezanın kitabı getiren kadının torunundan tazmin edildiğini de vurguladı.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP