Merve’den alkışlanacak hareket

Kapaklı Yıldızkent Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Kapaklı İlçe Halk Kütüphanesi üyesi 11 yaşındaki Merve Gül Yılmaz, kütüphaneden okumak için 3 ödünç kitap aldı. Ders ve sınavlarının yoğunluğundan dolayı bu 3 kitabı bitiremeyen ve 15 günlük teslim süresinde kütüphaneye bu kitapları teslim edemeyen Merve Gül Yılmaz, Kapaklı İlçe Halk Kütüphanesi’ne özür mektubu yazdı ve bu mektubu, kitaplarla birlikte kütüphane görevlilerine teslim etti.

Yılmaz’ın özür mektubunda “Kütüphaneden ödünç aldığım ‘Kim Korkar Mavi Kurt’tan, ‘Analitik Düşünme Becerileri’ ve ‘Elektrik ve Manyetizma’ kitabını zamanında getiremediğim için özür diliyorum. Çünkü sınavlarımız vardı ve o kadar yığının içinde sürekli unutuyordum. Kitapları zamanında getiremediğim için özür diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Örnek olsun diye kütüphaneye asıldı

Kapaklı İlçe Halk Kütüphanesi personelleri ise, Merve Gül Yılmaz’ın bu güzel hareketinin diğer üyelerinde görmesi için kütüphanenin içine astı.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle