Okuma Kültürü Derneği kuruldu

Özellikle çocuklar ve dezavantajlı grupların okuma ve kütüphane kültürünü geliştirmeyi, bu konuda etkinlikler gerçekleştirmeyi hedefleyen Okuma Kültürü Derneği kuruldu. Derneğin; “Okumak, yeni dünyalar keşfetmektir. Yeni yerlere gitmek, yeni insanlarla tanışmak, hayvanlarla konuşmak, farklı hayatların, farklı kültürlerin içine girmek, geçmişe, bugüne ve geleceğe yolculuk yapmaktır. Eğlenmek, öğrenmek, başka gözle bakmak, yaratmak, şaşırmak, merak etmek, heyecanlanmak, hayaller kurmak, kahraman olmaktır. Yeni olan her şeyi duymak, görmek, dokunmak, koklamak, tatmaktır. Kapalı kapıları açar, engelleri kaldırır, özgürleştirir. Her sayfa, her görüntü, her ses, her canlı, her mekân dünyamıza eklenir. Okudukça, dünya büyür. Okumak, dünyanı büyütür. Her çocuğun, dünyasını büyütmeye; okuyarak büyümeye, gelişmeye, hayatı tanımaya ve anlamaya hakkı var. Her çocuğun, kitaplara ulaşmaya, kitaplarla buluşmaya hakkı var. Her çocuğun, okumaya hakkı var.” anlayışıyla kurulduğu ifade edildi.

Dr. Nur Otaran
Dr. Nur Otaran
Eğitimci
Yönetim Kurulu Başkanı
Prof. Dr. Bülent Yılmaz
Prof. Dr. Bülent Yılmaz
Öğretim Üyesi
Yönetim Kurulu Başkan Yrd.
 Sevil ÖncelerSevil Önceler
Eğitimci
Yönetim Kurulu Üyesi
 Özge AlpayÖzge Alpay
Ekonomist
Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Berrin Balay TuncerDr. Berrin Balay Tuncer
Yapımcı
Yönetim Kurulu Üyesi
Gülden TreskeGülden Treske
Yazar
Yönetim Kurulu Üyesi
Koray SeçkinKoray Seçkin
Yayıncı
Yönetim Kurulu Üyesi

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle