Halk Kütüphanelerinde Maker Hareketi Etkinliği

Maker hareketi kapsamında düzenlenecek kodlama, robotik, elektronik, ahşap tasarım vb. atölyelerin yeni nesil kütüphanelere geçiş sürecinde önemli katkısı olacağı düşüncesinden hareketle, Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile Ankara’da Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda 29-30 Mart 2018 tarihleri arasında, “Halk Kütüphanelerinde Maker Hareketi Uygulaması” toplantısı yapılacaktır.

Toplantıda Maker hareketinin halk kütüphanelerinde uygulanabilirliğini tartışılacak, bir uygulama modeli oluşturulacak ve 41 ilden davet edilecek 50 halk kütüphanesi çalışanı Maker hareketi konusunda bilgilendirilecektir.

Toplantıya, kütüphanecilik, eğitim ve bilişim alanlarından akademisyenler, Maker hareketi öncüleri ve donanım ve malzeme üreticileri ile kamu kurumlarından, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından uzman kişiler davet edilmiştir.

Toplantı süresince ayrıca ilgili üretici firmalar ve akademisyen uygulayıcılar tarafından kodlama, robotik, elektronik, ahşap tasarım vb. konularda atölye çalışmaları düzenlenecektir.

Program ekte sunulmuştur.

Program

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

ÜNAK Sanal Fuar, 14 – 16 Ekim 2020 #ünaksanalfuar #LibraryFest

Sektör temsilcileriyle meslektaşlarımızın buluşmalarını sağlamak için ÜNAK Derneği tarafından Sanal Fuar etkinliği düzenlenmiştir. Etkinlik internet …

ÜNAK2020 Sempozyumu “Akademik Yayıncılık, Açık Bilim ve Kütüphane(ci)ler-1-2 Ekim 2020, İzmir-Yaşar Üniversitesi

UNAK2020 Sempozyumu “Akademik Yayıncılık, Açık Bilim ve Kütüphane(ci)ler” ana teması ile 1 – 2 Ekim …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x