Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi İş İlanı-Son Başvuru-27.04.2018

“5671 sayılı Merkezi Finans ve İhale Biriminin İstihdam ve Bütçe Esasları Hakkında Kanun” ile 20.10.2007 tarih ve 26676 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel Yönetmeliği” hükümleri uyarınca, Uzman Personel pozisyonları için Seçme Sınavı yapılacaktır. Alımı planlanan toplam 8 uzman personel; Hukuk Müşavirliği, Bilgi Teknolojileri Yöneticiliği ve İnsan Kaynakları Yöneticiliği pozisyonları başta olmak üzere Birimin ihtiyacına yönelik belirlenecek diğer uzman pozisyonlarında görevlendirilecektir.

SEÇME SINAVINA KATILMA ŞARTLARI
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) Sınav tarihi itibarıyla, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçeli idareler ve sosyal güvenlik kurumlarından birinde (adaylık süresini tamamlamış olarak) çalışıyor olmak,

c) En az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadî ve idarî bilimler, iktisat, işletme, mühendislik, mimarlık, veteriner ve iletişim fakülteleri ile üniversite ve fakültelerin matematik, istatistik, bilgi ve belge yönetimi, biyoloji ve kimya bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

d) Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (KPDS) veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS) İngilizce dilinden son 5 yıl içerisinde en az 80 (seksen) puan almak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen, uluslararası geçerliliği olan bir belgeye sahip olmak.

TERCİH NİTELİKLERİ:

Hukuk Müşaviri Pozisyonu için: – Avukatlık ruhsatına sahip olmak tercih sebebidir.

Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Pozisyonu için: – MS Windows İşletim Sistemlerine (Microsoft Server 2008, 2012, 2016, Windows 10 vb.) hakim olmak tercih sebebidir. – Bilgisayar Ağları ve Yapıları konularında tecrübeli olmak tercih sebebidir. – Active Directory, Network ve Ağ Güvenliği konularında tecrübeli olmak tercih sebebidir.

İnsan Kaynakları Yöneticisi Pozisyonu için: – Kamu kurumlarında insan kaynakları ve/veya idari işler bölümlerinde çalışmış olmak tercih sebebidir. – E-bys kullanımında tecrübeli olmak tercih sebebidir.

Diğer Uzman Pozisyonları için : – Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardımları (IPA) kapsamında finansmanı sağlanan projelerde ihale süreçleri ve/veya sözleşme yönetimi ve/veya ödeme/raporlama/muhasebe konularında en az 5 yıl deneyim sahibi olmak tercih sebebidir.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

Birimimizin internet adresinden (http://www.cfcu.gov.tr) temin edilecek İş Talep Formu ve aşağıda sayılan belgeler, elden veya posta yoluyla Birimimizin aşağıda bulunan adresine, en geç 27.04.2018 tarihi mesai saati sonuna kadar ulaştırılmak suretiyle başvuru yapılabilecektir.

İş Talep Formunda, “geçici görevli olarak” veya kurumundan aylıksız izinli sayılarak Birimimizle “hizmet sözleşmesi imzalamak suretiyle” çalışma seçeneklerinden birinin işaretlenmesi zorunludur.

Adres: Merkezi Finans ve İhale Birimi T.C Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Kampüsü E Blok İnönü Bulvarı No:36 06510 Emek Ankara

Daha fazla bilgi ve belge için tıklayınız

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Son Yorumlar

 1. Aslında güzel bir ilan. Hazine iyi bir kurumdur ve maaşı da yüksektir.

  1. Adaylığı kalkmış memur aramaları, uzman personel olarak almak istediklerinin bir işareti. Çömezlere iş emanet etmek istemedikleri belli.

  2. 80 yds puanı gayet yüksek bir istek. Yurtdışı bağlantısı olan bir iş yapılacağı için bu puan normaldir. Hazine bürokratları devlette söz sahibi olmuş kişilerdir.

  3. Eğer bu gibi ilanlar artarsa, demekki 657 nin değişimine başlanmış demektir. Memurluktan uzmanlığa geçiş aşaması olacak demektir. Bencede gayet olumlu bir durumdur. Yeni bir mezun çocuğun Uzman olması veya Öğretim Görevlisi olması beklenmemelidir.

  4. İnşallah üniversitelerde bu tür ilanları takip ederler. Böylece birçok taşra üniversitesinde yüksek lisans bitirmiş ve mesleki bilgi olarak etkin, 10 yıllık tecrübeli olan personellerin; Öğretim Görevlisi ve Kariyer Uzmanı olmasınında önü açılacaktır.

  Hakkı olan kazansın..
  3  0
 2. Diğer Uzman Pozisyonları için : – Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardımları (IPA) kapsamında finansmanı sağlanan projelerde ihale süreçleri ve/veya sözleşme yönetimi ve/veya ödeme/raporlama/muhasebe konularında en az 5 yıl deneyim sahibi olmak tercih sebebidir.

  b) Sınav tarihi itibarıyla, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçeli idareler ve sosyal güvenlik kurumlarından birinde (adaylık süresini tamamlamış olarak) çalışıyor olmak,

  böyle ilanları burada paylaşmayın rica ediyorum,şu şartlara taşıyan adaylar buralar mı okuyor sanki
  2  0
Göster
Gizle