Bu ilçede uygulanan proje sayesinde herkes kütüphaneye gidiyor

 

Bursa Yenişehir Kaymakamlığı tarafından başlatılan, “Kütüphaneden Okula Uzanan Kültüreli” projesine okullar ve öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Bursa Yenişehir Kaymakamlığı tarafından başlatılan, “Kütüphaneden Okula Uzanan Kültüreli” projesine okullar ve öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, “Kütüphanemizde 30 binden fazla kitabımız var. Fakat fazla gelen yoktu. Biz de örgün eğitim içerisindeki çocukların önce kütüphaneye gelmesini sağlamak için ne yapacağımızı araştırdık. Yaptığımız çalışmalar sonunda 2 bin civarında çocuğumuzun kütüphaneye üye olmasını sağladık. Bununla birlikte 5 binden fazla kitabın okunmasına vesile olduk” diye konuştu.

Asıl hedeflerinin 8 bin civarında üye olduğunu belirten ilçe kaymakamı Seyitoğlu, “Şu ana kadar 5 binden fazla okunan kitap sayısını da 20 binlere ulaştırdığımız zaman hem öğrencilerimize hem de kütüphanemize daha fazla katkı sağlamış oluruz. Aynı zamanda ilçemize yeni yapılan modern kütüphanemizin inşaatı bitmiş durumda, içindeki eksikliklerin tamamlanması ile birlikte önümüzdeki aylarda yeni kütüphanemizi de hizmete açmış olacağız” dedi.

Kaynak

Hakkında: İsmail Karaca

Avatar
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP