Hacettepe Bilgi Topluluğu’ndan Samsun’a kütüphane yolculuğu

Hacettepe Üniversitesi BBY Bölümü Bilgi Topluluğu Samsun’un Narlısaray İlk ve Ortaokulu’na kütüphane kurdu. Bilgi Topluluğu 2016-2017 yılı eğitim öğretim yılının başında başlatmış olduğu Narlısaray ilk ve ortaokulu kütüphane projesini gerçekleştirdi. Dönem boyunca toplanan kitapların (2000 civarında) 04 Haziran tarihinde ilgili okula ulaştırıldığı, hocalarla birlikte okul ve kütüphane hakkında konuşulduğu, sonrasında öğrencilerle tanışma ve sohbetin gerçekleştirildiği bildirildi. Topluluk üyeleri, öğrencilere Kütüphaneden bol bol kitap alıp okumaları yönünde tavsiyede bulunmuşlar ve öğrencilerin de okuma sözü verdikleri belirtilmiştir.  Toplanan kitaplar okul kütüphanesi raflarına topluluk üyeleri tarafından titizlikle yerleştirilerek, öğrencilerin kullanımına hazır hale getirmişlerdir.

Haberi ve Fotoğrafları ileten: Bülent Ay

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle