Evlerinin ahırını kütüphaneye dönüştürdü

kut2Osmaniye’de yaşayan 17 yaşındaki Hüseyin Ege Kök evinin ahırını 150 kitapla kütüphaneye çevirdi. Günlük 20 kadar çocuğun faydalandığı kütüphaneye kitap desteği de çığ gibi büyüyor. 6 ay önce kaybettiği annesinden kalan 150 kitapla kütüphane kuran Kök, okumayı çok sevdiğini ve çevresindekilerine de okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçladığını söylüyor.

Kök’e desteklerde çığ gibi büyüyor. En son destek Osmaniyespor taraftarınlardan geldi. 7 Ocak taraftar derneği, “kitabı getir,formayı götür” kampanyasıyla bin 200 kitap topladı ve “Yüksel kütüphanesi”ne teslim etti. Kendisine destek verenlere teşekkür eden Hüseyin Ege Kök, “Amacımız Türkiye’yi aydınlığa kavuşturmak” dedi.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP