TKD Kampus, Kültür ve Turizm Bakanlığı – Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nde

TKD Kampüs grubu Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Stratejik Yönetim Daire Başkanı Sayın Bayram Zafer BARIN, Personel ve Mali İşler Daire Başkanı Sayın Halil Ibrahim Sırakaya ve Edebiyat Üretimini Teşvik Şb. Md./TKD Ankara Şubesi Başkanı Sayın Dide Karaşahin ile söyleşi tadında geçen keyifli ve verimli bir görüşmenin ardından Genel Müdürlük hakkında bilgiler verildi. Kütüphanecilik ve Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünün geleceğine dair karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

 

 

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

İstanbul Medeniyet Üniversitesi (Mülakatsız) 1 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 14 Haziran 2022

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Sözleşmeli …

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Sözleşmeli Kütüphaneci Alımı | Sözlü Sınavı Tarihleri Duyurusu

Başvuruları 28/03/2022-11/04/2022 tarihleri arasında alınan 4/B Sözleşmeli Personel (465 KÜTÜPHANECİ) alımı kapsamında il tercihlerine ve …

Abone ol
Bildir
guest
7 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
metehan
metehan
7 yıl önce

Bir şeyler yapılacaksa ben her zaman hazırım İsmail bey.

sblnt2401
sblnt2401
7 yıl önce

BU SENE SINIRLI KADRO ALIMI YAPACAĞIZ”

Alınacak 74 bin yeni personel ve bu kadronun kurumlara dağılımı ile ilgili olarak Maliye Bakanı Şimşek, “74 bin kadronun 34 bini otomatik olarak doktor, harbiyeden, polis kolejlerinden gelecek. Geriye 40 bin kalıyor. Bunun 15 binini Şubat öğretmen atamalarına ayırdık. Geriye kalan 25 binini de çalışıyoruz. Ama bu arada bakanlıkların ihtiyaçlarını karşılamak üzere cüzi oranda bu hafta ben kadroların bir kısmını verdim ama çok ufak. Önceliğimiz yine sağlık ve eğitim olacak. Benim ufak bir önerim var gençlerimize, uzun vadede tabi ki kamuda ihtiyaç duyduğumuz elemanları alacağız. Ama milyonlarca gencimiz umutlarını kamuya bağlamasınlar kendilerini iyi yetiştirsinler. Ben kamuda memur olarak çalışmayı tercih etmem. Özel sektörün ayrı bir dinamizmi var. Bu sene biraz sınırlı alacağız gelecek sene de muhtemelen resim değişmeyecek” dedi.

Elimizi çabuk tutmaz ise sonuç hiçte iç açıcı değil değerli meslektaşlarım. Havada kalan sözlere, gönül okşayıcı geçiştirmecelere değil realiteye bakmak daha iyi olur kanaatindeyim.!!!

metehan
metehan
7 yıl önce

ismail bey çalışmalarınız için teşekkürler anladığım kadarıyla haziran ataması için iyi bir kütüphaneci kadrosu istenmiş ancak sorun şu ki maliye bakanının memur atamasından tek anladığı öğretmen ve sağlıkçı ataması kasım ayında da sadece bize değil öğretmenler dışındaki tüm meslek grublarına acınacak kadar az bir rakam ayrıldı umarım haziran atamasına en azından 100 kişi bizim bölüme ayrılır pek umudum olmasa da.

yas
yas
7 yıl önce

Aynen katiliyorum mesela atama konusunu da sordular mi

Ali
Ali
7 yıl önce

Umarım selfieden başka önemli konularda ele alınmıştır. Tüsak konusunu sordular mı acaba?

7
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x