2014/2 Atama Yapılacak BBY Kadro, Kurum ve Ünvan Listesi

ÖSYM bugün (17.11.2014) 2014-2 tercih kılavuzunu yayınladı. Kılavuz incelendiğinde, DPB’nin yayınladığı kadro dağılımları ile aynıdır ve herhangi bir kadro eklenmesi söz konusu olmamıştır. Detaylı dağılımlar ve kılavuz aşağıdadır. Kılavuza göre Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü‘ne toplam 9 kadro ayrılmıştır. 2014-2 KPSS tercih kılavuzunu indirmek için tıklayınız

Kurumlara Göre Dağılım Tablosu (Tercih Tarihleri:17-26 Kasım 2014)

Yıl Kurumlar Unvanlar
Kütüphaneci VHKİ Bilg. İşl. Memur Toplamlar
2014-2 Üniversite 3 0 0 1 4
Diğer Kamu Kurumları 1 1 1 2 5
Genel Toplamlar 4 1 1 3 9

2014/2 KPSS Alımlarında Atama Yapılacak BBY Kadro, Kurum ve Unvan Listesi

Nitelik Kodları Kurum Adı Kadro / Pozisyon Ünvanı İl/İlçe Sınıf Adet
4099 GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ MEMUR GÜMÜŞHANE/MERKEZ GİH 1
4099 KALKINMA BAKANLIĞI KÜTÜPHANECİ ANKARA/ TH 1
4099 SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MEMUR ANKARA/ GİH 2
4099,7300 GİRESUN ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANECİ GİRESUN/MERKEZ TH 1
4099,6225 ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI BİLGİSAYAR İŞLETMENİ ANKARA/ GİH 1
4099,4101 ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANECİ ERZURUM/YAKUTİYE TH 1
4099,4101 BAYBURT ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANECİ BAYBURT/MERKEZ TH 1
4099,6225 GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ ANKARA/ GİH 1

Nitelik Kodları Açıklamaları:

4099:Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak.

4101:Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programından mezun olmak.

6225:M.E.B.’Dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak

7300:Bu kadro/pozisyonda vardiya sistemi uygulanmaktadır.

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

2020/1 KPSS Atama Yapılacak BBY Kadro, Kurum ve Unvan Listesi

ÖSYM, 2020/1 KPSS tercihlerinde yer alacak kadroları açıkladı. Buna göre Bilgi ve Belge Yönetimi‘ne 15 Kütüphaneci (TH), 5 MEMUR (GİH) …

500 Sözleşmeli Kütüphaneci Mülakat Sonuçları Açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 09-20 Aralık 2019 tarihlerinde yapılan mülakatların sonuçları açıklanmıştır.

Abone ol
Bildir
guest
207 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
metehan
metehan
6 yıl önce

eyvallah

sblnt2401
sblnt2401
6 yıl önce

Metehan Bu konuda net bilgi sahibi değilim değerli meslektaşım.

metehan
metehan
6 yıl önce

analiz siz vaktiyle kapağı atmış şanslı arkadaşlarsınız ben de eski mezun olmama rağmen hiç bu alanı düşünmediğim için geç kaldım galiba bu mesleği yapmak bana nasip olmayacak eskiden iyi sayılabilecek 75 puanım şu an için yetersiz kalıyor belki de hayırlısı budur.

sblnt2401
sblnt2401
6 yıl önce

Tüm kötü niyetini fazlasıyla sana misli ile iade ediyorum maalesef bazı değerleri taşıyamadığın her halinden belli seni Allaha havale ediyorum.

metehan
metehan
6 yıl önce

sblnt bakanlık kütüphaneleri belediyelere devredeceği için mi kadro açmıyor bundan sonra hiç alım yapmayacak mı bilgin var mı ?

Analiz
Analiz
6 yıl önce

sblnt neden ghyf’ye doğrudan yazdığım bir mesaj ile ilgili cevap verme gereği duyuyorsun?

Ben zaten 2006 mezunuyum. Yıllardır görevdeyim. Bu ne cürret? Bana ‘İnşallah atanırsınız!’ demek sana mı düştü? Yaşadığım yerden ayrılmamak için müdür olmadım. Belki kaderde olsa senin kütüphanene müdür olarak gelecektim. Gelmiş burada ona buna boş boş kadro vaadinde bulunuyorsun. Daha önce de “Arkadaşlar 150 kadro bekliyorum.” diyerek (bir şey biliyormuş gibi, bir şeylerden anlıyormuş gibi) burada tartışma yarattın ve senin o beklediğin kadroların olamayacağını buradan söylediğimizde de “Sizin gibi değilim ben. Ben gönlümden geçeni söylüyorum. İyi niyetliyim. Moral bozmaya gerek yok.” dedin. Sonra tabii ki senin dediğin gibi olmadı. Gelip özür bile dilemedin. Böyle de kalitesiz bir yapın var. Mesai saatinde burada laf yetiştirmek yerine işine gücüne bak. İnsanın asabını bozma. İki kişi konuşurken de araya girme.

(Yıllık izindeyim.)

sblnt2401
sblnt2401
6 yıl önce

ghyf ve Analiz Ya arkadaşlar size kızamıyorum 🙂 çünkü zor bir süreç ve atanıncaya kadar devam eden sıkıntılı bir dönem. 2015 yılında İnşallah atanırsınız diyorum bunu bile yanlış anlıyorsunuz. İnanın canı gönülden diliyorum atanmanızı.Kolay değil bu süreçten hepimiz geçtik stres ve gerginliğin tavan yaptığı zamanlar. Bu süreç zarfında birbirimizi kırmanın hiç bir anlamı yok lütfen! sakin olmakta fayda var.

Bu arada Kültür bakanlığının elinde halihazırda boş olarak bulunan kütüphaneci kadrosunun 40- 50 değil daha fazla olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım ama neden kasım atamasına hiç ayırmadılar bir bilgim yok haziran ayına ne kadarını kullanacaklar öğrenince paylaşacağım.

Analiz
Analiz
6 yıl önce

@ghyf teşekkür ederim. “Sinek küçük ama mide bulandırır.” demişler. Hiç dikkate almamamız gerektiği halde sinirlerimizi yıpratan durumlarla karşılaşabiliyoruz. Böyle anlarda senin gibi arkadaşların bir destek mesajı bile inan çok faydalı oluyor. Yorumun ve desteğin için can-ı gönülden tekrar teşekkür ederim.

Senin de söylediğin gibi, kendi kadrosunu reklam etmek dışında bir faydalarını göremediğimiz bazı kişilere (!) “SEN RAHAT OL!” demek dışında yapabileceğimiz bir şey yok!

ghyf
ghyf
6 yıl önce

atanıcaz canım sen rahat ol. kütüphanecilige geçene kadar baya ugraştın biliyoruz seni de. şimdi burda artistligin alemi yok.insanların sinirlerini ve moralini bozmaktan başka bi işe yaramıyosun. lütfen artık o degerli(?) yorumlarını kendine sakla.yeter.

sblnt2401
sblnt2401
6 yıl önce

Atanan ve aramıza katılan meslektaşlarımıza merhaba diyorum hoş geldiniz arkadaşlar Allah utandırmasın. Polemiğe girmek pek fayda sağlamayacak arkadaşlar umarım siz de atanırsınız 2015 de.

ghyf
ghyf
6 yıl önce

@analliz isminin hakkını veriyosun gerçekten tebrik ederim =) katılıyorum sana

Mehtap
Mehtap
6 yıl önce

Atananları görelim 🙂

sry
sry
6 yıl önce

Hayır gfhy artvin değil 🙂 Doğu anadolu 😉 her yer güzeldir aslında sadece yasayabilecek imkanları olan bir yer olması lazım Büyükşehirler daha zor zaten trafik, kalabalik… Üniversite kütüphanesinde çalıştığım için gayet memnundum…  Bir insanın herkese laf yetistirecek boş zamanı olabiliyor mesai saatinde…tavsiyelere açığım ama verende onemli…kutuphanelerin calisacak insanlara ihtiyacı var yoksa atanip bosluk doldurmasinin onemi yok… Analiz hazirlikli ol zihnen ve bedenen böyle cok insanla karsilasacan ama moralini bozma bir şekilde gidiyorlar zaten 😉

berivan
berivan
6 yıl önce

sonuçlar neden hala açıklanmadı ne zaman açıklanır acaba?

sblnt2401
sblnt2401
6 yıl önce

Duygular Karşılıklıdır Analiz devam et analiz yapmaya 🙂

Analiz
Analiz
6 yıl önce

sblnt şu sitede olmasa ben daha mutlu bir insan olurdum.

sblnt2401
sblnt2401
6 yıl önce

SRY bir üniversite kütüphanesinde çalışmışsın ve maalesef iyi şeyler yaşamamışsın üzüldüm senin adına. Bu durum senin bizleri küçümseyici ifadeler kullanmanı hoş göreceğiz anlamına gelmiyor ama. Uslubunu bir daha gözden geçir aynı şekilde karşılık bulacaksın bu gidişle arkadaşım.

Ben de üniversite kütüphanesin de çalıştım ama çok memmundum demedim. Eşimle ayrı şehirlerde olduğumuz için Bir üst kadro olan kütüphaneciliği tercih ettim ve naklim olduktan sonra Kütüphaneci olarak çalışmaya devam etmekteyim Kültür bakanlığında. Unutma ki sadece sen yaşamadın zorlukları devlet memurluğunun tipik sorunlarıdır bunlar. Atanınca her şey bitmiyor asıl yeni başlıyor olay. Gidilen kurum, seçilen şehir, mesai arkadaşları, amirler vs. tüm bunları göz önünde bulundurmak lazım hazırlıklı olmak lazım. Yaşasın atandım deyip her şey güllük gülistanlık olacak zannetmek sonucu hüsran ve istifa ile sonuçlanacak bir süreci kabul etmektir.

Atama sayıların düşük olması ve belirsizliğin risk oluşturması tercih yapan meslektaşlarımızın konunun vehametini senden benden daha iyi bilmelerine neden olmaktadır her halde SRY. Hiç bir sorun tek taraflı olmaz mutlaka çift taraflı sorunlar yaşanmıştır ve birileri bunun sonunucun da kaybeden taraf olur. Disiplinsizlikle, uyumsuzlukla, verimsizlikle, verilen işleri zamanında yapmayanlarla, amirlerine yalakalık yapıp günü kurtarmaya çalışanlarla, kendine acındırmaya çalışanlarla, ajitasyonu alışkanlık haline getirenlerle vs. çok karşılaştım bende ve bu tip insanların gidişine de ne üzüldük ne de hayıflandık kurum adına hayırlı oldu deyip yolumuza devam ettik. Emin olun kurumlarda daha neleri var önemli olan hazırlıklı olabilmek her şeye motivasyonu yüksek tutmaya çalışmak çok önemli ve yılmamak lazım yaşam bile başlı başına risk elbette yeni bir ortam riskleri de taşımaktadır.

metehan
metehan
6 yıl önce

haklısın sry herkes yaşasın ve görsün ne diyelim.

gfhy
gfhy
6 yıl önce

Artvindeydin ozaman:)

sry
sry
6 yıl önce

Neyse konuyu çok uzun yazıyorum ama özetleri yazdım :)uzatmayayım daha fazla herkese hayırlı olsun herkesin tercihleri umarım mutluluk getirir.Başarılar

sry
sry
6 yıl önce

EWET Metehan dediğin gibi halden anlamayana herşey laylaylom… arkadaşlar baya doğu benim ki türkiyenin en uç noktası :)benim orayı tercih sebebim eşimin orada olması başka şehre gitseydim bile eşimin derecesi yüksek olduğu için bir yıldan sonra tekrar oraya gidecektim. şehir ismi vermeyim ama Bayburt mu ora mı derseniz açıkçası orda kalırdım ;)çünkü gördüm bayburtun içinden geçtim. gümüşhaneden de…Mesele tamamen imkansızlıklar yoksa herkes mutlu olur ki niye zihnini bozsun…Ya tabi ki herkesin kendi seçimi ama şahsen benim 80 ve üzeri puanım olsa eğer ki çok müşkül durumda değilsem kesinlikle tercihimi Kısıtlarım veya bekletirim. Kadro olmaz korkusuna takılmayın birileri umut vereceği yerde özellikle öncü olacaklar işte şöyle olacak böyle olacak diye sadece umutsuzluk aşılıyorlar. bu istifa olayı basıt bir şey mi? İnsan oyle çözümsüz imkansız kalıyor ki memuriyetten daha önemli olan mutluluk sanki kütüphane dallas da orda geçecek tüm mevzu 😛 dediğin gibi metehan yaşayacak görecek. Hiçbirşey görmemiş ki tüm olay kütüphanede geçiyor ve memuriyetin sıkıntıları dıye algılamış…Biraz insanların at gözlüklerinden sıyrılıp hayata basit bakmamasını öneririm. tercih hayatın tercihi dönüm noktası…

metehan
metehan
6 yıl önce

sry attan düşenin halinden attan düşen anlar ben de doğunun bir ilinde görev yaparken 2012 de istifa ettim bir daha içime sinmeyen yeri yazmam 80 puanlı adam gidip de gümüşhane giresun yazarsa sonra çok ağlar 80 altı için bir şey demiyorum ama 20. inci adam bile bayburt yazıyor çok komik.

gfhy
gfhy
6 yıl önce

@sry cok meral ettim ya nerde gorev yaptin.bu arada soyledigin her sey cok ama cok dogru.insanlarin cogu atanmis olmak icin atsniyolar ve sadece atanmak icin tercih yapiyolar gerisini dusunmuyolar.bu atamada bile cok yuksek puanlar giresuna a erzurum a gidecek yazik edece puanina ama herkesin kendi tercihi tabi.

sry
sry
6 yıl önce

Ben universitede çalıştım kültür Bakanlığında çalışan aynı bolgede arkadaşlar da farksız küçük yer olduğu için bir avuç Kütüphaneci olunca iletisim kuruluyor ve ortak sikintilari da yaşamak kacinilmaz. Kültür Bakanlığında ki arkadaş zaten kutuphanecilik değil saymanlik yapıyor bir tek o var kutuphaneci olarak kendi işini yapamıyor aslında havadan konusan arkadaşların biraz o bolgelerde ve sehirlerde görev yapmasi gerekir hatta bedenen ve zihnen hazirlarsa böyle hazır insanlar becayişle gitsinler bir o zaman da böyle şeyler yok diyebiliyorlar mi bakalım…Kültür Bakanlığındaki arkadaş üçüncü yılında ama gidemiyor çünkü tek personel ve bu yıl da atama olmadı talihi donerse gider 😀 o arkadaş o kadar neşeliydi ki geldiğinde cok da memnundu tayin hakkı da var diye sevinirken şuan nasıl bir halde konuşulmasıni tavsiye ederim o yüzden neresi olursa değil nerede mutlu oluruma bakilsin sadece bunu diyorum

kütüphane sevr
kütüphane sevr
6 yıl önce

dediğniz kurum kültür bakananlığı(enkaz bakanlığı) mı…sry ?

sry
sry
6 yıl önce

sblnt2401 kütüphanede karşılaştığım şeyleri anlatmadım ;).Kurumlarda insanların karakterine göre tercih yapmıyoruz zaten. Her kurumda çekilmez insanlar vardır. Öyleleri zaten birilerine hayatı çekilmez kılmaktan zevk aldıklarından her şeyden memnun bir havada oluyor 😉 kütüphanede çalıştım da böyle oldu da demedim. Kütüphaneci olduğum halde dedim. Kütüphaneci olmak çalıştığın bölgenin şartlarını ve çalıştığın insanları değiştirmez. Kurumların hiçbir yerinde de herşey güllük güllistanlık değil. Madem çok memnundun kalsaydın branş atlamasaydın. Zorluklar çalıştığın için değil imkansızlıklar çözümsüzlükler ve gelişen bazı durumlar sonunda oluyor. Eğer yaşadığın şehirden hastana, cenazene gidemiyorsan, çocuğunu verecek kreş yoksa,bakıcı bulamıyorsan ,10 ay güneşi göremiyorsan, her şeye her yere uzaksan sağlık konusunda bir sıkıntın olduğunda acilde doktor bulamıyorsan, bir sınava girmek için başka şehire gitmek zorunda kalıyorsan, büyükşehirlere göre her şeye 3 katı para harcıyorsan v.s. bazı yerlerde tıkanıyorsa yaşantın alacağın kararlar ve yaşadığın şehir önemlidir.Sana kendi dışımda bir örnek de vereyim.Eşi vefat eden bir memur arkadaş ailesi güneydoğuda iki çocuğuna da annesi bakıyor ve oldukça yaşlı, adam tayin istedi onlar gelsin biz göndermiyoruz dıyen,hayatı ömrü orda geçen o yaşlı aciz insanları yerinden edecek, eşi yeni vefat etmiş birini çaresiz bırakacak kadar tayin gerekçen ne olursa olsun bizi bağlamaz diyen bir kurumda çalıştım. Yani il yazığımda kurumu anlatmıyorum biraz objektif bak olaylara… Bunlar sadece kişisel yaşantımla ilgili, kurumla ilgili yorum yapmadım. Şuan büyükşehirdeyim hayatım o şehirdekiyle aynı durağanlıkta. Çünkü yapı gereği oyle hareketli yaşantım yok. Kütüphanede yan gelip yatan, lak lakla zaman öldüren memurlar ne kadar keyif alıyorsa; mesai başından sonuna kadar katalog yapan biri olarak onlardan daha çok keyif aldığımı söyleyebilirim. zaten kütüphane çok keyifli bir yerdir işini seviyorsan. bedenen ve zihnen her şeyi boş veren birileri için, hayatı laylom olan insanlar için şehrin de çalıştığı kurumunda biriminde önemi yok. Zaten adam akşama kadar yatıyor küçük yerlerde böyle adamlar için kaçırılmaz fırsattır ,amir gelince iş yapıyor görünen o gidince işi bırakan yapıdaki insanlar için herşey güzeldir..O yüzden sblnt2401 insanların tecrübe ederek yazdığı şeylere laf atar gibi konuşmak yerine saygı duysan iyi edersin çünkü insanların ne yaşadığını bilemezsin, senle aynı şartlarda olmadığımız için senin tecrüben ayrı benim tecrübem ayrı…Ayrıca sen geçiş yapmış olabilirsin herkes de geçebilecek diye bir garanti var mı?Bakalım o insan kpss ye çalışacak ortamı,dershaneyi bulacak mı?Bakalım kalacağı ev bekar eviyse arkadaş ortamında nasıl bir durumu olacak ne kadar havadan konuşuyorsun sanki bakkaldan kadro alacak:D Yeni kanun tasarılarından haberin var mı? neler içeriyor KPSS bir daha olacak mı garanti yok ,artık özellikle bakanlıklar kendi sınavlarını yapacak bunları takip ediyor musun?Belki bu son KPSS.SBLNT2401 insanların geleceği ile ilgili yanlış yönlendirmeler de bulunma sadece tecrübeni yaz ne mutlu ki sana kadronu almışsın tebrik ederim senin gibi tapudan aynı dönemde bakanlığa gecen arkadaşlarım oldu. Biri de benimle aynı konulardan muzdarip çünkü aynı bölge de farklı kentlerdeyiz.Şurda yaşadığımı yazdım sende saygı duyarsan memnun olurum sayın meslektaşım. isteyen tecrübemi baz alır isteyen de almaz yönlendirmek için yazsaydım tercihler sırasında yazardım zaten 😉 iyi çalışmalar.

s.özdemir
s.özdemir
6 yıl önce

Tercih yapan arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum. Umarım herkes mutlu olacağı yerlere atanır. Çok zor bir süreçmiş. Benim gibi tercih yapmayanlar da inşallah haziran atamasında istediklerini bulurlar …

metehan
metehan
6 yıl önce

sry tavsiyelerin için biraz geç kaldın 🙂 ben de önceden düz memurdum istifa ettim bu sene gene tercih yapacağım insanlar sanıyorki düz memurluktan kütüphaneciliğe geçmek kolay yok öyle bir dünya bence torpilin yoksa imkansıza yakın bir ihtimal dediğin gibi sakin olmak lazım devlet kütüphaneci almaya mecbur bu politikasını fazla sürdüremez benim günlerdir anlatmaya çalıştığım şeyleri özetlemişsin memur olmak para herşey değil yaşadığın il sosyal çevre çok önemli yoksa benim gibi senin gibi istifa etmek zorunda kalabiliyorsun.

sblnt2401
sblnt2401
6 yıl önce

Günaydın değerli meslektaşlarım. Sry Bende daha önce üniversite kütüphanesinde çalıştım ama anlatıklarına şahit olmadım ve karşılaşmadım. Bu durum atandığın kurum ve bölge ile ilgili bir durum. Kurumları çekilmez kılan insanlardır, hele birde hareketli bir sosyal ortamdan durağan bir ortama geçince işler zorlaşır. Atanınca her şey bitmiyor yeni başlıyor memurluğun cilvelerini, zorluklarını, güzelliklerini peşi sıra yaşıyorsunuz. Hazırlıklı olmak lazım zihnen ve bedenen 🙂

sry
sry
6 yıl önce

arkadaşlar tercihlerden sonra okudum yorumları ama; Daha önce kadrom kütüphanecilik olmasına rağmen istifa ettiğimi belirteyim. İstifa nedenim ise çakılı kadro olmak ve yaşadığın şehrin köyden öteye geçememiş olması. Benimle birlikte atanıp da istifa eden çok memur oldu aynı kurumdan. Mesele şehrin büyüklüğünden ziyade imkanları,şartları, uzaklığı,sağlık,sosyal yaşantı…İlk atandığınızda herşey pembe geliyor ama ikinci yılınıza girince ve birçok kişinin peşi sıra gidiyor olması insanı psikolojik olarak da etkiliyor. Düz memurlukta yükselme olabilir ama sırf kütüphaneci olacam diye de istemeyeceğiniz,yaşayamayacağınız yerleri seçmeyin. Özellikle ailesine yakın olmak isteyen ve büyük şehirde yaşamak isteyen arkadaşlar puanınız yüksekse bekleyin. Şimdi yüksek puanlarla daha önce başka şehirleri de tercih yapan çok arkadaşım oldu ve naklen geçmek için çok uğraşıyorlar,ikinci atamaları bekleyipte Ankaraya yerleşen çok arkadaşım oldu. Kütüphaneci kadrosuna atanmış çakılı kadro arkadaşlardan daha mutlular. Mühim olan mutlu olacağınız şehirde olmak. Ben parasına bakarım derseniz Bayburt’a gidersiniz. Ama sadece yersin içersin yatarsın… Memuriyet her şey demek değil her şeyden önce mutlu olmalısınız. Çalıştığınız kurum, şehir sizi hayattan soyutluyorsa kadronuzun hiçbir değeri yok. Kütüphane Daire Başkanı istifa edip gitti memleketine yarı maaşa…O yüzden pembe bakmayın olaya tercihler hayatınızın dönüm noktası. Pişmanlık duymam atandım deyip bir yıl mutlu gezen(başka memur arkadaşlar) ikinci sene nasıl giderimin yollarına baktı. Kültür Bakanlığı evet tayin hakkı tanıyor ama şunu da unutmayın,zaruri personel eksiliği olan şehir ve bölgelere de zorunlu tayin olabiliyor. Ve eğer atandığınız şehirde tek personelseniz işte o zaman tayini uzun yıllar unutun. Tapuya gelince tapu ön lisandan kadro açtı. bence orda çalışan arşivci arkadaşlar yıpranma payı almalı, tapuda çalışma şartları o kadar zor ki çalışan arkadaşlarıma sabır diliyorum. Bence o şartlarda kütüphaneci maaşından bile yüksek ücret almaları gerekir. Neyse son olarak puanınızı yakmayın unvan değişikliği sınavlarına da güvenmeyin o da kurumun inisiyatifinde.4 yıl memur olarak çalışmış bby mezununa kütüphaneci unvanı verilmedi. Üstelik memleketi…İşin özü erkek bayan fark etmez her şeyi göze alacaksanız gidin değilse nakli, tayini kadroyu unutun.Sadece mutlu olurmuyuma bakın. İşsizlik elbette çok zor ama bekarsanız evli değilseniz biraz daha bekleyin.Bir de çakılı kadrodaysanız aynı kurumdan biriyle evleneyim demeyin ;)bu konuda şiddetle tavsiye etmiyorum gönlünüze hakim olun 🙂 ömrünüz geçse tayin alamazsınız…Kadro açılmaz diye de bişey yok ara ara böyle durgun dönemler yaşanıyor karamsar olmayın.Kültür Bakanlığ birkaç sene memur almadı son yıllarda üst üste alım yaptı. Alım olmaması sizin lehinize olabilir.Üniversiteler içi de, YÖK’ün desteklediği 7/24 kütüphane sistemi kadro açılmasını zorunlu kılıyor. Sadece biraz sakin olun ikinci atama daha verimli olacaktır.

sblnt2401
sblnt2401
6 yıl önce

http://www.memurlar.net/haber/491133/ Haberi Okumanızı Öneririm Arkadaşlar.

yas
yas
6 yıl önce

Maalesef ben artik iyimser olamiyorum arkadaslar. Son bir haftada bircok kotu haber aldik.ustelik soylenti degil direk bakan soyledi.

1. 74 bin alimdan 15 bini simdiden subat ogretmen alimina ayrildi. Daha bunun hazirani var, bundan asagi kalacani da sanmiyorum.

2. Zaten yaklasik 35 bin kadro asker ve polislere ayrilacak bakan simsek acikladi. Saglikcilari daha konusmadim bile.

3. Bundan sonraki senelerde memur alimlari daha cok emekliler ayrildikca olur dedi, bazi bakanliklara kontenjan veremicez dedi. Herhalde kastettigi bakanliklar saglik adalet milli egitim degil ilk once israf gorulen bakanlilardan biri maalesef kultur bakanligi.

Secimler atamalardan once olcak bildigim kadariyla. onumuzdeki 3 4 sene secim yok bu da bir etken tabi. Uzun lafin kisasi onceki senelerden farkli olacak bu donem tabi bu benim gorusum. Insallah durumlar degisir

ninova
ninova
6 yıl önce

ayrıca mesele memnuniyet ise şu an çoğu kütüphaneci arkadaşım (taktir edersiniz ki kurum adı vermek doğru olmaz) yerinden memnun değil.

ninova
ninova
6 yıl önce

elbette 80 alan kişiye ben memurluğu yazın demiyorum demek istediğim şu ilk 250-300 içinde olmayan birinin şu aşamada teknik kadro diye beklemesi bana gerçekçi gelmiyor.Ben son atamada (2013 kpss ile) memur olarak atandım ve bu 2014 kpssde ise ilk 100 içerisindeyim başta keşke bekleseydim diyordum fakat şu an şükrediyorum.

şakir
şakir
6 yıl önce

Anadolu ajansının geçtiği son dakikaya göre öğretmen adaylarına müjde.15.000 öğretmen ataması.Ocak ayı içinde.

Bu kadrolar öğretmen adaylarına helal i hoş olsun.Mücadele ediyorlar kadroları için ve kazanıyorlar.

metehan
metehan
6 yıl önce

ninova beni kast ediyorsan ben tercih yapmayacağım kütüphaneciliğe puanım yetmiyor düz mmemurlukta istemiyorum bence ortada gereksiz bir panik var ve daha 3 atama var . 80 puanla düz memurluk yazmanın yanlış olduğunu düşünüyorum ama herkesin tercihlerine saygı duyarım.

RFID
RFID
6 yıl önce

#ninova seksen küsür puanla afad da çalışan bölüm mezunu arşivcilik yazıp atamayla giren arkadaş var aç bi sohbet sana ne diyecek yazmı yazma mı?

yazarlarsa benim işime gelir önümdeki

bu iş strateji istiyo malesef eğer öngörünüz zayıfsa sonuçları acı olabilir tabiki 75 altında alan arkadaşa kültür bakanlığı th bekle demiyoruz ama 80 puan alan adama yazık benim puanım 80 den düşük tek yazdığım yer kalkınma bakanlığı gerisi beş para etmez…

sblnt2401
sblnt2401
6 yıl önce

Ninova katılıyorum doğru bir tesbit.

ninova
ninova
6 yıl önce

burayı okuyarak tercih yapan/yapacak çok arkadaş var biliyorum onlara nacizane tavsiyem sakın asla şurayı yazma diyen insanlara güvenmesinler özellikle düz memurluklar olayında yapılıyor bu.

sblnt2401
sblnt2401
6 yıl önce

Değerli Meslektaşlarım Günaydın. Metehan Yazdıklarımı Dikkatli Okursan 2010 kpss ile memur olarak atandım 2012 kpss ye girip kütüphaneciliğe nakil yolu ile geçtim dedim yani yanlış bilgi vermedim. Puanı iyi arkadaşların bu 9 kadroyu da tavan puandan kapatacağını düşünüyorum 2015 tüm memur adayları gibi bizim için de zor geçecek durum bundan ibaret. 2015 Umut ederim ki bizim açımızdan bol kadrolu bir yıl olur.

metehan
metehan
6 yıl önce

bakın tekrar söylüyorum devletin kütüphaneci almama gibi bir politikası olamaz olsa bile bunu sürdüremez bunu en fazla 2 sene uygular ve şahıslarla sınırlı kalır gereksiz moral bozmayın hele 80 puanlı adamlar memurluk falan yazarsa sonra çok pişman olur.

RFID
RFID
6 yıl önce

#önümüzdeki alımlar nedersin 400 bin mezunu olan ibf okusunlarmı bu bölümü bırakıp sapık sapık tavsiyelerde bulunmayın arkadaş senin etiketin var heralde etiket olayını iyi çözmüşsün hiçbir bölümün iş garantisi yok malesef biz hakkımızı alırız sen kafanı yorma…

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

arkadaşlar rahat olun canınızı sıkmayın hepimiz atanacağız herkes mutlu olacak atanmasak bile mutlu olacaksınız merak etmeyin nefes alıyoruz şuan yeter :9

Elzm
Elzm
6 yıl önce

Of bu ne yandık öldük mantığı ya. Biraz olumlu düşünebilir miyiz lütfen. Geçtiğimiz yıllara baktığımızda eğer yanlış hatırlamıyorsam 2006-2007 de de alımlarda böyle bir düşüş söz konusu. Tarihi çok net hatırlamamakla birlikte sitede yer aldığını, o çok karamsar arkadaşların dağılımlara bir göz atması gerektiğini söylemek istiyorum. Ayrıca evet tapu alım yapmıyor ama artık alım yapmayacağız demedi. Yine sitede yer alan dağılımdan hangi yıllar alım yapmış yapmamış görmek mümkün. O bahsettiğimiz 200 lü alımlar hep tapunun kadro açtığı zamanlar zaten. Hiç bir zaman bakanlık öyle yüksek kadrolar açmadı. Mezun sayısı azdı, bölüm azdı rahatça yerleştiler. Ve evet bakan 2015’te alım az olacak dedi ama bundan sonra hep böyle demedi. Yersiz endişe ve panik yapmayalım. Biz hakkımız olanı arama yollarını düşünelim gerisini zaten yaşayıp göreceğiz.

metehan
metehan
6 yıl önce

tespitleri doğru bulmakla beraber yandık bittik mantığını yanlış buluyorum devletin kütüphaneci almama politikası sürdürülemez kitap olduğu sürece kütüphaneci olacaktır bu sadece geçici bir durum bu süreçte bizde ne kadar sesimizi duyurursak iyi olur sosyologlar üç beş kişi alıyordu düne kadar aylarca organize çalıştılar bu kasımda tam 261 sosyolog alınacak artık geçti o biz bekleyelim hakkımızı verirler devri şimdi her bölüm yoğun faaliyet yapıyor başta öğretmenler.

önümüzdeki alımlar
önümüzdeki alımlar
6 yıl önce

arkadaşlar önümüzdeki alımlar ne olacak ona kafa yormak lazım bubn nedenlerini ben numöro halide yazayım sonra sizin görüşlerinizi alıyım
1. si) bakanlığın kütüphanelere bakış acısı Bakanlık kütüphaneleri kendine yük olarak görüyor hatta devretme durumları vardı belediyeye görülen tepki yüzünden geri adım atmak zorunda kaldı..
2. si) kütüphanecilerin genelini hemkendini düşünmesi meslek dayanışması olmaması
3.sü) kütüphaneciliğin hala 60 ların tekniğiyle öğretiliyor olması çağa ayak uyduramaması burdan mezun olan arkadaşların dijitalleşme elektronik arşiv konularındanda geri olması bu durumun mesleğimiz acısından olumsuzluk teşkil etmesi kurumların bu nedenle bunlar ne işe yarrıyor ne yapayımben bunları mantığıyla yaklaşması.
4. sü ) bazı arkadaşların kendi cebini düşünüp geriden gelen arkadaşların ahvalini düşünmemesi sanat düşmanı tüsaka 200 tl için destek vermesi
5. si) ths ye geçtikten sonra kurumların yüksek maaşlı kütüphaneci çalıştıracağıma sözleşmeli veya taşeron kütüphaneci çalıştırım mantığına kendi bütçeleri acısından uygun görmesi bunun bir başka yansımasıda bby ve kütüphacilerden artık uzman alımının olmaması veya cok cok kıyıda köşede üniversiteler hariç az olması yökün ilanlarına bakabilirsiniz
6.sı) taşeron yasası
7.si) toplumun kültür seviyesi düşük olası sebebyle kütüphanelere bakış acısı büroktların hatta hocaların bile kütüphaneler bakış acısını pek parlak olmaması ülkemizde bilime değer verilmemesi
8.si) bu gibi nedenlerden dolayı da kütüphanecilerin pasife alınması pasif meslek olara görülmesi
9.su zten alımı az olan pasif olarak görülen bölümün futursuzca düşünmeden coğalması oraya buraya acılması bununda mezunların coğalması alımın az olması sebebiyle tapan puanın 80 lerin üstüne cıkması atanmanın zorlaşması öncede 3 tane olan 50 puanla atanan günlerin geride kalması
BEN PEK PARLAK GÖRMÜYORUM TECRÜBELERİME DAYANARAK YOL YAKINKEN YENİ GİREN ARKADAŞLARI BAŞKA BÖLÜMLERE YÖNELİN BU BÖLÜMÜN ETİKETİ YOK ZATEN O DA TECRÜBELERİME DAYANARAK SÖYLÜYORUM…..

gfhy
gfhy
6 yıl önce

Puani iyi olam yaaz bu kadrolari illaki bekleyen olacaktir.kultur turizm bakanligi kadrolari 3 atamaya bolebilir diye moral bozmaya da gerek yok bole bile atama basina 10 kadro duser ki bunlara diger kurumlarda eklenecek.atanan arkadaslar biraz daha yapici konusursa iyi olur.hepimizin morali bozuk kanirtmaya gerek yok.herseyden onemlisi nasibimizde ne varsa onu yasiycaz.

metehan
metehan
6 yıl önce

slblnt memurluktan kütüphaneciliğe geçersin ama 2016 ‘da kpps’ye girip kütüphaneciliği kazanmak şartıyla bu yerleştiğin puan ile bir daha tercih yapamazsın ben 2016’da kpss olacağından bile şüpheliyim olsa bile kazanmak çok zor olacaktır hem sınava giren sayısı artacak hem de açılan kadrolar belli arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim .

s.özdemir
s.özdemir
6 yıl önce

ilk 10da olup tercih yapmayacak olanlar var mı? yani haziranı beklemeye karar verenler var mıdır arkadaşlar ?

önümüzdeki alımlar
önümüzdeki alımlar
6 yıl önce

önümüzdeki alımları ne şekilde olacak buna kafa yormak gerek

1. kütüphanecilerin taşeronlaşması örnek Çanakkale üni
2. bölüm sayısının artması buda mezun sayısı demek buda alımın az olmasıyla taban puanın yükselmesi atanmanın zorlaşması demek
3.hala 1960 ların tekniğiyle kütüphanecilik eğitimi verilmesi çağa ayak uyduramayan kütçülerin olması meslekii itibar acısında olumsuzluk teşkil etmesi
4.kültür bakanlığının kütüphanelere bakış acısı hatırlarsanız kütüphaneler devredilecekti elden çıkarmak istiyorlar
5.üniversitelerin bakış acısı üniversitelerin işini taşeronlarla yürütüp memur almaması
6.bazı kütüphanecilerin sırf cebini düşünüp kendini düşünüp tüsaka destek olması ths ye girdik ama artık üniversiteler bby den uzman almıyorlar bunun alımlara olumsuz yansımasıda olabilir çünkü kurumlar yüksek mmaşlı kütüphaneci yerine taşeron veya sözleşmeli kütüphaneci şeklinde almayı kendi bütçeleri acısından uygun görüyorlar bunun bedel olmalı
7.bby bölümlerini fütursuzca artması butun bu olumsuzluklara rağmen BEN PEK PARLAK GÖRMÜYORUM BUNDAN SONRASI O 50 PUANLA ATANMALAR BİTTİ ARTI SİZZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ…..AAA BİDE TOPLUMUN BAKIŞ ACISI ÜLKEMİZİN BİLİME VERDİĞİ ÖNEM KÜLTÜR SEVİYEMİZ….

sblnt2401
sblnt2401
6 yıl önce

Arkadaşlar merhaba. Bir kaç hususu aydınlatmakta fayda var. Birincisi memurluktan kütüphaneciliğe geçmek imkansız değil örnek isterseniz benim. 2010 kpss son tercih döneminde memur olarak atandım 2012 kpss ye girdiğim için 2013 kasım atamasında Kültür bakanlığına kütüphaneci olarak kpss puanımı kullanarak nakil yolu ile rahatça geçtim. Burada önemli olan G.İ.H Sınıfı olan memurluktan T.H. Sınıfı olan kütüphaneciliğe geçmeniz yani bir üst kadroya geçiyorsunuz kurumum izin verme noktasında sıkıntı çıkarmadı tek şart memurlukta adaylığınızın kalkması ve bir üst sınıfa atanma şartlarını taşımanız. Kurumunuz hayır göndermiyorum derse de mahkeme yolu ile hakkınızı alıyorsunuz bu noktada sıkıntı yok rahat olun. Dikkat etmeniz gereken eşdeğer memurluklar arası nakilde kurumunuz izin vermeyebilir ama bir üst kadro tercihlerinde kesinlikle izin vermek zorunda kalıyor.

İkinci Husus Kültür Bakanlığının haziran atamasında 35-40 kadroyu da birden kullanacağı garanti değil. 2 atamaya da bölebilir 3 atamaya da Haziran atama döneminde Bakanlığın elinde ki kadroların tümünü kullanacağını düşünmek hayal kırıklığına yol açacaktır. Puanınıza göre gerekli şartları da düşünerek hareket edeceğiniz bir ortamdasınız en iyi kararı kendiniz vereceksiniz arkadaşlar. Aramıza katılacak meslektaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun diyorum.

ghyf
ghyf
6 yıl önce

memurluklar bile 80 ve üzeri kapatacak ve ilk 10 dışında kimse yerleşemeyecek gibime geliyor hayırlısı

Uslu
Uslu
6 yıl önce

Valla neticede ben böyle düşünüyorum. Olay ciddi telaş da normal. Burası da iyice form oldu hakketen. İyi geceler dileyeyim meslektaşlarıma bari.

Uslu
Uslu
6 yıl önce

@gfhy Telaşlı değilim her yeride yazmıyacağım öyle demedim:)
Sana öyle gelmiştir.Muhabbet ediyoruz şurada

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

@metehan. Eyvallah kardeşim anladım sağolasın

gfhy
gfhy
6 yıl önce

@Uslu okadar telaslisinki seni 2012 mezunu sandim hani heryeri yazicam dedin ya o yuzden:)

Uslu
Uslu
6 yıl önce

Ya eğer geçmiş yıllarda ki gibiyse yani 25 haziran felan yetişiyorlar burası kesin ama tercih zamanı önemli. Geçmiş yıllarda yetiştiler.

metehan
metehan
6 yıl önce

bby40 kardeşim tercih yapıyorlar çünkü atama haziran sonu

edayus
edayus
6 yıl önce

Arkadaşlar şuan okuyanlar haziranda tercih yapabilir de yapamayabilir de ben 2013 mezunuyum biz mezun olurken arkadaşlarımız 2012 kpss puanıyla haziranda atandılar bu kpss atamalarının haziran veya temmuz olmasıyla ilgili. haziran olursa yetişmeyebilir tercih yapamazlar.

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

@ghfy Ben yeni mezun oldum haziranda okulum yeni bitti

Emirhan kardeşim nasıl tercih yapabiliyorlar yetişmiyor diploma tarihleri çünkü öyle oluyor araştır istersen hem bize de bilgi verirsin

metehan
metehan
6 yıl önce

bby40 şimdi okuyanlar haziranda tercih yapıyor diye biliyorum

gfhy
gfhy
6 yıl önce

Hixbir fikrim yok bby40. Sen 2013 mezunusun sanirim

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

Arkadaşlar birşey soracam şuan okuyan Öğrencilerden ilk 15 e giren kaç Kışı vardır ki tahmini olarak yada bilen duyan varmı ben bildiğim kadarıyla 3 Kışı falan var okuyanlardan

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

@USLU KARDEŞIM ŞIMDI okuyanlar tercih yapamayacaklar haziranda da onlar ancak kasım da yapıyorlar yani yüksek alan mezun olmayanlar biZi etkilemeyecek

metehan
metehan
6 yıl önce

uslu ben tercih yapmayacağım yapana da saygı duyarım bence 80 puanlı biri bayburta giderse sonra çok pişman olur çünkü ömür boyu orada kalacak ve bakanlık kesin kadro açacak çünkü boş dolu kararnamesi yayınlandı 35 kadro görünüyor orada ve benim aldığım duyum haziranda 35-40 kadro gelecek üniversitelerden de bir 20 gelse en az 60 olur.

gfhy
gfhy
6 yıl önce

Bakanlklardan umidim yok zaten ama 30 kisi kesin alacak yayinlasi bunu bos kadro diye.ama dunya kadar unv var illaki alim yapacaklar bu alimda bile onlar olmasa sifir kadro olacakti universiteleri goz ardi etmemek lazim.ankaraliyim ama konya aacsa da yazarsim ama acilan yerler de yani insanin icine sinmiyor.sen nerelisin

Uslu
Uslu
6 yıl önce

Şu an tercih yapamayacak bir çok yüksek puanlı son sınıf öğrencisi var:) Haziran ayında tercih yapacaklar bunu bilerek düşün derim bence @metehan
İzmir İstanbul sanki tarihe karıştı:) İnşallah açılır
zalım Mehmet Şimşek bütce ayırmadı

Uslu
Uslu
6 yıl önce

@gfhy Bu kişisel tercih meselesi anlıyorum seni. Ama seçimler konusunda unutmayalım ki seçimler tercihlerden önce olacak, sonra olsa hadi neyse:) Haziran atamalarında da güzel yerler açılmayabilir. Yada güzel yerler memurluklar olabilir. Mehmet şimşek yüzünden hep bu dedirğinlik adam resmen bazı bakanlıklara kadro yok dedi şaka gibi ya. Ankaralı olunca tabi işler değişiyor:) Hayırlısı diyelim bakalım neler olacak

gfhy
gfhy
6 yıl önce

Bir de arkadaslar sonucta herkes yeni mezun tas catlasa 2013 mezunu .o yuzden bekleyen de cok olavak gibime geliyor.hep birlikte goricez

metehan
metehan
6 yıl önce

ya şimdi millet hemen atanayım diyor da bir ömür boyu bayburtta yaşamak var işin ucunda onu hiç düşünmüyor 6 ay sonra kral gibi izmir istanbul açılacak haberi yok .daha 3 atama var paniğe gerek yok .

gfhy
gfhy
6 yıl önce

Isim deil ya zaten kardesim problem yok:) valla ben ankaraliyim hep buyuk sehirlerde yasadim tayin olacagini bilsem erzurum u bile yazarim hic acimam.ama cakili kadro puanima yazik ya cok emek verdim beklerim 6 ay daha istedigim yerde yasarim bi kere gecen bi firsat bu ataniyim ille diye yakmam yakmiycam yani.memurlukta gelmez zaten bana da bi umit iste.ama dogulari uazarsam gelme olasiligi var bunu goze almam.haziranda 30 kisi bile acsa atanicam ki haziran atamalari hep cok oluyo bir de secim olacak.2013/1 alimlarinda da secim vardi ve ktphaneci alimi 100. Umitsiz arkadaslar kesinlikle karamsar davraniyolar. Neticede herkesin nasibi.ben daha oncede dedim adam 85 alir gider bayburt yazar ve puanini da yak
mamis olur cunku oralidir.ben boylr dusunuyorum

metehan
metehan
6 yıl önce

yazın yazın haziranda bakanlık yüzde yüz kadro açacak önümüz biraz açılır.

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

@ghyf. Kusura bakma kaç dakikadır ismini yanlış yazmışım ama şimdi düzelttim diğerleri yaomayacakmısın 🙂

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

@uslu. Haklısın senin gibi düşünüyorum herkes yazacak tercihini yapacak ilk 10 15 bile

Uslu
Uslu
6 yıl önce

@Bbby40 Valla bence işin sonunda herkes her yeri yazacak gibi tabi ilk 6-7 yi bilmem. Onların bekleme lüksü var.Ki ben ondan da şüpheliyim ama neyse:) Tabi bilemiyorum şimdi kim ne yapar kesin birşey diyemiyorum. Ama durumlar iyi değil neticede kadrolar belli ve gelecekte ki kadrolarda da öyle ciddi bir şey beklemiyorum ben.
Error verdim resmen:)

Gul
Gul
6 yıl önce

@RFID ayvaz ve ismailcan demişsin bunlar 3 ve sonrası kişiler 1. ve 2. arkadaşı çöpe attınız heralde…

ghyf
ghyf
6 yıl önce

ankara allahın emri(kütüphaneci kadrosu) ve ankaradaki memurluklar

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

@gfhy Anladığımız Kafayı ile sen tercih yapacaksın ilk olarak anlara sonrada Diğerlerini yazacak gibisin galiba 🙂

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

@ uslu Sence ne yaparlar önümüzde ki arkadaşlar ? Anlara yi yazacaklarına eminim ama diğerlerine birşey diyemem

ghyf
ghyf
6 yıl önce

doguda kütüphaneci olacagıma da (çakılı bir kadroda) ankara da memur olurum o da ayrı bir konu tabi

Uslu
Uslu
6 yıl önce

@Bbby40 Evet tekrar hayal kırıklığına uğramak istemiyoruz mesele o. Puanın iyi bekle demek kolay. Sanki çok fazla kadro var da. Tercih yapacağım tabiki ama bazı yerleri verip vermeme konusunda kararsızım. Daha tam karar vermedim. Biraz daha zamana ihtiyacım var. Tabi şartlar zorluyor insanı her şeyden önce. Önümüzde çok arkadaş var onların tercih verip vermemesi herşeyi değiştirir. Bakalım ne olacak

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

@gfhy. Haziran’a kalma olasılığımızda yüksek gibi yazık olsun istemiyorum gece gündüz çalıştım istediğim yerlere gitmek için 🙂

ghyf
ghyf
6 yıl önce

@bby40 benim de puanım o civarlarda da o yüzden merak ettim ne yapacaksınız diye.giresun erzurum mu yazıcaz yani :S haziran da ya daha güzel yerler açarsa ki açacak da

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

@gfhy farkındayım puanımız çok iyi yazık etmiş oluruz ama tekrar da hayal kırıklığına uğramak istemiyoruz açıkçası

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

@uslu puanım 81 civarı işte o aralar sıralamam da ilk 20 de tercih yapıp yapmama aşamasında çok kararsızım sen ne yapacaksın yazacakmışız ?

gfhy
gfhy
6 yıl önce

@S.ozdemir senin siralaman kac

ferid
ferid
6 yıl önce

Haziran alımları için kurumlar nezdinde yürütülecek çalışmalarda kültür bakanlığı malum ilk sırada.

Bence ikinci sırada her şeye rağmen tapu olmalıdır.Bir problem var belli ki TKGM karar verme mekanizmasında.Gerek TKD gerek hocalarımız gerekse diğer mesleki organizasyonlar sağduyulu ve sabırlı bir perspektifle çözebilirler tapudaki arşiv memuru sorununu diye düşünüyorum.Çünkü arşiv memuru açığı çok fazla.Tapudaki işlem yoğunluğu herkesin malumu.İşlem hızını ve İşlem kalitesini arttırmak için tapu son dönemlerde güzel işler yapıldı.Ama tapudaki yöneticilerde çok çok iyi bilirler ki bilgiye ve belgeye hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmak tapu sicil arşivlerinden dolayısıyla arşiv memurlarından geçer.

Yani kurumun,hem çok önemsediği toplam kalite yönetimi hedefleri, hem stratejik planlaması çerçevesinde hem de gelinen noktada söz konusu hız ve kalitenin tapu arşivlerini geliştirmekten ve bilgi ve belge yönetimi teknolojilerini profesyonel arşivciler eliyle kullanmaktan başka bir seçeneğinin kalmadığının artık farkına varması ve arşiv memuru alımlarını tekrar başlatarak yarım bıraktıkları işi tamamlamaları noktasında ikna edilmeleri gerekiyor.Bunun böyle olduğunu kendileri de ciddi anlamda farkındalar.Mantıklı bir başka yol da yok zaten.Bize gelen arşiv memurları kütüphanelere geçiyor başka kurumlara kaçıyor savunmasının da makul hiçbir izahı yok.

Bilgi teknolojilerini geliştirerek önemli mesafe aldılar ama fiziksel arşivlerindeki yapısal sorunları sadece bilgi teknolojileri yöntemleriyle çözmeleri imkansız.

Kendileri gene aynı şekilde arşiv memurları eliyle tapu arşivlerinin nereden nereye geldiğini teslim ediyorlar.O zaman neden tapu arşiv memuru alımını kesti sorusu daha da anlam kazanıyor.Konu mutlaka tartışılmalı,sorgulanmalı olayın mutlaka takipçisi olunmalı.

Üçüncü kurum bence SGK olmalıdır.Aynı durum SGK ‘da mevcut.Onlarda bilgi teknolojisini çok yoğun olarak kullanmaya başlayan ve devlet kurumları içinde sınıf atlamış bir kurum.Ama çok büyük hacimli(Aynı tapu gibi)fiziksel arşivlerini yapılandırma noktasında ve dijitalleştirme çalışmalarında BBY mezunlarına çok ciddi anlamda ihtiyacları var.

Büyük dijitalleştirme projelerine hazırlanıp (ki bu projeler defalarca basına yansıdı) her seferinde başarısız olarak bu girişimleri iptal etmek zorunda kalıyorlar.Nedeni basit.BBY mezunu istihdamları sıfıra yakın çünkü.İşi bilmiyorlar.Bilenleri istihdam etmiyorlar.Çar çur olan zaman ve devletin parası.

@cevat nickli arkadaş da yazmıştı bu konuları aynen,harfiyen katılıyorum yazdıklarına.

RFID
RFID
6 yıl önce

81 puana yazık valla bitek kalkınma bakanlığı var onuda ya ayvaz ya ismail can yazacak oyüzden boşa kendimizi yormayalım

ferid
ferid
6 yıl önce

https://www.bbyhaber.com/bby/2014/11/20/ix-arsivcilik-gunu-27-kasim-2014/

Arşivcilik günü ilgili bir programdan söz ediliyor bu linkte.

Düzenleyenler devlet arşivleri ve türk arşivciler derneği.

Devlet arşivlerinin her vesile ile çalıştığı temas kurduğu kurumlara BBY mezunu arşivci istihdamı noktasında tavsiyelerde bulunduğu söyleniyor,yazılıyor.Belediyelerle,adalet bakanlığına,sağlık bakanlığına ve diğer bakanlıklara ve müdürlüklere böyle tavsiyeler verdiği kulaklara geliyor.

Türk arşivciler derneğinden bu kadro meselesinde neden katkı gelmez ses çıkmaz anlamak mümkün değil.Yoksa böylesi girişim ve çalışmaları var da bizler mi duymuyoruz.Eğer bir şeyler yapılıyorsa neler yapıldığını bilmek istiyoruz.Yok eğer bu derneğin bu konu ilgisi dışında ise onu da bilmek istiyoruz.

gfhy
gfhy
6 yıl önce

@Bby40 nereleri yazacagina bagli.sahsen erzurum u yazarsan gelme ihtimali yuksek ha puanina yazik etmis olur musun bence evet.cunku acilan kadrolarda bir tek ankara ic acici duruyor

metehan
metehan
6 yıl önce

ya arkadaş torpilin varsa hiçbir şey imkansız değildir torpili olan yazsın memurluğu ne diyeyim ama torpilin yoksa daha çok beklersin

Uslu
Uslu
6 yıl önce

@Bbby40 tam puan ve sıralama nedir sakıncası yoksa. benimde o civarda da. önümüzdeki kişilere bağlı. Eğer birileri ben illada tercih vermem diyorsa yerleşebiliriz.

gfhy
gfhy
6 yıl önce

@Uslu bu acilan kutphaneci kadrolarinin hepsini yazacak misin? Yoksa bekliycek misin hazirani? Beklemek daha mi mantikli sence? Fikirlerin neler bize de yardimci olur musun.hem siralamasi yuksek biri olarak nereyi yazacagin h de dusuncelerin ben ve arkadaslarim icin onemli olabilr diye dusunuyorum

gfhy
gfhy
6 yıl önce

Bizzat tanidigim var memurluktan kutuphanecilige gecen.okadar israr ettim nasil gectin diye soylemedi muhtemelen torpille gecti

Uslu
Uslu
6 yıl önce

@Metehan geçiş imkansız demişsin bu yanlış bilgi. Ne çok zor ne çok kolay. Admine sorabiliriz onunda bilgisi vardır.

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

81 puan ile 4 kadrodan birine Yerleşme şansımız ne kadar olur ki arkadaşlar

Uslu
Uslu
6 yıl önce

Ben geçilebiliyor dedim ki geçenlerde var. Kolay yada zor demedim. Ayrıca bu tercih meselesi. Puanın iyiyse risk alabilirsin(bence bu da mantıklı değil) ama değilse denenmeli. Benim dediğim bu. Neyse umarım bizim için hayırlısı olur. Ben böyle düşünüyorum.

metehan
metehan
6 yıl önce

memurluktan kütüphaneye geçiş imkansız kim bunu diyorsa kendini kandırıyor demektir.

Elzm
Elzm
6 yıl önce

Memurluktan kütüphaneciliğe geçişin ben de kolay olmadığını biliyorum. Çok net bilen arkadaşlar bilgi verirse daha iyi ama kurumların bunu talep etmesi gerektiğini hatta sırf bu yüzden istifa edip tekrar hazırlanan arkadaşlar olduğunu bildiğimi söyleyebilirim.

metehan
metehan
6 yıl önce

uslu sen memurluktan kütüphaneciliğe geçiş kolay diyorsan çok yanılıyorsun ben hiç memurluktan kütüphaneciliğe son yıllarda geçen duymadım ben de araştırdım çok zor olduğunu söylediler haziranda sadece kültür bakanlığı 40 kütüphaneci alacak kasıma yetişmemiş haziranda olacak demişler üstüne 20 tane de üniversitelerden gelir diğer kurumlar ile birlikte ben 80 civarı bir rakam bekliyorum ama tabi herkesin kendi tercihi isteyen memurluk da yazar.

Uslu
Uslu
6 yıl önce

@elzm umarım dediğin gibi olur. Ancak şu 75-85 arasında ortalama 200 kişi var zaten. 4 atama boyunca 200 kişi alacaklar mı acaba? Geçmiş yıllarda bile en fazla kaç kişi aldıkları belli. Memur olup 1-2 yıl içinde Kütüphaneci kadrosuna gecilebiliyor. İlk 20 de değilsen ikinci atamada da muhtemelen istediğin yerlere giremeyeceksin. O yüzden yüksek puanlarla dolacağını düşünüyorum 9 kadronunda.
düşün İstediğimiz 40 kadro onu bile vermediler üstelik böyle bir açık vardı ve kendileri bile belirtmişlerdi takip etmişsen. Haziran atamalarında 40 kişi olsun diyelim bunun kaçı kütüphaneci olur acaba.
Karamsar olmayalım tabi ama örgütlü değiliz. Kimsenin bir şey yaptığı yok. Bir toplanıp aramızda bir temsilci seçip Meclise bile gidemedik. Hani önemli biriyle görüşmek için. Meslektaşlarımız Kültür ve Turizm Bakanına bir twit bile atma hassasiyeti göstermiyorlar maalesef. Kütüphanelere taşeron yolla dışardan memur alıp duruyorlar. Kütüphaneci almak onlar için masraflı ve çok hayati bir şey değil. Ben şahsen #Kutuphanecilerkadroistiyor hastagına arkadaşlar mesaj atarsa meclise gidecek grup içinde yer almayı isterim. Bu konuda benimle iletişime gececek her arkadaşlar birşeyler yapmaya hazırım.
Biz atamalardan önce herhangi bir çalışma yapmadık yine böyle olmaz ya çok az kadro vermezler diye düşündük sonunda olanları gördük.
O yüzden gerçekci olup durumumuza bir çözüm bulmalı en azından denemeliyiz.

s.özdemir
s.özdemir
6 yıl önce

Metehan o duyum inşallah doğru çıkar bekleyip göreceğiz tabi. ben de çok kararsızdım ama bekleyeceğim haziranı. Kasımdan daha iyi sonuçlar olacağını düşünüyorum. Bazı şeyler için risk almak lazım hem

metehan
metehan
6 yıl önce

benim puanım 75 düz memurluk yazmayacağım arkadaş o kadar da değil daha 3 atama var bir kere haziran atamasının bundan az olması mümkün değil ayrıca haziranda kültür bakanlığının 40 kütüphaneci alacağı duyumunu aldım bekleyeceğim .

elzm
elzm
6 yıl önce

Maliye bakanının sözleriyle moralleri bu kadar bozmanın yanlış olduğunu düşünüyorum zira bizim bakanlıktan istediğimiz kadro binler on binler değil zaten. Sayımız az, beklediğimiz kadro da az haliyle. Kasım atamaları için 80 kütüphaneci deselerdi durumumuz çok farklı olurdu. Şu an için tek avantajımızın sayımız olduğunu düşünüyorum. Ayrıca haziran içinde 20-30 gibi bir atama değil daha rahatlatacak rakamalar olacağını düşünüyorum. Seçim öncesi birçok alanda kadroların kısıldığı kanaatindeyim ben de çünkü. 75-85 aralığında bi insan daha ilk atamalardan neden memur olmak istesin ki? Bu kadar karamsar olmayalım lütfen daha yeni mezun sayılırız, eğitimini aldığımız hak ettiğimiz işi yapmak bizim de hakkımız, önümüzde tekrar atamalar var. 75 üzeri için kütüphanecilikte şansımız olduğuna inanmak istiyorum.

Uslu
Uslu
6 yıl önce

@gfhy Benim sıralamam 21. Merkez bankasını aradık. Biz bilerek sayı vermedik dediler. 15 kişi içinde ihtiyaca göre alacaklarmış
Maliye Bakanı Şimşek : 2015 yılında sadece 80 bin civarında kadro açılacağını söyledi. Bu sayılar net çünkü önceden hazırlıyorlar.
Bu 80 binin 40 bini Asker ve Polis. Görende diyecek savaş var.
Geriye kalan 40 bini öncelikle ve çoğunlukla Sınıf öğretmenleri ve Sağlıkçılar olacakmış.
Ayrıca bizi ilgilendiren açıklama şu: Bazı bakanlıklara belki hiç kadro vermeyebiliriz dedi. Bu ciddi bir açıklama. Kütüphanecileri önemsiyorlar mı sizce? Sanmıyorum gerçekten arkadaşlar durumumuz kötü eğer sosyal medyada, eylemde, yada meclise gidip görüşmeler yapmazsak; hakkımızı istemezsek gerçekten çok az kadro açılacak yani açılmayada bilir. Açılsa da Kültür Bakanlığından almayabilir. Yani Kütüphaneci değil memur alabilirler.
Zihniyet şu : Neden Kütüphaneci alalım memur aynı işlevi görmüyor mu? Ne yapıyor bu Kütüphaneciler. Biz bize verilen değerin farkında olalım kimsenin bizi taktığı yok.
Tehlike büyük vallahi

metehan
metehan
6 yıl önce

ben 80 üstünün orayı yazacağına inanmıyorum göreceğiz

Bbby40
Bbby40
6 yıl önce

@metehn
Affetmezler kesin yazarlar

gfhy
gfhy
6 yıl önce

Uslu ve gamze siralamaniz kac arkadaslar sakincasi yoksa tabi merak ettim.bu arada merkez bankasinin kac kisi alacagi hakkinda kimsenin bilgisi yok sanirim.@metehan gumushaneli birisi varsa yazar ya da civar illerde ikamet eden birisi

Uslu
Uslu
6 yıl önce

Valla öyle görünüyor ki sıra 20 ye bile gelmeyecek. Ben bu 9 kadronun da en az 80 puanla dolacağını düşünüyorum. Mehmet Şimşek’in açıklamaları hiç iç acıcı değil. Haziran ayında da en fazla 20 kadro bekliyorum. Zor karar vermek. Böyle büyük bir riske girip tercih vermemek gerçekten de çılgınlık gibi duruyor.tekrar hayal kırıklığı yaşama olasılığımız yüksek. Bu Merkez Bankası kaç kişi alacak acaba başvuracağım bende. Aldığımız puan işe yarasın bari yoksa mecburiyetten yazabilirim. Merkez Bankası ile ilgili fikri olan var mı acaba?

metehan
metehan
6 yıl önce

şu gümüşhaneyi yazacak var mı ben onu merak ediyorum

gamze
gamze
6 yıl önce

teşekkürler sizler için de hayırlısı olsun inş.

gfhy
gfhy
6 yıl önce

Ozaman haklisin @gamze. Hakkinda hayirlisi olsun rabbim gonlune gore versin

Gamze
Gamze
6 yıl önce

İzmitteyim şuan eşim de memur o izmitte ankarada ailem var en azından en mantıklısı yazmak sanırım

Gamze
Gamze
6 yıl önce

Teşekkürler arkadaşlar evet ilk 50 içindeyim ama şuan devletin ne yapacağına güvenemiyorum gönülden istediğim tabiyki kütüphaneci olmak ama bu işin sonunda risk alıpta seneyede boştada kalmak istemiyorum çok kararsızım oyüzden.Keşke herbirimize yeticek kadro açılsada gönlümüzce işimizi yapabilsek.

gfhy
gfhy
6 yıl önce

Ama hamileyim demissin eger ankara da ikamet ediyosan da yaz derim.2015 alimiyla ilgili duyuruyu da suan okudum.@gamze ankara icin kapisan cok olacaktir zaten cunku diger kadrolar da tayin yok universiteleri kast ediyorum

gfhy
gfhy
6 yıl önce

Ilk 50 kisi icindeysen bekle derim illaki atanacaksin cunku.en azindan icine sinen bir yer olur.nacizane fikrimdir @gamze

sblnt2401
sblnt2401
6 yıl önce

Merhaba arkadaşlar. Maliye Bakanını bugünkü açıklamalarının küçük bir bölümünü paylaşacağım Sizinle:

Bazı kurumlara personel alınmayacağını kaydeden Şimşek, “2015 yılında kamuya 74 bin personel alınacak. Bunların 30 bini polis, doktor vs. Geriye 40 bin kadro kalıyor, bunlarında büyük bölümünü öğretmen ve sağlıkçılar oluşturacak. Geriye çok fazla kadro kalmıyor bu nedenle belki bazı kurumlara hiç personel alınmayacak” diye konuştu.

2015 Hiç iç açıcı olmayacak durum ortada maalesef.

şakir
şakir
6 yıl önce

@gamze benim görebildiğim kadarıyla Ankara kadrolarının hepsi taşra teşkilatı olan kurumlar.Yani araştırman lazım gene de ama tayin problemi olmaz gibi duruyor makul süreler sonunda.İyice araştırman gerek yönetmeliklerini falan.Duyduğum çok önemli bir olumsuzluk yok.Teknolojiyi iyi kullanan bir kurum.Tüm kurumlar için şöyle bir hüküm var 657 de”Müdürünün verdiği diğer işleri yapmak”mealen bu.Bu hüküm varolduğu müddetçe teorik olarak kendi işini yapma garantin mutlak anlamda yok hiç bir zaman.Beklemek artık bu saaten sonra risk almak demek.Tartışmaları izliyorsunuzdur.Risk alabilenler bekleyebilir bence.

donovan
donovan
6 yıl önce

haziranda 45-50 kadro olur tahminim.

Gamze
Gamze
6 yıl önce

İyi günler arkadaşlar birşey sorucaktım spor genel müdürlüğü nasıl bir kurumdur kendi işimizi mi yapıcaz sizce hazirandaki alımları beklemek daha mı iyidir şuan hamileyim hemen yazıp gitsem mi bilemiyorum puanım iyi gibi sizce beklemeli miyîm?

s.özdemir
s.özdemir