Hastanelere kütüphane kurulacak-Konya

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Konya Kitap Okuyor Platformu arasında imzalanan protokol anlaşmasına Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Ahmet Ergin, Konya Kitap Okuyor Platformu Başkanı Hikmet Yılmaz ve platform üyeleri katıldı. Konya Kitap Okuyor Platformu Başkanı Hikmet Yılmaz “Platform olarak, hastanelerde hastalarımızın poliklinik sırasında veya sonuçları beklerken geçen zamanlarını kitap okuyarak değerlendirmeleri için Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile protokol imzalamış bulunuyoruz.

İnşallah gücümüzün yettiğince Konya il ve ilçelerindeki Devlet Hastanelerinin tamamında kütüphane kuracağız” dedi. Konya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu ise “Şimdi işin içinde kitap okumak olunca tabi bizim için bu çok önemli. Çünkü dinimizin ilk emri bizlere oku olmuştur. Kitap okumayla ilgili bu projeyi ben sonuna kadar destekliyorum” ifadelerini kullandı. Protokol imzasından sonra Bekerecioğlu ve Konya Kitap Okuyor Platformu üyeleri kurumda çalışan personellere kitap hediye ettiler.

Kaynak: http://www.memleket.com.tr/

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP