2013 EMSS (Engelli Memur Seçme Sınavı) Tercih Kılavuzu-BBY Kadrolar

2013 EMSS tercihleri 8 Mart 2013 tarihinde sona ereceği duyurulan tercih süresi, düzenlemeler nedeniyle adayların tercihlerini  yeniden değerlendirmeleri için ek süre tanınmasını sağlamak amacıyla, 11 Mart 2013 tarihi saat 23.59’a kadar uzatılmıştır.2013 EMSS (Engelli Memur Seçme Sınavı) kadroları açıklanmıştır. Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Bölüm mezunlarına; 4 adet arşiv memuru ve 2 adet kütüphaneci olmak üzere toplam 6 EMSS kadrosu açılmıştır; bunların 4 tanesi sadece 4099 (Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak), 1 tanesi sadece 4101 (Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programından mezun olmak) ve 1 tanesi de hem 4099 hem de 4101 kodlarına ayrılmıştır.

2013 EMSS (Engelli Memur Seçme Sınavı) BBY Kadrolar
KURUM ADI KADRO UNVANI-YER Sınıf Der. Ad. Nit.1 Nit.2
GENELKURMAY BAŞKANLIĞI KÜTÜPHANECİ-ERZURUM TÜM İLÇELER Taşra GİH 8 1 4099 4101 7225
DEVLET OPERA VE BALESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KÜTÜPHANECİ-MERSİN AKDENİZ Taşra TH 9 1 4101
BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU BAŞKANLIĞI ARŞİV MEMURU-İSTANBUL BEŞİKTAŞ Merkez GİH 9 1 4099
BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU BAŞKANLIĞI ARŞİV MEMURU-ANKARA ÇANKAYA Merkez GİH 9 3 4099
NOT: GENELKURMAY BAŞKANLIĞI​ Kütüphaneci Kadrosunun Sınıfı GİH Görünmektedir.
Kaynak: 2013 ÖMSS Tercih Kılavuzu

Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS’ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisans mezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması ve Kura Usulü Yapılacak Yerleştirmede tercih yapılabilmesi için 14-25 Mayıs 2012 tarihlerinde Merkezimize başvuru yapılmış olması gerekmektedir.

2013-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda yer alan kadroları, 2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda yer alan herhangi bir kadroya Merkezimiz tarafından yerleştirilen adaylar tercih edemeyeceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 28 Şubat-11 Mart 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. İsteyen adaylar, kılavuzda yer alan ”TERCİH LİSTESİ”ni doldurup bir ÖSYM Sınav Koordinatörlüğüne giderek de, yapmış oldukları tercihlerinin 3,00 TL ücret karşılığında ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından sisteme kaydedilmesini sağlayabileceklerdir. ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine tercih işlemi için gitmeden önce adayların TERCİH LİSTESİ’ni doldurmuş olmaları gerekmektedir. TERCİH LİSTESİ”ni doldurmayan adayların, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından tercihleri alınmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

2013-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

2018/2 BBY EKPSS kadroları açıklandı

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik ile buna bağlı …

4 Engelli Kütüphaneci kadromuz boş kaldı

2018 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme: EKPSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçları Açıklandı. 2018 …

Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP

6 yorumlar

 1. Avatar
  sencer bektaşer

  özürlü memur sınavı dan 77 puan aldım atanamadım 1 yıldan beri bekliyorum evde kafamı yicem bir ümit verdiniz arkasında durmuyosunuz

 2. Avatar

  Sultan Hanım,

  Yorumunuzda belirtmiş olduğunuz telefon numaranız silinmiştir; lütfen özel bilgilerinizi hiçbir yerde belirtmeyiniz.

  Ayrıca, bu bir sınav değildir; tercihtir ve şu ekildedir: “İsteyen adaylar, kılavuzda yer alan ”TERCİH LİSTESİ”ni doldurup bir ÖSYM Sınav Koordinatörlüğüne giderek de, yapmış oldukları tercihlerinin 3,00 TL ücret karşılığında ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından sisteme kaydedilmesini sağlayabileceklerdir. ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine tercih işlemi için gitmeden önce adayların TERCİH LİSTESİ’ni doldurmuş olmaları gerekmektedir. TERCİH LİSTESİ”ni doldurmayan adayların, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından tercihleri alınmayacaktır.”

 3. Avatar
  sultan yılmaz

  ben nasıl kayıt olacagımı bilmiyorum bana bilgi verirmisiniz
  telefon numaram …… lutfen yardım edin bu sınava kayıt olmam gerekiyor

 4. Avatar
  GÜLSEMİNAdınız ...

  merhaba ben gülsemin arkadaşlar sabrın sonu selamet olur muu bakalım dualaşalım inşallah olur bu seferki tercihlerde

 5. Avatar

  valla ben sıkıldım artık hemde ilk okul mezunlarını hiçe sayıyorlar sekiz bin kişiden en fala yüz kişi alınacak benim verdiğim para boşa gidecek yine olan bizlere oldu devlet kasayı doldurdu

 6. Avatar

  3-5 3-5 artık 2019 sene sonra yerleştirmeler biter