TKD Başkanı THS’de yaşanan son gelişmelere dair açıklama yaptı

Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) Başkanı Ali Fuat KARTAL, Teknik Hizmetler Sınıfı’nda (THS) yaşanan son gelişmelere dair açıklama yaptı. İlgili açıklama:

Bildiğiniz üzere yan ödeme kararnamesi yayımlanmadığı için birtakım sıkıntılar yaşanmakta. Hatta bazı kurumlar bunu fırsat bilip, adeta kütüphaneci düşmanlığı yaparcasına kanunen hak ettiğimiz hakkı elimizden alma çabası içerisine girdiler. Bu konuda hakkımızı alıncaya kadar her türlü platformda hak mücadelesine devam edeceğiz.

Cumartesi Kültür Sanat Sen’den ve kütüphaneci arkadaşlarımızın da katıldığı bir toplantı yaptık. Geçen hafta maliye ile görüşmemden de aldığım bilgiler doğrultusunda, artık yapılacak olan Bakanlar Kurulu Kararı ile yeni bir Yan Ödeme Kararnamesinin çıkmasını sağlamak, aynı zamanda Kültür Sanat Sen ile birlikte gerekli hukuki mücadeleye başlama kararı aldık ve görüşmelere başladık.

Saygılarımla.

Ali Fuat KARTAL

Genel Başkan

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle