10.Atatürk Çocukları Kütüphanesi Açıldı

Seferihisar Belediyesi ve Köy Çocukları Kütüphaneleri Oluşturma Kültür Sanat ve Dayanışma Derneği tarafından Seferihisar’ın Orhanlı köyünde ‘Atatürk Çocukları Kütüphanesi’ kuruldu.Törenle açılışı yapılan kütüphanenin sorumluluğuna emekli öğretmen Osman Önder getirilirken, kütüphanenin masa ve sandalye ihtiyaçları hayırsever Ömür Önder tarafından karşılandı. Kütüphanenin Türkiye genelinde 10. Atatürk Çocukları Kütüphanesi olduğu belirtildi.

Gazeteci Can Dündar’ın da katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, okumanın önemini vurguladı. Soyer, ‘Vizontele filminde köyde açılan kütüphaneyi hatırlıyorum. Dört dörtlük bir kütüphane, ama gidip kitap okuyan yok. Bu kütüphane böyle olmasın, Orhanlı halkı bu değerli hazineye sahip çıksın. Orhanlı’lı çocuklar buradan aldıkları bilgilerle aydınlık geleceğe ulaşsın ve ülkemizin aydınlık gençleri olsun’ dedi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Soyer, Can Dündar ile birlikte kütüphaneyi gezdi. Dündar, kütüphanede kendisine ait olan kitapları imzaladı. 

Kaynak: http://www.haberler.com

Yazar Profili

BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle