Kültür ve Turizm Bakanlığı 58. Kütüphane Haftası Kutlama Programı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek 58. Kütüphane Haftası Açılış Programı ve Ödül Töreni; 28 Mart-03 Nisan 2022 tarihleri arasında, “Kütüphanede Hayat Var” ana temasıyla, Ankara CSO Tarihi Salon’da kütüphaneciler, araştırmacılar, akademisyenler, yayıncılar, yazarlar, yerel yönetimler, meslek birlikleri temsilcilerinin katılımları ve Sayın Bakanımız Mehmet Nuri ERSOY’un açılış konuşmaları ile gerçekleştirilecektir.

Programa Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Açılış Programı ve Ödül Töreni’nde okuma kültürünün yaygınlaştırılması, kitap okuma ve kütüphane kullanma alışkanlığının geliştirilmesi adına değerli çalışmalar yürüten kişi ve kurumlara aşağıda belirtilen kategorilerde 12 ödül takdim edilecektir.

  • Yılın Okuru Ödülü
  • Yılın Kütüphanesi Ödülü
  • İsmail Saib Sencer Yılın Kütüphanecisi Ödülü
  • Yılın İş Birliği Ödülü
  • Yılın Kütüphane Dostu Belediyesi Ödülü
  • Yılın Kütüphane Dostu Yöneticisi Ödülü
  • Yılın Okuma Kültürünün Gelişimine Katkı Ödülü
  • Yılın Yenilikçi Fikri Ödülü
  • Ali Emiri Efendi Onur Ödülü

29 Mart 2022 Salı Günü, İstanbul Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesinde; Azerbaycan, Arnavutluk, İngiltere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Macaristan’dan konukların katılımı ile “Kütüphanede Hayat Var” adlı panel düzenlenecek; kütüphanecilik alanında yaşanan gelişmeler, güncel konular uluslararası boyutta ele alınacaktır.

Hafta etkinlikleri, Mamak Belediyesi iş birliği ile 31 Mart-01 Nisan 2022 tarihlerinde, Ankara Mamak Musiki Muallim Mektebi’nde düzenlenecek olan paneller, söyleşiler, müzik dinletileri ve atölyeler ile tamamlanacaktır.

 

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Ertuğrul Çimen, IFLA 2023-2025 dönemi başkanlığına aday oldu

14 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında 2023-2025 yılları için yapılacak Başkanlık seçiminde Türkiye’den MEF …

İstanbul Medeniyet Üniversitesi (Mülakatsız) 1 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 14 Haziran 2022

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Sözleşmeli …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x