İbradı’da Etkinlikleriyle Hızına Yetişilemeyen Kütüphaneci İş Başında

  İbradı İlçe Halk Kütüphanesi’nde çalışan Oğuz Kuru göreve başladığı tarihten itibaren İbradı’da daha önce aktif olmayan İbradı İlçe Halk Kütüphanesi’nde büyük bir farkındalık göstermekte olduğu herkesçe bilinmektedir. Kendi imkanlarıyla gerçekleştirip, köylere kütüphane hizmeti sunma başarısı gösterdiği “Kainatın Başkenti İbradı Okuyor Projesi” ile Ormana, Başlar ve Ürünlü mahallelerine gezici kütüphane hizmeti sunmuştu. Çalışkan kütüphaneci daha sonra İbradı Belediyesi ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği 1. İbradı Çocuk Oyunları Şenliği ile 146 çocuğu kütüphanede toplamayı başardı.

 En son 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası Etkinlikleri kapsamında sırasıyla 12 Temmuz Pazartesi günü fotoğraf sergisi ,13 Temmuz Salı İbradı Gitar Topluluğu konseri, 14 Temmuz Çarşamba Açık Hava Film Gösterimi etkinliği ile bu hafta 168 kişinin kütüphaneye gelmesini sağladı.

        Artık etkinlikleri ile kendine yetişilemeyen kütüphaneci unvanını alan Oğuz Kuru, 15 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamında da İbradı Cumhuriyet Meydanı’nda  fotoğraf sergisi açtı. İbradı Kaymakamı Sn. Mehmet Gündoğdu, İbradı Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Çavuşoğlu, İbradı Ak Parti İlçe Başkanı Hatice Sekmen ve İbradı halkının gezdiği sergi vatandaşlardan büyük bir takdir topladı. 15 Temmuz etkinlikleri  boyunca İbradı’da ilk defa bir fotoğraf sergisi kurulduğunu söyleyen vatandaşlar kütüphaneci Oğuz Kuru’ya çok teşekkür etti. 1 Temmuz – 15 Temmuz 2021 tarihleri arasında İbradı’da tam bir kültür şöleni oluşturan Oğuz Kuru’nun çalışmalarının artarak devam etmesi bekleniyor.

Kaynak

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

Bilgi Dünyası Dergisi: Cilt 22, Sayı 1 (2021) yayınlandı

Bilgi Dünyası Dergisi’nin 2021 yılının ilk sayısı yayınlandı- “Cilt 22 Sayı 1 (2021)”

Türk Kütüphaneciliği Dergisi: Cilt 35, Sayı 2 (2021) yayınlandı

Türk Kütüphaneciliği (TK) Dergisi’nin 2021 yılı 2.sayısı yayınlandı.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x