Çankırı Karatekin Üniversitesi Kütüphanesine Büyük Kitap Bağışı

Ankara Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi tarafından üniversitemiz kütüphanesine yaklaşık 3.500 kitap bağışlandı.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığınca teslim alınan bağış yayınların tüm kütüphane yöneticileri ve personeli tarafından ivedilikle ön tasnif işlemleri yapılmış ve en kısa sürede de kullanıcıların hizmetine sunulması için teknik işlemleri başlatıldı.

Bağışlayıcılar tarafından özenle seçilmiş ve hiç kullanılmamış bu seçkin kitap koleksiyonun muhtevası başta Temel İslam Bilimleri, Hukuk, Edebiyat, Felsefe ve İktisat konularından oluşmaktadır. Söz konusu koleksiyon, özellikle üniversitemizin yeni açılan bölümleri için kütüphanemizin çekirdek koleksiyonunun oluşturmasında önemli bir boşluğu dolduracak niteliktedir.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi bu hayırlı işe vesile olan başta Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi müdürü Sayın Ahmet Çakmak’a, kütüphanenin değerli çalışanlarına ve aracılık eden kişilere müteşekkir olduğunu ifade ettti.

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Çankırı Karatekin Üniversitesi BBY’den Ankara gezisi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi ve Yaşam Boyu Öğrenme Topluluğu; Ankara Başbakanlık Devlet …

Çankırı Karatekin Üniversitesi BBY Topluluğu 3. Kütüphane Açılışını Gerçekleştirdi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgi Belge Yönetimi Yaşam Boyu Öğrenme Topluluğu, 3’üncü Kütüphane Açılışını Mareşal Çakmak …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x