T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu – 4 Kütüphaneci – 1 Arşiv Uzmanı İlanı | Son Başvuru: 04 Aralık 2020

K‍ültür ve Turizm Bakanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ve bünyesinde bulunan Atatürk Araştırma Merkezi, Türk Dil Kurumu, Atatürk Kültür Merkezi ve Türk Tarih Kurumunda istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi ve 6 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe sokulan ‘Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ dâhilinde çeşitli unvanlarda toplamda 42 adet sözleşmeli personel alacak. Bu alım içerisinde 1 Arşiv Uzmanı ve 4 Kütüphaneci Bilgi ve Belge Yönetimi mezunları içerisinden alınacaktır. 

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

a)  657  sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde paylaşılan genel koşulları taşımak.
b) Kütüphaneci, Arşiv Uzmanı, Büro Personeli (1), Büro Personeli (2),  Büro  Personeli  (3),  Mütercim-Tercüman, Diğer  Teknik  Hizmet  Personeli  unvanlı  pozisyona  başvuruda bulunacaklar adına lisans seviyesinde 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Sıralamada 2020 KPSSP3 puanının esas alınacağı belirtildi.
c)   Dizgi   operatörü ve Programcı unvanlı   pozisyonlara   başvuruda bulunacaklar adına   önlisans seviyesindeki 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Sıralamada 2020 KPSSP93 puanının esas alınacağı bildirildi.
ç) Teknisyen unvanlı pozisyona başvuruda bulunacaklar adına ortaöğretim seviyesinde 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Sıralamada 2018 KPSSP94 puanının esas alınacağı açıklandı.?d)  Başvuruda bulunacakların  durumunun;  657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanununun  4/B maddesi dâhilinde ‘Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi  sebebiyle kurumları tarafından  sözleşmelerinin  feshedilmesi  ya da  sözleşme  zamanı içinde Cumhurbaşkanı  kararı  ile  paylaşılan istisnalar  dışında  sözleşmeyi  tek  taraflı  feshetmeleri  durumunda, fesih  tarihi itibarıyla 1 sene geçmediği sürece kurumların sözleşmeli  personel  pozisyonlarında istihdam edilemezler’ hükmüne uygun olanlar.
e)  Herhangi  bir  Sosyal  Güvenlik  Kurumundan  emeklilik  ya da  yaşlılık  aylığı  almayanlar.

BAŞVURU ŞARTLARI VE İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

 

 

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

İstanbul Medeniyet Üniversitesi (Mülakatsız) 1 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 14 Haziran 2022

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Sözleşmeli …

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 5 Kütüphaneci Alımı | Son Başvuru: 01 Temmuz 2022

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek …

Abone ol
Bildir
guest
61 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
İatanbullu
İatanbullu
1 yıl önce

Ben cimere yazdım arkadaşlar az önce İnş böyle tepki gösterenler atanmak iÇin emek gösterenler atanır bir an önce

Aysegul
Aysegul
1 yıl önce

Arkadaslar saat 8 de twiterda #bbykadroistiyor hastag ile sesimizi duyuralim

Aysegul
Aysegul
1 yıl önce

Arkadaslar herkes cimere yazsin kadro taleplerini isteklerini en azindan belki sesimizi duyarlar

Librarian
Librarian
Yanıtla  Aysegul
1 yıl önce

Bu akşam etkinlik var. Herkesi bekliyoruz arkadaşlar.

mordorlu
mordorlu
1 yıl önce

@Bilgi Mühendisi siz kimsiniz acaba? Hâlâ altı boş argümanlarla yorum yapabiliyorsunuz..
Gerçekten çok merak ediyorum hangi kurumdan ve ya unvandan aldığınız cürret ile böyle yorumlar yapabiliyorsunuz? Yetginseniz lütfen bu yetkinliğinizi bizimle de paylaşınız ki size olan güven ve ya sabrımız artsın.

Aysegul
Aysegul
Yanıtla  mordorlu
1 yıl önce

Artik 1. Alimlar bitti arkadaslar sonraki kalan atamalar icin sesimizi duyuralim hep beraber olup twiterda etkinlik yapalim cimere yazalim kultur turizm bakanligina bu sekilde birlik olursak sesimizi duyurabiliriz aldigimiz puanlarin hakkini arayalim

Bilgi Mühendisi
Bilgi Mühendisi
1 yıl önce

Pandemi sadece bizim bölümü değil
bir çok bölümü vurdu. Bir çok kurumda esnek çalışma var bu esnek çalışma nedir biliyorsunuz herhalde. Beş kişi çalışıyorsa bunlardan üçü evde geriye kalan iki kişi çalıyor.
Okullar kapalı, üniversiteler kapali, bir çok yayın evi kapanıyor insanlar haftanın yarısı içerde ..
36 kişi mezsuna tekrar gelmek gerekirse bu konuyla ilgili kurumlardan kadro talebi oluyor ve bunlar bir havuzda toplanıyor ve ona göre talepler karşılanıyor. Bu atama için iyi talepler oluştu ama malesef pandemi dönemi ağırlaştı .. Pandemi daha öncede vardı diyen arkadaşa söylüyorum bir ay onceki verilere ve sosyal hayat nasıldı bir git bak istersen!!
Körü körüne sırf atanma hırsıyla ve bencilce yaklaşımlar hic kimseye fayda sağlamaz.
Sosyal hayat normale dönerse atanma konusunda güzel gelişmeler muhakkak olacaktır. Herkese iyi seneler diliyorum sağlıcakla kalın.

Aysegul
Aysegul
Yanıtla  Bilgi Mühendisi
1 yıl önce

Ne alaka bencillikle yani kusura bakmada verdigin sayi tutmayinca ortaliga saldiramazsin gel burda yok soyle alim var yok boyle kesin olmayan bilgilerle insanlara umut vadediosun sonra bencilsin diyorsun bilgi sahibi olmadigin konu hakkinda ortaliga bilgi sacma istersen

Bilgi dünyası
Bilgi dünyası
1 yıl önce

Admin neden insanların fikirlerini özgürce yansıtmasina engel koyuyorsunuz ?!
Bir çalışma yapmasiniz yapanlara da engelsiniz !!!

BBY Haber
Yönetici
Yanıtla  Bilgi dünyası
1 yıl önce

Neden bahsediyorsunuz, kimsenin fikrine engel olmuyoruz, olmadık da bu zamana değin..

Mesajlarınızı onaylamak için bizim de zamana ihtiyacımız var o kadar. İlginize teşekkür ederiz.

Bilgi Mühendisi
Bilgi Mühendisi
1 yıl önce

Sayın admin yazdığım mesaji neden onaylamiyorsunuz ??

mordarlı
mordarlı
1 yıl önce

Sınava giren sayı 3.000 in üzerinde ama 7 kişilik alımdan kaygı duyan sayı 3-5 kişi. İlk 20 nin tuzu kurudur anlarım da ben ilk 40 tayım ve kaygılıyım. Diğer arkadaşların atanmak umrunda değil demek ki. Aralık ayının ilk günü ümit tacirliği yapan sözde çok bilmişler de sesini kestiğine göre 2022 kpss de yaklaşık 5000 kişi ile görüşmek üzere.

Aysegul
Aysegul
Yanıtla  mordarlı
1 yıl önce

36 kisi alinacak dediginiz zamanda pandemi vardi yeni olan bir durum degil yani burda en az 36 kisi alim olacak dediniz sonuctaa ve olmadi maalesef 7 kisi alindi simdi beni sucluosunuz en azindan net kesin olmayan bilgiler paylasmayin emin olmadiginiz konu hakkinda bunu kesin bir sekilde soylemekte yanlis sonucta bir suru kisi var bu sayfada insanlar bahsettiginiz alim sayilarini gorunce ister istemez umutlaniyor

Librarian
Librarian
Yanıtla  Aysegul
1 yıl önce

Arkadaşlar buraya heres yorum yapabiliyor. Burda bakan veya kadro sayısını bilebilcek kimse yok. Bunu biliyor olmalısınız. Sadece söylentiler ve durumlardan ibaret. Umut verdiniz diye suçlamak cok yersiz sonuçta o bahsettiğiniz kişi kadro açmıyor. İnsanlari suclamaak yerine neler yapabilceğimize odaklanmamiz lazim.

Aysegul
Aysegul
Yanıtla  Librarian
1 yıl önce

Kalan atamlarda insallah kadro sayisi artar sesimizi duyuralim

Bilgi Mühendisi
Bilgi Mühendisi
1 yıl önce

Gerekli cevabı yazdım ama yazdığım yorumlar düşmüyor.

İstanbul
İstanbul
1 yıl önce

Mordarlı@ 80 puanım 119 Dayım. Bende cimere yazıyorum arkadaşlar lütfen herkes yazsın hepimiz için

Bilgi Mühendisi
Bilgi Mühendisi
Yanıtla  İstanbul
1 yıl önce

Ayşegül Hanım merhaba,
En az 36 kişi alım olacagini ısrarla dile getirdim. Ama pandemi döneminin bu kadar her şeyi felç edeceğini tahmin edemedim. Bu son atama süreci zaten çok uzun sürdü kadrolar çok geç açıklandı demek arka planda ciddi sorunlar var. Bizim bölüme 7 kadro verilmesi şu koşullarda kötü değil çünkü şuan kimse mesleğini icra edemiyor. Pandemi koşulları çok ağırlaştı. Bunları hesap etmeden neden atamalar yapılmıyor diye yaygara yapmamak lazım. Şuan arsivciye çok ihtiyaç var bu alanla ilgili ciddi bir çalışma lazım. Kütüphaneci konusunda malesef bu koşullarda alım olmaz çünkü kadro açılsa dahi kütüphaneci nasıl çalışacak ?? Şuan atanmış kütüphaneciler doğru dürüst çalışmıyorlar. Zor bir dönemden geçiyoruz ve her şeyin başı sağlıktır. Sağlık oldumu gerisi gelir.

Bohem Hayat
Bohem Hayat
Yanıtla  İstanbul
1 yıl önce

@Bilgi Mühendisi, pandemi sadece bizim meslegimi vuruyor ben anlamiyorum?? Arkeolog restoratör alımları hızla devam ediyor? Bi kütüphaneciye mi ihtiyac yok bu ülkede? Niye kütüphane açılışları, avm Kütüphane açılışları devam ediyor? 5 kütüphaneci alımına ihtiyaç duyan kurumlar varsa 30-40-50 kişilik alımlar da olur niye olmasın? Kriz hep bi bize var zaten. Pandemi diye kimse kütüphaneye gidemiyor o zaman kapatılsın hiç hizmet vermesin. Böyle düşünüldüğü için kütüphane kurumu ülkemizde güçsüz. Kapatılsın bby bölümleri. Nerede istihdam edilecek bunca insan? Özel sektör her sene 1 kişi alıyor mu ki ? Meslekdaşlar bile anlatıyor kütüphanede tek kişiyim yetişemiyorum ek personel gerek diye. Lütfen ekonomik krizmiş pandeymiymiş bunlari bahane etmesinler artik. O zaman hic bir meslek dalinda alım yapmasınlar. Boşuna yillarimizi kpss ye harcamak icin cabalamayalim. Hakkimiz olan kadrolar var .hakkimiz olani istiyoruz. Hakkimiz olan kadrolara ordan burdan insanları getirmek yerine liyakatla merkezi atamada kadro talep ediyoruz. Belediye kütüphaneleri liyakatsiz insanla dolu meslegi bilmeyen anlamayan. Bu alimlar merkezi olsa bile 1000 binden fazla kadro gelir. Umudumuz var her zaman. Temmuzda iyi alımlar olacak ben buna inanmak istiyorum

İstanbul
İstanbul
1 yıl önce

Arkadaşlar şunu da belirteyim şu an da bir çok bölüm tepki olarak sistemli de bi şekilde birleşmişler ve kadro talep ediyor biz ne yazıkki Twitter dışında hiç bir şey yapmıyoruz topluca cimer e yazmakta fayda var toplu bi mesaj metni hazırlayalım herkes yazsın inanın ben 119. Sıradayım ben de atanmayı hak ediyorum 1. De hak ediyor 500 de olanda hak ediyor bari önümüz açılır yoksa hepimize yazık olacak

Aysegul
Aysegul
Yanıtla  İstanbul
1 yıl önce

Evet arkadaslar bende yazdim cimere lutfen herkes yazsin kadro sayilarinin arttirilmasini talep edin bu sekilde devam ederse atanamayiz herkes cimere mesaj atarsa cok iyi olur

mordarlı
mordarlı
Yanıtla  İstanbul
1 yıl önce

puanınız kaç paylaşır mısınız?

mordarlı
mordarlı
Yanıtla  İstanbul
1 yıl önce

@istanbul?

Bohem Hayat
Bohem Hayat
1 yıl önce

İnşallah corona sadece bizim mesleği etkilemiyordur. Zira arkeolog alımları yapılıyor. Kütüphane ve Arşiv alımları da bekliyoruz. Son yılların toplam merkezi atamaları 132 , 115 , 60 olarak gerçekleşmiş. Yeniden 100 leri 500 leri göreceğiz. O kadar Kütüphane açılışları yapılıyor. Bir iki kütüphaneci değil yüzlerce ihtiyaç var. Lütfen kurumların kütüphaneci ihtiyacını görmezden gelmeyin sevgili yetkililer. Puanlarımızı emeklerimizi yakmayın heba etmeyin. Diğer 3 atamada sağlam güçlü sayılarla merkezi ilana çıkın. 2021 kültürel yatırımların olacağı bir yıl olacaksa öncelik Kütüphanelerimize Kütüphaneci ataması ile olmalıdır muhakkak.

Aysegul
Aysegul
Yanıtla  Bohem Hayat
1 yıl önce

Insallah alimlar yukselir bizlerde kutuphanelerde calisiriz tek istedigimiz bu alimlar artmali

Mert
Mert
1 yıl önce

Arkadaşlar bilen var mı sözleşmeli alım bir şey olacak mı İşsiz işsiz geziyoruz

İstanbullu
İstanbullu
1 yıl önce

Ne yapalım arkadaşlar bi çare söyleyin yapalım nereye başvuralım etkinlik olarak ne yapalım harekete geçelim

Wishland
1 yıl önce

5 kontenjan… Söylenecek söz yok maalesef. Bu ülkenin kütüphane ve kütüphaneciye ihtiyacı yok demekki. Çeşitli gruplarda “lidercilik” oynayan arkadaşlar umarım bugünden sonra da oyunlarına devam ederler. Umuyorum ki, kadro almak için sadece tweet atmanın yeterli olmayacağını; daha örgütlü bir şekilde çalışmanın fayda getireceğini en kısa zamanda öğreniriz. Hepimize geçmiş olsun.

Aysegul
Aysegul
Yanıtla  Wishland
1 yıl önce

Umarim insanlara birdaha en az 50 alim olacak seklinde umutlandrimazlarr yazik gercekten verilen 5 kadroya yaziklar olsunn bu ulkede hic kutuphaneciye ihtiyac yokmu aldigimiz iyi puanlarla bile yerlesemiyoruz

Ayşegül
Ayşegül
1 yıl önce

Burada en az 36 kisi alinacak diyen kisiler vardi 5 kontenjan vermsiler 50 tanee arkadaslar nerden uyduruosun bunlari bizde umutlaniyoruz bide kesin olmayan seyler uydurmayin

Bohem Hayat
Bohem Hayat
Yanıtla  Ayşegül
1 yıl önce

Eğer burdan yetkililer bizi görüyorsa herkes kendi bulunduğu kurumda kadro talep ederse ancak 50 ve üzeri alımları görürüz. Önümüzdeki atamalarda lütfen her meslek mensubu bulunduğu kurumdaki kütüphaneci eksikliğini ilgili mercilere iletsin ve kadro talep etsin. Meslek büyüklerinden ricamız budur. Bir iki kadro talebi ile yüksek puan alanlar bile atanamayacak hale geliyor. Verilen emeklere yazık.

Yorgun
Yorgun
Yanıtla  Ayşegül
1 yıl önce

Bu nasıl bir şey yazık günah 90 da kalır puanlar

Altunlaya
Altunlaya
Yanıtla  Ayşegül
1 yıl önce

Ayşegül hanım her okudunuğunza inanmayın nerde görülmüş merkeziden 30-50 civarında alım yapıldığı.

BitikAdam
BitikAdam
Yanıtla  Ayşegül
1 yıl önce

Kesin sayı veriliyordu birde şaka gibi 5 kişi ne keşke hiç almasalarmis 85 üzeri alanlar hariç atamalar hayal oldu resmen

mordarlı
mordarlı
Yanıtla  Ayşegül
1 yıl önce

Ayşegül hanım sıralanız kaç?

Beyza
Beyza
1 yıl önce

Merhaba arkadaşlar bilgisi olan var mı sözleşmeli alım olacak mı ve bu ilk merkezi
Alımda kaç kişi alınır

Talihsiz
Talihsiz
1 yıl önce

Arkadaşlar şu toplu sözleşmeli alım hakkında bilgisi duyumu olan yok mu ya beklemekten gercekten çok yorulduk. Enazından alınacağı kesin olsa yine bekleriz

Musa
Musa
Yanıtla  Talihsiz
1 yıl önce

@talihsiz ben alım olacağını pek zannetmem ama İnş olur

Librarian
Librarian
1 yıl önce

@Bilgimühendisi bahsetmiş olduğun onay aşamasındaki alım kesin bir bilgi mi?

Ayşegül
Ayşegül
Yanıtla  Librarian
1 yıl önce

Yha saka gibi 5 kontenjan vermisler hic vermeselerdi

BBY
BBY
1 yıl önce

Arkadaşlar benim toplam tecrübe sürem 308 gün acaba benim tecrübe süremi kabul ederlermi tam ucunda kaldım

Bilgi Mühendisi
Bilgi Mühendisi
Yanıtla  BBY
1 yıl önce

Arkadaşlar ben kimseye boş yere şuana kadar umut vermedim vermemde. Yaptığım bütün çalışmalarin hepsi belli bir araştırmaya ve sağlam bilgiye dayalıdır. Umutsuz olmak isteyen buyursun devam etsin benim buna bir çalışmam yok. Umut edemiyorsan zaten hayat içinde yerin yoktur. Söylediğim bütün şeyler hepsi zamanla ortaya çıkıyor onun için siz rahat olun ben kimseye yanlış bilgi vermem. Bilgi Mühendisi olarak yoluma sağlam ve emin adimlarla yoluma devam ediyorum. Atanma olmaz diyenlere gülüyorum ve gülmeye devam edeceğim. Bu önümüzdeki merkezi alımda en az 36 kişi bekliyorum inşallah daha fazla olur. Sevgiler saygılar ✒️

BBY
BBY
Yanıtla  BBY
1 yıl önce

İnşallah dediğiniz sayılarda olur hocam 3-5 atama olacak korkusu var çoğumuzda o yüzden umutluyuz güzel alımlar olacak umarım

Yağmur
Yağmur
Yanıtla  BBY
1 yıl önce

@bilgi mühendisi dediklerinde haklısın İnş dediğin gibi güzel bi alım olur sence sözleşmeli alım ihtimali var mı bir yıla kadar teşekkür ederim

Aysegul
Aysegul
Yanıtla  BBY
1 yıl önce

Gercekten yazik valla kpss ye calismasakta olurmus artik geriye kalan atamalarda 1 kisi alirlar ya da vermezler hic kontenjan 2018 kpss ile merkezi atamadan 60 kisi aldilar toplamda demekki 2020 kpss de toplamda 20 kisi alirlar gercekten yazik emeklerimize

Bohem Hayat
Bohem Hayat
Yanıtla  BBY
1 yıl önce

@Ayşegül, aşırı derecede negatif yorum yapıyorsun, biraz olumlu ol. Sitemini anlıyorum ama burayı yetkililer de okuyordur. Kadro talep ettiğimizi umutlu olduğumuzu yazsak daha faydalı olur. Bence bahsedilen kadro sayısı bahar döneminde gelecek. İnşallah corona sadece bizim mesleği etkilemiyordur. Zira arkeolog alımları yapılıyor. Kütüphane ve Arşiv alımları da bekliyoruz. Son yılların toplam merkezi atamaları 132 , 115 , 60 olarak gerçekleşmiş. Yeniden 100 leri 500 leri göreceğiz. O kadar Kütüphane açılışları yapılıyor. Bir iki kütüphaneci değil yüzlerce ihtiyaç var. Lütfen kurumların kütüphaneci ihtiyacını görmezden gelmeyin sevgili yetkililer. Puanlarımızı emeklerimizi yakmayın heba etmeyin.

Bbyci
Bbyci
1 yıl önce

Arkadaşlar merhaba ilk merkezi alım için bizim bölüme güzel bir sayı vermişler bilginiz olsun . Aralığın sonunda inşAllah bakalım göreceğiz

Sara
Sara
Yanıtla  Bbyci
1 yıl önce

@BBYCİ Hocam Merhaba nerden biliyorsunuz kılavuz yayımlanmadı ama 30 kadar var mı sayı bilgin varsa paylaşırsan

Bıkmadın mı artık?
Bıkmadın mı artık?
Yanıtla  Bbyci
1 yıl önce

Bilgi mühendisi sen misin? Neden insanları boş yere umutlandırıyorsun?

Mustafa ÜNAL
Mustafa ÜNAL
Yanıtla  Bbyci
1 yıl önce

Güzel sayı dediğin en fazla 40-50 kişidir yüksek alım yapmaz bunlar keşke dediğin olsa ama mülakatlı alırlar yüksek sayıda onda da torpili olan girer olmayan giremez

Bbyci
Bbyci
Yanıtla  Bbyci
1 yıl önce

Benim duyduğum sayı 50 den fazla arkadaşlar. Sağlam bir yerden duydum. İlk merkezi atama 50 den fazla bir sayı inşAllah göreceğiz Aralığın sonunda.

VarBirHâyâlimiz
VarBirHâyâlimiz
Yanıtla  Bbyci
1 yıl önce

İlk atamanın 50 den fazla olacak olması( eğer ki öyleyse) diğer atamaları etkilemez değil mi? Inşallah 2,3 ve 4. atamalarda da iyi bir alım olur.

mordarlı
mordarlı
Yanıtla  Bbyci
1 yıl önce

Bbyci çok sağlam yerden duymuşsun tebrik ederim. Adamın biri yokuşun sonunda altın dağıtıyorlar diye yalan uydurmuş biraz sonra bakmış herkes koşuyor. Demiş hayırdır ne oldu? Altın dağıtıyorlar koş koş.. Bizim yalancı da kendi uydurduğu yalana inanmış başlamış koşmaya…

Mustafa ÜNAL
Mustafa ÜNAL
Yanıtla  Bbyci
1 yıl önce

Yalancı 7 tane kadro güzel alımsa Yuh sana insanları ümitlendirme kadrolar açıklandı nasıl savunacan kendini

Aysegul
Aysegul
Yanıtla  Bbyci
1 yıl önce

Bilgi mukendisi olarak yoluna emin adimlarla ilerleyen biri vardi noldu en az 36 alim olacak diyodun insanlari umutlandirmaya utanmiyormusun yok neymiste en az 36 80 arasi diordu cok ayip bu kesin net olmayan bilgilerle nasil bunu diyorsunn verdikleri kontenjani gormussundur umarim alim az olacak insanlara laf soyluordun insanlar hakliymis 3 5 atama beklemekle bundan sonra boyle net bir bilgisi olamayan insanlar arkadaslara umut vadetmesinler buda herkese ders olsun

Daltunkaya
Daltunkaya
1 yıl önce

Dikkatimi çeken başka bişey de arşiv uzmanı için 3 ilan var.Bize ayrılan kadro 1 ama tarih ve edebiyat mezunlarına toplam 11 kadro.Arşivci ünvanı bize ait değil mi ?

Bilgi Mühendisi
Bilgi Mühendisi
Yanıtla  Daltunkaya
1 yıl önce

Daltunkaya,
Arşivci bizim bölümden alınması lazım ama maalesef arkadaşlar bu alanla ilgili yeterli çalışma yapmıyor ve sahiplenme yok denecek kadar az. Geneli arşive ve bölümün diğer bileşenlerine yönelik çalışması çok kısır bu böyle olmaz. Herkes kütüphanecilik deyip duruyor ve bütün çalışmalar bu eksende yürütülüyor. Devlet zaten kütüphanecilik alanında sağlam çalışmalar yürütüyor ısrarla bu alan üzerinde etkinlik yapmak nedir arkadaş ?? Neredeyse marketlere kütüphane açın diyecek duruma geldiler. Bu yaklaşım çok ters kimseye fayda getirmez. Biraz mantıklı düşünmek lazım salgının üst seviyede olduğu bir dönemde can sıkıcı ve bilgi anlaminda eksik veriler üzerinde çalisma yapmak neyin nesidir ?? Bölümümüz ne ara bu hale düştü gerçekten ilginç ???!!

Wishland
Yanıtla  Daltunkaya
1 yıl önce

Bölümümüzün sadece kütüphanecilik değil; aynı zamanda arşiv alanıyla da alakalı olduğunu hatırlatan tüm yorumları tebrik ediyorum. Ayriyeten, Telegram gruplarında “LİDERCİLİK” oynayan arkadaşlar var. Bu arkadaş/arkadaşlar “Ben yaptım, oldu” diyen insanlar maalesef. Twitter’da bölümümüzü temsil ediyorsunuz, bölümümüz adına iyi bir iş yapma gayretindesiniz ama kimsenin haddi olmayan sözler söylemesine gerek yok. Sadece bir grup yöneticisisiniz, daha fazlası değil. Umuyorum ki, tek vasfı grup yönetmek olan arkadaşlarımız dikta tavırlarını bir kenara bırakır. O zaman daha derli toplu, daha da birleşmiş bir BBY dayanışması görürüz diye düşünüyorum.
Saygılarımla.

Asuman
Asuman
1 yıl önce

Şans eseri sitede gördüğüm ilan. Alınacakların önceden seçilip güvenlik soruşturmalarının da yapıldığı ve belki de çalışmakta olduğu bir ilan gibi geliyor 20 yıllık bir kütüphaneci olarak bana ama inşallah ben yanılıyorumdur.

Belge Yöneticisi
Belge Yöneticisi
Yanıtla  Asuman
1 yıl önce

Bilgi mühendisi kesinlikle haklı. Biz sadece kütüphaneci değiliz arkadaşlar. Birçok alanımız var. Ama telegram grubu yöneticisi tutturmuş kutuphaneci istiyor diye 2 gun üst üste kütüphane etkinligi yapıldı.

Yönetici Notu: Hakaret içerikli bölüm kaldırılmıştır.

ali
ali
1 yıl önce

Kriter olarak en az bir yıl deneyim istiyorlar. Zaten mezun olalı bir sene oldu o süreci de kpss çalışarak geçirdik nasıl olacak bu iş?

61
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x