Milli Savunma Üniversitesi Kütüphane Öğretmeni Alımı İlanı | Son Başvuru – 10 Kasım 2020

Türk Silahlı Kuvvetlerine Milli Savunma Üniversitesinde Görevlendirilmek Üzere Dış Kaynaktan Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay Temini kapsamında “Bilgi ve Belge Yönetimi ana bilim dalında en az yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak”  şartıyla Deniz, Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlıklarına Kütüphane branşında Öğretmen alımı gerçekleştirilecektir.

Bilgi ve Belge Yönetimi ile ilgili tablo ve alımla ilgili başvuru bilgileri aşağıdadır.

 

Sınıfı Branşı Erkek Kadın Alımı Planlanan Kuvvet Komutanlığı Şartlar
Fakülte/Yüksekokul Bölüm Bilgileri Yüksek Lisans Kaynak Bölüm Bilgileri/Aranan Şartlar ALES Puan Alanı
Öğretmen Kütüphane Olur   DZKK Bilgi ve Belge Yönetimi Kadro alanının ana bilim dalı veya program dallarında en az yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak ALES EŞİT AĞIRLIK
Öğretmen Kütüphane Olur   HVKK Bilgi ve Belge Yönetimi Kadro alanının ana bilim dalı veya program dallarında en az yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak ALES EŞİT AĞIRLIK
Öğretmen Kütüphane Olur   KKK Bilgi ve Belge Yönetimi Kadro alanının ana bilim dalı veya program dallarında en az yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak ALES EŞİT AĞIRLIK
1. Türk Silahlı Kuvvetlerine Milli Savunma Üniversitesinde Görevlendirilmek Üzere Dış Kaynaktan Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay Temini maksadıyla başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre ön başvuru alımına başlanmıştır. Ön başvuru için son tarih 10 Kasım 2020 (saat 23.59)’dur.
2. Başvurunuzu yapmadan önce yayımlanan başvuru kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen hususları/şartları yerine getirmediğinizin/taşımadığınızın tespit edilmesi/anlaşılması durumunda adaylığınızın sonlandırılacağını unutmayınız.
3. Askerlik hizmetini 7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında yapan ve terhis olan adaylara (6 ay veya sonrasında devam edip 12 ay askerlik yapan ve bunların her ikisi için ayrı ayrı terhis belgesi olan adaylar) bu kanun kapsamında ilave puan verileceğinden terhis belgelerinin yanınızda bulunması lehinize olacaktır.
4. Başvurduğu branş için kılavuzda uygun Tablo (TABLO 1-3) ve geçerli (2016-2020 Başvuru döneminde sınav sonuçları açıklanmış olan) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınav (ALES) puanı (en yüksek olan puan baz alınacaktır) en az 70 olanlar başvuru yapabilecektir.
5. İngilizce ve Almanca branşlarına müracaat edecek Öğretmen Sınıfı Subay adaylarından ÖSYM tarafından yapılan son iki yıl içerisindeki (2019) dahil başvuru döneminde sınav sonuçları açıklanmış olan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS, e-YDS) en az 85 puana sahip olanlar başvuru yapabilecektir. Söz konusu dil puanı olmayan adayların başvuru yapmaması gerekmektedir.
6. Başvuru kılavuzunda yer alan YDS notuna denk ve eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puanların muadili bir puana sahip olanlar sınav notu belgelerini başvuru ekranında kurs bilgileri alanından yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
7. Şehit/gazi eş ve çocukları ilgili kurumdan alınmış onaylı belgelerini başvuru ekranında Şehit/Gazi yakını bilgilerinden yüklemesi gerekmektedir.
8. Başvuru kılavuzunda adaylardan ön başvuru sırasında sistem üzerinden yüklenmesi istenen belgeleri yüklemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
9. Başvuru yapan adaylar “aşağı-yukarı” tuşlarını kullanarak tercih sıralarını belirleyecektir. 
10. Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız
11. Başvuru yapmak için tıklayınız

Hakkında: İsmail Karaca

İsmail Karaca
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

İlginizi Çekebilecek Haberler

Türk Telekom Arşiv Yönetimi Uzmanı İş İlanı

Genel Nitelikleri: İş Tanımı: İçeriklerin arşivlenirken, gereksiz videoların ve kısımların ayıklanması, İçeriklerin arşivlenirken doğru ağaç …

Ticaret Bakanlığı 4/B Sözleşmeli Personel İş İlanı | Son Başvuru – 08 Kasım 2021

Ticaret Bakanlığı tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara …

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Erdem.
Erdem.
1 yıl önce

Kimlerin ilanda sadece erkekler alınabileceği gözünü çarptı? Neden kadın istihdam edilmiyor?

Kadın
Kadın
Yanıtla  Erdem.
1 yıl önce

Mantıklı hiçbir cevap bulamadım…

2
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x