İSTE Kütüphanesi için açılış töreni düzenlendi

Bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere İskenderun’a teşrif eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Merkez Kütüphanesi açılış törenine katıldı.

Açılış törenine; Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra İlimiz Valisi Rahmi Doğan, Ak Parti Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sabahat Özgürsoy Çelik, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Tosyalı, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depçi, Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri, ilgili/yetkili kurum müdürleri, İSTE Akademisyenleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve İSTE öğrencileri de katıldı.

İSTE Merkez Kütüphanesi’nin açılış kurdelesi kesimi esnasında duygu ve düşüncelerini dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu; “Kütüphanelerin bizim için çok önemli bir vasfı var. Biliyorsunuz ki bizler kitap medeniyetinin çocuklarıyız ve bu kutsal topraklarımız Cemil Meriç’i yetiştiren topraklar olması hasebiyle de düşünce dünyası için, kitap için, önemli bir misyonu ifade eden topraklar ve inşallah bu kütüphanemizde nice milletvekillerin ve aydınların yetişeceğine ve insanlığa ışık saçacağına inanıyorum. Hatay’ımıza, İskenderun’umuza, milletimize ve insanlığa hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin müteakibinde Bakan Kasapoğlu, Vali Doğan ve beraberindeki heyet, kütüphane de incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 11 Nisan 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığından: 465 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI Bakanlığımız taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet …

465 Sözleşmeli Kütüphaneci alınacağı bilgisi paylaşıldı

Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden bir bilgi notu paylaştı. Bu …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x