Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi Topluluğu tarafından Şehit Kütüphaneleri kuruluyor @ybilgitoplulugu

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Bilgi Topluluğu tarafından Ankara’da Şehit Kütüphaneleri kuruluyor. Topluluk yetkililerinden alınan bilgiye göre ilgili kütüphanelerin yakın zamanda açılacağı belirtildi ve şu açıklama yapıldı: “Şehit Kütüphaneleri ve AYBÜ Bilgi Topluluğu adı altında yapılan projemiz Pursaklar Şehit Büyükelçi Daniş Tunalıgil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılmaktadır. Şehitler Kütüphanemiz Şehit Ahmet ÇAM ve Şehit Emre TUNCA adına açılacaktır. Proje sürecine başlamadan önce ilk olarak Şehit aileleri olmak üzere Pursaklar Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILIÇGİL ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Şube Müdürü Celal YURTIŞIĞI’ndan gerekli izinler alınmıştır.Şehit Kütüphaneleri koordinatörleri ve gönüllülerinin yardımı ile 2000 adet kitap toplanmıştır. Kütüphanemizin tablo, tabela ve belli sayıda sandalyeleri topluluğumuzun bahar şenliğinde yapmış olduğu waffle etkinliğinden elde edilen para ile alınmıştır. Düzenlemeleri devam eden kütüphanemizin açılışı Şehit ailelerimizin katılımı ile yakın bir tarihte açılacaktır.

Bu süreçte emeği geçen Şehit Büyükelçi Daniş Tunalıgil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Raşit HİÇYILMAZ’a, Şehit Kütüphaneleri koordinatörlerine, gönüllülerine, Bilgi Topluluğu danışmanı Mustafa BAYTER hocamıza ve Bilgi Topluluğu gönüllülerine teşekkürü borç biliriz. Şehitlerimizin adını yaşatmaya AND içtik!

Şehit anası desem titrer mi yüreklerimiz?
Şehit eşi desem bekler mi yollarımız?
Peki ya Şehit evladı desem düşer mi öne başlarımız?…”

Kütüphanelere dair görseller aşağıdaki gibidir:

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 11 Nisan 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığından: 465 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI Bakanlığımız taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet …

465 Sözleşmeli Kütüphaneci alınacağı bilgisi paylaşıldı

Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden bir bilgi notu paylaştı. Bu …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x