Mersin’in Erdemli ilçesine yeni kütüphane yapılacak

Mersin’in Erdemli ilçesinde, 1993 Yılında kullanıma açılan mevcut kütüphanenin yıkılarak yerine, zemin artı 4 kattan oluşan yeni bir kütüphanenin yapılacağı bildirildi. Edinilen bilgiye göre,”Erdemli’de 1993 yılında açılan ve halkın hizmetine sunulan Erdemli Halk Kütüphanesinin yapılan inceleme sonrasında eski binanın yıkılarak, yerine yeni binanın yapılmasına karar verildi.

16 Ekim tarihinde Mersin Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon merkezi tarafından yeni yapılacak olan kütüphanemizin ihalesi yapıldı. Eski binanın yıkılarak aynı yerine zemin artı 4 kattan oluşan, yeni nesil teknolojileri ile donatılan kütüphanenin,yaklaşık bir yıl sonra tamamlanarak hizmete açılması bekleniyor. Yapılacak olan kütüphanede, çocuk bölümü, ders çalışma alanları, yetişkin bölümleri, süreli yayınlar ve toplantı salonu içerisinde çok güzel bir bina kazandırılacak.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP

1 Yorum

  1. Avatar

    memleketimize hayirli olsun