Uluslararası Açık Erişim Haftası, 21-27 Ekim 2019-Kimin için Açık? Açık Bilimde Eşitlik

Uluslararası Açık Erişim Haftası” bu yıl, 21-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Kimin için Açık? Açık Bilimde Eşitliktemasıyla kutlanıyor. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün de proje ortaklarından olduğu OpenAIRE, her yıl olduğu gibi bu yıl da hafta boyunca OpenAIRE faaliyetleri, servisleri ve araçları ile ilgili web seminerleri düzenliyor.

Açık Erişim Haftası kapsamında OpenAIRE tarafından düzenlenen web seminerleri:

– 21 Ekim Pazartesi, saat 12: 00  “OpenAPC – Açık erişim yayıncılığın maliyet şeffaflığı” – Christoph Broschinski ve Andreas Czerniak (UNIBI)
– 21 Ekim Pazartesi, saat 15: 00 “Araştırma Veri Yönetimi” – S. Venkataraman (DCC) ve Thomas Margoni (CREATe)
– 22 Ekim Salı, saat 11: 00 “Ufuk 2020 Açık Bilim Politikaları ve ötesi” Emilie Hermans (OpenAIRE)
– 25 Ekim Cuma, saat 12: 00 “Açık Erişim Dergileri için Plan S Uyumu – şu ana kadar ne bildiğimiz ve varacağımızı düşündüğümüz yer” – Dominic Mitchell (DOAJ)
– 25 Ekim Cuma, saat 15: 00 “Açık Bilim’den Kapsayıcı Bilime” – Paola Masuzzo

Burada yer alan form aracılığı ile web seminerlerine kayıt olabillirsiniz.

Dünya çapında Açık Erişim Haftası etkinlikleri hakkında daha fazla bilgi için  “http://openaccessweek.org/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

AB teknik alt yapı projesi olan OpenAIRE (www.openaire.eu ) AB finanslı politikaları teşvik etmek ve araştırmacılar, araştırma yöneticileri ve proje koordinatörlerinin politikalara uymaları için yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır.

OpenAIRE Türkçe Rehber: https://libguides.iyte.edu.tr/openaire

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

İstanbul Medeniyet Üniversitesi (Mülakatsız) 1 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 14 Haziran 2022

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Sözleşmeli …

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Sözleşmeli Kütüphaneci Alımı | Sözlü Sınavı Tarihleri Duyurusu

Başvuruları 28/03/2022-11/04/2022 tarihleri arasında alınan 4/B Sözleşmeli Personel (465 KÜTÜPHANECİ) alımı kapsamında il tercihlerine ve …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x