×

2019/1 KPSS Atama Yapılacak BBY Kadro, Kurum ve Unvan Listesi

ÖSYM, 2019/1 KPSS tercihlerinde yer alacak kadroları açıkladı. Buna göre Bilgi ve Belge Yönetimi‘ne 2 Kütüphaneci (TH), 2 VHKİ (GİH) ile toplam 4 kişilik kadro açılmıştır. KPSS 2019/1 tercihleri ÖSYM Başkanlığınca 09-18 Temmuz 2019 tarihlerinde alınacak.

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

2019/1 Atama Yapılacak BBY Kadro, Kurum ve Unvan Listesi

ÖSYM KoduKurum AdıUnvanİl/İlçeKont.Nitelik Kodu
390887141MİLLİ GÜVENLİK KURULU GENEL
SEKRETERLİĞİ
VERİ HAZIRLAMA VE
KONTROL İŞLETMENİ
ANKARA24099,4101,6225,7225
391501001TÜRKİYE YAZMA ESERLER
KURUMU BAŞKANLIĞI
KÜTÜPHANECİEDİRNE14099,4101,7225
391501002TÜRKİYE YAZMA ESERLER
KURUMU BAŞKANLIĞI
KÜTÜPHANECİİSTANBUL14099,4101,7225
TOPLAM4
NİTELİK KODLARI AÇIKLAMALARI:

4099: Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak.

4101:Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programından mezun olmak.

7225: Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması

7300: Bu kadro/pozisyonda vardiya sistemi uygulanmaktadır.

 

Author Profile

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Abone ol
Bildir
guest
30 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Yeşim
Yeşim
4 yıl önce

500 alımla ilgili bilgisi olan var mı arkadaşlar ne zaman ilan gelecek?

mustafa
mustafa
4 yıl önce

Arkadalar merhaba,

Biliyorsunuz bakanlık tarafında 500 kütüphaneci alınacağı söylendi 2 ay geçmesine rağmen bir ses seda yok bir grup arkadaş etkinlik kararı aldık. Sonuçta hepimiz bir an önce atanıp hayatımızı kurmak istiyoruz. Herkes beklemekten sıkıldı. Zaten merkezi kadronun da durumu belli.Ne kadar çok katılım sağlayabilirsek geri bildirimi o kadar etkili olur. O yüzden atanmak isteyen herkesi bekliyoruz.#bbyalımilanıistiyor şeklinde yazarak herkesi yarın saat 20.00’da twitter etkinliğinde buluşmak üzere bekliyoruz. Hoşça kalın.

Kütüphaneci
Kütüphaneci
4 yıl önce

500 kütüphaneci alımıyla ilgili bilgisi olan var mı arkadaşlar?

acemşiran
acemşiran
Yanıtla  Kütüphaneci
4 yıl önce

eylülde meclis açılacak bizim kadrolar bütçeden geçmeden alım olmaz bu da demek oluyor ki mülakat vs derken ocak ayına kadar ancak olur.

Kütüphaneciyizatanamıyoruz
Kütüphaneciyizatanamıyoruz
Yanıtla  Kütüphaneci
4 yıl önce

Dediğiniz gibiyse Ocak ayını da geçer işe başlamak bence.

Sabir
Sabir
4 yıl önce

Ben 33 yaşına girdim anladınız mi kac kere kpss sınavına girdim hatırlamıyorum çok çalıştım onceden şu pis fetucular yüzünde girmedim hakkim cok yenildi yeter artik cok calistim cok çabaların geçen sozlemeli alımda 3 katına çağırdılar eğer haksızlık yapıyorsunuz o zaman neden sesinizi çıkarmasının şimdi 500 alım alıcılar yine üç katına çalışmaları gerekiyor o zaman 200 sozlemeli alımda neden sesinizi cikarmadiniz bu bölümde zamanında çok düşük puanlarda atananlar oldu o zaman onlarda çıkarın onlarda haksızlık yapıldı böyle saçma sapan şeyler duymadım yüksek puan alınca mulakatlarda torpil oluyor çünkü sizler yüksek aldınız demi diğerleri çok umrunuzda eğer ortada bir haksızlık varsa benimde hakkim çok yenildi verim o zaman benim hakki yeter artik ihsallah allah ne bu dünya ne onur dünya iki yakalri bir olmasın yeter

Referanssiz alım.
Referanssiz alım.
Yanıtla  Sabir
4 yıl önce

Kpss, diploma ve güvenlik soruşturması varken mülâkat da ne ölçülecek? İlla bir hak yenmesi mi lazım ? 200 de olsa 2000 de olsa mülakat varken önce referans sonra da puan baz alınacak. Hak hukuktan bahsedenler referansiniz yoksa ne sizi öne geçirecek. Benim bir arkadaşım kpss çalışırken uyku uyuyamadi. Arkadaş ortamına çıkmadan gece gündüz çalıştı bu emekler ne olacak? Yoldan geçen 70 alır zaten sınava neden çalışıyoruz o zaman. Benim hakkımı yiyenin yedirenin yenmesini isteyenin Allah çoluğundan çocuğundan çıkarsın o zaman. Bir gram hakkım var ise referansi olanların gerisinde kalırsak buna göz yumanlari allah surundursun.

özgüven sahibi
özgüven sahibi
Yanıtla  Sabir
4 yıl önce

bir önceki alımda sözleşmeli oldu kimse sesini çıkarmadı şimdi de öyle olacak buradan boşa atıp tutuyorsununz yüksek puan aldıysan merkeziden atanır gidersin mülakatlı alıma başvurmazsın,her şey puan değil

Sabir
Sabir
4 yıl önce

Merak etmeyin 70 altında alanlar çalışması zaten yani heyecanına yenilmişti halklaribyoktur mülakat girmleri çünkü biz yüksek alamadık unutmayın daha öncede kpss yüksek alanlar fetocuydu yüksek puanlar alıyordu hatırlarsınız soruları caliyordu.bizim hakkimiz bizde bizde çalıştık sinavlari eğer böyle olursa ben hakkimi helal etmiyorum ihsallah böyle yapanlar çoluk çocuğundan gorsun çünkü bende eşek gibi calistim

Kutüphaneci bey
Kutüphaneci bey
4 yıl önce

Hayırlı olsun 5 er kadro daha verseler en fazla ilk 20 atanır son atanamaya kadar. 500 kişi kesin bakanda Habertürk de açıkladı zaten. Biz kendimizi yirttik 3 5 kişi mülâkat olmasın hakkıyla alım yapılsın diye. Bazıları için ilk 500un hakkını istemesi bencillik oldu. Sessiz sessiz kalın çatır çatır yerler hakkınızi. 500 kişi 5 er twit atsa hergun TT olur. Mülâkat ya olmaz yada en azından daha az hak yenir. Cimere yazılabilir bakanlık ile görüşülebilir. Bizler hak ettik dirsek çürüttük kpss sadece sırala için geçerli oluyor mülakatda yani 1500 kişi çağırılırsa o 1500 kişinin içine girmeye yarıyor. Mülâkat da 70 alanla 80 alan aynı kefeye koyuluyor maalesef. İnşallah sonumuz hayır olur.

adaletlibbyci
adaletlibbyci
Yanıtla  Kutüphaneci bey
4 yıl önce

O kadar haklısın ki.İşlerine gelince hak der bizim bazı arkadaşlarımız.Mülakatın iyi birşey olduğunu savunanların puanları ortada zaten.Bilgi olarak kendilerini üstün görmeleri de cabası.Hepimiz aynı dersleri aldık,bu neyin üstünlüğü bilmiyorum?Ne kadar uğraşsak da 70 puan alan arkadaşlarımız mülakat olsun diyr bas bas bağıracak,kendilerince haklı sebebleri var dediğim gibi “çok bilgililer,çok tecrübeliler falan”…Umarım Kpss puanı ile mülakat puanı birbirine yakın verilir.En kötü ihtimal 200.sırada kişi 350.sıradan yerleşir -3 ila +3 gibi bir puan verilirse.Hayırlısı ile hakeden kazansın.

Neden
Neden
Yanıtla  Kutüphaneci bey
4 yıl önce

Çok haklısınız keske bir standart getirilse mülakat kalkmıyorsa bile bir puan standardı gelse öğretmenlerde olduğu gibi.

Bbycku
Bbycku
Yanıtla  Kutüphaneci bey
4 yıl önce

Mülakatın olma sebebi kurumlar artık okul puanım çok yüksek veya kpss puanın çok iyi diye nitelik aramiyor. Şöyle düşünün okul birincisi ama hep kopya çekerek veya ezber yaparak ortalamasını yüksek tutmuş veya kpss çok çalışmış az puan almış bi anlık heyecanla. Bu yüzden mülakatta kendini iyi ifade edebilen fikir ve yorum katabilen ders ezberj değilde iyi iş birikimi kendini gelistirmis kişiler seciyorlar. Yani devletin en üst kurumundayim şuan kpss zerre kadar umurlarinda değil mülakatta kendini ne kadar iyi ifade edip katildigin projeler ve gelisme sürecin önemli.

üniversitelibbyci
üniversitelibbyci
Yanıtla  Kutüphaneci bey
4 yıl önce

Ya saçmalamayın Allah aşkına burası özel sektör mü?Biz o zaman hiç okumayalım direk bi kütüphaneye stajyer olarak başlayalım ve projelere katılalım ,okulu hiç okumask da olur o zaman sizin dediğinize bakarsak?Mülakatta torpil bulup girenlerin olağanüstü projelerde falan çalıştığı için mi alındığını zannediyorsun.Belki hepsi öyle değil ama 1 kişi de olsa haketmeyen kazansın istemiyoruz.Kaç yaşına gelmişiz Kpss heyecanı mı???Bırakın Allah aşkına! Kendinize kılıf aramak için demediğiniz kalmadı.Tamam mülakat olsun ,İnşallah da 65 üzeri herkes gelir mülakata.Sonra benim hakkım yendi falan demeyeceksiniz o zaman.

Neden
Neden
Yanıtla  Kutüphaneci bey
4 yıl önce

Üniversite mezunu çoğu birey zaten kendini iyi ifade ediyor. Size göre KPSS puanı önemsiz ortalaması yüksek olanlar da ya kopya çekmiş ya da ezberlemiş 4 sene boyunca. O zaman neden okuduk 4 sene? Neden bunca zaman emek verip KPSS ye hazırlandık? Saçmalamayın artık ya

Okuyun, okuyunda memur olun yeğenim
Okuyun, okuyunda memur olun yeğenim
Yanıtla  Kutüphaneci bey
4 yıl önce

neymiş bir anlık heyecanmış mülakat salonuna gireceksin kendini gayette güzel ifade edeceksin sonra referansın yok ya eleyecekler seni sıralaması 1000. olan adam kendini ifade etti diye girecek.

Atama
Atama
4 yıl önce

Arkadaşlar bu vhki için bilgisayar sertifikası isteniyor ünide aldığımız veritabanı algoritma gibi dersler geçerli oluyor mu

İbrahim
İbrahim
4 yıl önce

Merhaba arkadaşlar. MGK’nin VHKİ alımı için maaş 1800 kusur diyor. Kimse tercih vermeyecekse ben vereceğim. Çünkü psikolojikmen çökmüş durumdayım

Yavuzhan
Yavuzhan
Yanıtla  İbrahim
4 yıl önce

Asgari ücret zaten 2020 lira vhki nasıl 1800 lira maaş alacak? En az 3500 lira falan alır diye tahmin ediyorum.

Okuyun, okuyunda memur olun yeğenim
Okuyun, okuyunda memur olun yeğenim
Yanıtla  İbrahim
4 yıl önce

3374 temmuz zammıyla 3500 civarı alır

bankacı
bankacı
Yanıtla  İbrahim
4 yıl önce

ibrahim algı mı yapıyorsun ne 1800 lirası merak etme kadrolar kapış kapış gider bu işsizlikte,sözleşmeli alımda mülakatlı olacağı için hiç bir şeyin garantisi yok

en düşük memur maaşı 3500 zaten

BBY
BBY
Yanıtla  İbrahim
4 yıl önce

Aciklama kisminda 1800 kusur diyordu.

Atanan
Atanan
4 yıl önce

Önceki tercihte ilk on daki iki arkadaş tercih vermemişti onlar bu dört kadroda belirleyici olacak

Merak
Merak
4 yıl önce

Bu 4 kadroyu yazacak Kişiler sıralamasını söyleyebilir mi

zeynep
zeynep
4 yıl önce

ŞAKA GİBİ YAA NE OLACAK BU BBYCİLERİN HALİ BİR KEREDE ADALETİN OLDUĞUNA İNANDIRIN BİZİ YAZIKLAR OLSUN

zeynep
zeynep
4 yıl önce

ŞAKA GİBİ YAA NE OLACAK BU BBYCİLERİN HALİ BİR KEREDE ADALETİN OLDUĞUNA İNANDIRIN BİZİ YAZIKLAR OLSUN 4 KADRO NEDİR YA DALGA GEÇİYORLAR RESMEN

Betül
Betül
4 yıl önce

Bu hukumet mahvetti herkesi, Cumhurbaskanının el atmadıgı bı bu kadrolar kalmıstı o da gitti. Ya 4 nedir yazık gunah
Hadı 500 kısılık atama ıznı cıktı dıyelım tamam eyv ancak onda da bi mülakattır almış basını gidiyo ve haksızlıgın babası yapılıyo
Yaaa lütfen artık lutfeeeen Allah tam korkun barı emeklerımızı calmayın lutfeeen…
Barı su 500 kısılık alımı hakkı ile yapın kpss puan sıralamasına gore
Allah rızası ıcın obur dunyayı dusunun barı
Mulakatlarda torpıl oluyor haksızlık oluyor bunı herkes bılıyor daha fazla kendınızden sogutmayın artık yeteeeeer

kütüphaneciiii
kütüphaneciiii
Yanıtla  Betül
4 yıl önce

İlan önceki sözleşmeli alımdaki gibi uzun süre sonra çıkmaz umarım,bu ay sonuna çıkar mı acaba?

Onur
Onur
4 yıl önce

Hahahahaha hayırlı uğurlu olsun gelsin 2020

atamalarbitmiş
atamalarbitmiş
4 yıl önce

şaka gibi 4 nedir ya tam bir hayal kırıklığı..

30
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x