Prof. Dr. Berin U. Yurdadoğ’un kişisel kütüphanesi Mardin Artuklu Üniversitesi Kütüphanesi’ne bağışlandı

Yakın bir süre önce acı kaybını yaşadığımız Ankara Üniversitesi’nın değerli hocalarından ve kütüphaneciliğin duayen ismi Sayın Prof. Dr. Berin U. Yurdadoğ’un kişisel kütüphanesi Mardin Artuklu Üniversitesi Kütüphanesi’ne bağışlandı. Değerli hocamızın yıllardır büyük emekle oluşturduğu ve yaklaşık 4000 eserden oluşan kütüphanesi, Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölüm Başkanı Prof.Dr Sacit Arslantekin hocamızın gayretleri sonucu titizlikle ambalajlanarak Mardin Artuklu Üniversitesi Kütüphanesi’ne ulaştırıldı. Tasnif ve rafa dizme işlemleri hemen başlatılmış olup, en kısa zamanda katalog ve sınıflama yapılarak okuyucuların hizmetine sunulacaktır.

Bu konuda yardımlarını esirgemeyen ve merhumeye ait eserlerini ölümsüzleştirmeye aracılık eden başta sayın Prof.Dr Sacit Arslantekin’e, merhumenin ailesine, lojistik desteği sağlayan Palme Yayınevine, Daire Başkanımız Hilal Ağalday’a ve Şube Müdürü Eren Koldemir’e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Haber içeriği ve fotoğraf kaynağı: Kütüphaneci-Şube Müdürü Eren Koldemir

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP