Ankara’da okuma etkinliğine yine onay verilmedi!

55.Kütüphane Haftası kapsamında 27 Mart 2019 Çarşamba günü 12.30-13.00 saatleri arasında Ankara’da yapılacak olan okuma etkinliğine Valilik yine onay vermedi! Konuyla ilgili TKD Başkanı Ali Fuat KARTAL bir açıklama yaptı: “Bildiğiniz gibi Türk Kütüphaneciler Derneği olarak, halkımızın kitap ve kütüphaneye ilgisini arttırmak, okuma alışkanlığı ve okuma kültürü konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Kütüphane Haftalarında halkımızla birlikte, şehir merkezlerinde kitap okuyoruz.

2012 yılında başlattığımız ve geleneksel olarak her yıl Kütüphane Haftası kapsamında tekrarladığımız “81 İlde Kitap Okuyoruz” okuma etkinliğinin bu sene 8 incisi yapılacaktır.

Ancak etkinliğin yapılabilmesi için Valiliklerin izini gerekmektedir.

Bu sene tüm yurt genelinde 27 Mart 2019 Çarşamba günü 12.30-13.00 saatleri arasında yapılacak olan etkinlik, Ankara’da Abdi İpekçi Parkında yapılacaktı.

Ancak Ankara Valiliği güvenlik gerekçesiyle etkinliğin söz konusu parkta yapılmasına izin vermemiştir.

Bu nedenle bu sene Ankara’da okuma etkinliği yapılamayacaktır.” dedi.

KİTAP OKUYORUZ 2014-Ankara etkinlik görselleri için tıklayınız

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

YORUM YAP

1 Yorum

  1. Avatar

    ülkenin geldiği duruma bak yahu basit bir etkinliğe bile izin verilmiyor. 🙁