Haydi durma BBY kadroları için bir dilekçe de sen yaz kampanyası #BBYkadroistiyor

Herkesin bildiği üzere mesleğimizin en önemli sorunlarından biri kadro azlığıdır. Mezun meslektaşlarımız her türlü platformda kadro taleplerini dile getirmekte ve herkesten destek beklemektedirler. Yine bu bağlamda hazırladıkları bir dilekçe var, aşağıda örneği yer alan dilekçeyi atama bekleyen tüm meslektaşlarımızın ilgili birime göndermesini istemektedirler.

Lütfen şunu unutmayın, son iki yılda ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi atama KPSS ile atanan Bilgi ve Belge Yönetimi Mezunu sayısı 73‘tür! Önümüzdeki atamalarda 0(SIFIR) veya 3-5 kadro ile karşılaşmamanız için lütfen siz de destek verin!

CİMER’e gönderilecek ilgili yazı örneği:

Sayın İlgili,
Ülkemizde bulunan kütüphane ve arşivlerde personel eksikliği olmasına rağmen Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü için açılan kadrolar yok denilecek kadar azdır.

Bizler ‘Bilgi ve Belge Yönetimi Mezunları’ olarak ülkemizde memur olabilmek için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan yüksek puanlar almış olmakla birlikte son yıllarda yapılan alımlarda açılan kısıtlı kadrolar nedeniyle mağdur olmaktayız.

Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü: 4 yıllık lisans eğitimi kapsamında bilginin toplanması, kayıt altına alınması, korunması, düzenlenmesi ile basılı-elektronik ortamlarda hizmete sunulması üzerine belirli dersler veren bir bölümdür. Bilgi ve Belge Yönetimi mezunlarının daha fazla mağdur olmaması adına mağduriyeti ortadan kaldıracak kadar kadro tahsis edilip kütüphane ve arşivlerdeki personel sorununun giderilmesini talep etmekteyiz.

Saygılarımla,

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

Ertuğrul Çimen, IFLA 2023-2025 dönemi başkanlığına aday oldu

14 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında 2023-2025 yılları için yapılacak Başkanlık seçiminde Türkiye’den MEF …

İstanbul Medeniyet Üniversitesi (Mülakatsız) 1 Sözleşmeli Kütüphaneci Alım İlanı | Son Başvuru: 14 Haziran 2022

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Sözleşmeli …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x