2. Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumu düzenlenecek

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü ve KOP İdaresi ortaklığı ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde 1. Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumu gerçekleştirilmişti. Doç.Dr. ASİYE KAKIRMAN YILDIZ sempozyuma dair bir açıklama yayınladı ve şunları söyledi; “farklı disiplinlerden bir araya gelen çok kıymetli akademisyen, kütüphaneci ve uygulamacının katkılarıyla gerçekleşen sempozyum ile ilgili detaylar için www.cocukkutuphaneleri.org adresine ve sempozyum sosyal medya sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Ülkemizde ilk kez gerçekleştirilen bu sempozyuma katılanların duydukları memnuniyet ve sempozyuma sunulan katılım ve katkının yüksekliği, teori ile pratiğin buluşmasının gerektiğini ve bu konuda bilimsel ve akademik bir platforma ihtiyaç duyulduğunu bir kez daha gösterdi. Bu itibarla, hem 1. Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumu Bildiriler Kitabını hazırlayarak çok kısa bir süre içinde sizlerle buluşturacağımızı hem de 2. Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumu için hazırlıklara başladığımızı sizlere müjdelemek isterim.” dedi ve ayrıca, 2. Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumunun “Çocuk Kütüphanelerinde Okul Öncesi Dönem” temasıyla Marmara Üniversitesi ev sahipliğinde İstanbul‘da yapılacağını bildirdi.

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle