Diyanet İşleri Başkanlığı için 50 Kütüphaneci kadrosu ihdas edildi

Resmi Gazetede yayınlanan bilgiye göre Diyanet İşleri Başkanlığında istihdam edilmek üzere yeni kadro ihdası Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Resmi Gazete’de yayımlandı. 50 Kütüphaneci kadrosunun açılacağı belirtildi. Diyanet İşleri Başkanlığı yeni kadro ihdasında kadro dağılımı aşağıdaki gibi:

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 Son Yorumlar

 1. Avatar

  Bbyhaber portalı niçin yanlış bilgi veriyorsunuz!!! Diyaneti bugün aradım ve 50 tane lise mezunu kütüphaneci kadrosu bilgisinin asılsız ve yanlış bir bilgi olduğu söylediler. İnanmayan arkadaşlar kendileri de arayabilirler..
  Herkese selamlar

  • Avatar

   Sayın Havvanur Hanım,

   bbyhaber in hemen yukarıda yayınladığı haber içeriğinde “lise mezunu” diye bir ibare geçiyor mu? lise mezunu ifadesinin geçtiği kaynak bbyhaber değildir, farklı bir sitedir (Tıklayınız) ve o sitenin haberine istinaden sosyal medya hesaplarımızdan yaptığımız paylaşımlarımızın amacı ise, böyle bir yanlış alım olursa gerekli kamuoyunun oluşturulup ilgili yerlere ulaştırılması ve yanlıştan dönülmesine yöneliktir. bbyhaber hiçbir zaman yanlış bilgilendirme yapan bir mecra olmamıştır, olmayacaktır da! Bilginize önemle.

   İyi günler,

   2
   1
  • Avatar

   Tamam şimdi oldu bbyhaber.Ben yanlış anlamışım. Özür dilerim.iyi calismalar

   2
   1
 2. Avatar

  Neden diyaneti kimse aramiyor

 3. Avatar

  Diyanet,taşra ve kütüphaneci çok ilginç tercih zamanı ilan gelirse eğer yazacak arkadaşlar buna dikkat etsin sonra kaçmanın yolunu ararsınız

  2
  4
 4. Avatar

  Boş dolu kadro olarak 50 kütüphaneci kadrosu ihdas edilmiş. Kurum bunu kullanmak zorunda değil. İsterse kullanmaz gelecek aralık ayında iptal ettirebilir. Ama ilginç olan diyanette kütüphaneci olarak taşra da nerde çalışılabileceği?

  2
  7
 5. Avatar

  Arkadaslar 7 kasimdan itibaren resmi gazete nin sayfasından tüm ilanlara baktim. Ama diyanet isleri başkanlığının böyle bir alimi yayinlanmamis. Sadece müfettiş yardimciligi sinavi ile ilgili ilan yayinlanmis. İsterseniz sizde bir bakin. Ona göre yapilacaksa bir seyler yapalim. Haberin dogrulugunu bilmemiz gerekiyor.

 6. Avatar

  Haberin yayınlandığı sitede bir yanlışlık olma ihtimali yüksek çünkü lise mezunu 9. Dereceden başlayamaz.

  2
  6
 7. Avatar

  Diyaneti direkt arayalım bence

  • Avatar

   Pazartesi gününü beklememiz gerekecek. Arayalim bir sey kaybetmeyiz ama cimer e de yazmamiz daha iyi olur çünkü cb kararnamesi ile resmi gazete de yayinlanmis. En azindan daha yetkili kisiler tarafindan ilan tekrar duzeltilip yayinlanir. Tabi bunu bir kisi cimer e yazmamali tüm arkadaşlarımızın birlik olup yapilan haksizligi belirtmesi hepimizin lehine olacaktir. Ben cimer e yazacağım.

   1
   5
 8. Avatar

  Arkadaslar cimer e toplu bir sekilde yazsak en azindan kadronun bize verilmesi icin cabalasak daha iyi olacağını düşünüyorum. Bunun için bir an önce bunu yapmamiz gerekiyor sizler ne düşünüyorsunuz?

  2
  4
 9. Avatar

  Arkadaslar kutuphaneci aliminda lise mezunlarının alinmamasi icin ne yapalim. Cimer e mi yazalim ya da diyanet isleri baskanligini mi aramamiz daha faydali olur.

  2
  4
 10. Avatar

  Mülakatla mi alır ve ne zaman alım yapar acaba?

 11. Avatar

  Diyanetişleri lise mezunu kütüphaneci alıyormuş internetten baktım bişeyler yapalım arkadaslar.Tıklayınız

 12. Avatar

  2 sorum var. 50 kadro bby için mi sadece ve tercihler ne zaman 11 aralıkta vereceğimiz tercihlerde mi açılacak bu kadrolar.

  1
  3
 13. Avatar

  Bu çok iyi bi haber. Alımların nasıl ve ne şekilde olacagını da öğrenseydik daha rahatlatıcı olurdu

Göster
Gizle