Bursa Uludağ Üniversitesi Kütüphanesi bir ilki daha gerçekleştirdi

Bursa Uludağ Üniversite Kütüphanesi’nde görevli meslektaşlarımız tarafından yapılan açıklamaya göre, Bursa Uludağ Üniversitesi Enstitüleri (Fen, Sosyal, Sağlık, Eğitim Bilimleri) Tez Yazım Kurallarına uygun Atıf ve Kaynakça stillerinin Mendeley‘e entegre edildiği belirtildi.

Türkiye’de ilk defa bir üniversite kütüphanesi, enstitülerinin tez yazım kurallarına uygun atıf ve kaynakça stilleri oluşturup, bu stilleri Mendeley’de yayınlatmıştır.

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Son Yorumlar

 1. Erol Gökduman

  Sanırım yorumları okumadınız. Bu çalışmanın ilk olmadığı ve Bezmi Alem Üniversitesi Kütüphanesi tarafından da benzer bir çalışmanın yapıldığı yorumda yazıyor.
  0  0
  • Erol Bey,

   İlginize teşekkür ederim, az önce Mendeley’den kontrol sağladığımda belirttiğiniz üniversiteyi bulamadım, ben mi yanlış bakıyorum acaba? Eğer siz de kontrol sağlayıp dönerseniz haber içeriğinde bir düzeltme yapabilirim.

   İyi günler,
   Ali TAŞ
   Kurucu
   0   0
Göster
Gizle