Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi’nde görevli meslektaşlarımızdan araştırmacılara bir hizmet daha

Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi’nde görevli meslektaşlarımızdan Çiğdem Yıldırım ve Kamil Yeşiltaş  tarafından “ThinkCheckSubmit (DüşünKontrol etGönder)” adlı sayfanın Türkçeye çevrildiği açıklandı. Kamil Yeşiltaş şu açıklamalarda bulundu: “Bir araştırmacının araştırma sonuçlarını tüm dünyayla paylaşmak, çalışma alanı ve kariyerinde ilerlemesinin temel anahtarıdır. Ancak bu kadar çok yayın arasından, hangi dergilere güvenebileceğinden nasıl emin olabilir? Bir araştırmacının yayın yapacağı doğru ve güvenilir dergiyi seçtiğinden emin olması için oluşturulan ThinkCheckSubmit (DüşünKontrol etGönder) sayfası temel düzeyde bir referans kaynağıdır.

Pek çok dile çevrilen bu kaynak için artık Türkçe dil seçeneği de mevcut. Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi olarak bu sayfanın dil seçenekleri arasına Türkçe’nin de 38. dil olarak eklenmesini sağladık ve ne mutlu ki Açık Erişim Haftası’nda bu paylaşımı sizlerle yapabiliyoruz.”

İlgili sayfa: http://thinkchecksubmit.org/translations/turkish/

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle